Piątek 22.09.2017

7)  13:40 - 14:25
8)  14:30 - 15:15
9)  15:20 - 16:05

Witamy na stronie szkoły!

Drodzy Uczniowie, Rodzice,

na tej stronie będziecie mogli przejrzeć najnowsze informacje na temat aktualnych wydarzeń w szkole, bedzie tutaj można pobrać dokumenty lub dowiedzieć się o zmianach, które szkoła wprowadza. Mamy nadzieję, że strona przypadnie Wam do gustu i okaże się przydatna.

• ZAPISY W SALI 107:

poniedziałek, wtorek, środa: godz.12:50-16:30

czwartek, piątek: godz. 13:40-16:30

• 19.09. 2017 R. (wtorek)
        •    GODZ. 16.30 KLASY I– SPOTKANIE  RODZICÓW Z PSYCHOLOGIEM W STOŁÓWCE SZKOLNEJ, POTEM SPOTKANIA Z WYCHOWAWCAMI W KLASACH. NA SPOTKANIU Z PSYCHOLOGIEM OBECNI SĄ WYCHOWAWCY.
        •    GODZ. 16.30 KLASY II- III –SPOTKANIA Z WYCHOWAWCAMI W KLASACH.

20.09 2016 R. (środa )
        •    GODZ. 16.30 KLASY IV – SPOTKANIE  RODZICÓW Z PSYCHOLOGIEM W STOŁÓWCE SZKOLNEJ , POTEM SPOTKANIA Z WYCHOWAWCAMI W KLASACH. NA SPOTKANIU Z PSYCHOLOGIEM OBECNI SĄ WYCHOWAWCY.
        •    GODZ. 16.30 KLASY  V , VI , VII – SPOTKANIA Z WYCHOWAWCAMI W KLASACH.

• Szkolne Kasy Oszczędzania to największy i najstarszy w Polce program edukacji finansowej.

W naszej szkole działa SKO.
        (Szkolna Kasa Oszczędności) pod patronatem Banku PKO BP Siedlcach.

Pomysł powstania SKO w naszej szkole narodził się z myślą zaszczepienia wśród uczniów idei gospodarowania posiadanymi kieszonkowymi, oszczędnościami, itp. Chcemy pokazać uczniom, że nawet najmniejszy systematycznie odkładany pieniądz w bliższej czy dalszej przyszłości przyniesie zysk w postaci:

CZUJESZ BEZRADNOŚĆ WOBEC SWOJEGO DZIECKA? PRZYJDŹ

Cel ogólny: pogłębienie umiejętności wychowawczych

Szkoła dla Rodziców i Wychowawców to cykl spotkań dla każdego, kto szuka sposobu na nawiązanie głębszych i cieplejszych relacji z własnymi dziećmi. Jego głównym celem jest wspieranie rodziców w radzeniu sobie w codziennych kontaktach z dziećmi i młodzieżą. Nauka umiejętności lepszego porozumiewania się, refleksja nad własną postawą wychowawczą, wymiana doświadczeń, to kroki ku głębszej relacji, dającej zadowolenie, poczucie wzajemnej bliskości.

•     Konkurs plastyczny dla uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi (z orzeczeniami).
            Przyjmowane będą tylko prace wykonane indywidualnie.
            Format prac: A3 (297x420)
            Technika: malarstwo (tempera, akryl, pastel, olej, akwarela oraz techniki malarskie mieszane) w innych technikach prace nie będą przyjmowane.
            Pracę konkursową należy podpisać pismem drukowanym: imię i nazwisko autora, szkoła, klasa,  imię i nazwisko opiekuna.

• Sukcesami naszych uczniów rozpoczęły się  kolejne "Czwartki Lekkoatletyczne", które będą trwały aż do 12 października. Startować można w biegach na 60 m, 300, 600 lub 1000m oraz w rzucie piłeczką palantową oraz skoku w dal. Zapraszam chętnych uczniów z klas IV-VI do udziału w zawodach i życzę powodzenia - Ewelina Wiszniewska.

• XII Ogólnopolska Franciszkańska Olimpiada Wiedzy o św. Maksymilianie - Konkurs plastyczny

1.    Uczniowie ze szkoły podstawowej wykonują pracę plastyczną na temat: „Tak powstało Rycerstwo Niepokalanej”, ilustrując fragment z książki Marii Kączkowskiej pt. „Ojciec Kolbe” .

2.    Konkurs odbywa się w dwóch etapach:
        - etap szkolny należy w nim wyłonić maksymalnie 3 prace z każdej grupy wiekowej.
        - etap ogólnopolski nadesłane prace kwalifikuje i ocenia komisja powołana przez przewodniczącą Komitetu Głównego Olimpiady.

• Pomoc materialna o charakterze socjalnym dla uczniów w formie stypendium szkolnego i zasiłku szkolnego na rok szkolny 2017/2018.

Informacja_Zasiłek_szkolny_2017_2018.pdf

Informacja_Stypendium_szkolne_2017_2018.pdf

• Od 1 września 2017r.  cena obiadu dla ucznia  -   3,30 zł

Sprzedaż abonamentów obiadowych na m-c wrzesień 2017 :

1.09.2017r. -   9.00 -  15.30

4,5,6. 09.2017r.   w godz. 7.30 -  15.30

cena abonamentu na  m-c wrzesień 2017r.  -   62,70 zł

• 4 września (poniedziałek)

Godz. 8:00 – MSZA ŚW. W KATEDRZE Z UDZIAŁEM DZIECI, RODZICÓW I NAUCZYCIELI NASZEJ SZKOŁY

Godz. 9:30 – klasy VII – SPOTKANIE KLAS NA SALI GIMNASTYCZNEJ, A NASTĘPNIE Z WYCHOWAWCAMI W SALACH LEKCYJNYCH
        Godz. 9:30 – klasy VI – V –SPOTKANIE KLAS Z WYCHOWAWCAMI  W SALACH LEKCYJNYCH
        Godz. 10:30 – klasy  IV – SPOTKANIE KLAS NA SALI GIMNASTYCZNEJ, A NASTĘPNIE Z WYCHOWAWCAMI  W SALACH LEKCYJNYCH
        Godz. 10:30 – klasy II – III – SPOTKANIE KLAS Z WYCHOWAWCAMI W SALACH LEKCYJNYCH
        Godz. 12:00 – klasy I – SPOTKANIE NA BOISKU SZKOLNYM POD TOTEMAMI Z LITERKAMI OZNACZAJĄCYMI KLASĘ, PRZEJŚCIE NA UROCZYSTOŚĆ DO SALI GIMNASTYCZNEJ, A NASTĘPNIE  SPOTKANIA Z WYCHOWAWCAMI W SALACH LEKCYJNYCH

• Uczniowie klas I-VII otrzymają podręczniki i ćwiczenia bezpłatnie w szkole. We własnym zakresie należy kupić podręczniki do religii. - PODRĘCZNIKI_DO_RELIGII.pdf

• Uczniowie, którzy zdali egzamin na kartę rowerową mogą odebrać karty w sekretariacie szkoły.