Nasza szkoła jest kolorowa i wesoła! Przyjazna dzieciom!

BIP

Nasza szkoła jest kolorowa i wesoła! Przyjazna dzieciom!

  Środa 13.12.2017

  Dzwonki

  1)   8:00 -  8:45
  2)   8:55 -  9:40
  3)   9:50 - 10:35
  4)  10:45 - 11:30
  5)  11:45 - 12:30
  6)  12:50 - 13:35
  7)  13:40 - 14:25
  8)  14:30 - 15:15
  9)  15:20 - 16:05

  Witamy na stronie szkoły!

  Drodzy Uczniowie, Rodzice,

  na tej stronie będziecie mogli przejrzeć najnowsze informacje na temat aktualnych wydarzeń w szkole, bedzie tutaj można pobrać dokumenty lub dowiedzieć się o zmianach, które szkoła wprowadza. Mamy nadzieję, że strona przypadnie Wam do gustu i okaże się przydatna.

   

  Nasza szkoła jest kolorowa i wesoła! Przyjazna dzieciom!

   Nasz Youtube

   eTwinning

   Aktualności

   • Dnia 6 grudnia 2017 roku  na Placu Sikorskiego Agencja Rozwoju Miasta Siedlce przeprowadziła mikołajkową akcję „Siedleckie Drzewko Życzeń”, w której brali udział uczniowie naszej szkoły. Dzieci  napisały na karteczkach życzenia dla świata, Siedlec i swoich bliskich, umieściły je w bombkach - które własnoręcznie stworzyły i ozdobiły - a te odebrał sam Święty Mikołaj.

   • Dnia 15 grudnia na 5 godz. lekcyjnej odbędzie się spotkanie z  p. Ireneuszem Kaługą przedstawicielem stowarzyszenia „Grupa Ekologiczna” – zajmującego się ochroną dziko żyjących zwierząt i ich siedlisk. W sposób szczególny troską objęte są bociany białe. By skuteczniej je chronić  zakłada się im kolorowe obrączki lub nadajniki GSM. Obrączkę można zakupić indywidualnie lub grupowo. Koszt jednej obrączki wynosi ok. 20 zł. Decydując się na wsparcie bocianiego projektu, nadajemy bocianowi imię i otrzymujemy specjalny certyfikat. Na kartce podajemy swoje imię i nazwisko, telefon kontaktowy oraz wybrane przez nas imię bociana.Chętnych prosimy o wpłatę do Pani Anny Raczko, w sali 305. Szczegółowe informacje można uzyskać na stronie internetowej w/w stowarzyszenia .

   •      W bieżącym roku nasza szkoła wzięła udział w w/w programie MEN, w wyniku którego pozyskaliśmy dodatkowe środki finansowe na zakup niezwykle atrakcyjnych dla uczniów nowości wydawniczych wybranych przez nich samych w plebiscycie szkolnym.
         Cała nasza społeczność szkolna realizowała zadania wynikające z tego programu. Wspierała nas również Miejska Biblioteka Publiczna oraz Biblioteka Pedagogiczna. Zaangażowaliśmy także rodziców, a nawet całe rodziny.
          Wszystkim naszym działaniom przyświecało motto Ambrożego Grabowskiego wybrane przez uczniów klas V:

   • Zapraszamy do przeczytania pracy Filipa, która zajęła I miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Bibliotecznym.

    PRACA_KONKURSOWA_FILIPA_LISOWSKIEGO.pdf

   • Uczniowie biorący udział w projekcie świątecznym zostali również włączeni do akcji "Kodowanie na dywanie" czyli "Czekając na święta uczymy dzieci programować" autorstwa pani Anny Świć z EduSense.

    Wybieramy propozycje offlinowe (na razie) i przekształcamy je tak, aby służyły nauce języka angielskiego i oczywiście były związane z Bożym Narodzeniem :)

    We wtorek 05.12. 2017r. grupa 4c zakodowała choinkęrozwiązała sudoku świąteczne - poznając słownictwo świąteczne, które zostało pięknie zapisane na tablicy oraz rozkodowaliśmy bałwanka - oczywiście korzystając z nazw kolorów, alfabetu i liczebników angielskich.

   • Konkurs wokalny :
    1 m-ce - Maja Chromińska 6b
    2 m-ce - Marta Maliszewska 6a
    3 m-ce - Urszula Chojecka 4e
    wyróżnienia: Patrycja Szymańska 7b, Małgorzata Czapska 4c, Cibor Jagoda 4c, Natalia Adamiak 5b, Klaudia Kurmanowska 5c,

    Konkurs wokalny(Integracja):
    1 m-ce - Filip Lisowski 7d
    2 m-ce - Emilia Posiadała 6a
    3 m-ce - Oliwia Myśkiewicz 5b

    Konkurs dla instrumentalistów:
    Zuzanna Mroczkowska 6a - 1 m-ce w kategorii altówka i 1 m-ce w kategorii fortepian
    Zofia Lisowska 4c - 1 m-ce w kategorii flet
    Emilia Barycka 4f - 1 m- ce w kategorii skrzypce
    Urszula Chojecka 4e - 1 m -ce w kategorii skrzypce
    Emilia Hulewska 6a - 1 m-ce w kategorii fortepian
    Michał Lipka 7a - 1 m-ce w kategorii perkusja
    Szymon Szczepanik 7d - 1 m-ce w kategorii gitara
    Adam Szczepanik 4c - 2 m-ce w kategorii gitara

   • KIERMASZ TANIEJ KSIĄŻKI W BIBLIOTECE
    W dniach 05-09 grudnia biblioteka szkolna zaprasza na kiermasz. Oferta pochodzi z Księgarni i Hurtowni Taniej Książki Tuliszków.

    Znajdziecie w niej:

    • Bogactwo tytułów
    • Ceny hurtowe
    • Pozycje dla czytelników w różnym wieku

    Zapraszamy!       

         

   • 29, 30.11.2017 (środa,czwartek)  oraz  1.12.2017 (piątek)
    w godz. 7.30 - 15.30

    cena :   52,80

   • Spotkanie rodziców z nauczycielami odbędzie się dnia 7.12.2017r. - 16:15-17:15. W tych godzinach dyżurują wychowawcy klas II - VII, wszyscy nauczyciele uczący w tych klasach oraz specjaliści.

   • Dnia 25 listopada 2017 roku  Fundacja Mam Marzenie przekazała misie i maskotki  małym  pacjentom z oddziałów onkologicznych   w całej Polsce, którymi podzieliły się dzieci ze szkół, przedszkoli i osoby prywatne. Nasi uczniowie i nauczyciele także wzięli udział w zbieraniu maskotek, gier planszowych, książeczek i innych artykułów szkolnych. Odzew był bardzo duży, co świadczy o dobrych sercach dzieci oraz pracowników naszej szkoły. Dziękuję wszystkim, którzy włączyli się do akcji ! Koordynator SP6  Edyta Karwowska.

   • Dziś trudno wyobrazić sobie świat bez uroczego, łagodnego misia. Mały, duży, bury, kolorowy, milutki, z kokardką czy w kubraczku… Każdy posiada bądź posiadał własnego ulubionego pluszowego misia, który kojarzony jest z beztroskim czasem dzieciństwa.

    Od 2012 roku ma nawet w kalendarzu swoje święto – 25 listopada – i właśnie z tej okazji w piątek 24 listopada zaprosiliśmy dziewczynki i chłopców z klasy Ic na imprezę czytelniczą. Nauczyciele bibliotekarze oraz zaproszeni goście wprowadzili dzieci w misiowy świat czytając fragmenty książek o pluszakach, prezentując postacie ich autorów, prowadząc zabawy ruchowe i snując opowieści o misiach.

   • 21 listopada – obchodzimy Dzień Życzliwości i Pozdrowień

    W naszej szkole jako III Dzień Życzliwości Szkolnej

    Jak go obchodzimy?
    Wystarczy tylko się uśmiechnąć do drugiej osoby.

    W naszej szkole od tygodnia działała „Szkolna Skrzynka życzeń i pozdrowień”. Każdy, kto chciał przygotować komuś miłą niespodziankę, mógł wrzucić do skrzynki własnoręcznie wykonaną kartkę z serdecznymi życzeniami. Karteczki z życzeniami dla waszych kolegów, koleżanek, pracowników szkoły zostały dostarczone do adresatów w dniu obchodów Szkolnego Dnia Życzliwości, tj. 21 listopada 2017 r.

   • koło szachowe (sala 302) – pan Piotr Szupłak

    poniedziałek    12.50 – 17.50
    środa       13.40 – 18.40

   Aktualności

   Kontakt

   • Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 6 w Siedlcach
    Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 6 w Siedlcach, ul. Sienkiewicza 49
   • 25 794 35 91

   Galeria zdjęć