Nawigacja

 • ŚWIĘTO SZKOŁY - 1.06.2015r.

  Klasy:  1b,1h, 2b,2c,2d,2e, 3a,3c,3d
  Przychodzą na 8:30. Mają zabawy sportowe na boisku lub – w razie niepogody – na I piętrze. Po zawodach zaplanowane wyjścia, ewentualnie zajęcia w klasach do godz. 13:30
  Klasy:  4a,4bc, 4d,4e,4f
  Przychodzą na 8:30 na spektakl Grupy Integracyjnej Supełek – III piętro, następnie około godz 9:00 – kręgle na boisku lub I piętrze w zależności od pogody. Następnie zaplanowane wyjścia – do 13:30
  Klasy:   5b,5c,5d,5e,5f,  6b,6c,6e,6f
  Przychodzą na 9:00 na występy wokalne, taneczne oraz spektakl „Czerwony kapturek” w języku angielskim. Około 9:30 klasy VI – zawody w przeciąganiu liny, klasy V- skoki przez skakankę – na boisku. Potem zaplanowane wyjścia lub zajęcia w klasach do godz. 13:30.
  Świetlica pracuje jak każdego dnia.
   

 • Wyniki eliminacji miejskich XXXII Konkursu Recytatorskiego dla dzieci im. Kornela Makuszyńskiego.

  Filip Lisowski został zakwalifikowany do Finału Konkursu,  który odbędzie się 9 czerwca 2015 r. w Sali widowiskowej „Podlasie” w Siedlcach. Urszula Chojecka natomiast otrzymała wyróżnienie. Gratulujemy!

 • ZWROT PIENIĘDZY ZA PODRĘCZNIK KL I

  to kwota 4,34 zł. 
  Wpłacać na konto Ministerstwa Edukacji Narodowej
  Narodowy Bank Polski Oddział Okręgowy w Warszawie
  nr konta 59 1010 1010 0031 2822 3100 000
  Treść przelewu "zwrot za podręcznik część nr...."

 • Ramowy program zajęć na Zielonej Szkole w Radkowie 25.05-03.06.2015

  Zapraszamy do zapoznania się z programem zajęć na Zielonej Szkole oraz z informacjami dotyczącymi wyjazdu.

  Ramowy_program_zajec_na_Zielonej_Szkole_w_Radkowie_25.05-03.06.2015. oraz informacje ogólne pdf

 • DZIEŃ OTWARTY SZKOŁY 13.05.2015r.

  Dnia 13.05.2015r. (środa) zapraszamy rodziców na Dzień Otwarty w godzianch 17.00 - 19.00.

  Nauczyciele będą dyżurować w salach lekcyjnych.

  DYŻURY_NAUCZYCIELI_W_SALACH_LEKCYJNYCH - NUMERY SAL pdf

  O godzinie 17.00 odbędzie się również w stołówce szkolnej zebranie z rodzicami klas IV dotyczące zajęć edukacyjnych z zakresu "Wychowanie do życia w rodzinie".

  ZAPRASZAMY !!!

 • PROGRAM TYGODNIA Z KSIĄŻKĄ: 11-15 MAJA

  W świat literatury wprowadzi nas autorka książek o patronie naszej szkoły - PANI MARIOLA PRYZWAN - podczas spotkań z uczniami klas VI - tych, nauczycielami i innymi  pracownikami SP6 w czwartek 7 maja. 

  Uczniów klas I - II zapraszamy do udziału w konkursie plastycznym pt. "Mój ulubiony bohater z książki". Termin składania prac do 04 maja (biblioteka). - WYSTAWA NAJCIEKAWSZYCH PRAC

  W PROGRAMIE:

  HAPPENINGI LITERACKIE

  codziennie na długiej przerwie /po 5 - tej lekcji/ - hol przed biblioteką

  PONIEDZIAŁEK - DZIEŃ Z LUDWIKIEM JERZYM KERNEM

  /czyta p. dyr. Maria Pawełkiewicz i uczniowie kl. Vd/

  WTOREK - DZIEŃ Z LEGENDĄ PODLASKĄ

  /czyta p. Norbert Bogdański/

  ŚRODA - DZIEŃ Z DOROTĄ GELLNER

  /czyta babcia Leny - p. Grażyna Dobrosielska/

  CZWARTEK - DZIEŃ Z DANUTĄ WAWIŁOW

  /czytają członkowie Klubu Miłośników Książki/

  PIĄTEK - DZIEŃ Z KSIĄŻKĄ POPULARNONAUKOWĄ

  /czyta p. Marek Próchniak/

  PROPONUJEMY RÓWNIEŻ:

  PONIEDZIAŁEK - spotkanie ze smokami dla grupy przedszkolnej prowadzone przez p. Agnieszkę Żydowicz-Chomicz

  WTOREK - spotkanie z poetą p. STEFANEM TODORSKIM dla grupy "01" i klasy I

                  - parada postaci literackich z udziałem  klas III i IV

  PIĄTEK - literacka gra terenowa dla uczniów klas V

  NA LAUREATÓW KONKURSÓW CZEKAJĄ NAGRODY KSIĄŻKOWE.

   

 • 224 ROCZNICA UCHWALENIA KONSTYTUCJI 3-GO MAJA - AKADEMIA

       Dnia 30.04.2015r. odbyła się w naszej szkole uroczysta akademia z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3-go Maja. Rozpoczęła się ona od wprowadzenia pocztu sztandarowego i odśpiewania przez wszystkich hymnu państwowego.
       Następnie uczniowie kl. VIc zaprosili wszystkich zebranych do zapoznania się z najważniejszymi wydarzeniami  z XVIII – wiecznej historii Polski. Główna bohaterka poprosiła członków swojej rodziny, aby pomogli jej napisać sprawozdanie z apelu dotyczącego właśnie uchwalenia ustawy zasadniczej. Rodzice i dziadek zaprosili dziewczynę do wspólnej podróży w przeszłość. Wspólnie zastanawiali się, co takiego ważnego wprowadzał ten dokument, co tak niezwykłego i ciekawego wydarzyło się tamtego majowego dnia, że obecnie Polacy chcą świętować pamięć tamtych wydarzeń. W czasie akademii uczniowie recytowali również piękne wiersze okolicznościowe, a chór szkolny pod batutą p. K. Tarkowskiej śpiewał pieśni patriotyczne. Za oprawę plastyczną odpowiedzialny był p. Z. Ceranka, nagłośnieniem zajmował się p. P. Szupłak. Uczniów do akademii przygotowała p. D. Kalinowska.
       Po części artystycznej, która została nagrodzona gromkimi brawami p. dyr. E. Ziółkowska wręczyła dyplomy uczniom za zajęcie czołowych miejsc w różnych konkursach.

 • 25 Festiwal Piosenki o Zdrowiu

  Zespół "Szóstki" w składzie: Weronika Borkowska, Karolina Mikołajuk, Maja Furmańczuk, Łukasz Skiba, Michał Lipka, Szymon Truskalski, Wojciech Górczyński i Szymon Szymon za piosenkę "Kto o zęby dba - piekny uśmiech ma" na 25 Festiwalu Piosenki o Zdrowiu zdobyli nagrodę Mazowieckiego Kuratora Oświaty.

 • W szkolnym etapie Konkursu Recytatorskiego im. Kornela Makuszyńskiego dla klas I-III zwyciężyli:

  Chojecka Urszula kl. I e
  Skiba Mateusz kl. III c

  Będą oni reprezentować naszą szkołę w etapie miejskim konkursu.
  Komisja przyznała wyróżnienia:
  Kalacińska Gabriela kl. I b
  Lisowska Zofia kl. I c
  Adamiak Natalia kl. II b
  Jaworski Bartosz kl. II d
  Tur Milena kl. III a
  Zwycięzcom i wyróżnionym  serdecznie gratulujemy!

 • Wyniki etapu szkolnego Konkursu Recytatorskiego im. Kornela Makuszyńskiego dla klas IV-VI

  Do etapu miejskiego, który odbędzie się dnia 27 maja 2015r. zakwalifikowały się następujące osoby:
  1.    Zuzanna Kalinowska - klasa Va
  2.    Filip Lisowski - klasa IVd
  3.    Julia Biernacka - klasa Vd

  Wyróżnienie otrzymały:

  1.     Karolina Chromińska – klasa IVc
  2.     Jagoda Moreń – klasa IVe
  3.     Magdalena Chojecka – klasaVf

  Zwycięzcom gratulujemy!

 • 23 kwietnia oddziały przedszkolne odwiedzili pracownicy Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej "RM - MEDITRANS" Stacji Pogotowia Ratunkowego i Transportu Sanitarnego w Siedlcach. Ratownicy medyczni przeprowadzili z dziećmi pogadankę na temat zasad udzielania pierwszej pomocy. Utrwalili numery telefonów, pod które należy zadzwonić, aby skontaktować się ze służbami ratunkowymi. Uczniowie mogli także w sposób praktyczny przekonać się, w jaki sposób należy udzielać pomocy osobom poszkodowanym. Nie mniej fascynującym wydarzeniem był pokaz ambulansu. Dzieci mogły wejść do środka pojazdu, usiąść na specjalistycznych noszach. Powyższe wydarzenie było dla uczniów z oddziałów przedszkolnych nie tylko atrakcją, ale także ważną życiową lekcją.
   

 • 05.05.2015

  Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii SPORT 2014/2015.

 • Tydzień Samorządności SP6 Siedlce 20.04 – 24.04.2015r

 • Konkurs plastyczny „Radośnie głośmy Ewangelię”

  Zapraszamy uczniów klas I – III do udziału w konkursie „Radośnie głośmy Ewangelię”. Praca może być wykonana techniką dowolną w formacie A3 na bloku technicznym. Prace składamy do 15 maja 2015r. u katechetów. Obowiązkowo do pracy proszę załączyć metryczkę z imieniem i nazwiskiem autora, klasą.

   

 • Konkurs „Znak drogowy w naszej szkole”

  Zapraszamy uczniów klas I – III do udziału w konkursie „Znak drogowy w naszej szkole”
  Konkurs polega na zaprojektowaniu znaku drogowego, którego symbolika miałaby określić zasady zachowania podczas przerw wobec uczniów niepełnosprawnych ruchowo.
  Zasady konkursu:
  •    praca indywidualna;
  •    format A4;
  •    praca czarno – biała(kredki, pastele, farby).
  Termin składania prac: 12 maja 2015r. do sali 103. Obowiązkowo do pracy proszę załączyć metryczkę z imieniem i nazwiskiem autora, klasą.

   

 • Niebieski miesiąc

  W kwietniu w naszej szkole obchodziliśmy miesiąc świadomości autyzm. W ramach tej akcji klasy IV uczestniczyły w warsztatach  pogłębiających wiedzie o autyzmie przez Małgorzatę Leszczyńską i Martę Senenko – Lichograj. Dzięki uprzejmości pań z biblioteki warsztaty  wzbogacone były krótkim filmem. Po zajęciach klasy przygotowały gazetkę o autyzmie w swoich pracowniach. Najładniejsza gazetka była w klasie 311. Konkurs rozstrzygnięto 23 kwietnia. Zwyciężyła klasa IV D.
  Dla rodziców przygotowano warsztaty o godz. 16:30 w Sali 211. Poprowadziły je logopeda Katarzyna Reda – Ostrowska przerwy Marta Senenko – Lichograj. W celu utrwalenia zdobytych wiadomości wszyscy uczniowie klas czwartych przystąpią do quizu wiedzy o autyzmie. Osoby, które odpowiedzą na wszystkie pytania poprawnie otrzymają słodkie nagrody. Zapraszamy do obchodów „Dnia autyzmu w naszej szkole”. Wspierajmy osoby z autyzmem przez cały rok. Jak to zrobić  spytajcie uczniów klas czwartych.
   

 • W dniu 16 kwietnia dzieci z obu grup oddziału przedszkolnego odwiedziły Jednostkę Wojskową w Siedlcach, aby uczestniczyć w próbie Orkiestry Wojskowej. Dzieci wysłuchały kilku utworów zagranych przez orkiestrę. Każdy z uczniów mógł podejść do instrumentu, który najbardziej mu się spodobał. Pan dyrygent przeprowadził krótką pogadankę zapoznającą dzieci z instrumentami używanymi przez muzyków. Dzięki temu dzieci poszerzyły oraz utrwaliły sobie zakres posiadanej wiedzy na temat instrumentów muzycznych. Spotkanie przebiegało w miłej i relaksującej atmosferze. Zakończyło się wspólnym wykonaniem utworów pod batutą dyrygenta orkiestry.
   

 • V Dyktando Siedleckie

  10 kwietnia ponad 1000 osób zmierzyło się z zawiłościami języka polskiego biorąc udział w V Dyktandzie Siedleckim.  Trzy uczennice z naszej szkoły zdobyły tytuł Wicemistrza Ortografii 2015.

   klasy I-III
   Natalia Wodzińska  – Wicemistrz Ortografii 2015
   Zuzanna Mroczkowska – Wicemistrz Ortografii 2015

   klasy IV-VI
   Wiktoria Branowska – Wicemistrz Ortografii 2015

 • W ramach obchodzonego na całym świecie Święta Ziemi, w naszej szkole 23 kwietnia odbył się apel poświęcony poszanowaniu i ochronie naszej planety. Przygotowali go uczniowie  z klasy III e pod kierunkiem p. I. Świderskiej i J. Byszewskiej. Przedstawienie obejrzeli nie tylko najmłodsi uczniowie naszej szkoły, ale również dzieci z Przedszkola nr 7 i nr 4.  W swoim wystąpieniu mali aktorzy zaakcentowali jak ważne jest, byśmy wszyscy czuli się odpowiedzialni za stan naszej planety, której  jesteśmy nieodłączną częścią. Ważnym przesłaniem spotkania było kształtowanie właściwych postaw wobec przyrody i uzmysłowienie dzieciom, że Ziemia jest naszym domem i musimy  o nią dbać nie tylko w dniu jej  święta, ale każdego dnia.

 • KONKURS LITERACKO - PLASTYCZNO - FOTOGRAFICZNY "JESTEŚMY TACY SAMI"

  Serdecznie zapraszamy wszystkich uczniów do udziału w konkurs literacko - plastyczno - fotograficznym "JESTEŚMY TACY SAMI". Konkurs odbywa się w trzech kategoriach wiekowych: 0-III, IV-VI szkoły podstawowe i gimnazja. Do dnia 28 kwietnia należy potwierdzić swój udział.

  KONKURS LITERACKI!
  Tematem prac jest ukazanie wzajemnych relacji między dziećmi i młodzieżą sprawną i niepełnosprawną. Przedstawione sceny/sytuacje mogą być rzeczywiste lub fikcyjne. Prace mogą być w formie wiersza lub opowiadania (maksymalnie 2 strony formatu A4). Przyjmowane będą rękopisy oraz prace napisane na komputerze.
  KONKURS PLASTYCZNY!
  Tematem pracy jest ukazanie świata współczesnego w różnych sytuacjach życiowych (wspólna praca, nauka, zabawa).
  Prace plastyczne mogą być wykonane dowolną techniką w formacie A3, A4 oraz dozwolone są formy przestrzenne.
  KONKURS FOTOGRAFICZNY!
  Tematyka zdjęć powinna przedstawiać sceny z życia codziennego z udziałem osób pełnosprawnych i niepełnosprawnych, likwidowanie barier i uprzedzeń. Zdjęcia mogą być dostarczone w formie odbitek, w wersji elektronicznej na płycie CD.
   

strona:

Wiadomości

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 6 w Siedlcach
  Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 6 w Siedlcach, ul. Sienkiewicza 49
 • 25 794 35 91

Galeria zdjęć