Nawigacja

 • XII edycja konkursu „Siedlce, Podlasie i Anioły 2014”

  Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w XII Konkursie Plastycznym Osób Niepełnosprawnych „Siedlce, Podlasie i Anioły”. Konkurs objęty był honorowym patronatem Biskupa Siedleckiego Kazimierza Gurdy oraz Prezydenta Miasta Siedlce Wojciecha Kudelskiego. W  kategorii wiekowej dzieci do lat 12 I nagrodę otrzymał  Dawid Sawicki za pracę „ Anioł z Jackiem”. Nagrodę specjalną Izabeli Staręgi otrzymał  Igor Hołubiec  za pracę  „Latający Anioł”. Gratulujemy!

 • Konkurs ładnego czytania w języku angielskim dla uczniów kl.V

  Konkurs ładnego czytania w języku angielskim dla uczniów kl.V odbędzie się we wtorek 21.10. 2014r.  Zgłoszenia przyjmują nauczyciele języka angielskiego. Zapraszamy wszystkich chętnych!
   

 • "Owocowa przerwa"

         W naszej szkole od 8 października w każdy poniedziałek i środę po drugiej i po siódmej lekcji, rozdajemy dzieciom jabłka i gruszki w ramach akcji „Owocowa przerwa”. Promujemy w ten sposób zdrowe odżywianie. Nasza akcja, ku naszej radości, cieszy się ogromnym zainteresowaniem. Zapraszamy!!! :)
   

 • Wiersze napisane przez wychowanków świetlicy i ich rodziców zaprezentowane podczas spotkania integracyjnego pt: „Spacerkiem po Siedlcach”

 • Dzień Edukacji Narodowej – 14.10.2014r.

  14.10.2014r. o godzinie 11:30 odbędzie się uroczystość pasowania uczniów klas I połączona z akademią z okazji Dnia Edukacji Narodowej.


  Wszystkim pracownikom szkoły samorząd uczniowski życzy sukcesów w życiu zawodowym, uśmiechu i radości każdego dnia oraz spełnienia najskrytszych marzeń.

   

 • Zapraszamy do udziału w Ogólnopolskim Konkursie Historycznym - POLSKIE SYMBOLE NARODOWE

  Ogólnopolski Konkurs Historyczny „Klio 2014”- Polskie Symbole Narodowe adresowany jest do uczniów  klas IV-VI.  Zadaniem uczestników będzie rozwiązanie testu składającego się z 40 pytań zamkniętych jednokrotnego wyboru i 1 pytania otwartego.

  Zagadnienia konkursowe Ogólnopolskiego Konkursu Historycznego „Klio 2014”:
  1. Hymn państwowy (autor, treść, historia) oraz pieśni hymniczne (Bogurodzica, Rota).
  2. Historia powstania oraz wizerunek godła i flagi państwowej.
  3. Historia Polski: chrzest, pierwsza koronacja, Grunwald, Wiedeń, rozbiory, powstania narodowe, rok 1918).
  4. Stolice Polski (Gniezno, Kraków, Warszawa - podstawowe fakty).
  5.Legenda o powstaniu państwa polskiego - Legenda o Lechu, Czechu i Rusie.
  6. Wielcy Polacy: Jan Paweł II, Lech Wałęsa, Józef Piłsudski, Tadeusz Kościuszko, polscy nobliści.
  7. Organy władzy III RP (prezydent, premier, rząd, parlament - podstawowe informacje).

  Zgłoszenia przyjmują nauczyciele historii do 17 października 2014r.

 • Uczniowie wyróżnieni stypendium Prezydenta Miasta Siedlce za II semestr 2013/2014

  Stypendium Prezydenta Miasta Siedlce I stopnia:  Oskar Rząrzewski, Ewa  Stecewicz.
  Stypendium Prezydenta Miasta Siedlce II stopnia: Zuzanna  Baranowska, Natalia Bartosiak, Julia Biernacka, Aleksandra Boruta, Magdalena Chojecka, Wiktoria Dębczyńska, Maciej Grabowski, Emilia Grzesiewicz, Zuzanna Kalinowska, Marta Kowalczyk, Urszula Lewczuk, Maria Ługowska, Aleksandra Łukaszewicz, Dominik Mech, Karolina Rychlik, Wiktoria Stasiuk, Przemysław Suchodolski, Zuzanna Szczapa, Adrianna Wiewiórka. Gratulujemy!              

   

 • Zapraszamy do udziału w konkursach przyrodniczych

      Ogólnopolski  Konkurs Ekologiczny „EKO - PLANETA” przeznaczony jest dla klas III- VI. Uczniowie mogą wziąć udział w teście konkursowym lub w konkursie prac indywidualnych na temat „Zwierzęta wokół nas”.  Zgłoszenia przyjmują nauczyciele przyrody  w terminie do 29 X 2014r. Dokładne informacje znajdują się na stronie http://www.eko.suwikr.pl
      Nadleśnictwo Siedlce organizuje konkurs „Ekosystemy leśne oraz 90 lat Lasów Państwowych, czyli jak funkcjonują różne lasy oraz jak zmieniała się gospodarka leśna  i organizacja Lasów Państwowych”. Informacje na temat konkursu można znaleźć na stronie internetowej nadleśnictwa  http://siedlce.warszawa.lasy.gov.pl/.

 • Apel - Bezpieczeństwo na drodze

      Dnia 24.09.2014r. odbył się apel dla klas 0-III na temat bezpieczeństwa na drodze oraz spotkanie z policjantem.
  Apel miał formę inscenizacji, w której uczniowie klasy IIIc przedstawili swoim koleżankom i kolegom zasady bezpiecznego poruszania się w mieście. W sposób szczególny zwrócili uwagę na to, że nie wystarczy znać przepisy drogowe, na drodze zawsze należy myśleć i stosować swoją wiedzę.
      Następnie głos zabrała pani młodszy aspirant Edyta Barecka. W formie rozmowy uświadomiła dzieciom konieczność znajomości przepisów o ruchu drogowym, sposób poruszania się w mieście i poza terenem zabudowanym, wskazała na niebezpieczeństwa jakie można napotkać na drodze. Uczniowie z zainteresowaniem słuchali pani aspirant, zadawali pytania.
  Apel przeprowadziły pani dyrektor Elżbieta Ziółkowska i pani Zofia Gawrońska. Panie przywitały zebranych i na koniec podziękowały klasie IIIc i pani policjantce za ciekawe i pouczające spotkanie. Apel zakończono hasłem roku.

 • PLAN ZAJĘĆ MIĘDZYSZKOLNEJ ŚWIETLICY MŁODZIEŻOWEJ "SZÓSTKA" ROK SZKOLNY 2014/2015

 • WYNIKI KONKURSU „BEZPIECZNY W RUCHU DROGOWYM”

           KLASY  II


   I miejsce    Szafrański Marcel  kl. IIc - 26/27pkt.   
   II miejsce   Droń Radek kl. IIa  - 24,5 /27pkt.
                      Szymanek Rafał  kl. IIa -  24,5/27pkt.
   III miejsce  Majewski Dominik kl. IIc - 24/27 pkt.
         

           KLASY III

  I miejsce     Pająk Maciek kl. III c - 31/34 pkt.
  II miejsce    Mroczkowska Zuzanna kl. III a - 30,5/34 pkt.
  III miejsce   Rybaczewski Bartek kl. III b - 29,5/34 pkt.
            Skwarek Natalia  kl. III e - 29,5/34 pkt.
            Witczuk Mateusz kl. III d - 29,5/34 pkt.
                                                            GRATULUJEMY!   

 • Ogólnopolski Tydzień Bezpłatnych Konsultacji z zakresu Integracji Sensorycznej

  Zapraszamy do udziału w Ogólnopolskim Tygodniu Bezpłatnych Konsultacji z zakresu Integracji  Sensorycznej w dniach 29 września – 5 października 2014r. Szczegółowych informacji udziela pani Agnieszka Żydowicz-Chomicz – terapeuta integracji sensorycznej. Zapraszamy do sali 103.   PLAKAT.pdf

 • PIERWSZAKI

 • KONKURS WIEDZY O RUCHU DROGOWYM

  22.09.2014

  Zapraszamy uczniów klas II i III do wzięcia udziału w konkursie „Bezpieczny w ruchu drogowym”. Konkurs odbędzie się 25.09.2014 r. w czytelni szkolnej. Każdą z klas reprezentować będzie 2  uczniów, wyłonionych podczas eliminacji klasowych.  

   

 • Tydzień ze św. Janem Pawłem II - 12 – 17 październik

  Z okazji  XIV  Dnia Papieskiego w naszej  szkole organizujemy Tydzień  ze  św. Janem Pawłem II.

  Przygotowaliśmy różne działania dla uczniów naszej szkoły, aby jeszcze lepiej poznali naszego wielkiego Polaka – św. Jana Pawła II. Tegoroczny Dzień Papieski obchodzimy pod hasłem: „Jan Paweł II – Świętymi Bądźcie”. Świat potrzebuje dziś świętych. W czasie swojego 27- letniego pontyfikatu Papież Jan Paweł II beatyfikował 1338 osób, a 482 osoby kanonizował. Polski Papież poprzez sylwetki świętych pokazał światu, że świętość jest osiągalna dla każdego z nas. Wystarczy kochać Boga i prawdziwie miłować bliźnich oraz dodać do tego szczyptę radości i otwartości – to recepta na piękne życie.

  ZAPLANOWANE_DZIAŁANIA.pdf

 • Olimpiada franciszkańska - Konkurs plastyczny dla uczniów szkół podstawowych

  Zapraszamy wszystkich uczniów naszej szkoły do wzięcia udziału w konkursie plastycznym "Rozkwit Niepokalanowa".

  1.    Uczniowie ze szkoły podstawowej wykonują pracę plastyczną na temat: „Rozkwit Niepokalanowa”, ilustrując fragment z książki Marii Kączkowskiej pt. „Ojciec Kolbe” (tekst patrz punkt 7).
  2.    Konkurs odbywa się w dwóch etapach:
  o    etap szkolny przeprowadzają miejscowi katecheci lub inni nauczyciele we własnym zakresie; należy w nim wyłonić maksymalnie 3 prace z każdej grupy wiekowej.
  o    etap ogólnopolski nadesłane prace kwalifikuje i ocenia komisja powołana przez Komitet Główny Olimpiady.
  3.    Praca powinna być wykonana:
  o    samodzielnie i na temat;
  o    w formacie A3 (inne formaty nie będą brane pod uwagę);
  o    w jednej z wymienionych poniżej technik w danej grupie wiekowej.
  4.    Prace będą oceniane w dwóch grupach wiekowych:
  o    klasy 0-III;
  o    klasy IV-VI.
  5.    Prace powinny być wykonane w następujących technikach:
  o    KLASY 0-III: farby plakatowe, kredki, mieszana, pastele, węgiel;
  o    KLASY IV-VI: akwarela, kredki, mieszana, pastele, węgiel.
  6.    Termin składania prac u katechetów  upływa 10 października 2014 roku.

  7.    Fragment z książki Marii Kączkowskiej pt. „Ojciec Kolbe”:

  „W roku 1936 ojciec Maksymilian zostaje wezwany do Polski na kapitułę prowincjalną i wybrany na niej gwardianem Niepokalanowa polskiego. [...]Polski Niepokalanów się rozrósł. Potrzebuje tęgiej głowy ideologa i sprężystej dłoni organizatora. Któż, jak nie założyciel, sprosta temu zadaniu. Praca w nim wre dzień i noc. „Rycerz Niepokalanej” jest jednym z najpoczytniejszych pism i nakład jego przekroczył 700 tysięcy egzemplarzy. Sekunduje mu „Mały Dziennik” oraz dwa pisemka dla dzieci i młodzieży. Jak mrówki w mrowisku, tak uwijają się bracia w różnych działach pracy wydawnictwa. Zajeżdżają ciężarowe samochody, wyładowuje się grube bele papieru, huczą maszyny drukarskie, z pośpiechem pracuje redakcja i administracja... Aby zdążyć na czas... aby więcej... aby dalej... Idą pisma na świat, ogarniają całą Polskę, sięgają do różnych krajów w Europie, płyną do Ameryki i do Azji. Codziennie poczta przynosi tysiące listów. Piękna jest praca dla Niepokalanej”.

 • "Przedstawia się RSU i organizacje szkolne"

  16.09.2014

  Dnia 16.09.2014r. odbył się apel dla klas IV-VI, na którym opiekunowie sekcji i organizacji szkolnych przedstawili cele i zakres działań.

 • Konkurs plastyczny „Moje drzewo genealogiczne”

  Zapraszamy wszystkich uczniów naszej szkoły do wzięcia udziału w konkursie plastycznym „Moje drzewo genealogiczne” organizowanym przez Archiwum Państwowe w Siedlcach. Zadaniem uczestników konkursu jest wykonanie dowolną techniką plastyczną pracy ilustrującej historię rodziny w graficznej formie drzewa genealogicznego lub w formie wywodu przodków. Prace należy składać do 26.09.2014r. do  p. D. Kalinowskiej i p. A. Szczapy.

  Regulamin konkursu jest dostępny na stronie: http://www.siedlce.ap.gov.pl

 • 15.09.2014

  Dzieci i wychowawcy  świetlicy szkolnej  zapraszają  9.10.2014r. na spotkanie integracyjne pt. "Spacerkiem po Siedlcach".

strona:

Wiadomości

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 6 w Siedlcach
  Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 6 w Siedlcach, ul. Sienkiewicza 49
 • 25 794 35 91

Galeria zdjęć