Jesteśmy SZKOŁĄ eTwinning na lata 2021 - 2022

Witamy na stronie szkoły!

Drodzy Uczniowie, Rodzice,

na tej stronie będziecie mogli przejrzeć najnowsze informacje na temat aktualnych wydarzeń w szkole, bedzie tutaj można pobrać dokumenty lub dowiedzieć się o zmianach, które szkoła wprowadza. Mamy nadzieję, że strona przypadnie Wam do gustu i okaże się przydatna.

1)  8;00 -  8;45
    2)  8;55 -  9;40
    3)  9;50 - 10;35
    4) 10;45 - 11;30
    5) 11;45 - 12;30
    6) 12;45 - 13;30
    7) 13;45 - 14;30
    8) 14;35 - 15;20
    9) 15;25 - 16;10
    10)16;15 - 17;00

KALENDARZ ROKU SZKOLNEGO 2021/2022

HASŁO ROKU

„By bezpiecznym być w domu, szkole i na ulicy - włącz rozwagę, zdrowie i życie się liczy”.

NABÓR

SZKOŁA PONADPODSTAWOWA

(liceum, technikum, szkoła branżowa)

REKRUTACJA DO KLASY I

Wtorek 30.11.2021

Nasz Youtube

"eSafety Label"

CERTYFIKAT JAKOŚCI KSZTAŁCENIA

BOHATERON

SZKOŁA PAMIĘTA

SZKOŁA DO HYMNU

RAZEM NA ŚWIĘTA

AKADEMIA BEZPIECZNEGO PUCHATKA

• Aby zostać mistrzem tego konkursu należy nie tylko płynnie czytać, ale również wyróżniać się intuicją artystyczną, czyli stosować środki artystycznego wyrazu: pauzowanie, odpowiednią artykulację, modulację głosu, mimikę czym właśnie podczas finału konkursu zachwyciła komisję MAJA SZCZYGIELSKA z klasy VI A, uzyskując tytuł mistrzyni. Finał VI edycji Mistrza odbył się dnia 26 listopada w Samorządowym Centrum Doradztwa i Doskonalenia Nauczycieli, który był jego organizatorem. Konkurs od lat cieszy się dużym zainteresowaniem naszych uczniów. Maja została wytypowana podczas szkolnych eliminacji, w których wzięło udział 18 uczniów z klas IV-VIII.

• Obchodzone na całym świecie dnia 25 listopada urodziny tego najsympatyczniejszego z sympatycznych pluszowego niedźwiadka, towarzysza dzieciństwa każdego z nas, były okazją do zaprezentowania uczniom wszystkich klas I tych bohaterów książkowych historii. O Kubusiu Puchatku, Misiu Uszatku, Paddingtonie czytali nauczyciele bibliotekarze i zaproszeni goście. Misiowym poczytajkom towarzyszyły piosenki i zabawy ruchowe.

• Przygotowania do pierwszej mobilności w projekcie Erasmus+ "Shall we play a game?" trwają.

• Uczniowie klasy 5bd zakończyli fantastyczne spotkanie z uczniami ze Słowacji, z którymi współpracują w projekcie eTwinning English is E123. Poznali swoje kraje, miasta, szkoły a uczniowie korzystając z wcześniej przygotowanych kolaży przedstawiali się

• W dniach 15-19.11.2021 r. nasza szkoła ponownie przyłączyła się do ogólnopolskiej akcji Dzień Pluszowego Misia organizowanej przez fundację Mam Marzenie. Zebraliśmy pluszowe misie i wiele zabawek oraz artykułów papierniczych. Zebrane rzeczy zostaną podarowane chorym dzieciom w szpitalach onkologicznych. Szkolnymi koordynatorami akcji były: p. Edyta Karwowska, p. Anna Pytlak i p. Kamila Strawa.

Dziękujemy wszystkim darczyńcom za przyłączenie się do akcji i zapraszamy w przyszłym roku!!!

• Ogólnopolski Tydzień Bezpłatnych Konsultacji w zakresie integracji sensorycznej. Wszystkich rodziców zaniepokojonych rozwojem sensoryczno-motorycznym swojego dziecka zapraszamy na konsultacje z zakresu integracji sensorycznej https://pstis.pl/pl/html/index.php?str=p_bezplat Konsultacji udziela terapeutka SI z naszej szkoły Pani Agnieszka Żydowicz-Chomicz. Ze względu na sytuację epidemiczną konsultacje będą odbywały się telefonicznie.

• 8 listopada DZIEŃ ZDROWEGO ŚNIADANIA – świętujmy go codziennie!

Pyszny i zdrowy początek dnia to gwarancja dobrego samopoczucia,warto więc rozpocząć go od pożywnego posiłku. Śniadanie daje nam energię na cały poranek, dlatego ważne jest, żeby było pełne wartościowych składników, nie tylko w Dzień Zdrowego Śniadania, ale także codziennie.

8 listopada w świetlicy szkolnej odbędą się zajęcia edukacyjne dotyczące roli śniadania w diecie i zasad zdrowego odżywiania. Szkolna Komisja Zdrowia i Higieny zaprasza Szanownych Nauczycieli i uczniów do włączenia się w akcję "Moje zdrowe i kolorowe śniadanie".

• Szkolny Klub Wolontariatu serdecznie wszystkim dziękuje za udział w zbiórce zniczy. Po raz kolejny uczniowie naszej szkoły okazali ogromne serce. Zebrane znicze wolontariusze ustawili na pomnikach Miejsc Pamięci Narodowej jak równiez zostaną zapalone na grobach zmarłych pracowników szkoły oraz osób zasłużonych i cenionych w naszej lokalnej społeczności a także na opuszczonych i zaniedbanych grobach.