Informacje dla rodziców Rada Rodziców Obiady eBezpieczeństwo

Informacje dla rodziców

SZKOLNY REGULAMIN DOTYCZĄCY ZAPISU NA ŚWIADECTWIE SZCZEGÓLNYCH OSIAGNIĘĆ UCZNIÓW ZA PRACĘ W WOLONTARIACIE DLA UCZNIÓW SZKOŁY PODSTAWOWEJ Z ODDZIAŁAMI INTEGRACYJNYMI NR 6 W SIEDLCACH

Na podstawie rozporządzenia MEN z dnia 26 kwietnia 2018r. w sprawie świadectw, dyplomów państwowych i innych druków szkolnych, uczeń może otrzymać na świadectwie ukończenia szkoły w części dotyczącej szczególnych osiągnięć wpis za pracę na rzecz osób, organizacji lub środowiska szkolnego.

Uczeń, który chce uzyskać taki wpis, musi w ciągu pięciu lat nauki /w klasach IV – VIII/ zrealizować co najmniej 30 godzin wolontariatu w trzech różnych akcjach pozaszkolnych oraz systematycznie w ciągu każdego roku uczestniczyć w co najmniej jednej akcji szkolnej.

Uczeń, który jest zainteresowany pracą jako wolontariusz, samodzielnie wyszukuje i wybiera rodzaj oraz miejsce pracy. W razie jakichkolwiek trudności ma możliwość zwrócenia się do wychowawcy lub koordynatora szkolnego koła wolontariatu.

Uczeń, który pracował jako wolontariusz poza szkołą ma obowiązek dostarczyć wychowawcy do 31 maja danego roku oryginalnego zaświadczenia o liczbie godzin przepracowanych w ramach wolontariatu. Zaświadczenie musi zawierać również nazwę placówki, pieczątkę i podpis osoby odpowiedzialnej za opiekę nad wolontariuszem oraz okres, w którym wykonywana była praca.

Pracę  ucznia w szkolnym kole wolontariatu potwierdzają osoby odpowiedzialne za organizację akcji.

DLA RODZICÓW - DOKUMENTY

Wniosek o wydanie opinii Wniosek_o_wydanie_opinii.pdf

Wniosek o wydanie opinii Wniosek_o_wydanie_opinii.doc

Potwierdzenie woli Potwierdzenie_woli.pdf

Potwierdzenie woli Potwierdzenie_woli.docx

Wniosek w sprawie dowozu dziecka WNIOSEK_w_sprawie_dowozu_dziecka.pdf

Wniosek w sprawie dowozu dziecka WNIOSEK_w_sprawie_dowozu_dziecka.docx

Karta zgłoszenia dziecka do świetlicy KARTA_ZGŁOSZENIA_DZIECKA_DO_ŚWIETLICY.docx

Karta zgłoszenia dziecka do świetlicy KARTA_ZGŁOSZENIA_DZIECKA_DO_ŚWIETLICY.pdf

Oświadczenie o aktualnym miejscu zamieszkania Oświadczenie_o_aktualnym_miejscu_zamieszkania.docx

Oświadczenie o aktualnym miejscu zamieszkania Oświadczenie_o_aktualnym_miejscu_zamieszkania.pdf

Stypendium Prezydenta Miasta Siedlce

Zał.-_Warunki_zakres_tryb_wspierania_edukacji.docx

Zał.-_Warunki_zakres_tryb_wspierania_edukacji_.pdf

Wzór_wniosku_stypendium_PMS.docx

WNIOSEK_O_PRZYZNANIE_STYPENDIUM_PREZYDENTA_MIASTA_SIEDLCE.pdf

UBEZPIECZENIE NNW UCZNIÓW

Uczniowie naszej szkoły w roku szkolnym 2023/2024 będą ubezpieczeni w Wiener Towarzystwo Ubezpieczeń.

Suma ubezpieczenia: 18.000 zł

Składka od 1 ucznia: 50 zł

OPŁATA ZA OBIADY

Informujemy, że od miesiąca września 2023 r. wpłaty za obiady mogą być dokonywane przelewem na konto:

Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 6
           08 – 110 Siedlce
           nr konta:  52 1050 1953 1000 0023 5336 1146
           ING Bank Śląski

Opłata za obiady stanowi iloczyn stawki żywieniowej (6 zł) i liczby dni żywieniowych np. 6 zł x ilość dni roboczych w miesiącu.
Wysokość opłaty za obiady będzie zamieszczona na stronie internetowej szkoły oraz na tablicy ogłoszeń.

Zasady dokonywania przelewów:

• przelewu należy dokonać wyłącznie do ostatniego dnia każdego miesiąca poprzedzającego miesiąc za który dokonujemy wpłaty (wyjątek stanowi styczeń – wpłaty dokonujemy w dniach 2 i 3 stycznia),
  • środki, które wpłyną po w/w terminie będą zwrócone na rachunek bankowy z którego zostały przelane.

W tytule przelewu należy wpisać: imię i nazwisko dziecka, klasę, miesiąc, np.  Jan Kowalski, kl. 3a, obiady za wrzesień 2023.

W przypadku braku danych w tytule przelewu: imię i nazwisko dziecka, klasa, miesiąc wpłaty będą zwracane na konto, z którego zostały przelane.

Jeżeli dziecko nie będzie korzystało ze wszystkich obiadów w miesiącu w tytule przelewu należy napisać:
np. Jan Kowalski, kl. 3a . obiady za wrzesień 2023 (bez dnia 15.09.23 i 16.09.23)

Nieobecność dziecka należy zgłosić z dziennym wyprzedzeniem, najpóźniej w dniu absencji do godz. 9.00 telefonicznie  25 7943595 lub 25 7943591 .

Od miesiąca września 2023 obiady na wynos - w związku z absencją dzieci - nie będą wydawane (będzie można odliczyć dany dzień w następnym miesiącu, po uprzednim zgłoszeniu).

W sytuacjach wyjątkowych istnieje możliwość wpłaty gotówkowej w kasie szkoły p.102.
Wpłaty gotówkowe, po uprzednim, telefonicznym umówieniu -  ostanie 3 dni robocze miesiąca.

Szanowni Państwo przypominamy,  art. 40 ustawy Prawo oświatowe:

1.    Rodzice dziecka podlegającego  obowiązkowi szkolnemu są obowiązani  do:

1)    dopełniania czynności związanych ze zgłoszeniem dziecka do szkoły;

2)    zapewnienia regularnego uczęszczania dziecka na zajęcia szkolne;

3)    zapewnienia dziecku warunków umożliwiających przygotowywanie się do zajęć;

4)    informowania, w terminie do dnia 30 września każdego  roku, dyrektora szkoły podstawowej, w obwodzie  której  dziecko mieszka, o realizacji obowiązku szkolnego spełnianego za granicą, lub przy przedstawicielstwie dyplomatycznym innego państwa w Polsce.

Instrukcja jak poprawnie i skutecznie myć ręce:

TELEFON ZAUFANIA

LIST MINISTER EDUKACJI NARODOWEJ I GŁÓWNEGO INSPEKTORA SANITARNEGO DO RODZICÓW W SPRAWIE SZCZEPIEŃ OCHRONNYCH DZIECI

ZMIANA ADRESU E-MAIL

Uprzejmie informujemy o zmianie naszego adresu e-mail. Prosimy wszelkie informacje wysyłać na nasz nowy e-mail:  sekretariat@sp6.siedlce.pl