Informacje dla rodziców Rada Rodziców Obiady eBezpieczeństwo

PLANOWANY JADŁOSPIS

OBIADY - KWIECIEŃ 2024

18  dni x 6 zł  = 108 zł

(29, 30 kwietnia - dni wolne)

Proszę o odliczenie zgłoszonej nieobecności dziecka.

Proszę o terminowe wpłaty!

Przelew do dnia 1.04.2024 - w  tytule przelewu - imię i nazwisko dziecka, klasa, obiady za kwiecień 2024 (patrz: informacja dla rodziców).

nr konta : 52 1050 1953 1000 0023 5336 1146

Nieobecność dziecka należy zgłosić z dziennym wyprzedzeniem, najpóźniej w dniu absencji do godz. 9.00  telefonicznie  25 794 3595  lub   25 7943591

INFORMACJA DLA RODZICÓW - OPŁATA ZA OBIADY

Informujemy, że od miesiąca września 2023 r. wpłaty za obiady mogą być dokonywane przelewem na konto:

Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 6
           08 – 110 Siedlce
           nr konta:  52 1050 1953 1000 0023 5336 1146
           ING Bank Śląski

Opłata za obiady stanowi iloczyn stawki żywieniowej (6 zł) i liczby dni żywieniowych np. 6 zł x ilość dni roboczych w miesiącu.
Wysokość opłaty za obiady będzie zamieszczona na stronie internetowej szkoły oraz na tablicy ogłoszeń.

Zasady dokonywania przelewów:

- przelewu należy dokonać wyłącznie do ostatniego dnia każdego miesiąca poprzedzającego miesiąc za który dokonujemy wpłaty (wyjątek stanowi styczeń – wpłaty dokonujemy w dniach 2 i 3 stycznia),

- środki, które wpłyną po w/w terminie będą zwrócone na rachunek bankowy z którego zostały przelane.

W tytule przelewu należy wpisać: imię i nazwisko dziecka, klasę, miesiąc, np.  Jan Kowalski, kl. 3a, obiady za wrzesień 2023.

W przypadku braku danych w tytule przelewu: imię i nazwisko dziecka, klasa, miesiąc wpłaty będą zwracane na konto, z którego zostały przelane.

Jeżeli dziecko nie będzie korzystało ze wszystkich obiadów w miesiącu w tytule przelewu należy napisać:
np. Jan Kowalski, kl. 3a . obiady za wrzesień 2023 (bez dnia 15.09.23 i 16.09.23)

Nieobecność dziecka należy zgłosić z dziennym wyprzedzeniem, najpóźniej w dniu absencji do godz. 9.00 telefonicznie  25 7943595 lub 25 7943591 .

Od miesiąca września 2023 obiady na wynos - w związku z absencją dzieci - nie będą wydawane (będzie można odliczyć dany dzień w następnym miesiącu, po uprzednim zgłoszeniu).

W sytuacjach wyjątkowych istnieje możliwość wpłaty gotówkowej w kasie szkoły p.102.
Wpłaty gotówkowe, po uprzednim, telefonicznym umówieniu -  ostanie 3 dni robocze miesiąca.

Zasady korzystania z obiadów:

W związku z zaistniałą sytuacją epidemiczną, wychowawcy świetlicy posiadają listy dzieci, które mają wykupione, lub przyznane przez MOPR w Siedlcach  obiady.

Na podstawie w/w list  będą wydawane dzieciom posiłki .

Dzieci nie otrzymują abonamentów (tzw. numerków).

WYKAZ ALERGENÓW W ŻYWNOŚCI

W związku z obowiązkiem stosowania m.in. przez placówki szkolne - Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) nr 1169/2011, które mówi o obowiązku przekazywania konsumentom informacji na temat obecnych w serwowanej żywności składników lub innych substancji mogących powodować alergie nietolerancji, zamieszczamy do ogólnego zapoznania się wyciąg z w/w
rozporządzenia, tj.  "WYKAZ ALERGENÓW W ŻYWNOŚCI.”

ALERGENY W ŻYWNOŚCI:

1. GLUTEN tj. pszenica, żyto, jęczmień, owies, orkisz, kamut lub ich odmiany hybrydowe, a także produkty pochodne;
2. Skorupiaki i produkty pochodne;
3. Jaja i produkty pochodne;
4. Ryby i produkty pochodne;
5. Orzeszki ziemne (arachidowe) i produkty pochodne;
6. Soja i produkty pochodne;
7. Mleko i produkty pochodne, (łącznie z laktozą );
8. Orzechy, tj. migdały, orzechy laskowe, orzechy włoskie, orzechy nerkowca, orzeszki pekan, orzechy brazylijskie, pistacje/orzechy pistacjowe, orzechy makadamia a także produkty pochodne;
9. Seler i produkty pochodne;
10. Gorczyca i produkty pochodne;
11. Nasiona sezamu i produkty pochodne;
12. Dwutlenek siarki i siarczyny w stężeniach powyżej 10 mg/kg lub 10 mg/litr w przeliczeniu na całkowitą zawartość SO 2 dla produktów w postaci gotowej bezpośrednio do spożycia
13. Łubin i produkty pochodne;
14. Mięczaki i produkty pochodne.
Informacje o obecności poszczególnych alergenów podawane będą w codziennym jadłospisie.

PRZYPRAWY:

Do przygotowania potraw używamy następujących przypraw : listek laurowy, ziele angielskie, bazylia, tymianek, zioła prowansalskie, majeranek, pieprz czarny, papryka słodka, czosnek , kminek, ocet jabłkowy oraz otręby owsiane i sezam.

W/w przyprawy mogą zawierać śladowe ilości glutenu, gorczycy, selera, soi, mleka, jaj lub sezamu  (informacja na opakowaniu producenta).