RIFF Siedlce

6 Artystyczna Wielopoziomowa Drużyna Harcerska RIFF Siedlce

Powstaliśmy 19 września 2006 roku.

Przez pierwszy rok działaliśmy jako 9 Gromada Zuchowa "Płonące serca" po roku przekształciliśmy się w wielopoziomową drużynę harcerską a nasz stan osobowy potroił się. Naszymi barwami były czerwień i granat. Nosiliśmy czerwone chusty obszyte na granatowo, pagony i getry oraz czerwone wywijki. Zuchy nosili granatowe czapki zuchowe, harcerze granatowe berety, a starszyzna - rogatywki. Posiadaliśmy swój proporzec, kroniki i obrzędową piosnkę.
W 2007 roku przekształciliśmy się w 6 WDH Lawa.
Od dnia 1 kwietnia 2009 roku rozkazem L02/09 Drużynowej została uchwalona Konstytucja Drużyny i weszła w życie. Powstały także : Rada Drużyny, Kapituła Stopni i Sprawności, Harcerski Referat Zuchowy. Uchwalono także odznaczenia drużyny: "Szóstka", "Wulkany".
Od października 2010 roku przybocznym w drużynie był dh Łukasz Ciozda.
1.09.2011 powołany rozkazem L02/11 drużynowej został zastęp wędrowniczy "amerykandźańskieGylyGyly". - zastęp 1.09.2013 r. przekształca się w samodzielną jednostkę organizacyjną. Powstaje wędrownicza Drużyna Harcerska "Ambulo", jej członkowie współtworzą Hufcowy Klub Ratowników ZHP, a obecnie są drużynowimi i obejmują funkcje w Komendzie Hufca ZHP Podlasie im. Henryka Sienkiewicza w Siedlcach.

26.04.2013 r. Drużyna przekształca się w artystyczną drużynę "Riff" Siedlce i zmienia barwy chust na granatowo - czerwone. Pozostałe części umundurowania pozostają bez zmian. Powołany zostaje rozkazem drużynowej przyboczny pwd Patryk Kamiński. Po roku działalności powstaje zespół muzyczno- wokalny, który odnosi sukcesy w przeglądach piosenki
i festiwalach harcerskich. W czerwcu 2019 roku zespół wydaje płytę, na której nagrywa autorskie piosenki. Zespół otrzymuje stypendium artystyczne Prezydenta Miasta Siedlce. Obecnie zespół pracuje nad nowym materiałem, który prezentuje na swoich koncertach.

Zapraszamy wszystkich chętnych. Jeśli chcesz zostać zuchem, harcerzem, grać lub śpiewać w zespole to przyjdź na zbiórkę.

SUKCES NASZEJ DRUŻYNY HARCERSKIEJ

6 Artystyczna Wielopoziomowa Drużyna Harcerska "Riff" Siedlce zdobyła II miejsce na XVI Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki Harcerskiej i Turystycznej HIT 2019 w Nowej Sarzynie (Hufiec Leżajsk). Gratulujemy!

GALERIA ZDJĘĆ: http://sp6siedlce.edupage.org/photos/?photo=album&gallery=223