RADA SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO REGULAMIN SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO WYCIĄG ZE STATUTU ORDYNACJA WYBORCZA DO RADY SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO: RZECZNIK PRAW UCZNIA - Pani Agnieszka Kaczmarska OPIEKUNOWIE ORGANIZACJI SZKOLNYCH

WYCIĄG ZE STATUTU

Organami szkoły są:
1)    dyrektor szkoły,
2)    rada pedagogiczna,
3)    samorząd uczniowski,
4)    rada rodziców
5)    rada szkoły.
1.    Samorząd uczniowski tworzą wszyscy uczniowie szkoły.
2.    Jednostkami organizacyjnymi samorządu uczniowskiego są:
1)    samorząd szkolny,
2)    samorządy klasowe,
3)    samorząd świetlicowy.
3.    Jednostki organizacyjne samorządu uczniowskiego są reprezentowane przez swoje rady:
1)    radę samorządu szkolnego liczącą od 6 do 10 uczniów,
2)    rady samorządów  klasowych  liczące od 3 do 5 uczniów,
3)    radę samorządu świetlicowego liczącą od 3 do 5 uczniów.

4.    Zasady wybierania i działania organów samorządu uczniowskiego określa regulamin uchwalony przez ogół uczniów w głosowaniu równym, tajnym i powszechnym.
5.    Organy samorządu uczniowskiego są jedynymi reprezentantami ogółu uczniów.
6.    Rada samorządu szkolnego może przedstawić dyrektorowi szkoły, radzie pedagogicznej i radzie szkoły wnioski i opinie we wszystkich sprawach szkoły, a w szczególności dotyczących realizacji podstawowych praw uczniów.
7.    Rady samorządów klasowych i samorządu świetlicowego wnioski, o których mowa w ust. 6. przedstawiają radzie samorządu szkolnego.