Biblioteka szkolna Aktualne podręczniki 2023/2024 Aktualne lektury Przeczytane-polecane 2012/2013 2013/2014 2014/2015 2015/2016 2016/2017 2017/2018 2018/2019 2019/2020 2020/2021 2021/2022 2022/2023 2023/2024

2018/2019

 

SPOTKANIE Z AUTORKĄ "FLORKI"

                             

Z okazji Dnia Dziecka Miejska Biblioteka Publiczna w Siedlcach zorganizowała spotkanie z Roksaną Jędrzejewską – Wróbel, autorką wielu książek dla dzieci, tekstów do podręczników, bajek terapeutycznych, słuchowisk i telewizyjnych wieczorynek. Jak zwykle wśród zaproszonych była również nasza biblioteka szkolna, a uczestnikami uczniowie klasy IIa i  IIc z nauczycielami.

                                                            

 

 

Wyniki konkursu

na projekt graficzny okładki książkowej

   Tej wiosny, podobnie jak w zeszłym roku, wpłynęło niewiele

prac konkursowych.

 

Ponieważ nie wszystkie z nich spełniły wymagane kryteria, przyznane zostały
dwa równorzędne wyróżnienia dla

 

 

Roksany Piwowarczyk z kl.VIa

i Marii Parzonko z kl.VIIa.

 

 

Serdecznie gratulujemy!!!

 

Laureatki otrzymują nagrody książkowe oraz gadżety elektroniczne.

 

SPOTKANIE Z PISARZEM MARCINEM PAŁASZEM

Dzięki współpracy z Biblioteką Pedagogiczną zostaliśmy zaproszeni na spotkanie z pisarzem MARCINEM PAŁASZEM w środę 22 maja b.r. Wzięli w nim udział uczniowie klasy 4d, 4e, 5f.

W niezwykle zabawny sposób autor przybliżył nam własną historię oraz perypetie bohaterów swoich książek, a napisał ich już wiele i otrzymał wiele nagród literackich.

     

Zapraszamy do naszej biblioteki, wszystkie tytuły  znajdziecie na półkach.

      

 

 

FINAŁ VI KORNELIADY- KÓŁKOWICZE NA PODIUM

                                           

W siedleckiej szkole podstawowej Nr 12 od kilku lat organizowany jest Turniej wiedzy o życiu i twórczości Kornela Makuszyńskiego, patrona tej szkoły. Uczestniczą w nim placówki z terenu całego miasta. 16 maja rozstrzygnięto VI edycję „KORNELIADY”.

Turniej wiedzy o życiu i twórczości K M - kategoria wiekowa IV – VIII
III miejsce /zespołowo - biblioteczny Klub Miłośników Książki/ – Małgorzata Bonat, Klaudia Kurmanowska, Marcel Szafrański, kl. 6 c  

 

 

8 MAJA - DZIEŃ BIBLIOTEKARZA I BIBLIOTEK W KSIĄŻNICY POD JACKIEM

 8 MAJA - DZIEŃ BIBLIOTEKARZA I BIBLIOTEK W KSIĄŻNICY POD JACKIEM - Obrazek 1 8 MAJA - DZIEŃ BIBLIOTEKARZA I BIBLIOTEK W KSIĄŻNICY POD JACKIEM - Obrazek 2 8 MAJA - DZIEŃ BIBLIOTEKARZA I BIBLIOTEK W KSIĄŻNICY POD JACKIEM - Obrazek 3

W imieniu całej naszej społeczności szkolnej Hania i Małgosia z klasy VI c, reprezentujące biblioteczny Klub Miłośników Książki, złożyły Dyrekcji i Pracownikom Miejskiej Biblioteki Publicznej życzenia z okazji ich święta.
Oto podziękowania, które otrzymaliśmy na facebooku:
„Jest nam niezmiernie miło, że dyrekcja, nauczyciele i uczniowie ze Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 6 im. Wł. Broniewskiego w Siedlcach pamiętają o nas w Dniu Bibliotekarza i Bibliotek. Serdecznie dziękujemy za kwiaty i piękne życzenia.”

 

KONKURS NA PROJEKT OKŁADKI

Biblioteka szkolna serdecznie zaprasza wszystkich uczniów klas VI-VII do wzięcia udziału w konkursie na projekt graficzny okładki książkowej.  W dowolnym programie graficznym samodzielnie projektujemy okładkę dowolnej książki, którą przeczytaliśmy i uważamy, że jest godna polecenia rówieśnikom.  Można twórczo wykorzystywać   i łączyć różne elementy graficzne dostępne w internecie. Plagiat dyskwalifikuje pracę.

Dodatkowo piszemy we własnym imieniu tzw. blurba, czyli krótki i entuzjastyczny tekst, w którym polecamy książkę innym czytelnikom. Oba elementy zapisujemy PDF-ie i przesyłamy mailem na adres biblioteki : library.sp6@gmail.com lub w inny sposób dostarczamy do biblioteki w wersji elektronicznej.

Czekamy na olśniewające efekty Waszej pracy do 10 maja. Atrakcyjne nagrody czekają. Najciekawsze projekty zostaną umieszczone na stronie internetowej szkoły.

W PAŃSTWIE KRÓLA ABECADŁO, CZYLI SPOTKANIE Z POETKĄ

W PAŃSTWIE KRÓLA ABECADŁO, CZYLI SPOTKANIE Z POETKĄ - Obrazek 1 W PAŃSTWIE KRÓLA ABECADŁO, CZYLI SPOTKANIE Z POETKĄ - Obrazek 2

W PAŃSTWIE KRÓLA ABECADŁO, CZYLI SPOTKANIE Z POETKĄ - Obrazek 3 W PAŃSTWIE KRÓLA ABECADŁO, CZYLI SPOTKANIE Z POETKĄ - Obrazek 4

W środę 20 marca uczniowie wszystkich klas I-szych spotkali się w czytelni szkolnej z Panią JADWIGĄ PECIAK - autorką wierszowanych przygód literek alfabetu w książkowym wydaniu. Nasz gość to emerytowana nauczycielka z Wyszkowa, po raz pierwszy spotykająca się z siedleckimi uczniami. W bardzo ciekawy, poetycki sposób zapoznała nas ze swoją biografią i zaprezentowała kilkanaście wierszy "z szuflady" o różnorodnej tematyce. Wszyscy uczniowie otrzymali w prezencie wydane niedawno abecadłowe książeczki  do samodzielnej lektury.

Siedlce w zwierciadle czasu

Przy okazji organizowanych przez p. Ewę Pawluczuk wycieczek do Biblioteki Miejskiej uczniowie wszystkich klas szóstych zwiedzali tam również wystawę historyczną. Pani JOASIA ZIELIŃSKA, autorka i kustosz wystawy w ciekawym, gawędziarskim stylu przybliżyła uczniom najważniejsze wydarzenia historyczne z czasów zaborów i udziału Siedlczan w walce o niepodległość, aż do jej odzyskania w 1918r.

Tradycyjnie szóstoklasiści zwiedzali też działy tej książnicy i poznali jej warsztat informacyjny.

                                              

 

 

3 DNI Z KAMISHIBAI 

紙芝居

  W dniach 6-8 marca gościliśmy w naszej bibliotece pracowników Biblioteki Pedagogicznej – p. Małgorzatę Percińską i p. Jolantę Osińską- Kurek, które zaprezentowały uczniom klasy II b, II a i II d wywodzący się z Japonii teatrzyk kamishibai. Jest to forma książki wykorzystująca kartonowe plansze z obrazkami i tekstem oraz drewnianą skrzynkę. „Szukając Marudka" autorstwa Kumiko Yamamoto to opowiadanie, które uczestnicy mieli okazję wysłuchać i obejrzeć. Dzieci z uwagą wsłuchiwały się w historię zagubionego pieska. Barwne ilustracje rozbudziły ich wyobraźnię. Chętnie uczestniczyły w rozmowie o prezentowanym teatrzyku, następnie układały puzzle, rysowały w grupach ilustracje do wymyślonych przez siebie historyjek. Dużo emocji wzbudziła prezentacja prac za pomocą teatrzyku oraz oglądanie z bliska magicznej skrzynki. Na zakończenie uczniowie odgadywali postacie  piesków znanych im z książek, bajek animowanych i filmów.

                                       

 

 

SPOTKANIE INTEGRACYJNE Z OSOBĄ NIEWIDOMĄ

W piątek 1 marca w czytelni odbyło się spotkanie integracyjne klas Vb i Ve z naszym  dobrym znajomym - panem Dariuszem Mikułowskim.
W taki właśnie sposób zainaugurowaliśmy miesiąc, w którym szczególnie kierujemy naszą uwagę na SZACUNEK (projekt Erasmus+). Okazywanie szacunku i umiejętność taktownego zachowania wobec osób z różnymi rodzajami niepełnosprawności powinny być i są dla nas ważne.

     

              

 

 

21 lutego

- Dzień Języka Ojczystego w bibliotece

   

          Zajęcia czytelnicze we wszystkich klasach III poświęcone twórczości Barbary Gawryluk, współczesnej polskiej pisarki, były naszym udziałem w celebracji tego szczególnego dnia. Został on ustanowiony przez UNESCO w 1999 r. dla upamiętnienia śmierci 5 studentów bengalskich występujących w obronie swojego ojczystego języka. Celem międzynarodowych obchodów jest wskazywanie, że należy pielęgnować języki ojczyste, podkreślać ich bogactwo, różnorodność i piękno.
        Słuchając wzruszających, opartych na autentycznych zdarzeniach historii, uczniowie mieli kontakt z piękną współczesną polszczyzną i byli zachęcani do sięgania po książki Barbary Gawryluk. W zbiorach naszej biblioteki znajdziecie kilkanaście tytułów tej wyjątkowej autorki.

Zapraszamy wszytkich.

 

 

RANDKA W CIEMNO

Z KSIĄŻKĄ

     

Dzień świętego Walentego był dniem oblężenia szkolnej biblioteki. Jednym - ale nie jedynym - powodem była poczta walentynkowa. Drugi powód to RANDKA W CIEMNO Z KSIĄŻKĄ.

Okazało się, że nie tylko książki wystroiły się odświętnie i wyjątkowo na randkę z czytelnikami.
Czekamy na Wasze wypowiedzi o wypożyczonych tego dnia książkach.
Ciekawe prace opublikujemy na naszej stronie internetowej, oczywiście po uprzednim ustaleniu warunków i szczegółów.

Zapraszamy do biblioteki!!! Niezmiennie.

 

 

SKONTRUM

- CZYLI SPRAWDZAMY CO MAMY

Skontrum, czyli kontrola zbiorów bibliotecznych trwała  od 16 listopada do 10 grudnia. Jest to żmudna praca, ale wykonuje się ją raz na 10 lat.

Według protokołu komisji skontrowej nasz stan posiadania wynosi 21546 egzemplarzy.

 

 „PORTRET MISIA” – KONKURS BIBLIOTECZNY DLA KLAS  I – III

„PORTRET MISIA” – KONKURS BIBLIOTECZNY DLA KLAS  I – III - Obrazek 1

Z okazji obchodzonego od lat w dniu 25 listopada  Światowego Dnia Pluszowego Misia biblioteka szkolna zaprosiła uczniów edukacji wczesnoszkolnej do zaprezentowania w dowolnej formie plastycznej ulubionych misiów książkowych. Komisja konkursowa wyłoniła następujących laureatów:
I miejsce  – Kornelia Szczygielska z kl. I a
II miejsce  – Daniel Lewandowski z kl. III a
                   – Ala Ładziak z kl. III a
                   –  Natalia Nielipińska z kl. II b
III miejsce  – Asia Stelingowska z kl. II c
                     – Nina Szczecińska z kl. II a
Wyróżnienia: Dominik Lewandowski z kl. I b, Adrian Paniak z kl. III b, Maja Tymosiak z kl. III a, Michał Szczepański z kl. III b, Marta Cielemęcka z kl. II d, Maja Łapińska z kl. II d.
Serdecznie gratulujemy laureatom i zapraszamy do udziału w kolejnych konkursach bibliotecznych.

 NASZA MISTRZYNI CZYTANIA - ZUZANNA MROCZKOWSKA KL. VII A

NASZA MISTRZYNI  CZYTANIA                                                          - ZUZANNA MROCZKOWSKA KL.VII A - Obrazek 1

NASZA MISTRZYNI  CZYTANIA                                                          - ZUZANNA MROCZKOWSKA KL.VII A - Obrazek 2 NASZA MISTRZYNI  CZYTANIA                                                          - ZUZANNA MROCZKOWSKA KL.VII A - Obrazek 3

NASZA MISTRZYNI  CZYTANIA                                                          - ZUZANNA MROCZKOWSKA KL.VII A - Obrazek 4


22 listopada w SP nr 8 reprezentantka naszej szkoły w finale IV Międzyszkolnego Konkursu MISTRZ CZYTANIA, zorganizowanego przez  SCDiDN w Siedlcach zajęła I miejsce w kategorii klas VII-VIII.
Serdecznie gratulujemy laureatce!

 WPŁYW CZYTANIA NA ROZWÓJ DZIECI I MŁODZIEŻY

WPŁYW CZYTANIA NA ROZWÓJ DZIECI I MŁODZIEŻY - Obrazek 1 WPŁYW CZYTANIA NA ROZWÓJ DZIECI I MŁODZIEŻY - Obrazek 2

WPŁYW CZYTANIA NA ROZWÓJ DZIECI I MŁODZIEŻY - Obrazek 3 WPŁYW CZYTANIA NA ROZWÓJ DZIECI I MŁODZIEŻY - Obrazek 4

W środę 21 listopada odbyło się spotkanie z rodzicami pierwszoklasistów na temat wpływu czytania na rozwój dzieci i młodzieży.  W tym roku spotkanie prowadziła pani Iwona z biblioteki szkolnej.

 MIĘDZYNARODOWY MIESIĄC BIBLIOTEK SZKOLNYCH

Listopad

WYNIKI SZKOLNEGO ETAPU KONKURSU

     „MISTRZ CZYTANIA”

 

Do konkursu zgłosiło się 33 uczniów z klas IV-VIII.

KLASY IV – VI

I miejsce – Karolina Jastrzębska – kl. V F

                –  Mateusz Czapla – kl. V E

II miejsce – Zofia Lisowska – kl. V C

III miejsce – Zuzanna Szkutowicz – kl. VI A

KLASY VII – VIII

I miejsce – Zuzanna Mroczkowska – kl. VII A

II miejsce – Milena Tur – kl. VII A

III miejsce – Klaudia Radzikowska – kl. VII B

                   – Kacper Jastrzębski – kl. VIII A

W finale konkursu dnia 22 listopada /czwartek/ w SCDiDN naszą szkołę reprezentować będą uczniowie, którzy zajęli I miejsca.

 

    

 

 

BAŚNIOWE SMOCZE OPOWIEŚCI

Pasowani niedawno na czytelników pierwszoklasiści ponownie przybyli na spotkanie z bohaterami literackimi do szkolnej biblioteki, gdzie wysłuchali baśniowych opowieści Smoka ze Smoczej Jamy w wykonaniu zaproszonego gościa / klasa IA i IC dnia 06 listopada, klasa IB – 08 listopada/.

Smoczyca, czyli p. Agnieszka Żydowicz-Chomicz, uatrakcyjniła literackie spotkanie zabawami ruchowymi, śpiewem i tańcem.

Była to impreza z cyklu „Cała Polska czyta dzieciom”.

                

                            

 

Październik

"KSIĄŻKA SPEŁNIA MARZENIA"
PASOWANIE UCZNIÓW KLAS PIERWSZYCH NA CZYTELNIKÓW

Kolejny rok szkolny to dla naszej biblioteki powitanie i przyjęcie klas pierwszych do grona czytelników.
W środę 31 października wszyscy pierwszoklasiści wraz z nauczycielami odwiedzili naszą szkolną czytelnię. Złożyli uroczystą przysięgę i obejrzeli program artystyczny popularyzujący literaturę oraz uwrażliwiający na poszanowanie książki, którą zaprezentował Klub Miłośników Książki, czyli grupa uczniów z klasy VIc: Hania Cylwik, Gosia Bonat, Klaudia Kurmanowska, Oskar Błoński i Marcel Szafrański. 
Następnie każdy pierwszak poznał zasady wypożyczeń i po raz pierwszy
samodzielnie wybrał książkę, którą zabrał ze sobą do domu.

Całość przygotowała i poprowadziła p. Ewa Pawluczuk.

 

Wszystkim nowym czytelnikom życzymy samych pasjonujących lektur! 

     

 

 NIEKOŃCZĄCA SIĘ HISTORIA

Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych rozpoczynamy wystwką książek historycznych
                                                                      NIEKOŃCZĄCA SIĘ HISTORIA,                                                                        
którą można obejrzeć w czytelni, indywidualnie lub grupowo, po uprzedniej rezerwacji terminu.  

Zapraszamy zarówno klasy młodsze, jak i starsze. Dla każdego coś ciekawego.

 

                        

 

 

 

JESIEŃ W BIBLIOTECE

- troszkę inaczej niz zwykle.

Wrzesień

1.Podręczniki, podręczniki, podręczniki...
2.Skrócone godziny pracy wypożyczalni (8.00-14.00).
3.Nieczynna Czytelnia.
4.Nowy bibliotekarz - Pani Monika, którą wszyscy uczniowie klas 4-8 już znają.

Przypominamy, że nasze półki biblioteczne uginają się pod ciężarem zeszłorocznych nabytków z Narodowego Funduszu Rozwoju Czytelnictwa. Zapraszamy do wypożyczalni nie tylko po lektury szkolne. Dobra książka to powszechnie znany    i sprawdzony sposób na coraz dłuższe jesienne wieczory.

A zatem wyłącz telewizor i komputer, odłóż swój wymęczony smartfonik - on już naprawdę ma Ciebie DOŚĆ!!!
Nikt przecież nie lubi, gdy ktoś się w niego wpatruje godzinami, a do tego bez przerwy go dotyka niekoniecznie czystymi palcami.

                                                                            

W październiku wszystko wróci do normy, zapraszamy więc na obchody Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych. W tym roku, ze względu na setną rocznicę odzyskania przez Polskę upragnionej niepodległości, w naszej bibliotece będzie królować historia.

 

 

Aktualności

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 6 w Siedlcach
    Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 6 w Siedlcach, ul. Sienkiewicza 49
  • 25 794 35 91

Galeria zdjęć