Sport 2019/2020

PROJEKT RUGBY - T.A.G. 2019/2020

Uczniowie z naszej szkoły z klas IV-VI uczestniczą w tym  roku szkolnym w projekcie rozwijającym sprawność fizyczną oraz zachęcającym do aktywności fizycznej. Pod opieką pani Beaty Schwartz - Oleszczuk uczestnicy projektu spotykają się na zajęciach sportowych rugby - tag 2 razy w tygodniu. Na zajęciach zdobywamy nowe doświadczenia, rozwijamy sprawność fizyczną, poznajemy zasady i przepisy gry w rugby-tag, uczymy się rywalizacji sportowej i współpracy w zespole, bierzemy też udział w turniejach międzyszkolnych reprezentując naszą szkołę.

Mamy też pierwsze sukcesy na swoim koncie. W kategorii klas VI reprezentacja zdobyła III miejsce i Puchar dla naszej szkoły.

W czasie ferii zimowych reprezentacja zespołu Rugby - tag, w Turnieju Międzyszkolnym Szkół Podstawowych odbywającym się na Hali Sportowej OSiR zdobyła II miejsce i Puchar dla szkoły.

Ostatni sukces naszej reprezentacji to I miejsce i Puchar dla szkoły w Turnieju Międzyszkolnym Szkół Podstawowych, tym razem rozegranym na hali sportowej U.P.H.

Dzięki udziale w projekcie SP 6 wzbogaciła się o nowy sprzęt niezbędny do gry w Rugby, czyli nowe pasy oraz tagi, a także piłki.

Zachecamy innych uczniów z klas IV - VI do udziału w projekcie, który będzie trwał do czerwca 2020 r.

SUKCES W RUGBY TAG

Dnia 22.11.2019 roku na hali OSiR odbył się turniej w Rugby TAG. Zawody przeprowadzono w 3 kategoriach wiekowych: dla klas IV, V i VI w zespołach mieszanych. Reprezentanci naszej szkoły ćwiczą dopiero od października, a tu już pierwszy sukces na ich koncie. Najstarsza grupa wiekowa zdobyła puchar plasując się na III miejscu. Gratulujemy!

FESTIWAL SPORTOWO - REKREACYJNY SZKÓŁ SIEDLECKICH

Dnia 19 września 2019 r. reprezentacja klasy 4a i 4b uczestniczyła w Festiwalu Sportowo - Rekreacyjnym Szkół Siedleckich, który odbył się na sali OSIR. Drużyny 10 osobowe wzięły udział w 5 konkurencjach. Pomimo silnej rywalizacji nasi zawodnicy dzielnie walczyli. Za udział w zawodach uczestnicy otrzymali koszulki sportowe. Pozostali uczniowie klas IV wspierali swoich kolegów i koleżanki kibicując i zagrzewając do walki.