Ogólnie Piosenki „Nie tylko ..." Wydarzenia 2012/2013 Święto Niepodległości Święta Bożego Narodzenia 2012r. Spotkanie.. Wydarzenia 2013/2014 Wydarzenia 2014/2015 Spotkanie z przedstawicielami Wojska Polskiego Szkolenie z zakresu resuscytacji Boże Narodzenie 2014r. Spotkanie z wychowankami Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Siedlcach Dzień Świetliczaka Zajęcia w szkolnej świetlicy 2014/2015 Plan pracy świetlicy na r. szk. 2015/2016 Nasze świetliczaki Z życia świetlicy 2015/2016 Dzień Świetliczaka Świetlica 2016/2017 Jasełka 2016 Konkursy w r.szk. 2016/2017 Dzień Świetliczaka 2017 Świetlica 2017/2018 MegaMisja w świetlicy Konkursy w świetlicy 2017/2018 Świetlica 2018/2019 MegaMisja 2018/2019 Erazmus + Świetlica 2019/2020 Świetlica 2021/2022 Program "Bliżej Europy" 2022/2023 Świetlica 2022/2023 Świetlica 2023/2024

Świetlica 2022/2023

Kącik przyrody

Dnia 23.03.2023 r. uczniowie świetlicy szkolnej wraz z wychowawcami stworzyli wiosenny kącik przyrody. Zasadzony został szczypiorek, frezja, a zasiane rzeżucha oraz owies. Dzieci dowiedziały się, czym różnią się cebulki od nasion oraz w jaki sposób pielęgnuje się poszczególne rośliny. Uczniowie bardzo chętnie przystąpili do pracy oraz zobowiązali się do dbania o zasadzone rośliny.

Karnawał w świetlicy

Zgodnie z tradycją „W karnawale, w karnawale… wielkie bale”, również i w naszej świetlicy odbyła się zabawa karnawałowa. W zabawie, która odbyła się 9 lutego, wzięli udział wszyscy chętni uczniowie uczęszczający do naszej świetlicy. Przebrane w różne kostiumy i maski dzieci świetnie się bawiły przy muzyce. Były tańce, zabawy oraz zdjęcia w karnawałowej fotobudce.

Fascinating stories in English

Rozpoczęliśmy realizację kolejnego kroku w projekcie eTwinning. Tym razem na podstawie bajki "Brown Bear..." uczyliśmy się kolorów oraz nazw zwierząt w języku angielskim.

Zapraszamy do obejrzenia inscenizacji przygotowanej przez Świetliczaki :)

Brown Bear, Brown Bear What Do You See?

Projekt eTwinning „Ptasia stołówka”

Projekt ma na celu poznanie gatunków ptaków zimujących w Polsce. Uczniowie będą obserwować i dokarmiać skrzydlatych przyjaciół – przygotujemy informacje jak to robić z głową . Wspólnie poszukamy ptaków w dziecięcej literaturze, w przysłowiach i powiedzeniach. W realizacji projektu uczestniczy maskotka projektowa, sikorka, której nadaliśmy imię Tusia. Odwiedza ona placówki i zbiera informacje do wspólnie redagowanych albumów. Przed nami jeszcze wiele zadań projektowych J

Projekt eTwinning "Fascinating stories in English"

Świetliczaki przystąpiły do realizacji projektu eTwinning, w którym udział biorą szkoły z całej Polski.

Na podstawie bajki " A very hungry caterpillar" wspólnie projektowaliśmy plakat, ucząc się jednocześnie dni tygodnia oraz nazw owoców i warzyw w języku angielskim.

link do bajki - The Very Hungry Caterpillar - Animated Film - YouTube

Laboratoria Przyszłości w świetlicy szkolnej

Świetlica szkolna bierze udział w programie edukacyjnym rekomendowanym przez Ministerstwo Edukacji i Nauki.

Świetliczaki rozpoczęły zajęcia edukacyjne z platformą Lego Education Spike Essential. Nasi najmłodsi uczniowie zdobywają wiedzę dotyczącą programowania, posługują się komputerem oraz współpracują ze sobą w celu wymieniania doświadczeń związanych z układaniem sekwencji znaków, symboli niezbędnych do zaprogramownia pojazdu bądź maszyny zbudowanej z klocków Lego. Zajęcia prowadzą p. Aleksandra Milczarczyk oraz p. Urszula Wilińska.

Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

Wolontariuszki Szkolnego Koła Wolontariatu odwiedziły świetlicę i zaprezentowały młodszym kolegom i koleżankom baśnie H.Ch.Andersena pt.: "Calineczka" oraz "Dziewczynka z zapałkami".

Dzień Kropki w świetlicy szkolnej

Międzynarodowy Dzień Kropki to przede wszystkim święto kreatywności.

Podczas zajęć w świetlicy powstają wyjątkowe i niepowtarzalne kropkowe dzieła sztuki.

Rok szkolny 2022/2023 :-)