"Shall we play a game?" "The Non-Formal and The Digital Classrooms for Inclusion" ERASMUS +

Program Erasmus +

Shall we play a game?

Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi Nr 6 w Siedlcach jako główny koordynator uzyskała grant na realizację projektu Erasmus+ o wartości 162.540,00 EUR o tytule:  „Zagramy?” – „Shall we play a game?”. Dofinasowanie dla naszej szkoły wynosi 36.810,00 EUR, w tym 12.000,00 EUR na zarządzanie projektem i jego wdrażanie oraz wymiany krótkoterminowe uczniów tzw. mobilności 24.810,00 EUR.

Projekt jest realizowany w ramach akcji Erasmus+ Edukacja Szkolna: Partnerstwa strategiczne wspierające wymiany dobrych praktyk, mające służyć wzmocnieniu potencjału organizacji do działań na szczeblu międzynarodowym oraz wymianie metod, praktyk i idei. Projekty współpracy szkół (KA229) polegają na współdziałaniu szkół z różnych krajów nad wspólnym tematem bądź problemem do rozwiązania. Projekty mają wzmacniać potencjał szkół do współpracy międzynarodowej, pozyskiwania wiedzy i umiejętności oraz stawiania czoła nowym wyzwaniom. Działania powinny przynieść możliwie trwałe rezultaty nie tylko dla osób bezpośrednio biorących udział w działaniach, lecz także w postaci poprawy jakości i skuteczności pracy szkół partnerskich. Powinny one także możliwie szeroko wpływać na otoczenie szkół. Projekty mają wspierać międzynarodowe wymiany grup uczniów w celu promowania wartości związanych z tolerancją i włączeniem społecznym.

Projekt rozpoczął się 1.12.2020 r. i będzie trwał dwa lata do 30.11.2022. Grupą projektową uczniów są wszyscy uczniowie klas obecnych klas piątych, szóstych i siódmych. W planowanych czterech wyjazdach zagranicznych weźmie udział co najmniej 20 uczniów.

W trakcie trwania projektu uczniowie w grupach międzynarodowych będą wykonywali zadania projektowe w ramach projektu eTwinning, które zapewnią realizację celów projektu. Nauczyciele będą poznawali i wdrażali innowacyjne metody nauczania oparte na gamifikacji. Projekt dotyczy wdrażania/wykorzystania gier i form pracy w terenie oraz wzmacniania kompetencji cyfrowych i językowych uczniów - językiem projektu jest angielski.

Priorytetami horyzontalnymi są wspieranie szans dla wszystkich z zakresie zdobywania i rozwijania kluczowych kompetencji oraz innowacyjne praktyki w erze cyfrowej.

Partnerami w projekcie są szkoły z Turcji Abdulhamit han ortaokulu, Niğde, Chorwacji Osnovna Skola, Cazma, Włoch Istituto Comprensivo Statale "Fiorentino” BATTIPAGLIA oraz Portugalii Agrupamento de Escolas do Forte da Casa.

Planowane mobilności: Marzec 2021 – Polska: Integration via Games; czerwiec 2021 – Turcja: GamEurope; marzec 2022 – Chorwacja: Let’s explore, czerwiec 2022 – Włochy: Games without Frontiers; październik 2022 – Portugalia: The game of reading.

Nadzór nad projektem pełni dyrektor Szkoły SP 6 w Siedlcach - Jolanta Pawlik a koordynatorem projektu jest nauczycielka języka niemieckiego i angielskiego Katarzyna Drabarek.

The Non-Formal and The Digital Classrooms for Inclusion

Projekt w  ramach Erasmus+ Edukacja Szkolna: Partnerstwa strategiczne wspierające wymiany dobrych praktyk, mające służyć wzmocnieniu potencjału organizacji do działań na szczeblu międzynarodowym oraz wymianie metod, praktyk i idei. Projekty współpracy szkół (KA229) polegają na współdziałaniu szkół z różnych krajów nad wspólnym tematem bądź problemem do rozwiązania. Projekty mają wzmacniać potencjał szkół do współpracy międzynarodowej, pozyskiwania wiedzy i umiejętności oraz stawiania czoła nowym wyzwaniom. Działania powinny przynieść możliwie trwałe rezultaty nie tylko dla osób bezpośrednio biorących udział w działaniach, lecz także w postaci poprawy jakości i skuteczności pracy szkół partnerskich. Powinny one także możliwie szeroko wpływać na otoczenie szkół. Projekty mają wspierać międzynarodowe wymiany grup uczniów w celu promowania wartości związanych z tolerancją i włączeniem społecznym.

Start: 15.09.2018

Czas trwania: 24 m-ce

Koniec: 14.09.2020

Koordynator – Rumunia- Scoala Gimnaziala „Vasile” Lucaciu Apa

Państwa partnerskie:

Polska- Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi Nr 6 w Siedlcach

Turcja- Aksemseddin Bilim ve Sanat Merkezi

Włochy- 16 I.C. „S. Chindemi” Siracusa

Priorytety horyzontalne:  Włączenie społeczne

-ograniczenie przedwczesnego kończenia nauki szkolnej;

-zdobywanie nowych umiejętności i kompetencji

Dofinansowanie z Unii Europejskiej 22912,00 EUR

Cele:

Wzrost motywacji i poprawa rezultatów szkolnych naszych uczniów.

Nieformalne gry i zabawy oraz efektywne korzystanie z nowoczesnej technologii w klasie.

Jednocześnie realizacja projektu eTwinning – synergia. Wartości europejskie. Szkolenia dla rodziców.

DNI ERASMUS+

W ramach obchodów Dni Erasmus+ zapraszamy do:

1) obejrzenia wystawy w holu głównym szkoły,

2) wszystkich uczniów do udziału w podchodach z kodami QR.

Instrukcja na tablicy Erasmus+ w holu głównym, życzymy powodzenia!

Poza tym uczniowie Erasmusowi wezmą udział w wideokonferencji z partnerami z projektu "Shall we play a game?" o godz. 12:30 w sali 211. Udanego świętowania!