Dzieci, które mają obiady finansowane przez MOPR, po 1 stycznia 2019 r. będą musiały dostarczyć nowe decyzje - od 2 do 7 stycznia powinny wykupić numerek na obiad lub zaopatrzyć się w kanapkę.
Dnia 11 grudnia 2018 r. w Instytucie Matematyki i Fizyki na Wydziale Nauk Ścisłych Uniwersytetu Przyrodniczo - Humanistycznego w Siedlcach odbyło się podsumowanie wyników II Turnieju Matematycznego „MateMaxus”.
Głównym zadaniem i celem konkursu było wyłonienie talentów matematycznych.
Tegoroczna rywalizacja odbywała się na poziomie klas 4,5,7 i 8 szkół podstawowych z Siedlec i gminy Siedlce. Uczniowie pracowali w trzyosobowych zespołach. Wspólnie rozwiązywali zadania, które pomogły rycerzowi Matemaxusowi II dotrzeć do skarbu.
Uczniowie z naszej szkoły z kl. 4 i 8 odnieśli ogromny sukces zajmując drugie miejsce
w tym konkursie.
Klasy czwarte reprezentowane były przez: Kamila Jastrzębskiego. Piotra Surackiego, Krzysztofa Witczuka.
Spośród uczniów klas ósmych laureatami konkursu zostali Filip Lisowski, Szymon Szczepanik, Jakub Świniarski.
Zwycięzcom gratulujemy!
Nasza szkoła przystąpiła do projektu Bądźmy poszukiwaczami AUTORYTETU - https://autorytet.org realizowanego przez Fundację Wspomagającą Wychowanie ARCHEZJA na zalecenie Ministra Sprawiedliwości, który będąc dysponentem Funduszu Sprawiedliwości, dofinansował projekt: Bądźmy poszukiwaczami AUTORYTETU - ogólnopolska kampania profilaktyczno - edukacyjna.
Jest to kampania profilaktyczno-edukacyjna kierowana do uczniów klas IV - VIII, ich rodziców i nauczycieli. Jej realizacja zakłada przeprowadzenie działań w zakresie profilaktyki zachowań ryzykownych, szczególnie antyspołecznych i przestępczych, we wszystkich szkołach podstawowych w Polsce.
W ramach tego działania:
zapraszamy Państwa na krótkie warsztaty dotyczące autorytetu 11 grudnia 2018r. o godzinie 16:30 - poprowadzi je Marta Senenko-Lichograj - psycholog szkolny.
Uczniowie klas 5,6,7,8 wezmą udział w warsztatach, które poprowadzi również Marta Senenko-Lichograj.
W styczniu, nauczyciele, rodzice i uczniowie wezmą udział w ankiecie on line podsumowującej tą kampanię.
Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim nauczycielom, rodzicom i uczniom za pomoc w przeprowadzeniu „Szósteczkowego Jarmarku Bożonarodzeniowego”. Za wszystkie wypieki i ozdoby BARDZO, BARDZO DZIĘKUJEMY ! Nasze wspólne zaangażowanie sprawi dziecku radość i da możliwość pojechania na kolonie letnie.
DZIĘKUJEMY !!!
SZKOLNE KOŁO "CARITAS"
Stowarzyszenie Edukacyjno-Krajoznawcze „TRAMP-ek”
Szkoła na szóstkę wielu aniołów ma – zakończyliśmy zbiórkę darów do paczek świątecznych. Wśród naszej społeczności szkolnej jest bardzo wielu ANIOŁÓW DORYCH SERC, którzy ofiarowali produkty. Bardzo dziękujemy wszystkim nauczycielom, rodzicom i uczniom, którzy wzięli udział w naszej akcji.Dzięki naszej pomocy kilka osób starszych będzie miało bogatsze paczki świąteczne. 14 grudnia przekazaliśmy wszystkie produkty do Punktu Charytatywnego przy parafii Katedralnej. Wszystkim ofiarodawcom z całego serca DZIĘKUJEMY !!!
SZKOLNE KOŁO "CARITAS"
Stowarzyszenie Edukacyjno-Krajoznawcze „TRAMP-ek”
Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii ŻYWA LEKCJA HISTORII - DROGI POLAKÓW DO NIEPODLEGŁOŚCI.
14 grudnia 2018r. klasa Ib odwiedziła Miejskie Przedszkole Nr 6 w Siedlcach. Przedszkolaki zaprosiły dzieci na jasełka. Mogliśmy podziwiać sześcioletnich aktorów i wspólnie z nimi śpiewać kolędy i pastorałki. Przedstawienie wprowadziło nas w świąteczny nastrój.
Szósteczkowy Jarmark Bożonarodzeniowy !!!
Sprzedawane będą zgodnie z tradycją
- najpiękniejsze ozdoby ręcznie wykonane
- najsmaczniejsze pierniczki przez nas wykonane
O świąteczną atmosferę zadbamy, wszystkich serdecznie zapraszamy!!!
Do zobaczenia !!!!
Zaczynamy od poniedziałku 17 grudnia.
Laureatami tegorocznego szkolnego konkursu dla instrumentalistów "MŁODE TALENTY MUZYCZNE" zostali:
w kategorii fortepianu:
I miejsce - Zuzanna Mroczkowska z klasy VIIa
II miejsce - Emilia Hulewska z klasy VIIa
III miejsce - Daniel Mech z klasy VIc
w kategorii skrzypiec:
I miejsce - Emilia Barycka z klasy Vf
II miejsce - Urszula Chojecka z klasy Ve
w kategorii altówki:
I miejsce - Zofia Lisowska z klasy Vc
w kategorii gitary:
I miejsce - Milena Tur z klasy VIIa
Dnia 10 grudnia uczniowie klasy II c wraz z nauczycielami wzięli udział w warsztatach pieczenia pierników zorganizowanych przez restaurację Kochanówka. Upieczone i pięknie ozdobione pierniczki, dzieci mogły zabrać do domu. Zajęcia dostarczyły uczniom wielu niezapomnianych wrażeń.
Z okazji Mikołajek w naszej szkole odbyła się prezentacja podsumowująca Projekt Edukacyjny - MATEMATYCZNA CHOINKA. W projekcie wzięli udział uczniowie klas IV-VIII. Klasy IV i V przygotowały choinkę z figur płaskich zaś klasy VI-VIII świąteczne drzewko ozdobiły figurami przestrzennymi. Zapraszamy do obejrzenia wystawy.
Zebranie Rady Rodziców odbędzie się we wtorek 11.12.2018r. o godzinie 16:00.
W Szkole Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 6 w Siedlcach, corocznie przed zbliżającymi się Świętami Bożego Narodzenia przeprowadzanych jest wiele akcji charytatywnych. W tym roku szkolnym od października do grudnia wiele się działo. KIERMASZ SŁODKOŚCI /przygotowanych przez uczniów i rodziców ciast/ przyniósł dochód, który zasilił Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia oraz potrzeby Szkolnego Koła Caritas.
Zebraliśmy przybory szkolne dla dzieci w ramach akcji KREDKI DLA AFRYKI. Przeprowadzona została akcja DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA - zbiórka maskotek i książek dla dzieci przebywających na oddziałach onkologicznych w Polsce. Nie zapomnieliśmy też o naszych czworonogach. Od kilku lat zbieramy dla nich karmę. Jest to nasza akcja - POMÓŻMY IM PRZETRWAĆ ZIMĘ. Karmę przekazaliśmy wolontariuszom z Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami oraz Zwierzolubom z Siedlec. Pamiętamy również o samotnych seniorach. Nasi uczniowie zorganizowali zbiórkę produktów żywnościowych w ramach akcji ŚWIĄTECZNA PACZKA. Akcji tej przyświeca hasło: Nasza paczka jak dobra wróżka trafi teraz do miłego staruszka.
W szkole odbędzie się również KIERMASZ ŚWIĄTECZNY, na którym można będzie zakupić ozdoby świąteczne, pierniczki i wiele innych artykułów. Wszystkie własnoręcznie wykonane przez uczniów ,rodziców i nauczycieli. Dochód z kiermaszu pozwoli sfinansować wypoczynek letni uczniom z rodzin o niskich dochodach. Udało się również zgłosić kilka rodzin naszych uczniów do akcji SZLACHETNA PACZKA.
Ponadto co roku prowadzimy akcje: GÓRA GROSZA - wspieramy dzieci z domów dziecka, oraz PĄCZKUJ Z NAMI - dla dzieci w Afryce. Jak widać mamy się czym pochwalić. To wszystko możliwe jest dzięki zaangażowaniu wielu nauczycieli, zarówno koordynatorów poszczególnych akcji jak również wychowawców, którzy potrafią zachęcić swoich uczniów do dzielenia się, uczą ich wrażliwości. Nie byłoby to możliwe gdyby nie wspaniali RODZICE, którzy wspierają szkołę w tych działaniach.
Dziękujemy wszystkim za WASZE WIELKIE SERCA !!!
Nasze akcje kontynuowane będą przez cały rok szkolny.
Nie mogło nas też zabraknąć 8 grudnia na charytatywnym BIEGU DLA GABRYSI. Uczniowie klasy piątej - sportowej pod opieką nauczycieli wychowani fizycznego wzięli udział w biegu, z którego wpisowe przeznaczone będzie na leczenie 10-letniej siedlczanki.
Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Mikołajkowy Charytatywny Bieg dla Gabrysi.
Z okazji „Mikołajek” klasa 6e wraz z nauczycielami wzięli udział w „warsztatach pieczenia pierniczków” zorganizowanych przez siedlecką restaurację „Kochanówka”. Spędziliśmy bardzo miło czas w cudownej ozdabiając pierniki i śpiewając kolędy wraz z obsługą restauracji. Na koniec zajęć uczniowie otrzymali pierniczki do domu, które mogli zjeść.
Kodowanie to rozwój logicznego, algorytmicznego myślenia, zadaniowego podejścia do stawianych problemów, rozwój kompetencji społecznych i mnóstwo dobrej zabawy. W ramach godziny kodowania nasi drugoklasiści zmierzyli się z sudoku korzystając z wirtualnej maty EduSense, nazwy piktogramów i kolory oczywiście w języku angielskim. Zapraszamy na nowy wpis na blogu
https://etwinningsp6.blogspot.com/2018/12/godzina-kodowania-z-uczymy-dzieci.html
Dnia 29.11.2018r. uczniowie klas V i VI uczestniczyli w „żywej lekcji” biologii, którą prowadziła pani Aleksandra Piontek, przedstawicielka Agencji KLAPS ART z Krakowa. Tematem tegorocznego spotkania były płazy- zwierzęta zmiennocieplne, żyjące w środowisku wodno- lądowym. Uczniowie mieli okazję zobaczyć na żywo traszkę japońską, ropuchę agę, kumaka dalekowschodniego, rzekotkę chińską oraz ambystomę tygrysią, która wzbudziła największe zainteresowanie ze względu na możliwość bezpośredniego jej dotknięcia. Uczestnicy spotkania poznali systematykę płazów, ich środowisko naturalne, czynności życiowe, znaczenie w przyrodzie, a także słuchali odgłosów godowych przedstawicieli naszych rodzimych gatunków.
Mamy nadzieję, że spotkanie z żywymi okazami płazów dostarczyło uczniom niezapomnianych wrażeń. Anna Raczko
27 listopada 2018r. klasa 6e wraz z wychowawcą i panią wspomagającą uczestniczyli w spektaklu pt. „Polskie DNA”- wolność tańcem malowana, który był grany w Miejskim Ośrodku Kultury w Siedlcach.
Spektakl był muzycznym przedstawieniem opartym na technice tańca współczesnego, formie teatru alternatywnego, archiwalnych filmach i zdjęciach. Polska i jej historia, aż do odzyskania niepodległości przedstawiona była w sposób niekonwencjonalny, współczesny. W przedstawieniu wystąpili również nasi uczniowie Aleksandra Kornacka z klasy 6e oraz Paweł Lipka z klasy 8a.
Scenariusz, reżyseria i choreografia – t wszystko stworzyła pani Joanna Woszczyńska. Obsadę artystyczną stanowili utalentowani tancerze i aktorzy Alternatywnego Teatru Tańca LUZ oraz zaproszeni goście: Szymon Osiński, Bartek Woszczyński, Arkadiusz Zebura, Tomek Łęczycki i Daniel Pugacz.
Gratulujemy naszym uczniom wspaniałego spektaklu, który poszerzył wiedzę na temat historii Polski oraz przyczynił się do refleksji na temat wolności i niepodległości.
Dziękujemy również mamie naszej uczennicy pani Jowicie Kornackiej za włączenie się w organizację naszego wyjścia.