Kolejną eTwinningową przygodę rozpoczęli uczniowie klasy 1B pod opieką p. Ewy Całej, p. Urszuli Jońskiej i p. Katarzyny Drabarek.
W projekcie "The Idiom Mystery" poznają tajemnice idiomów w języku angielskim, polskim i włoskim, przygotują wirtualny słowniczek oraz scenki wizualizujące ich znaczenie. Będzie mnóstwo dobrej zabawy, języka angielskiego oraz działań cyfrowych. Na początek uczniowie przygotowali propozycje LOGO projektu korzystając z Autodraw oraz chmur wyrazowych w WordArt.
Zapraszamy do obejrzenia krótkiego filmiku z tego działania.
Nowa galeria KLASA 3A W MUZEUM REGIONALNYM została dodana do albumu fotograficznego
Dnia 21 kwietnia 2023 r. uczniowie klasy 3a wraz z wicedyrektor Zofią Gawrońską i wychowawcą Izabellą Leśniczuk mieli zaszczyt uczestniczyć w lekcji muzealnej w Muzeum Regionalnym miasta Siedlec pt. „O siedleckim ratuszu „Jackiem” zwanym”. Na lekcji uczniowie poznali, co to takiego ratusz, jakie pełnił funkcje i co się w nim znajdowało. Kiedy powstał i dlaczego figura Atlasa wieńczącego ratusz nazwana została Jackiem. Na koniec lekcji uczniowie wykonali papierową przestrzenną formę ratusza, którą zabierali ze sobą do szkoły. Ponadto grupa miała przyjemność obejrzeć wystawę czasową „Myć się czy się nie myć”, w której zaprezentowano historię higieny. Zadaniem ekspozycji było szkicowe zarysowanie tematyki i zachęcenie do dalszego zgłębiania fragmentu dziejów życia codziennego. Na ekspozycji przygotowano kącik do poznania historii dzięki zmysłowi zapachu i dotyku. Umieszczono tam przykłady dawnych typów mydeł, mydlnicę lekarską służącą do wyrobu kosmetyków, próbki zapachów modnych w dawnych wiekach oraz miswak – prototyp szczotki do zębów. Wszystkie przedmioty higieniczne można było wziąć do ręki i powąchać. Z całego serca dziękujemy p. Krzysztofowi Cabajowi – historykowi z Muzeum Regionalnego miasta Siedlce.
Nowa galeria ZWIEDZANIE MIASTA - KLASA 3A i 3C została dodana do albumu fotograficznego
Dnia 19 kwietnia 2023 r. uczniowie klasy 3a i 3c wraz z panią wicedyrektor, wychowawcami i nauczycielami współorganizującymi kształcenie, tj. Ziółkowska Elżbieta, Leśniczuk Izabella, Andrzejczyk Małgorzata oraz Olszewska Agnieszka wybraliśmy się na spacer po Siedlcach. Uczniowie mieli okazję poznać 6 legend dot. naszego miasta, wejść do Ratusza, kościoła pw. Św. Stanisława oraz zwiedzić kaplicę Księżnej Aleksandry Ogińskiej. Dodatkowo usystematyzowano wiedzę z przestrzegania zasad bezpieczeństwa. Uczniowie zostali uwrażliwieni na kulturę i historię miasta. Z całego serca dziękujemy p. Natalii Zyśk – przewodnik PTTK terenu miasta Siedlce.
Nowa galeria ŁĄCZY NAS PAMIĘĆ - POWSTANIE W GETCIE WARSZAWSKIM została dodana do albumu fotograficznego
Dnia 19 kwietnia 2023 r. obchodziliśmy 80. rocznicę wybuchu powstania w getcie warszawskim – największego zbrojnego zrywu Żydów podczas II wojny światowej, a zarazem pierwszego powstania miejskiego w okupowanej Europie.
Tego dnia Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN organizuje corocznie akcję społeczno-edukacyjną Żonkile . Dlaczego żonkile? Ostatni przywódca Żydowskiej Organizacji Bojowej, Marek Edelman, który przeżył likwidację getta, przez lata pielęgnował pamięć o wydarzeniach z 1943 roku. Do końca życia w rocznicę powstania przychodził pod Pomnik Bohaterów Getta, by oddać hołd poległym towarzyszom. Wraz z nim przychodziło coraz więcej ludzi z żółtymi kwiatami.
Nasza szkoła aktywnie włączyła się w to przedsięwzięcie wykonując własnoręcznie papierowe żonkile a także wykorzystując do tego długopisy 3D. Uczniowie oglądali również filmy i słuchali opowiadań przygotowanych przez muzeum POLIN.
Akcji od początku towarzyszy hasło "Łączy nas pamięć", które podkreśla siłę wspólnoty, znaczenie solidarności, potrzebę dialogu ponad podziałami. Głęboko wierzymy, że pamięć o przeszłości jest jedną z nadrzędnych wartości, które nas jednoczą i nadają nam wspólną tożsamość – niezależnie od światopoglądu czy sympatii politycznych. #AkcjaŻonkile💛 #ŁączyNasPamięć
Nowa galeria KLASOWY PROJEKT EKOLOGICZNY została dodana do albumu fotograficznego
Klasowy projekt ekologiczny kl. 6d realizowany już drugi rok pod kierunkiem wychowawcy. W roku szkolnym 2021/2022 posiane były pomidory, ogórki oraz coleusy- roślinki które przyozdobiły klombiki przy naszej szkole. W bieżącym roku szkolnym rozszerzyliśmy nasz klasowy warzywniak. Posiane były pomidory, papryka, sałata, koperek, pietruszka i owies. Wszystkie nasionka wykiełkowały prawie w 100%. Roślinki można oglądać w sali 306. Oprócz warzywniaka w sali 306 znajduje się również hodowla patyczaków. To niezwykłe stawonogi, które mieszkają w terrarium. Pomimo, iż niezbyt dużo się ruszają, to dzieci chętnie obserwują ich rozwój i są ciekawe ich życia. Chętni mogą zabrać małe patyczaki do domu, po odpowiednim przeszkoleniu, w jakich warunkach powinny przebywać i jak je żywić. Obecnie w hodowli znajdują się patyczaki rogate oraz patyczaki blue, które bez problemu można odróżnić.
Serdecznie zapraszamy na charytatywny kiermasz ciast, który odbędzie się w czwartek tj. 27.04.2023 r. na parterze, obok biblioteki. Dochód ze sprzedaży zostanie przeznaczony na zakup wyposażenia dla żołnierzy, którzy będą walczyli w Bachmucie. Serdecznie zachęcamy do zakupu słodkości, by wesprzeć sąsiadów w walce o wolność.
Jeżeli ktoś zechciałby wesprzeć akcję poprzez przyniesienie ciasta, proszę o przyniesie w czwartek rano do stołówki w podpisanym pojemniku.
Z radością informujemy, że Joanna Stelingowska, uczennica klasy 6c zdobyła III miejsce na Festiwalu Piosenki "Rozśpiewane Mazowsze". Konkurs organizowany był przez Miejsko - Gminny Ośrodek Kultury w Mordach. Serdecznie gratulujemy sukcesu!
Nowa galeria DZIEŃ ZIEMI została dodana do albumu fotograficznego
22 kwietnia co roku obchodzony jest Światowy Dzień Ziemi. Z tej okazji nauczyciele i uczniowie klas VI przygotowali Happening „Zainwestuj w Naszą Planetę” Hasłem przewodnim tegorocznej akcji była walka z zaśmiecaniem naszej planety różnymi odpadami, szczególnie plastikami, promowanie działań na rzecz walki z zanieczyszczeniem środowiska i edukowanie ludzi, jak wielki problem stanowi zanieczyszczenie.
Uczniowie z przygotowanymi tematycznie plakatami, ubrani w zielone stroje, koszulki EKO –wykonane podczas zajęć koła naukowego z biologii, wymachując zielonymi liśćmi z hasłami eko przemaszerowali barwnym korowodem szkolnymi korytarzami zachęcając do bycia eko czyli jak żyć w zgodzie z przyrodą. Barwny korowód utworzyły stroje z Konkursu „Recyklingowa Fabryka Zabawek”. Na poczęstunek rozdawane były również jabłka jako propagowanie „Zdrowego Stylu Życia”.
Podejmowane przez uczniów i nauczycieli działania przynoszą pozytywne skutki. Zwiększa się świadomość ekologiczna uczniów, rodziców i mieszkańców naszej miejscowości.
Pamiętaj o właściwym segregowaniu śmieci! Jeżeli nadal masz problem obejrzyj wraz z rodziną poniższy film: https://youtu.be/dmzGql-XC50
Nowa galeria SPRZĄTAMY DLA POLSKI została dodana do albumu fotograficznego
Nasza szkoła aktywnie włączyła się w obchody Światowego Dnia Ziemi. Dnia 21 kwietnia br. uczniowie wraz z nauczycielami uczestniczyli w akcji "Sprzątamy dla Polski". Celem przedsięwzięcia jest nie tylko troska o środowisko naturalne w swojej najbliższej okolicy, ale także kształtowanie postawy odpowiedzialności za wspólne dobro. #sprzatamydlapolski
Nowa galeria ŚWIĘTO SZKOŁY - APEL O PATRONIE została dodana do albumu fotograficznego
Dnia 20 kwietnia 2023 roku w ramach obchodów Święta Szkoły klasa 8d pod kierunkiem pani Agnieszki Mistewicz i pani Anny Terlikowskiej zaprezentowała program słowno-muzyczny dotyczący życia i twórczości patrona Szkoły – Władysława Broniewskiego. Ósmoklasistom towarzyszył chór szkolny Szóstka pod kierunkiem pana Mariusza Orzełowskiego. Za nagłośnienie imprezy odpowiedzialny był pan Piotr Szupłak i uczniowie sekcji radiofonicznej.
22 kwietnia - Dzień Ziemi
Nasza szkoła już przygotowana na poniedziałkowy happening.
W PONIEDZIAŁEK PRZYCHODZIMY DO SZKOŁY UBRANI NA ZIELONO
Nowa galeria Święto Szkoły kl. I-III została dodana do albumu fotograficznego
Już od 48 lat Władysław Broniewski jest patronem naszej szkoły. W kolejną rocznicę tego wydarzenia klasa 2c pod kierunkiem p. M. Ratyńskiej i p. S. Raczyńskkiej-Tymoszuk przygotowała apel, aby przybliżyć postać tego poety. Uczniowie krótko przypomnieli najważniejsze wydarzenia z życia W. Broniewskiego. Recytowano fragmenty jego wierszy.
Zdjęcia z wykorzystaniem sprzętu:
#laboratoriaprzyszłości
Nowa galeria DZIEŃ DOBRA została dodana do albumu fotograficznego
Uczniowie ze Szkolnego Koła Caritas, postanowili umilić poranek innym uczniom poprzez podarowanie - DOBREGO słowa na DZIEŃ DOBRY. Dzięki temu, pojawił się uśmiech na wielu twarzach. Dodatkowo przy głównym wejściu można zobaczyć gazetkę wykonaną przez uczniów, która przedstawia dobre uczynki. Wszystkim uczniom którzy, włączyli się w akcję, serdecznie dziękujemy!
Nowa galeria MIĘDZYSZKOLNA KOPERNIKAŃSKA GRA MIEJSKA została dodana do albumu fotograficznego
Dnia 19.04.2023 r. drużyna naszej szkoły brała udział w Międzyszkolnej Kopernikańskiej Grze Miejskiej zorganizowanej przez "Ekonomika" z okazji Roku Mikołaja Kopernika.
"Katyń...Ocalić od zapomnienia"
Uczniowie klas VIII pamiętając o Dniu Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej przygotowali projekty historyczne, które podejmowały problematykę katyńską. Wiedzę z tego tematu zgłębiali przygotowując plakaty, prezentacje multimedialne oraz nagrania filmowe.
Zapraszamy do obejrzenia filmów przygotowanych przez uczniów klasy 8b i 8d.