• TABLICA POZYTYWNYCH MYŚLI

    W dniach 23-27.10.2023 r. na drzwiach sali logopedycznej nr 404 będzie wisiała TABLICA POZYTYWNYCH MYŚLI. Zachęcamy uczniów oraz nauczycieli, aby na karteczkach napisali miłe słowa, życzenia, przesłania, sentencje. Niech te motywujące słowa wywołają uśmiechy na twarzach naszych uczniów.

  • KONKURS MUZYCZNO-PLASTYCZNY

    Nowa galeria KONKURS MUZYCZNO-PLASTYCZNY została dodana do albumu fotograficznego

    Dnia 17 października 2023 r. w Szkole Podstawowej nr 11 odbył się VII Międzyszkolny Konkurs Muzyczno-Plastyczny pt. „Posłuchaj – Poczuj – Namaluj”, w którym wzięło udział troje pierwszoklasistów z naszej szkoły: Emine Babiera, Veronika Pozniak oraz Lilianna Karwowska. Zadaniem uczestników było samodzielne wykonanie pracy plastycznej podczas słuchania utworu, który był niespodzianką dla dzieci. Utworem okazała się „Barka” - ukochana pieśń Jana Pawła II. Większości uczniom melodia była znana i sprawiła, że z przyjemnością oddali się twórczej pracy przy tworzeniu swoich prac. Dzieła uczestników oceniane były przez powołaną komisję. Wszyscy uczniowie konkursu bez względu na zajęte miejsce otrzymali dyplomy i drobne upominki. Dla niektórych z nich, było to bardzo ważne wydarzenie, ponieważ pierwszy raz w życiu brali udział w konkursie i super sobie poradzili – Gratulujemy !!!

  • ZMYSŁY I POMYSŁY - WYSTAWA

    Nowa galeria ZMYSŁY I POMYSŁY - WYSTAWA została dodana do albumu fotograficznego

    Serdecznie zapraszamy do czytelni na wystawę pod tytułem DESIGN MULTISENSORYCZNY Wzrok, dotyk, węch, słuch, ale także zawód projektanta, jubilera, szklarza, perfumiarza, inspiracje m.in. mitologią, architekturą, światem roślin i zwierząt, a nawet wydarzeniami historycznymi, ekologia i recykling, uczucia, emocje, pamięć, aromaterapia i aromachologia oraz nasza ludzka potrzeba piękna i harmonii - oto tematy, na które możemy porozmawiać podczas zajęć z wykorzystaniem wystawy.

    Zapraszamy starszych i młodszych !

    Wystawa została poprzedzona zajęciami dla klas VII i VIII z prezentacją na podstawie książki E. Solarz oraz A. i D. Mizielińskich "D.E.S.I.G.N. Domowy Elementarz Sprzętów i Gratów Niecodziennych".

    Wystawa będzie dostępna do końca października.

  • INTEGRACJA SENSORYCZNA - BEZPŁATNE KONSULTACJE

  • DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

    Nowa galeria Święto Edukacji Narodowej została dodana do albumu fotograficznego

    14 października 1773 roku Sejm Rzeczpospolitej zatwierdził Komisję Edukacji Narodowej - pierwszą w Europie państwową władzę oświatową powołaną przez króla Stanisława Augusta Poniatowskiego. Był to wielki krok w tworzeniu polskiego szkolnictwa na szczeblach: podstawowym, średnim i wyższym. Od tej pory dzień 14 października uznawany jest jako Dzień Edukacji Narodowej.

    Z tej okazji w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia. Była ona prowadzona przez przedstawicieli Rady Samorządu Uczniowskiego - Maję Szczygielską i Kacpra Derę, którzy złożyli życzenia i wręczyli kwiaty na ręce pani dyrektor Jolanty Pawlik. Podziękowania za trud włożony w wychowanie i edukację dzieci przekazali przedstawiciele Rady Rodziców.

    Kolejnym elementem uroczystości było przemówienie pani dyrektor, która podkreśliła, że zawód nauczyciela to ważna i odpowiedzialna misja, która łączy w sobie odpowiedzialność za wychowanie uczniów, rozwijanie ich zainteresowań, dająca jednak wiele satysfakcji. Następnie odbyło się wręczenie Nagród Dyrektora nauczycielom, pracownikom administracji i obsługi. Punktem kulminacyjnym był montaż słowno-muzyczny przygotowany przez uczniów klasy Vc pod kierunkiem pani Anny Kozak wraz z chórem szkolnym pod opieką pana Mariusza Orzełowskiego.

    Artyści w zabawny sposób zaprezentowali obraz współczesnej szkoły. Podziękowali za gorące serce, pomocną dłoń oraz przewodnictwo na niezwykle trudnej drodze do zdobywania wiedzy.

  • DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

  • DNI ERASMUSA - SI

    Nowa galeria DNI ERASMUSA - SI została dodana do albumu fotograficznego

    W ramach zajęć terapii integracji sensorycznej ćwiczymy koncentrację uwagi, spostrzegawczość, motorykę małą z wykorzystaniem międzynarodowych gier planszowych Wszystkie gry towarzyszyły nam podczas projektu "Shall we play a game?"

  • DNI ERASMUSA - SPORT

    Nowa galeria DNI ERASMUSA - SPORT została dodana do albumu fotograficznego

    Dni Erasmusa obchodziliśmy także na sportowo. W ramach lekcji w-fu i koła sportowego uczniowie uczestniczyli w grze terenowej "50".

  • DNI ERASMUSA - LEKCJA JĘZYKA ANGIELSKIEGO

    Nowa galeria DNI ERASMUSA - LEKCJA JĘZYKA ANGIELSKIEGO została dodana do albumu fotograficznego

    Dni Erasmusa to także dobry moment na sprawdzenie swojej wiedzy o Polsce i krajach partnerskich. Uczniowie w ramach lekcji języka angielskiego grali na platformie Blooket "Shall we play a game?"

  • ERASMUSOWA WYSTAWA

    Nowa galeria ERASMUSOWA WYSTAWA została dodana do albumu fotograficznego

    Nasza Erasmusowa wystawa przez cały tydzień cieszyła się ogromnym powodzeniem "Shall we play a game?" & "The Non-Formal and The Digital Classrooms for Inclusion".

  • DNI ERASMUSA

    Nowa galeria DNI ERASMUSA została dodana do albumu fotograficznego

    W ramach Dni Erasmusa uczniowie naszej szkoły mogli zobaczyć wystawę upominków jakie przywieźliśmy z naszych mobilności w krajach partnerskich. Odbyła się także prelekcja filmu z całego projektu "Shall we play a game?"

  • DNI ERASMUSA

  • ZBIÓRKA BATERII I TELEFONÓW

    Mając na uwadze, jak ważne jest podnoszenie świadomości ekologicznej wśród najmłodszych, nasza szkoła przystąpiła do programu ZBIERAJ BATERIE I TELEFONY. Jest to ogólnopolski program edukacyjny dla szkół dotyczący prawidłowego postępowania z odpadami niebezpiecznymi.
    Zachęcamy wszystkich do przynoszenia zużytych baterii oraz starych, niedziałających telefonów komórkowych do s.203. Zbiórka będzie trwała cały rok szkolny.
  • SUKCES OLIWII TCHÓRZEWSKIEJ W KONKURSIE RECYTATORSKIM

    Słowo – dar i tajemnica

    Pamięć o naszych rodakach, którzy na trwałe zapisali się w historii i kulturze świata, to fundamenty naszej tożsamości narodowej – dzięki nim mamy na kim się oprzeć. Niezwykle ważną postać stanowi dla nas Jan Paweł II, czyli Karol Wojtyła, któremu poświęcony był XXI Konkurs Recytacji Poezji i Prozy jego autorstwa pod hasłem: Słowo – dar i tajemnica, organizowany przez Miejski Ośrodek Kultury w Siedlcach. Naszą szkołę reprezentowała na turnieju, w kategorii klas VII – VIII, Oliwia Tchórzewska  z klasy 7D, zdobywając wyróżnienie za deklamację fragmentu utworu Pieśń o blasku wody pt. Rozważania ponowne.

    Serdecznie gratulujemy Oliwii sukcesu w tym prestiżowym konkursie!

  • PASOWANIE UCZNIÓW KLAS PIERWSZYCH

    W dniu 12 października 2023 r. odbyło się uroczyste pasowanie na ucznia Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 6. Uczniowie klas pierwszych w obecności dyrekcji szkoły, nauczycieli i rodziców ślubowali być godnymi Polakami i wzorowymi uczniami. W ten sposób oficjalnie zostali przyjęci do grona uczniów naszej szkoły. Największym przeżyciem dla dzieci był moment pasowania.

    Pani Dyrektor Jolanta Pawlik poprzez dotknięcie zaczarowanym ołówkiem ramienia każdego dziecka zamieniała wszystkie dzieci w prawdziwych uczniów. Na koniec uroczystości pierwszoklasiści otrzymali legitymacje szkolne. Uroczystość uatrakcyjnił występ uczniów z klasy 1c. Wszystkim pierwszakom życzymy sukcesów i przyjemnego pobytu w murach naszej szkoły.

  • Spotkanie z okazji ŚWIATOWEGO TYGODNIA ZWIERZĄT /04-11.X/, w którym uczestniczyli uczniowie klasy 3A i 3B  oraz grupa dzieci świetlicowych zostało zorganizowane przez bibliotekę szkolną.

    W Przychodni PIESIO reprezentowanej przez pp Prokopowiczów leczone są nie tylko zwierzęta domowe mające właścicieli, ale również bezdomne czworonogi, które tutaj trafiają. Z myślą o nich właśnie była zorganizowana przez świetlicę szkolną zbiórka karmy, która podczas spotkania została przekazana gościom na potrzeby takich właśnie zwierzaków.

    Dziękujemy  wszystkim darczyńcom.

    Moduł Biblioteka szkolna 

  • ĢRY PLANSZOWE - KONKURS

  • BOHATERON 2023

  • WOLONTARIAT W NASZEJ SZKOLE

    SZKOLNY REGULAMIN DOTYCZĄCY ZAPISU NA ŚWIADECTWIE SZCZEGÓLNYCH OSIAGNIĘĆ UCZNIÓW ZA PRACĘ W WOLONTARIACIE  DLA UCZNIÓW SZKOŁY PODSTAWOWEJ Z ODDZIAŁAMI INTEGRACYJNYMI NR 6 W SIEDLCACH.

    Na podstawie rozporządzenia MEN z dnia 26 kwietnia 2018 r. w sprawie świadectw, dyplomów państwowych i innych druków szkolnych, uczeń może otrzymać na świadectwie ukończenia szkoły w części dotyczącej szczególnych osiągnięć wpis za pracę na rzecz osób, organizacji lub środowiska szkolnego. 

    Uczeń, który chce uzyskać taki wpis, musi w ciągu pięciu lat nauki /w klasach IV – VIII/ zrealizować co najmniej 30 godzin wolontariatu w trzech różnych akcjach pozaszkolnych oraz systematycznie w ciągu każdego roku uczestniczyć w co najmniej jednej akcji szkolnej. 

    Uczeń, który jest zainteresowany pracą jako wolontariusz, samodzielnie wyszukuje i wybiera rodzaj oraz miejsce pracy. W razie jakichkolwiek trudności ma możliwość zwrócenia się do wychowawcy lub koordynatora szkolnego koła wolontariatu.  

    Uczeń, który pracował jako wolontariusz poza szkołą ma obowiązek dostarczyć wychowawcy do 31 maja danego roku oryginalnego zaświadczenia o liczbie godzin przepracowanych w ramach wolontariatu. Zaświadczenie musi zawierać również nazwę placówki, pieczątkę i podpis osoby odpowiedzialnej za opiekę nad wolontariuszem oraz okres, w którym wykonywana była praca. Pracę  ucznia w szkolnym kole wolontariatu potwierdzają osoby odpowiedzialne za organizację akcji.

  • ZBIÓRKA KASZTANÓW

    Dzień 3 października to Dzień Kasztana.Szkolne Koło Wolontariatu serdecznie zaprasza wszystkich uczniów naszej szkoły do włączenia się w akcję zbiórki kasztanów dla Fundacji Siedleckie Hospicjum Domowe dla Dzieci. Zebrane zbiory proszę dostarczyć do sali 205.

strona:

Aktualności

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 6 w Siedlcach
    Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 6 w Siedlcach, ul. Sienkiewicza 49
    Adres e-doręczeń: AE:PL-60799-74776-CTEHA-20
  • 25 794 35 91

Galeria zdjęć