Dnia 16 września br. Aleksander Dobrowolski, uczeń kl. 5b zajął III miejsce na 300m oraz IV miejsce w rzucie piłeczką palantową podczas CZWARTKÓW LEKKOATLETYCZNYCH. GRATULACJE!!!
15 września - środa - ubierz się w kropki, bądź kreatywny i świętuj z nami Międzynarodowy Dzień Kropki.
W roku szkolnym 2021/2022 wychowankowie świetlicy szkolnej będą brali udział w Ogólnopolskim projekcie edukacyjnym: „Świetliczaki na tropie…zagadek”. Celem projektu jest rozwijanie zdolności manualnych ucznia, uwrażliwienie dzieci na piękno otaczającego świata i potrzebę ochrony przyrody oraz wychowanie aktywnego, świadomego swoich możliwości i posiadającego umiejętność współistnienia z przyrodą ucznia.
Uczniowie będę brali udział w zajęciach tematycznych tj. „Cztery pory roku, a może więcej..?”, „Gdzie jest ukryty skarb?”, „Czy strach ma wielkie oczy?” i wiele, wiele innych.
Serdecznie zapraszamy wszystkie Świetliczaki do wspólnej zabawy.
Zapraszamy serdecznie wszystkich dyrektorów szkół, nauczycieli, pedagogów, psychologów i pozostałych edukatorów, dla których ważna jest edukacja naszych dzieci na konferencję, podczas której będziemy mieli okazję przedstawić rezultaty naszego projektu Erasmus+ "The Non-Formal and The Digital Classrooms for Inclusion".
Zarejestruj się już dziś na spotkanie z beneficjentami programu Erasmus+. Swoimi doświadczeniami z udziału w projektach uczniowskich i nauczycielskich podzielą się przedstawiciele Szkoły Podstawowej nr 6 i LO nr 2 w Siedlcach.
Więcej na stronie Wydziału: https://www.mscdn.pl/mscdn2018/index.php/pl/nasze-dzialania-siedlce/news-siedlce/2026-erasmus-jako-narzedzie-wspierajace-realizacje-statutowych-zadan-szkoly?fbclid=IwAR1qMPrSdI48YGqVRfpNVqjxHRKjeGr_xYpudCqZecoGsUqCZZQALov_w54
Poniżej informacje o koloniach Kukle 2021
Podsumowanie projektu "The Non-Formal and The Digital Classrooms for Inclusion" - 3 lata w 3 minuty.
Zapraszamy na stronę internetową projektu:
Wykorzystanie quizów przygotowanych przez uczniów w ramach projektu Erasmus+ "Shall we play a game?" o krajach partnerskich w celach edukacyjnych.
22 czerwca 2021 roku odbyło się spotkanie adaptacyjne dla dzieci ze specyficznymi potrzebami edukacyjnymi, które rozpoczynają naukę w naszej szkole 1 września.
Przybyli rodzice oraz przyszli uczniowie zostali serdecznie przywitani przez dyrektora szkoły, panią Jolantę Pawlik oraz zastępcę dyrektora do spraw nauczania integracyjnego, panią Zofię Gawrońską. Poznali nauczycieli nauczania zintegrowanego, pedagogów wspierających, psychologów, terapeutów.
Rodzice uzyskali informacje na temat funkcjonowania szkoły, organizacji pracy w klasach pierwszych, świetlicy i stołówce szkolnej, a także możliwości dowozu uczniów do placówki przekazane przez Martę Senenko-Lichograj.
Dzieci po raz pierwszy weszły do sal lekcyjnych oraz gabinetów terapii. Zjechały windą do szatni, następnie przemierzały szkolne korytarze w poszukiwaniu świetlicy, stołówki, sekretariatu. Wykazały się dużą odwagą, pokonując tor przeszkód przygotowany przez terapeutów SI. Zmierzyli się z ćwiczeniami grafomotorycznymi i tangramami wykonanymi przez terapeutów terapii pedagogicznej. Goście mieli okazję przekonać się, że nasza szkoła jest kolorowa, wesoła i przyjazna dzieciom.
Z radością spotkamy się wszyscy 1 września.
Spotkanie przygotował i przeprowadził Zespół Specjalistów.
Ogromne podziękowania dla uczniów i rodziców projektowych za piękne spotkanie podsumowujące, które odbyło się dnia 22 czerwca przy udziale pani dyrektor Jolanty Pawlik i nauczycieli projektowych. Projekt "The Non-Formal and The Digital Classrooms for Inclusion" rozpoczął się we wrześniu 2018 a oficjalnie zostanie zakończony w sierpniu 2021. Przez trzy lata współpracowaliśmy z trzema partnerskimi szkołami z Rumunii, Włoch i Turcji. Zrealizowaliśmy wszystkie zaplanowane zadania oraz wiele dodatkowych. Projekt miał na celu wzrost motywacji uczniów do nauki jak również rozwijanie kompetencji kluczowych uczniów i nauczycieli. Cele projektu zostały osiągnięte, z czego jesteśmy ogromnie dumni. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji w holu głównym szkoły oraz filmu na kanałach informacyjnych