• OBIADY - 26.04. - 29.04. 2021 r.

    OBIADY - 26.04. -  29.04. 2021 r.

    Informacja  -   obiady w dniach  26.04. -  29.04. 2021 r. 

    Dzieci, które będą miały zajęcia na terenie szkoły i które korzystają z obiadów w każdym miesiącu, będą miały  w dniach  26-29.04.  zapewniony posiłek, który będzie doliczony do odpłatności  za  maj 2021.

  • 22 KWIETNIA - DZIEŃ ZIEMI

    Tradycją naszej szkoły są coroczne kwietniowe obchody Dnia Ziemi. W tym roku chętni uczniowie z V klas: Malwina Borysiuk, Adrianna Kołkowicz, Maciej Orlikowski i Maja Szczygielska przygotowali krótki apel, przybliżający problemy zagrożeń naszej planety. Przypomnieli nam, że stan środowiska przyrodniczego zależy od wszystkich ludzi i każdy z nas jest odpowiedzialny za przyszłość Ziemi. Przecież wszyscy chcemy żyć w zdrowym środowisku, dlatego też musimy wspólnie przeciwdziałać występującym zagrożeniom ekologicznym.

  • "ZBIERAMTO W SZKOLE"

    Nasza szkoła dołączyła do akcji w projekcie - ekologiczno-charytatywnym ZBIERAMTO W SZKOLE”. To cenna inicjatywa oparta na zasadzie „ZBIERAJ – POMAGAJ – ODBIERAJ NAGRODY”.

    Podczas akcji zbierane są m.in. surowce wtórne, a środki finansowe uzyskane z ich sprzedaży są przekazywane na wsparcie projektów misyjnych: budowę studni w Czadzie oraz pomoc dzieciom z domów dziecka na Filipinach i w Boliwii. Za udział w programie uczniowie otrzymują nagrody.

    Akcję prowadzi Zgromadzenie Księży Najświętszego Serca Jezusa.

    Co zbieramy?:
    -ZAGRANICZNE WALUTY i POLSKIE GROSZE (aktualne i wycofane z użycia)
    -SREBRNY ZŁOM - zerwane łańcuszki, kolczyki bez pary, pęknięte pierścionki
    -KLOCKI LEGO - zużyte, niekompletne
    - TELEFONY KOMÓRKOWE - stare popsute
    -ZNACZKI POCZTOWE - odciąć z kopert z 1cm marginesem
    - ZEGARKI TARCZOWE - stare, popsute

    Przy wejściu głównym są ustawione pudełka z plakatami i w nich prosimy zostawiać przyniesione rzeczy.
    POMAGAJMY MISJOM.

  • WYRÓŻNIENIE ZA ZDJĘCIE - DRUMSALIVE

    Nasza szkoła otrzymała wyróżnienie za zdjęcie pt. "DrumsALIVE" w kategorii konkursowej "Twój projekt w jednym ujęciu w ogólnopolskim konkursie SELFIE+ 2020". W konkursie mogły wziąć udział zdjęcia ze wszystkich projektów realizowanych od początku funkcjonowania Programu Erasmus+. Nasze nagrodzone zdjęcie pochodzi z fantastycznego projektu Erasmus+ "The Non Formal and The Digital Classrooms for Inclusion" wykonane podczas międzynrodowego występu uczniów z czterech krajów podczas mobilności w Polsce w Siedlcach.

    Ceremonia wręczenia nagród odbyła się 15 kwietnia 2021 podczas Ogólnopolskiego Dnia Informacyjnego Narodowej Agencji Erasmus+ i Europejskiego Korpusu Solidarności w formule online.

    https://selfieplus.frse.org.pl/laureaci-2020/

  • ZAKOŃCZENIE ZBIÓRKI DLA FUNDACJI

    Zakończenie zbiórki dla Fundacji Siedleckie Hospicjum dla Dzieci w Siedlcach.

    Od 03 marca  do 29 marca w naszej szkole trwała zbiórka artykułów higienicznych dla Fundacji Siedleckie Hospicjum Domowe dla Dzieci w Siedlcach. Dzięki hojności i otwartości naszych Uczniów i ich Rodziców  a także Pracowników naszej szkoły, zbiórka była bardzo owocna. Serdecznie wszystkim dziękujemy za tak duży odzew i pomoc.

    Szkolne Koło Wolontariatu

  • WIDEOKONFERENCJA „Die Sprache ist der Schlüssel zur Welt”

    Dnia 7 kwietnia 2021 roku uczniowie naszej szkoły mieli okazję rozmowy ze swoimi rówieśnikami z Turcji, którzy również uczą się języka niemieckiego. W czasie wideokonferencji pt. „Die Sprache ist der Schlüssel zur Welt” (Język jest kluczem do świata) zorganizowanej przez swoich nauczycieli języka niemieckiego uczniowie wymieniali się podstawowymi informacjami o sobie, ulubionych przedmiotach szkolnych czy swoich zainteresowaniach. Uczniowie tureccy przygotowali także dla nas prezentację o swoim mieście. Następnym razem to my pokażemy im najpiękniejsze miejsca Siedlec.

  • WYNIKI KONKURSU MATEMATYCZNEGO- OZDOBY WIELKANOCNE METODĄ ORIGAMI

    Tworzenie rzemiosła w technice origami jest bardzo fascynujące. Jego historia zaczyna się od stworzenia papieru ponad 2000 lat temu w Chinach. Pięć wieków później pojawiła się razem w Japonii i mnisi. W Europie gazeta należała do kupca i podróżnika Marco Polo, który przywiózł ją z Azji. Arabscy goście przywieźli ją do Hiszpanii, a potem hiszpańscy kolonizatorzy rozprowadzili ją do Ameryki. Chociaż figurki z papieru zostały po raz pierwszy złożone w jej ojczyźnie w Chinach, słynna sztuka origami stała się dzięki Japonii. Początkowo figurki miały znaczenie ceremonialne i religijne. Samuraje przynosili sobie nawzajem papierowe dary lub używali ich do ciężarów - ofiar z prostych potraw, najczęściej ryb, w buddyjskich świątyniach. Były impulsem do rozwoju origami. Starając się wyglądać jak najbardziej atrakcyjnie, ludzie wymyślali coraz bardziej eleganckie i skomplikowane sposoby składania figurek i kopert na brzemię. Z czasem złożoność liczb stała się kluczowa w ofercie. Kiedy papier stał się dostępny dla wszystkich, origami miało również funkcję ceremonialną. Figurki origami służyły jako sposób na odróżnienie klas społecznych. Do końca XVIII wieku instrukcje tworzenia origami były wyłącznie ustne i przekazywane z pokolenia na pokolenie poprzez opowieści. W 1797 r. Pojawiły się pierwsze pisemne instrukcje. Sama nazwa "origami" pochodzi od dwóch słów "jarzmo" - składanie i "kami" - papier, który został ustalony do tworzenia ręcznie robionych artykułów z papieru dopiero w 1880 roku. Do tej pory nazywała się "orikata", co można przetłumaczyć jako składanie.

    ORGANIZATORZY:

    Marta Krasuska i Iwona Kowalczyk

    CELE KONKURSU:

    - rozwijanie kreatywności i wyobraźni przestrzennej uczniów;

    - rozwijanie wrażliwości artystycznej uczniów;

    - prezentacja twórczości, prac technicznych i plastycznych, na stornie internetowej szkoły;

    - rozpowszechnianie idei prac ręcznych jako aktywnej formy spędzania wolnego czasu.

    WYNIKI:

    I miejsce: Nikola Kiersztyn klasa IV c

    II miejsce: Michał Prekurat klasa IV c

    III miejsce: Alan Kiersztyn klasa II c

  • ŻYCZENIA WIELKANOCNE

  • KONKURS LOGOPEDYCZNY

  • Wyniki KONKURSU na prezentację o POLSCE, SIEDLCACH i naszej SZKOLE w ramach projektu Erasmus+ "Shall we play a game?"

    Prezentacja o POLSCE

    I miejsce Roksana Piwowarczyk 8 a

    wyróżnienie Dominik Pieńkowski 7c

    Prezentacja o SIEDLCACH

    I miejsce Ania Lewoniec 7 b

    II miejsce Ita Niewęgłowska 5 a

    III miejsce Natalia Adamiak, Aleksandra Izdebska i Aleksandra Paprocka 8 b

    Prezentacja o SZKOLE

    I miejsce Nikola Kiersztyn 4 c

    II miejsce Roksana Piwowarczyk 8 a

    Serdecznie gratulujemy!

  • Wyniki międzynarodowego głosowania LOGO, PLAKAT, SLOGAN

    Zwycięskie LOGO pochodzi z Portugalii.
    Zwycięski PLAKAT pochodzi z POLSKI. Dziękujemy Małgosi Czapskiej za przygotowanie zwycięskiego plakatu.
    Ogromnie się cieszymy i gratulujemy wspaniałego pomysłu.

    Zwycięski SLOGAN pochodzi z Chorwacji  i brzmi:
    We learn together, we play together, we live together!
    Wspólnie uczymy się, bawimy się i żyjemy !

    Wszystkim uczniom bardzo dziękujemy za ich zaangażowanie i wspaniałe, kreatywne pomysły.

  • MOJA WARTOŚĆ JEST TWOJĄ WARTOŚCIĄ - POKÓJ & GOŚCINNOŚĆ

    Wspaniałe produkty przygotowane przez uczniów w ramach działania MOJA WARTOŚĆ JEST TWOJĄ WARTOŚCIĄ - POKÓJ & GOŚCINNOŚĆ w naszym projekcie Erasmus+ "The Non-Formal and The Digital Classrooms for Inclusion" gotowe do wysyłki przed mobilnością w Turcji - organizowanej ONLINE w maju.

  • AKADEMIA BEZPIECZNEGO PUCHATKA

  • ODWOŁANIE MIĘDZYSZKOLNEJ LIGI PRZEDMIOTOWEJ

    ODWOŁANIE MIĘDZYSZKOLNEJ LIGI PRZEDMIOTOWEJ

    W związku z dynamicznie rozwijającą się sytuacją epidemiczną i wprowadzonym lockdownem, mając na uwadze bezpieczeństwo uczniów informujemy, że Międzyszkolna Liga Przedmiotowa (etap szkolny i etap międzyszkolny) w roku szkolnym 2020/2021 zostaje odwołana.

  • JESTEŚMY SZKOŁĄ eTwinning na lata 2021 - 2022

    Jesteśmy dumni, że znaleźliśmy się w gronie 55 odznaczonych szkół odznaką SZKOŁY eTWINNING. To prawdziwy zaszczyt. Nagrodzone tą odznaką szkoły to pionierzy i liderzy w takich dziedzinach jak:

    Praktyka cyfrowa

    Praktyka w zakresie eBezpieczeństwa

    Twórcze i innowacyjne podejścia do nauczania

    Promowanie ustawicznego rozwoju zawodowego kadry

    Promowanie praktyk uczenia się opartych na współpracy wśród nauczycieli i uczniów

    To wyróżnienie jest symbolem uznania i ogromnego zaangażowania całego zespołu eTwinning działającego w danej szkole. Serdecznie gratulujemy wszystkim nagrodzonym!

  • 21 MARCA - ŚWIATOWY DZIEŃ ZESPOŁU DOWNA

    21 marca jest kolorowy nie tylko z powodu pierwszego dnia wiosny! To właśnie tego dnia obchodzimy Światowy Dzień Zespołu Downa. Stowarzyszenie „Bardziej Kochani” wspierające osoby z Zespołem Downa zachęca do udziału w akcji poprzez założenie tego dnia kolorowych skarpetek „nie do pary” jako wyraz radości, tolerancji i solidarności z osobami z Zespołem Downa.

    Społeczność naszej szkoły od kilku lat bierze udział w tej akcji. W tym roku nauczyciele oraz uczniowie i ich rodzice, trochę wcześniej nałożyli kolorowe skarpetki, aby zachęcić wszystkich do udziału w tej akcji. Pamiętajcie 21 marca wszyscy wkładamy „różne” skarpetki

  • DZIEŃ ŚWIĘTEGO PATRYKA

    Dzień Patryka na całym świecie obchodzony jest 17 marca, w dniu śmierci patrona Irlandii. Na zielonej wyspie to święto narodowe, wolne od pracy. Święto św. Patryka to w Irlandii czas różnorodnych wydarzeń kulturalnych, a także szczególnej celebracji. Większość z nas kojarzy święto Patryka z kolorem zielonym , koniczynką i złośliwym skrzatem Dla Irlandczyków to natomiast nie tylko ciekawa tradycja, a przede wszystkim ważny element historii kraju i jego patrona, którą nasi uczniowie zgłębiali na lekcjach języka angielskiego, korzystając z quizów Wordwall i przy okazji rozwijając kompetencje współpracy i współtworzenia na Jambordach i w Breakout roomach.

  • ZAPRASZAMY DO GŁOSOWANIA!

    Zapraszamy do udziału w międzynarodowym głosowaniu na LOGO, slogan i plakat naszego projektu Erasmus+ "Shall we play a game?"

    https://forms.gle/9u8ZrnhbTvmvCfFu8

  • ŻYCZENIA Z OKAZJI DNIA KOBIET

  • KONKURS EDUKACYJNY "Z RODZINNEJ SZUFLADY"

    Archiwum Państwowe w Siedlcach zaprasza do udziału w Konkursie edukacyjnym „Z rodzinnej szuflady”.

    Konkurs przeznaczony jest dla dzieci i młodzieży szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Zadaniem uczestników konkursu jest wykonanie dowolną techniką plastyczną lub multimedialną pracy ilustrującej lub dokumentującej historię rodziny.

    Chęć udziału w konkursie uczniowie zgłaszają nauczycielom historii.

    https://www.siedlce.ap.gov.pl/art,337,konkurs-edukacyjny-z-rodzinnej-szuflady

strona:

Aktualności

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 6 w Siedlcach
    Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 6 w Siedlcach, ul. Sienkiewicza 49
    Adres e-doręczeń: AE:PL-60799-74776-CTEHA-20
  • 25 794 35 91

Galeria zdjęć