Przemoc ze strony rówieśników, dyskryminacja, hejt w szkole i internecie. Brak zrozumienia przez dorosłych. Odebrana przez epidemię swoboda… Dramaty, które przeżywają młodzi ludzie, narastają błyskawicznie. Na pomoc medyczną trzeba długo czekać, ale wiele problemów można rozwiązać zwykłą rozmową.
Przez całą dobę, siedem dni w tygodniu działa Dziecięcy Telefon Zaufania Rzecznika Praw Dziecka 800 12 12 12 i specjalny czat internetowy – darmowa poradnia psychologiczna dla dzieci i młodzieży.
https://brpd.gov.pl/2020/12/07/startuje-calodobowy-dzieciecy-telefon-zaufania-iczat-internetowy/
PREZENTACJA MULTIMEDIALNA
Shall_we_play_a_game?_-_Zagramy?_-_Spotkanie_z_uczniami_i_rodzicami.pdf
Zapraszamy do śledzenia działań projektowych:
FB szkoły
www szkoły
https://sp6siedlce.edupage.org/
FB projektu
Instagramie projektu
https://www.instagram.com/shallweplayagame2020/
Twitterze
Dlaczego warto uczestniczyć w projektach Erasmus+ realizowanych przez naszą szkołę?
Zapraszamy do obejrzenia wypowiedzi uczniów uczestniczących w projekcie "The Non-Formal and The Digital Classrooms for Inclusion".
Spotkanie organizacyjne dla uczniów klas V-VII i ich rodziców, dotyczące nowego projektu "Shall we play a game?" odbyło się 7.12.2020 r. o godzinie 16:00 na TEAMS.
„W układzie słonecznym wirują planety
Wszystkie w innym tempie, okrążają słońce
Różnią się kolorem, masą i rozmiarem
Lata lecą one stale, kręcą się wytrwale”
W listopadzie uczniowie klas VI na lekcjach geografii zdobywali wiedzę o Wszechświecie. Dowiedzieli się, co to jest Układ Słoneczny, poznali planety oraz inne ciała niebieskie, które krążą wokół Słońca.
Stąd też pojawił się pomysł, aby uczniowie przedstawili swoje wyobrażenia o Układzie Słonecznym, wykonując jako projekt modele tego układu. Wykonane przez uczniów prace są bardzo różnorodne, ciekawe i staranne wykonane. Małe, duże, z papieru, masy solnej, styropianu, metalu, kolorowe, na kartce papieru wzbudzają ogromny podziw jak bogata jest wiedza i wyobraźnia naszych uczniów.
Nauczyciel geografii – Agnieszka Cibor – Stefańska.
5 grudnia obchodzimy Międzynarodowy Dzień Wolontariusza. Jest to święto wszystkich osób, które chętnie poświęcają swój czas, aby nieść pomoc potrzebującym. Wolontariat natomiast to nieodpłatna, dobrowolnie wykonywana przez wolontariuszy praca na rzecz osób spoza najbliższych kręgów rodzinnych i przyjacielskich.
Nasza szkoła z największą przyjemnością włącza się w wiele akcji, są to m. in.:
• “Grosz do grosza”
• Ogólnopolska akcja “Poczytajmy”
• Zakręcona akcja zbierania nakrętek dla ucznia naszej szkoły oraz dla Domowego Hospicjum w Siedlcach
• W ramach akcji “Cała Polska czyta dzieciom” uczniowie klas starszych czytali koleżankom i kolegom z klas I-III
• Zbiórka karmy dla kotów wolno żyjących z terenu miasta Siedlce,
• “Razem na święta”
• “Tusz do paki”
• Zbiórka pieniędzy dla Marysi Tchórzewskiej;
Wszystkim Naszym Wolontariuszom oraz osobom, które z ochotą angażują się w przeprowadzane przez nasz wolontariat akcje pragniemy złożyć najserdeczniejsze podziękowania za bezinteresowną pomoc, trud włożony w służbę drugiemu człowiekowi oraz za każdy uśmiech.
Szkolne koło Wolontariatu serdecznie dziękuje uczniom naszej szkoły za aktywny udział w zbiórce karmy dla bezdomnych kotów, zamieszkujących nasze miasto. Dzięki dużemu zaangażowaniu i zrozumieniu potrzeb naszych mniejszych braci zgromadziliśmy spore ilości karmy, która została przekazana pracownikom Urzędu Miasta Siedlce.
Od 1.12.2020 r. do 30.11.2022 r. realizowany będzie przez naszą szkołę NOWY Projekt ERASMUS+ "Shall we play a game?" - "Zagramy?" Kraje partnerskie to TURCJA 🇹🇷, WŁOCHY 🇮🇹, CHORWACJA 🇭🇷 i PORTUGALIA 🇵🇹.
W trakcie trwania nauczania zdalnego kontakt z pedagogiem szkolnym jest możliwy za pośrednictwem służbowego telefonu lub poprzez dziennik elektroniczny.
Telefon kontaktowy - 789 184 758 czynny:
Uczeń naszej szkoły, Dawid Szmurło choruje na nowotwór złośliwy osłonek nerwów obwodowych. Potrzebne jest wsparcie finansowe. Szczegółowe informacje pod linkiem: https://www.kawalek-nieba.pl/dawid-szmurlo/
Akademia przygotowana przez klasę 8d z okazji 102. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Uczniowie pracowali pod kierunkiem p. Doroty Kalinowskiej i p. Wiolety Repczuk.
Dnia 6 listopada 2020 r. w czytelni szkolnej odbyło się wyjątkowe spotkanie. We współpracy z Miejską Biblioteką Publiczną w Siedlcach w ramach projektu "Uzależnieni od czytania" udało się zorganizować zdalne spotkanie autorskie z pisarką dla dzieci Zofią Stanecką, autorką m.in. popularnej serii książeczek o sympatycznej Basi. Czytelnicy z kl. IIb na pamiątkę tego spotkania dostali książki z dedykacją i autografem. Będzie co czytać w te dłuuugie, jesienne, domowe wieczory.
Dnia 15 października 2020 r. w ramach obchodów XX Dnia Papieskiego pod hasłem Totus Tuus odbył się Konkurs Recytatorski Poezji i Prozy Karola Wojtyły-Jana Pawła II "Słowo-dar i tajemnica".
Z radością informujemy, że Urszula Chojecka z klasy VII e pod opieką artystyczną pani Anny Kozak zajęła I miejsce, a Dominik Marczak z klasy VII c pod opieką artystyczną pani Anny Terlikowskiej otrzymał wyróżnienie.
Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
Nasza szkoła otrzymała Trzy Europejskie Odznaki Jakości eTwinning za wspaniałą pracę w projektach eTwinning "English is a Piece of Cake", "Spice English Up" i "English & Puzzles". Oznacza to, że praca nauczyciela, praca uczniów i szkoły została oceniona jako reprezentująca najwyższy europejski poziom. Nasze projekty zostaną pokazane w specjalnym miejscu na Europejskim Portalu: http://www.etwinning.net
Więcej o naszych projektach: https://etwinningsp6.blogspot.com/
Wszystkich rodziców zaniepokojonych rozwojem sensoryczno-motorycznym swojego dziecka zapraszamy na konsultacje z zakresu integracji sensorycznej:
https://pstis.pl/pl/html/index.php?str=p_bezplat
Konsultacji udzielają wszyscy terapeuci SI z naszej szkoły.
I miejsce:
Joanna Stelingowska z kl.IV c i Urszula Chojecka z kl.VII e
II miejsce:
Oliwia Tchórzewska z kl. IV d i Zofia Lisowska z kl.VII c
III miejsce:
Łucja Wilińska z kl. VI d i Maria Pośrednik z kl. VII a
Wyróżnienia:
Nina Szczecińska z kl. IV a, Gabriela Kopryjaniuk z kl.VI a, Emilia Zasowska z kl. VId, Maja Kalicka z kl. VII a, Karolina Świderska z kl. VII a, Gabriela Kalacińska z kl. VII b, Wiktoria Redes z kl.VII b, Małgorzata Czapska z kl. VII c.
Światowy Dzień Mycia Rąk – święto obchodzone corocznie 15 października, ustanowione przez ONZ w 2008 roku, jako akcja edukacyjna, której celem jest globalna edukacja na temat mycia rąk.