Dnia 5.02.2020 r. uczniowie Samorządu Uczniowskiego pod kierunkiem p. Aldony Pawlak i p. Doroty Sugier przygotowali apel tematyczny dla dwóch grup wiekowych IV-VI i VII -VIII. W bardzo ciekawy sposób pokazali na jakie niebezpieczeństwa mogą być narażeni w sieci młodzi ludzie. Następnie uczniowie obejrzeli filmy edukacyjne na temat cyberprzemocy (dostosowane do odpowiednich grup wiekowych). Na zakończenie p. Aldona Pawlak i p. Dorota Sugier, w krótkiej prelekcji jeszcze raz uwrażliwiły uczniów na problem obrażania drugiego człowieka w wirtualnej rzeczywistości, oraz niebezpieczeństwa związanego z udostępnianiem swoich danych w sieci i zawierania przypadkowych znajomości. Każdy apel zakończył się przypomnieniem podstawowych zasad BEZPIECZNEGO KORZYSTANIA Z INTERNETU.
W naszej szkole wyjątkowo aktywnie i twórczo obchodziliśmy "DZIEŃ BEZPIECZNEGO INTERNETU". Na lekcjach wychowania do życia w rodzinie w klasach: IV, V, VI, VII, VIII p. Natalia Myszkowska przeprowadziła dyskusje dotyczące filmów edukacyjnych m. in. „Historia Kasi”; „Historia Kosia”; „Historia Wiki”; „Jakie ślady zostawiamy w internecie?” itp. na podstawie, których wspólnie z uczniami powstały zasady bezpieczeństwa w sieci. Zorganizowany został test wiedzy na temat internetu, który rozwiązywaliśmy w zespołach jako sprawdzenie poznanej wiedzy na lekcjach. Uczniowie klas piątych mogli się wykazać plastycznymi zdolnościami i znajomością znaków służących do pisania - ich zadaniem było narysowanie miłej wiadomości w oknie tekstowym z wykorzystaniem bezpiecznych emotek poznanych na zajęciach. Na zakończenie każda klasa miała możliwość rozwiązania internetowego testu wiedzy na temat bezpieczeństwa w sieci. Celem przeprowadzenia zajęć w każdej klasie było zapoznanie uczniów z zagrożeniami prywatności, pokazanie konsekwencji nierozważnych działań online, takich jak: wysyłanie zdjęć, rozmowy z nieznajomymi czy umawianie się na spotkanie z kimś kogo nie znamy.
Nasza szkoła już po raz kolejny uczestniczy w akcji „DZIEŃ BEZPIECZNEGO INTERNETU”. Z tej okazji przygotowaliśmy kilka przedsięwzięć: spotkania z rodzicami, lekcje, apele i happening. 4 lutego odbyło się spotkanie z rodzicami przygotowane przez p. Daniela Szostka na temat bezpieczeństwa dzieci i młodzieży w sieci.
Dnia 6.02.2020 r. w Szkole Podstawowej nr 9 w Siedlcach odbył się IV Międzyszkolny Konkurs Muzyczny pt. „Piosenka dla babci i dziadka”. W konkursie wzięli udział reprezentanci siedleckich szkół podstawowych. Wśród nich była uczennica naszej szkoły Julia Borowska z klasy IIa. Poziom występów był bardzo wysoki i profesjonalny, co podkreślała komisja konkursu. Jest nam bardzo przyjemnie poinformować, że Julia zajęła III miejsce. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w przygotowanie i przeprowadzenie KIERMASZU SŁODKOŚCI DLA KACPIEGO: Dyrekcji, nauczycielom, rodzicom, świetlicy szkolnej, uczniom oraz innym pracownikom szkoły. Dzięki wspólnemu zaangażowaniu zebraliśmy 4619 złotych. Dziękujemy za hojne i otwarte serca.
W ostatnim tygodniu stycznia w klasach siódmych na lekcjach wychowania do życia w rodzinie zostały przeprowadzone warsztaty w formie rozprawy sądowej pt. „Sąd nad alkoholem”. W spotkaniach gościnnie uczestniczył pedagog szkolny p. Mirosław Piętka, który zapoznał uczniów z konsekwencjami uzależnień behawioralnych oraz chemicznych. Wspólnie z p. Natalią Myszkowską starali się uświadomić uczniom jak wielkie niebezpieczeństwo czyha na nich jeśli nie nauczą się asertywności i nie będą troszczyć się o swoje zdrowie. Swoje argumenty nauczyciele poparli wieloma przykładami z życia ludzi, którzy uwikłali się w różne uzależnienia. Innowacyjnym elementem zajęć było krótkie przedstawienie, w którym przed sądem został postawiony alkohol. Uczniowie wcielając się w role starali się pokazać zgubny wpływ trunków na organizm człowieka. Rozprawa sądowa zakończyła wyrokiem skazującym – WINNY.
W piątek 31 stycznia Biblioteka Pedagogiczna zaprosiła nas na spotkania tematyczne z pisarzem MARCINEM KOZIOŁEM, w których uczestniczyli również nasi uczniowie:
- klasy VI a i VI b na temat książki „SKRZYNIA WŁADCY PIORUNÓW”.
Szóstoklasiści poznali historię głównego bohatera - wybitnego wynalazcy Nikoli Tesli. Spotkanie było nie tylko okazją do rozmowy o książce, ale też angażującą lekcją multimedialną uzupełnioną o wspólny pokaz (doświadczenie naukowe) z uczniami, gdzie każdy mógł zostać „władcą piorunów”.
- klasy VII c i VII d n. t. „DOCENT PIĘĆ PROCENT I SZALONA HISTORIA KOMPUTERÓW”.
Były to prezentacje multimedialne z elementami dyskusji, wciągającą narracją, krótkimi filmami, animacjami i zdjęciami. Podczas spotkania uczniowie mogli zobaczyć, dotknąć, a nawet rozebrać niektóre 30-letnie komputery, nieużywane już nośniki danych
(np. karty perforowane) i inne wynalazki związane z historią komputerów.
Jak zawsze koordynatorem byli nauczyciele bibliotekarze.
30 stycznia 2020 r. w siedzibie Samorządowego Centrum Doradztwa i Doskonalenia Nauczycieli odbyło się uroczyste podsumowanie i wręczenie nagród laureatom konkursu plastycznego "Uroki zimy".
W konkursie wzięło udział 96 uczniów z 17 placówek. Laureatami w tym konkursie zostali uczniowie naszej szkoły Stanisław Furmaniak z klasy VI c oraz Jakub Wereda z klasy V b.
GRATULUJEMY!
"WALENTYNKOWY KONKURS PIOSENEK O MIŁOŚCI"
Przy okazji zbliżający się walentynek, zorganizowany został szkolny etap konkursu piosenek o miłości. Ex aequo I miejsce zajęły:
Aleksandra Suracka z klasy III b z piosenką "Bohater" i
Marta Cielemęcka z klasy III d z piosenką "Para nie do pary"
Dziewczynki będą mogły reprezentować naszą szkołę w etapie pozaszkolnym "Walentynkowego Konkursu Piosenki Miłosnej" organizowanym przez Gminny Ośrodek Kultury w Chodowie.🎶 🎤 🎵
W sali Podlasie Miejskiego Ośrodka Kultury w Siedlcach odbył się I Festiwal Kolęd i Pastorałek "Moje Betlejem", w gronie laureatów znalazła się uczennica naszej szkoły Sofya Puzynia z klasy V a, która piosenką "Mario, czy ty wiesz?" wyśpiewała wyróżnienie w kategorii klas IV - VIII. Gratulacje!
Sprzedaż abonamentów obiadowych na m-c luty 2020:
30.01. (czwartek) - 7:30 – 15:30
31.01. (piątek) - 7:30 – 15:00
3.02. (poniedziałek) - 7:30 – 15:00
cena: 33 zł (10 dni x 3,30 zł)
Dnia 21.01.2020 roku uczniowie naszej szkoły spotkali się z pracownikami Zakładu Utylizacji Odpadów w Siedlcach i Nadleśnictwa Siedlce w ramach programu edukacyjnego "Ekologia z klasą".
Zajęcia zostały przeprowadzone w dwóch formach: warsztatowej (klasy czwarte i szóste) oraz wykładowej (klasy siódme).
Celem spotkania było kształtowanie proekologicznych postaw wśród dzieci i młodzieży, nauka prawidłowej segregacji odpadów komunalnych oraz zwrócenie szczególnej uwagi na problem dzikich wysypisk w najbliższym otoczeniu.
Po raz kolejny w Szkole Podstawowej nr 2 w Siedlcach odbył się koncert "Kolędy Pokoleń", tegoroczny zaszczycił swoją obecnością Prezydent Miasta Siedlce.
W koncercie wystąpił nasz szkolny zespół "Szóstki" w składzie: Katarzyna Goździk, Maja Kalicka, Marta Ługowska, Aleksandra Osipiak, Maria Pośrednik i Karolina Świderska z klasy VI a oraz Urszula Chojecka i Julia Sroka z klasy VI e zaśpiewały przy akompaniamencie skrzypiec pastorałkę "Gore gwiazda Jezusowi" i "Oj maluśki, maluśki". Wszystkim zgromadzonym nasz występ się podobał bo otrzymaliśmy gromkie brawa.
Wyniki szkolnego konkursu piosenek o Babci i Dziadku dla uczniów klas I - III:
Laureatką konkursu została Julia Borowska z klasy II a.
Julia będzie reprezentowała naszą szkołę na etapie międzyszkolnym Konkursu Piosenki o Babci i Dziadku w Szkole Podstawowej nr 9 w Siedlcach.
Dnia 4 lutego 2020 roku odbędzie się w naszej szkole Kiermasz słodkości dla Kacpiego. Weź w tym dniu kieszonkowe i podaruj sobie chwilę słodkiej rozkoszy a Kacperkowi życie.
Uczniowie klasy VI c wzięli udział w II Edycji powiatowego konkursu pt. „POMOCNIK ŚWIĘTEGO MIKOŁAJA”.
Zadaniem uczestników było wykonanie przestrzennego modelu robota z materiałów ekologicznych pochodzących z różnego rodzaju odpadów.
Uczniowie pod kierunkiem swojej wychowawczyni pani Urszuli Jońskiej zajęli I miejsce, skonstruowali ECO Pomocników:
Pożytecznie pomagamy,
dlatego odpady zbieramy.
Ze szkła papierków i plastiku
powstanie prezentów bez liku.
Nagrodą były Warsztaty Mikołajowe, które odbyły się u nas w szkole. Celem tych warsztatów było rozbudzenie zainteresowania robotyką, promowanie i poszerzanie wiedzy na ten temat oraz rozwijanie wyobraźni plastycznej i technicznej. Dzieci wykazały się niesamowitą kreatywnością.
GRATULUJEMY !
W dniach 14-17 stycznia uczniowie klas III / wszystkich/ oraz klas I /A i B/ uczestniczyli w prowadzonych przez p. Ewę Pawluczuk zajęciach czytelniczych poświęconych tym sympatycznym, przyjaznym baśniowym trollom. Poznali też życie, twórczość i pasje „Muminkowej mamy”, jak nazywana jest twórczyni postaci Muminków i autorka ich przygód. Wysłuchali fragmentu książki wprowadzającej nas w tę baśniową krainę i obejrzeli jedną z animowanych bajek.
Dnia 12 stycznia 2020 roku grupa uczniów z naszej szkoły zasiliła szeregi wolontariuszy WOŚP. Udało im się zebrać 3858, 39 zł + 7 euro + 10 juntów. Wielkie podziękowania i gratulacje!
kategoria klasy I - III :
I miejsce - Joanna Stelingowska - III c
I miejsce - Małgorzata Bala - I a
II miejsce - Andrzej Niesiołowska - III b
III miejsce - Zuzanna Ryś - III a
III miejsce - Nina Szczecińska - III a
Joanna Stelingowska będzie reprezentowała naszą szkołę w konkursie międzyszkolnym.