14 czerwca to szczególny dzień w naszej szkole – zakończenie tygodniowych „rządów uczniów”. Przewodnicząca Samorządu Jagoda Moreń oddała na ręce Pani Dyrektor Jolanty Pawlik symboliczny klucz do szkoły. „ ... Budynek szkoły nadal stoi w tym samym miejscu, nikogo nie zwolniliśmy i liczba uczniów też się zgadza. Jeszcze raz dziękujemy za zaufanie jakim nas Pani obdarzyła i teraz jeszcze tym bardziej cieszymy się, że jesteśmy tylko uczniami” powiedziała Jagoda. Doceniając trud nauczycieli uczniowie SP 6 przygotowali prawdziwą niespodziankę. Zorganizowali UROCZYSTĄ GALĘ WRĘCZENIA OSKARÓW. Uczniowska Akademia Filmowa pod patronatem Samorządu Uczniowskiego nagrodziła prawdziwymi Oskarami swoich ulubieńców, a wszyscy nominowani dostali certyfikaty potwierdzające nominacje.
Honorowe Oskary odebrała dyrekcja szkoły – pani Jolanta Pawlik, pani Zofia Gawrońska, pani Bożena Możdżeń i pani Elżbieta Ziółkowska.
Następnie przedstawiciele Uczniowskiej Akademii Filmowej wręczyli Oskary w 6 kategoriach, w dwóch grupach (nauczyciele uczący w klasach V - VI i VII – VIII)
– “pasjonat” (dla nauczyciela, który swój zawód wykonuje z prawdziwą pasją) – pani Anna Głębicka i pan Norbert Bogdański
– “życzliwiec” (dla nauczyciela, który zawsze wysłucha, pomoże i doradzi) – pani Dorota Kalinowska i pani Marta Seneko-Lichograj
– “nowinka” (dla nauczyciela, który z nowinkami technologicznymi jest za pan brat) – pan Leszek Kierklewicz oraz pan Daniel Szostek
– “współczesny stoik” (dla nauczyciela, który nie daje się wyprowadzić z równowagi mimo usilnych starań różnych uczniów) – pani Dorota Sugier i pani Renata Szczepanik
– “optymista” (dla nauczyciela, który zawsze ma dobry humor i nigdy nie ma „złych dni”) – pani Urszula Jońska i pani Katarzyna Tarkowska
– „sportowiec” (dla najbardziej wysportowanego nauczyciela) – pani Ewelina Wiszniewska i pan Zbigniew Głębicki.
Serdecznie gratulujemy, a wszystkim nauczycielom Naszej szkoły życzymy samych sukcesów i czerpania przyjemności ze swojej pracy zawodowej.
Zapraszamy do obejrzenia wszystkich zdjęć z uroczystości:
Przekazanie władzy uczniom.
Zajęcia z pierwszej pomocy przedmedycznej.
Mecz w siatkówkę - nauczyciele kontra uczniowie.
Pierwszy set wygrali nauczyciele, drugi zaś uczniowie. Trzeci decydujący set był bardzo wyrównany, a gra zaciekła. Jednak w grze na przewagi wygrali uczniowie 26:24. Serdecznie gratulujemy reprezentacji uczniów!
We wrześniu br. Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego w Warszawie planuje nabór wniosków do projektu "Mazowiecki program stypendialny dla uczniów szczególnie uzdolnionych - najlepsza inwestycja w człowieka w roku szkolnym 2019/2020".
Więcej informacji o naborze wniosków do projektu „Mazowiecki program stypendialny dla uczniów szczególnie uzdolnionych – najlepsza inwestycja w człowieka” oraz regulaminu znajdą Państwo pod linkiem: https://stypendia.oeiizk.waw.pl
Główne kryteria:
po VII, VIII kl. lub ponadpodstawowa szkoła w woj. mazowieckim,
średnia ocen wszystkich min 5,40,
a z 3 wybranych przedmiotów zgodnych z kierunkiem rozwoju 5,66.
Konkursy mile widziane.
W związku z falą upałów, (17.06.2019 - 18.06.2019), zajęcia w naszej szkole nadal skracamy do 30 minut. Przerwy 5 minutowe wydłużamy do 10 minut.
Obowiązujące dzwonki podane są poniżej:
1 8.00 – 8.30
2 8.40 – 9.10
3 9.20 – 9.50
4 10.00 – 10.30
5 10.45 – 11.15
6 11.30 – 12.00
7 12.10 – 12.40
8 12.50 – 13.20
9 13.30 – 14.00
10 14.10 – 14.40
Dnia 12 czerwca 2019 roku odbyło się spotkanie integracyjne klas I. Tematem przewodnim spotkania były zbliżające się wakacje i związane z tym zagrożenia. Dzieci, w wesołej atmosferze, rozwiązywały zagadki i rebusy o tematyce wakacyjnej. Spotkanie zakończyło się wspólnym ustaleniem zasad bezpiecznych wakacji, których mają przestrzegać, aby mogły wrócić do szkoły wesołe i zdrowe. Dziękujemy za wspólną zabawę. Spotkanie przygotowały: p. Dorota Jaraszek, Irena Kurpiewska oraz Katarzyna Demiańczuk. Wszystkim uczniom życzymy wesołych wakacji i spełnienia wszystkich wakacyjnych marzeń.
Cykl szkoleń dla rodziców w ramach realizacji projektu Erasmus+ "The Non-Formal and the Digital Classrooms for Inclusion"
W ostatnich tygodniach odbyły się cztery spotkania warsztatowe dla rodziców w ramach realizacji projektu Erasmus+. Trzy szkolenia zostały przeprowadzone przez nasze wspaniałe panie psycholog: panią Marię Jakimiuk i panią Martę Senenko-Lichograj. Tematyka szkoleń: Wiek dojrzewania. Rozwój okresu dojrzewania I i II. Osobowość i własny rozwój w okresie dojrzewania. Rozwój wrażliwości na potrzeby osób ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi. Wiek dojrzewania i plany na przyszłość. Brak zainteresowań i nadużycia w okresie dojrzewania. Jesteśmy dumni, że mamy tak wykwalifikowaną kadrę i rodziców chętnych do samorozwoju i podnoszenia swoich kompetencji rodzicielskich.
Jedno ze szkoleń "Wypadki domowe i pierwsza pomoc" zostało przeprowadzone przez panią dr Beata Łaziuk – eksperta w z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, której bardzo dziękujemy za poświęcony czas i entuzjastyczne nastawienie do działań podejmowanych w naszej szkole. Organizatorem spotkania była nasza pani psycholog Marta Senenko-Lichograj. Bardzo dziękujemy.
Pozdrawiam
Katarzyna Drabarek
Koordynator projektu Erasmus+
"The Non-Formal and the Digital Classrooms for Inclusion"
w Szkole Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi Nr 6 w Siedlcach
Telefon: +48784373245
Od 11 marca 2019 r. wśród uczniów klasach trzecich naszej szkole był realizowany 10 - godzinny program profilaktyczny ,,Wspólne kroki w Cyberświecie’’. Głównym jego celem było kształtowanie wiedzy i umiejętności, które sprzyjają bezpiecznemu korzystaniu z Internetu i mediów elektronicznych, ochronią przed uzależnieniem od nich. Rozwijał także tak ważne umiejętności jak komunikacja, radzenie sobie z emocjami czy trudnymi sytuacjami. Podsumowanie jego odbyło się dn. 12.06.2019 r. grą terenową do której zostali zaproszeni również rodzice. Podczas wspólnej zabawy na terenie całej szkoły sprawdzili oni swoją wiedzę, którą nabyli uczestnicząc w cyklu zajęć. Na zakończenie ich rozdano dyplomy i zrobiono wspólne zdjęcia.Dziękujemy wszystkim uczniom kl.III, ich rodzicom, p. Marcie Senenko-Lichograj, p. Izie Nurzyńskiej i naszym asystentom-uczniom kl. VIa i VIe. Program realizowały: p. Ewa Cała, p. Magdalena Krycka, p. Aleksandra Milczarczyk.
Wierność jest w naszej szkole wartością miesiąca czerwca w projekcie ERASMUS+. 10 czerwca posumowany został konkurs literacki, dla którego stanowiła inspirację. Laureatkami zostały: Oliwia Myśkiewicz z kl.VI b, Natalia Adamiak i Aleksandra Paprocka z kl. VI b oraz Lena Mruk, Laura Olędzka, Marika Idycka i Dominika Kołdej z kl. IV b. Gratulujemy! Przy wejściu głównym na parterze szkoły można obejrzeć wystawę prac plastycznych naszych uczniów poświęconych wierności.
Dnia 06.VI.2019 roku w ramach programu profilaktycznego „Nie jedz śmieci” odbyło się spotkanie klas II z dietetyczką p. Katarzyną Ługowską pod hasłem „Zasady zdrowego żywienia dzieci w wieku szkolnym”. Dzieci oglądały prezentację multimedialną dotyczącą prawidłowego odżywiania. Zapoznały się ze znowelizowaną Piramidą Zdrowego Żywienia i Stylu Życia. Dowiedziały się czym jest żywność wysoko przetworzona typu fast food i ile cukru zawierają znane i lubiane produkty, a także jak ważne jest spożywanie śniadania i drugiego śniadania. Następnie w grupach uzupełniały krzyżówkę i rozwiązywały łamigłówki zaznaczając niezdrowe produkty, a wśród różnych produktów spożywczych wybierały te, których nie może zabraknąć w naszej codziennej diecie. Spotkanie przygotowały p. Iwona Arasim i p. Renata Szczepanik.
Dnia 6 czerwca 2019 r. w Centrum Kultury i Sztuki w Siedlcach odbył się finał wojewódzki Festiwalu Piosenki o Zdrowiu. W konkursie wystąpiło 14 wykonawców, zwycięzców etapów powiatowych, powiat siedlecki reprezentował nasz szkolny zespół wokalny "Szóstki". Natalia Anusiewicz, Urszula Chojecka, Zofia Lisowska, Małgorzata Czapska i Maja Jastrzębska zaśpiewały piosenkę "Smogowi - stop !" i zdobyły wyróżnienie na etapie wojewódzkim. W nagrodę nasza szkoła otrzymała drukarkę a dziewczęta atrakcyjne upominki.
W związku z falą upałów, w bieżącym tygodniu (11.06.2019 - 14.06.2019), zajęcia w naszej szkole skracamy do 30 minut. Przerwy 5 minutowe wydłużamy do 10 minut.
Obowiązujące dzwonki podane są poniżej:
1 8.00 – 8.30
2 8.40 – 9.10
3 9.20 – 9.50
4 10.00 – 10.30
5 10.45 – 11.15
6 11.30 – 12.00
7 12.10 – 12.40
8 12.50 – 13.20
9 13.30 – 14.00
10 14.10 – 14.40
Jednocześnie zachęcam do zapoznania się z poradnikiem Rządowego Centrum Bezpieczeństwa „Jak przetrwać upały”. Znajdują się w nim informacje dotyczące tego w jaki sposób chronić się przed upałami. Należy pamiętać, że upał jest szczególnie niebezpieczny dla osób starszych i dzieci. Trzeba również zadbać o zwierzęta, gdyż wysokie temperatury również u nich mogą prowadzić do przegrzania organizmu. Poradnik dostępny jest na stronie: https://rcb.gov.pl/jak-przetrwac-upaly/.
Jolanta Pawlik - dyrektor szkoły
W dniu 6 czerwca 2019 r. odbył się IV MIĘDZYSZKOLNY TURNIEJ SZACHOWY zorganizowany przez Szkołę Podstawową nr 9 w Siedlcach. Brały w nim udział dzieci z roczników 2009, 2010, 2011. Na starcie stawiło się 36 uczniów z siedleckich Szkół Podstawowych, po 4 reprezentantów z każdej szkoły. Nasza reprezentacja pod opieką pana Piotra Szupłaka uplasowała się bardzo wysoko. Paweł Maliszewski zajął pierwsze miejsce, Aleksander Ostaszewski trzecie miejsce, Grzegorz Stefaniuk ósme miejsce. Uczniowie rozegrali dziewięć rund, po 10 minut dla zawodnika w każdej rundzie. W turnieju jako czwarty reprezentant brał po raz pierwszy udział Andrzej Niesiołowski po wygranych trzech meczach i jednym remisie uplasował się w połowie stawki.
Dnia 6 czerwca 2019 roku w Sali Białej Miejskiego Ośrodka Kultury już po raz siedemnasty odbyło się uroczyste wręczenie nagród i dyplomów Międzyszkolnej Ligi Przedmiotowej. Prezydent Miasta Siedlce Andrzej Sitnik podziękował nauczycielom za wysiłek, a uczniom pogratulował doskonałych wyników. Gratulację z rąk pana Prezydenta otrzymał Filip Lisowski, który zajął I miejsce w konkursie z języka polskiego i matematyki oraz II miejsce z fizyki i religii. I miejsce z plastyki otrzymała Milena Tur. II miejsce z plastyki zajął Marcel Zadrożny, a Szymon Szczepanik uplasował się na III miejscu z matematyki. Dzięki tak wspaniałym uczniom nasza szkoła otrzymała II miejsce wsród wszystkich siedleckich szkół. Wielkie podziękowania należą się także nauczycielom, którzy przygotowali uczniów do konkursów. Gratulacje !!!
Dnia 29.05 2019 r. odbył się apel dla klas II pt.: "Lekcja ze sztandarem szkoły". Przygotowała go klasa II d pod kierunkiem p. A.Wielgosz i p. B. Wymiatał.
Zawody w gimnastyce sportowej.
Zabawa w berka.
Ćwiczenia przy muzyce.
Rozgrywki w ringo.
Manewry rowerowe.
Dnia 31 maja 2019 r. na Placu Sikorskiego w Siedlcach Zarząd Województwa Mazowieckiego i Mazowiecki Szpital Wojewódzki zorganizowali Piknik Rodzinny - Zdrowie dla wszystkich. Szkolny zespół wokalny "Szóstki" wystąpił na tym Pikniku, propagując zdrowy styl życia zaśpiewał piosenkę "Smogowi - stop !".