"Shall we play a game?" "The Non-Formal and The Digital Classrooms for Inclusion" ERASMUS +

Program Erasmus +

"Shall we play a game?"

  • DNI ERASMUSA - SI

    Nowa galeria DNI ERASMUSA - SI została dodana do albumu fotograficznego

    W ramach zajęć terapii integracji sensorycznej ćwiczymy koncentrację uwagi, spostrzegawczość, motorykę małą z wykorzystaniem międzynarodowych gier planszowych Wszystkie gry towarzyszyły nam podczas projektu "Shall we play a game?"

     
  • DNI ERASMUSA - SPORT

    Nowa galeria DNI ERASMUSA - SPORT została dodana do albumu fotograficznego

    Dni Erasmusa obchodziliśmy także na sportowo. W ramach lekcji w-fu i koła sportowego uczniowie uczestniczyli w grze terenowej "50".

     
  • DNI ERASMUSA - LEKCJA JĘZYKA ANGIELSKIEGO

    Nowa galeria DNI ERASMUSA - LEKCJA JĘZYKA ANGIELSKIEGO została dodana do albumu fotograficznego

    Dni Erasmusa to także dobry moment na sprawdzenie swojej wiedzy o Polsce i krajach partnerskich. Uczniowie w ramach lekcji języka angielskiego grali na platformie Blooket "Shall we play a game?"

     
  • ERASMUSOWA WYSTAWA

    Nowa galeria ERASMUSOWA WYSTAWA została dodana do albumu fotograficznego

    Nasza Erasmusowa wystawa przez cały tydzień cieszyła się ogromnym powodzeniem "Shall we play a game?" & "The Non-Formal and The Digital Classrooms for Inclusion".

     
  • DNI ERASMUSA

    Nowa galeria DNI ERASMUSA została dodana do albumu fotograficznego

    W ramach Dni Erasmusa uczniowie naszej szkoły mogli zobaczyć wystawę upominków jakie przywieźliśmy z naszych mobilności w krajach partnerskich. Odbyła się także prelekcja filmu z całego projektu "Shall we play a game?"

     
  • DNI ERASMUSA

     
     
     
  •  


KONFERENCJA - WSPÓŁPRACA MIĘDZYNARODOWA SZKOŁY 

Dnia 19.06.2023 r. odbyła się konferencja „Współpraca międzynarodowa szkoły” upowszechniająca rezultaty naszego projektu Erasmus+ w synergii z projektem eTwinning „Shall we play a game?”, zorganizowana przez Mazowieckie Samorządowe Centrum Doskonalenia Nauczycieli, Wydział w Siedlcach pod kierownictwem pani Iwony Moczydłowskiej. Pani Dyrektor Jolanta Pawlik przedstawiła współpracę międzynarodową w naszej szkole z perspektywy dyrektora szkoły, a pani Katarzyna Drabarek wystąpiła w części: Dobra praktyka – „Shall we play a game?” Jako przykład projektu realizowanego w ramach programu Erasmus +. Wszystkim obecnym bardzo dziękujemy za udział w konferencji. Każdemu nauczycielowi, uczniowi i rodzicowi dziękujemy za wkład w realizację projektu i przyczynienie się do odniesionego sukcesu

.

"MIĘDZYNARODOWE PROJEKTY EDUKACYJNE W PRAKTYCE"

Nowa galeria "MIĘDZYNARODOWE PROJEKTY EDUKACYJNE W PRAKTYCE" została dodana do albumu fotograficznego

Podczas dwudniowego seminarium 14-15.06.2023 dla dyrektorów szkół i przedstawicieli jednostek samorządu terytorialnego w Zamościu zorganizowanego przez FRSE i eTwinning Polska

☑️Jolanta Pawlik - dyrektor SP 6 Siedlce

☑️Katarzyna Drabarek - SP 6 Siedlce - Ambasadorka eTwinning i koordynatorka projektów Erasmus+

miały zaszczyt i przyjemność podzielić się dobrymi praktykami z realizacji międzynarodowych projektów edukacyjnych w naszej szkole, a w szczególności z realizacji projektu eTwinning w synergii z Erasmus+ "Shall we play a game?"

 

 

 

  • ERASMUS+ WŁOCHY

     

    Projekt Erasmus+ "Shall we play a game?"

    Dzień 0

    Grupa projektowa Erasmus+ wyrusza na mobilność do Włoch na tygodniowe spotkanie z partnerami z Chorwacji, Portugalii, Włoch oraz Turcji. Przed nami 2533 km podróży.

     

    Dzień 1

    Od samego rana dużo się dzieje. Rozpoczęliśmy mobilność oficjalnym powitaniem w szkole. Obejrzeliśmy wspaniały występ artystyczny w wykonaniu uczniów szkoły włoskiej Aby bliżej się poznać wszyscy partnerzy przedstawili prezentacje na temat swoich krajów. Po przerwie muzycznej udaliśmy się do Pizzeria Art na warsztaty robienia włoskiej pizzy Zagraliśmy w naszą autorską grę "5 European countries". Po południu udaliśmy się pociągiem na wycieczkę do malowniczego Salermo. To był bardzo wspaniały dzień.

     

    Dzień 2

    Kolejny niezwykle aktywny dzień za nami. Po pysznym włoskim śniadaniu udaliśmy się do szkoły. Wszyscy partnerzy przedstawili prezentacje na temat obiektów UNESCO w swoich krajach.  Po dużej dawce wiedzy zagraliśmy w różne gry on-line m. in. Kahoot, Blooket, Educaplay, Wordwall, Quizziz. Wzięliśmy też udział w warsztatach sportowych. Po wyśmienitym obiedzie udaliśmy się na wycieczkę do przepięknego, pełnego historii Paestum. To był bardzo cudowny dzień.

     

    Dzień 3

    Lekcja w Wirtualnym Muzeum Archeologicznym. Wykopaliska w Ercolano u stóp Wezuwiusza. Wykorzystanie zdobytej wiedzy w cyfrowej grze terenowej Actionbound.

     

    Dzień 4

    Cały dzień w pięknym Neapolu. Wzięliśmy udział w lekcji muzealnej na temat ludzkiego ciała w nowoczesnym Muzeum Nauki. Podczas spaceru po Neapolu rozwiązywaliśmy quizy w międzynarodowych drużynach. Wieczorem podsumowaliśmy działania w aplikacji Actionbound. To był cudowny kolejny dzień.

     

    Dzień 5

    Z samego rana udaliśmy się na zwiedzanie Battipagli. Kolejna aktywność to warsztaty z geocachingu, pracy z mapą ,orientacji w terenie, warsztaty na temat archeologii i obiektów UNESCO. Właśnie tak zwiedzaliśmy Pompeje. Na zielono obchodziliśmy Dzień Św. Patryka wykorzystując różne aplikacje quizziz, Blooket, Educaplay.

    Projekt zakończyliśmy rozdaniem certyfikatów. To była nasza ostania mobilność w projekcie. Pełni ciekawej wiedzy, doświadczeń, pięknych widoków i nowych przyjaźni wracamy do domu.

 

 

BIEG ERASMUSA

https://youtu.be/0Lc-wV3rqT0

MOBILNOŚĆ W TURCJI

https://youtu.be/EDdgz6q7IW0

MOBILNOŚĆ W TURCJI

Projekt Erasmus+ "Shall we play a game?" Mobilność do szkoły partnerskiej w Turcji – wyjazd 8.10.2022 r.

  

Dzień 1
Od samego rana dużo się dzieje. Rozpoczęliśmy mobilność oficjalnym powitaniem w szkole. Poznaliśmy się z naszymi partnerami poprzez udział w grach integracyjnych. Zwiedziliśmy szkołę. Wysłuchaliśmy wspaniałego koncertu przygotowanego przez uczniów szkoły tureckiej. Po pysznym obiedzie zaprezentowaliśmy nasz kraj na międzynarodowej wystawie Udaliśmy się na wycieczkę do klasztoru Gumusler. To był bardzo udany dzień.

Dzień 2
Witamy w Kapadocji.
Wstaliśmy o 4 rano, żeby o wschodzie słońca podziwiać wznoszące się balony nad malowniczymi formacjami skalnymi. Zjedliśmy pyszne typowo tureckie śniadanie w restauracji nad brzegiem Czerwonej Rzeki. Był spacer uliczkami miasteczka Avanos. Uczestniczyliśmy w warsztatach garncarskich w pracowni gliny. Byliśmy w Muzeum Goreme, Dolinie Miłości, Dolinie Gołębi oraz Dolinie Wyobraźni. Byliśmy na degustacji tureckich smakołyków oraz w pracowni wyrobów z onyksu. Dzień zakończyliśmy na bajecznym zamku Uchisart. Przez cały dzień uczniowie i nauczyciele brali udział w smartfonowej grze terenowej Actionbound w międzynarodowych drużynach. To był niezwykły czas pełen niezapomnianych wrażeń

Dzień 3
Bardzo wartościowy edukacyjnie czas. Poznaliśmy tureckie gry i zabawy. Wzięliśmy udział w cyfrowych i tradycyjnych warsztatach tworzenia puzzli. Poznawaliśmy odmienną kulturę i religię biorąc udział w spotkaniu w meczecie. W drużynach międzynarodowych wzięliśmy udział w Biegu Erasmusa. Po południu byliśmy w Muzeum Nigde na bardzo ciekawej lekcji historii. Przekazaliśmy upominki z Polski gospodarzom i krajom partnerskim. Już nie możemy doczekać się kolejnych wrażeń.
 
  

Dzień 4

Kolejny cudowny dzień naszej mobilności. Tym razem udaliśmy się na wycieczkę do miasta Mersin. Pokonaliśmy malowniczą trasę Doliny Piekła i Doliny Nieba. Wybraliśmy się w rejs statkiem po Morzu Śródziemnym na Zamek Maiden, gdzie poznalismy historię tego miejsca i wzięliśmy udział w warsztatach teatralnych. Po pysznym obiedzie na statku popłynęliśmy na plażę. Ważnym punktem dnia był Biega Erasmusa w cudownych okolicznościach przyrody.

 

 

Dzień 5

Ostatni dzień naszej mobilności w Turcji rozpoczęliśmy w pięknym parku uczestnicząc w Grze Terenowej-Biegu na orientację. Najlepsi zawodnicy otrzymali medale. Po powrocie do szkoły uczniowie pracowali w projekcie eTwinning. Przygotowywali nowe quizy do książeczki projektowej, uzupełniali pamiętnik z mobilności - Penzu oraz dokonali ewaluacji całej mobilności. Po południu wspólnie świętowaliśmy Dni Erasmusa. Zaprezentowaliśmy dotychczasowe osiągnięcia projektowe. Publiczność wzięła udział w quzie Kahoot! przygotowanym wspólnie przez uczniów ze wszystkich krajów. Następnie udaliśmy się z oficjalną wizytą do Kuratorium w Nigde. Wieczorem odbyła się oficjalna kolacja podsumowująca mobilność, wręczenie certyfikatów, dyplomów za grę terenową Actionbound. Na na koniec był pyszny tort ze zdjęciem z mobilności. To był niezwykle wartościowy czas pełen niezapomnianych wrażeń. Kolejna mobilność we Włoszech.

ODZNAKA JAKOŚCI

 

Odznaka Jakości za projekt "Let's meet in my town"

Wakacje, wakacje a z Krajowego Biura eTwinning nadchodzi super wiadomość. Projekt eTwinning "Let's meet in my town" - "Spotkajmy się w naszym mieście" otrzymał Krajową Odznakę Jakości. Projekt został zrealizowany w synergii z naszym projektem Erasmus+ "Shall we play a game?" przez uczniów z klas 8b,c, 7a,c i 6b. Odznaka Jakości jest przyznawana wybitnym projektom eTwinning i wskazuje osiągnięcie określonego krajowego i europejskiego standardu. Celem przyznawania Krajowej Odznaki Jakości jest wyróżnienie nauczycieli i szkół, których działania w ramach eTwinningu reprezentują wysoki poziom. Dla nauczycieli jest to uznanie ich pracy, dla uczniów to większa motywacja do prowadzenia zaplanowanych działań, a dla szkoły – publiczne potwierdzenie zaangażowania i dążenia do jakości oraz otwartość na współpracę europejską.

Po więcej informacji o projekcie zapraszamy na naszego bloga eTwinning:

https://etwinningsp6.blogspot.com/p/lets-meet-in-my-town.html

 

ERASMUS+ oficjalne podsumowanie kolejnego roku projektu w naszej szkole

 

Erasmus+ Shall we play a game?

21 czerwca odbyło się oficjalne podsumowanie kolejnego roku projektu Erasmus + w naszej szkole.

Spotkanie z udziałem Pani Dyrektor, nauczycieli projektowych Panią Urszula Jońską, panią Wioletą Repczuk, uczniów projekowych oraz ich rodziców. Pani Katarzyna Drabarek koordynator projektu przedstawiła nasze działania i plany na kolejny rok. Było wiele wspomnień. Uczniowie kończący szkołę otrzymali certyfikaty i upominki za udział w projekcie. Ogromne podziękowania dla rodziców za wsparcie. Był uśmiech i łzy wzruszenia Na słodko pyszny tort z logo projektu. A na zakończenie dla wszystkich warsztaty Drums Alive z Panią Agnieszka Żydowicz-Chomicz. Oj działo się.

ERASMUS+ "SHALL WE PLAY A GAME?" - Międzynarodowa wymiana uczniów w Polsce.

 

Dzień pierwszy - 9.05.2022 r.

W ramach projektu mamy zaszczyt gościć wspaniałych nauczycieli i uczniów ze szkół partnerskich z Turcji, Portugalii, Chorwacji oraz w formie on-line z Włoch.

Już z samego rana Pan Prezydent Andrzej Sitnik oficjalnie przyjął naszych gości w Urzędzie Miasta. Następnie Dyrektor Szkoły Pani Jolanta Pawlik przywitała grupę erasmusową chlebem i solą w progach szkoły.

Przez cały dzień było mnóstwo działań: wymiana prezentów, gry i zabawy integracyjne, zwiedzanie szkoły, wspólny poczęstunek, warsztaty eTwinning Day My Dream School, warsztaty Drums Alive oraz wspólne wyjście na kręgle.

Dzień drugi - 10.05.2022 r.

W ramach projektu już od samego rana dzieje się. Graliśmy w gry integracyjne popularne w szkołach w Turcji, Portugalii, Chorwacji, Włoszech oraz w Polsce. Graliśmy w gry nieformalne wykorzystywane na lekcjach w polskiej szkole. Uczniowie w międzynarodowych drużynach rywalizowali w Sensorycznym Escape Room'ie oraz Grze Terenowej. Wspólnie zatańczyliśmy belgijkę na 50 parOdbyła się lekcja języka angielskiego z wykorzystaniem gier a nauczyciele ze szkół partnerskich obserwowali lekcję języka angielskiego oraz zajęcia z terapii integracji sensorycznej. Po południu udaliśmy się na zwiedzanie Siedlec. Nauka historii, architektury, topografi, komunikacji. Współpraca w międzynarodowych drużynach na aplikacji Actionbound. To był cudowny dzień pełen nowych doświadczeń

Dzień trzeci - 11.05.2022 r.

Erasmus zawitał do Warszawy. Bogaty program zwiedzania połączony z rywalizacją przy pomocy ActionboundKolumna Zygmunta, taras widokowy przy Placu Zamkowym, Rynek Starego Miasta, ul. Piwna, Archikaderda św. Jana, Gnojna Góra, dom urodzenia Marii Skłodowskiej-Curie, pomnik granic getta, pomnik Powstania Warszawskiego, spacer po Trakcie Królewskim, spacer przez ogrody Zamku Krolewskiego, sparer bulwarami wiślanymi do Biblioteki Uniwersytetu Warszawskiego, spacer po Łazienkach Królewskich i obowiązkowo Pałac Kultury i Nauki. To był cudowny dzień pełen historii, pięknych widoków i wspaniałych wrażeń

Dzień czwarty - 12.05.2022 r.

Dzień pod hasłem "nauka przez gry" Uczniowie poznali szereg gier i aplikacji wykorzystywanych do nauki języka angielskiego - Quizlet, Blooket, Factile. Tworzyli własne gry w międzynarodowych zespołach, grali w różne gry ucząc się i bawiąc jednocześnie Nauczyciele ze szkół partnerskich obserwowali lekcję geografii i matematyki Odbyła się lekcja języka angielskiego z wykorzystaniem gier Po zajęciach pełnych edukacji cała erasmusowa drużyna wzięła udział w energicznych, roztańczonych warsztatach Drums Alive Wieczorem odbyła się uroczysta kolacja oraz Farewell Party Ależ to był dzień

Dzień piąty - 13.05.2022 r.

Ostatni dzień mobilności w Polsce. Uczniowie uczestniczyli w warsztatach w ramach eTwinning project. Rozwiązywali quizy na temat Polski, Warszawy oraz Siedlec. Tworzyli ebook z informacjami i quizami o 5 krajach partnerskich - Story Jumper.

A po przerwie przyszedł czas na podsumowanie i zakończenie prokektu. Była prezentacja działań z całego tygodnia, ewaluacja, rozdanie nagród, podziękowania i wręczenie certyfikatów. Ceremonię zakończyliśmy słodkim poczęstunkiem w postaci pierniczków i tortu z logo Erasmus+. Popołudnie spędziliśmy na sportowo na rollkowisku.

Co to był za dzień. Dziękujemy wszystkim osobom zaangażowanym w działania naszego projektu Erasmus+. Wszyscy jesteśmy jedną drużyną. Kolejna mobilność w Turcji. Do zobaczenia.

MOBILNOŚĆ W PORTUGALII

Erasmus+ "Shall we play a game?" -  Mobilność w Portugalii

Projekt Erasmus+ "Shall we play a game?" Mobilność do szkoły partnerskiej w Portugalii – wyjazd 20.03.2022 r.

Dzień pierwszy. Cały dzień spędziliśmy w szkole partnerskiej w Porta de Casa. Było oficjelne powitanie, zwiedzanie szkoły, gry na przełamanie lodów, bingo, tworzenie wspólnej historyjki - story cube a na koniec międzynarodowa wystawa.

Dzień drugi. Pogoda nas nie rozpieszcza, pada cały dzień, ale Lizbona jest piękna nawet w deszczu. Cały dzień minął na zwiedzaniu i integrowaniu międzynarodowych grup. Było miasteczko Sintra z pięknym Palacio de Pena w otoczeniu egotycznej roślinności. Dotarliśmy nawet na koniec Europy - Cabo de Roca - ocean, piękne klify i wspaniałe widoki. Dzień zakończyliśmy w jednej z najpiękniejszych dzielnic Lizbony - Belem. A na deser zjedliśmy pyszne babeczki Pasteis de Belem, które pieczone są niezmiennie od 1837 roku. To był fantastyczny dzień.

Dzień trzeci. Dzisiaj było tanecznie i śpiewająco. Karaoke to dobry sposób na integrację.  W międzynarodowych drużynach rozwiązywaliśmy zadania na temat bezpieczeństwa w sieci. Po pysznym lunchu przygotowanym przez uczniów szkoły udaliśmy się na zwiedzanie centrum Lizbony. Byliśmy w Muzeum Pieniądza i niezwykłym sklepie z sardynkami.

Dzień czwarty. Kolejny aktywny dzień. Poznaliśmy legendy o naszych krajach, były filmy, prezentacje, występy, teatrzyk kukiełkowy. Po południu byliśmy w Oceanarium. A wieczorem udaliśmy się do brazylijskiej restauracji na pożegnalną kolację na pyszne jedzenie i tańce.

Dzień piąty. Uczyliśmy się tradycyjnego tańca portugalskiego. Były gry ruchowe, zespołowe i planszówki.

DZIEŃ BEZPIECZNEGO INTERNETU - ulotki informacyjne

 

 

DZIEŃ BEZPIECZNEGO INTERNETU

W ramach projektu "Shall we play a game?" na Dzień Bezpiecznego Internetu przygotowaliśmy grę planszową Safer Internet Day, uczniowie napisali wiersz oraz go wyrecytowali.

Wspólnie z Samorządem Uczniowskim uczniowie projektowi przygotowali ulotki "Jak Bezpiecznie korzystać z Internetu?", z którymi można się zapoznać na terenie szkoły - korytarze oraz kącik Erasmus+. Najlepsza ulotka wzięła również udział w konkursie eTwinning.

 
 

DZIEŃ BEZPIECZNEGO INTERNETU

 

 

 

Rekrutacja do mobilności do Chorwacji

Zapraszamy do składania dokumentów rekrutacyjnych do pierwszej mobilności w projekcie - w szkole partnerskiej w Chorwacji uczniów obecnych klas 7 i 8, w szczególnosci uczniów aktywnie zaangażowanych w działania lokalne. Dokumenty należy dostarzcyć do koordynatora projektu Katarzyny Drabarek s. 211 lub mailem katarzyna.drabarek@sp6siedlce.onmicrosoft.com Termin: 31.10.2021r. Rekrutacja została również ogłoszona jako zadanie dla uczniów zaangażowanych w działania eTwinning na zespole Teams "eTwinning Shall we play a game? Erasmus+ 2020".

Regulamin rekrutacji:

REGULAMIN_REKRUTACJI_I_UCZESTNICTWA_W_MOBILNOSCIACH_-_Shall_we_play_a_game(1).pdf

Ankieta dla kandydatów

Ankieta_dla_kandydatow_Chorwacja.pdf

DNI ERASMUSA 2021

 

DZIEŃ GIER PLANSZOWYCH

 

"Shall we play a game?" Nazwa naszego erasmusowego projektu świetnie współgra z Dniem Gier Planszowych. Na zajęciach projektowych gra planszowa w wersji MAXI. Po drodze gracze muszą odpowiedzieć na pytania dotyczące danej dziedziny. U nas oczywiście pytania związane z ERASMUSEM. Gra uczy współpracy w grupie i dobrej organizacji. Jest jedną z form aktywnego i pożytecznego spędzania czasu.

V BIEG ERASMUSA

 

Bieg Erasmusa za nami a tu taka niespodzianka. W podziękowaniu za udział i zaangażowanie dostaliśmy dyplom a jako jedna ze 100 szkół w Polsce super zestaw sportowy: piłki fitball, rollery, płotki lekkoatletyczne i spadochron do treningów biegowych.

Super sprzęt po biegu Erasmusa jest wykorzystywany na lekcji. Tak właśnie  chłopcy z klasy 7d ćwiczą na W-F pod okiem pani Agnieszki Żydowicz-Chomicz.

DNI ERASMUS+

 

W ramach obchodów Dni Erasmus+ zapraszamy do:

1) obejrzenia wystawy w holu głównym szkoły,

2) wszystkich uczniów do udziału w podchodach z kodami QR.

Instrukcja na tablicy Erasmus+ w holu głównym, życzymy powodzenia!

Poza tym uczniowie Erasmusowi wezmą udział w wideokonferencji z partnerami z projektu "Shall we play a game?" o godz. 12:30 w sali 211. Udanego świętowania!

BIJEMY REKORD POLSKI w Biegu Erasmus

 

Nasz wspaniały ERASMUSOWY DREAM TEAM w składzie pani Agnieszka Żydowicz-Chomicz (kapitan drużyny), pani Katarzyna Drabarek, pani Wioleta Repczuk i pani Urszula Jońska dzielnie stanął do biegu.

Było wspaniale, sportowo, głośno i bardzo energicznie. Wszystko dzięki ogromnemu wsparciu i cudownemu dopingowi naszych uczniów z projektu "SHALL WE PLAY A GAME?"

W tegorocznym #BiegErasmusa wzięło udział ponad 900 4-osobowych drużyn z całego kraju.

Prawie 4000 zawodników po raz piąty stanęło do rywalizacji. Cel był jeden – przebiec, jak najdłuższy dystans w 60 minut.

Więcej informacji na:

ERASMUS

ERASMUS+ "SHALL WE PLAY A GAME?" - SPOTKANIE PODSUMOWUJĄCE

21 czerwca grupa projektowa zorganizowała spotkanie podsumowujące pierwsze pół roku projektu. Były wspomnienia, ewaluacja działań, rozdanie dyplomów, zadanie na wakacje i wspólny czas. Już nie możemy doczekać się wspólnych działań w nowym roku szkolnym.

WYKORZYSTANIE QUIZÓW W PROJEKCIE ERASMUS +

Wykorzystanie quizów przygotowanych przez uczniów w ramach projektu Erasmus+ "Shall we play a game?" o krajach partnerskich w celach edukacyjnych.

 

ROZGRYWKI ONLINE - "Shall we play a game?"

 

W poniedziałek 07.06.2021 nasi uczniowie wzieli udział w międzynarodowych rozgrywakach online z wiedzy o krajach partnerskich z projektu Erasmus+ "Shall we play a game?" - Polsce, Chorwacji, Włoszech, Portugalii i Turcji. Uczniowie ze wszystkich krajów wspólnie stworzyli zestawy pytań pracując na Forum na Twinspace w projekcie eTwinning. Następnie samodzielnie tworzyli ćwiczenia w LearningApps aby w przyjemny i atrakcyjny sposób przyswoić wiedzę. Ostatecznie uczniowie stworzyli zestawy w Kahoot!, które zostały wykorzystane do rywalizacji online. Wszyscy, łącznie z nauczycielami, przeżyli wiele emocji i radości podczas spotkania. A może macie ochotę sprawdzić swoją wiedzę? Zapraszamy serdecznie do wykorzystywania naszych quizów w celach edukacyjnych.

https://view.genial.ly/60c07ccdbc76c80d41a8357f/interactive-content-shall-we-play-a-game-quizzes-about-countries

Easter & Children Day in "Shall we play a game"?

W poniedziałek 29 marca 2021 nauczyciele i uczniowie mieli okazję spotkać się w międzynarodowym projekcie "Shall we play a game?" na nietypową lekcję wielkanocną oraz poznać zwyczaje związane z obchodami Dnia Dziecka w Turcji. Uczniowie pracując w międzynarodowych zespołach rozwiązywali zadania oraz współtworzyli własne pisanki 

Wyniki międzynarodowego głosowania LOGO, PLAKAT, SLOGAN

 

Zwycięskie LOGO pochodzi z Portugalii.
Zwycięski PLAKAT pochodzi z POLSKI. Dziękujemy Małgosi Czapskiej za przygotowanie zwycięskiego plakatu.
Ogromnie się cieszymy i gratulujemy wspaniałego pomysłu.

Zwycięski SLOGAN pochodzi z Chorwacji  i brzmi:
We learn together, we play together, we live together!
Wspólnie uczymy się, bawimy się i żyjemy !

Wszystkim uczniom bardzo dziękujemy za ich zaangażowanie i wspaniałe, kreatywne pomysły.

 

ZAPRASZAMY DO GŁOSOWANIA!

ZAPRASZAMY DO GŁOSOWANIA! - Obrazek 1

ZAPRASZAMY DO GŁOSOWANIA! - Obrazek 2

ZAPRASZAMY DO GŁOSOWANIA! - Obrazek 3

Zapraszamy do udziału w międzynarodowym głosowaniu na LOGO, slogan i plakat naszego projektu Erasmus+ "Shall we play a game?"

https://forms.gle/9u8ZrnhbTvmvCfFu8

 

Wyniki KONKURSU na LOGO w projekcie "Shall we play a game?"

 

Serdecznie gratulujemy fantastycznych pomysłów na logo naszego projektu Erasmus+ "Shall we play a game?"

I  miejsce: Emilia Kaczmarska i Zofia Lisowska - 7c

II  miejsce: Mateusz Michalczuk - 8c

III  miejsce: Maja Jastrzębska - 7c

Uczniowie otrzymają oceny z informatyki oraz wkrótce dyplomy i drobne upominki, o czym zostaną poinformowani indywidualnie. Uczniowie z klas V-VII otrzymają dodatkowe punkty przy rekrutacji na międzynarodowe spotkania zaplanowane w projekcie.

Komisja konkursowa: Daniel Szostek, Leszek Kierklewicz wraz z zespołem do realizacji projektu.

Trzymamy kciuki za międzynarodowe głosowanie, w którym udział weźmie logo z pierwszego miejsca.

KONKURS NA LOGO I PREZENTACJĘ W RAMACH ERASMUS+

 

Zapraszamy do udziału w konkursie na LOGO oraz na prezentację o POLSCE, SIEDLCACH i naszej SZKOLE do projektu Erasmus+ Shall we play a game?

Termin: 31.01.2021 r.

LOGO_Regulamin_Projektu_Erasmus.pdf

POLSKA__SIEDLCE__SZKOŁA_Regulamin_Projektu_Erasmus.pdf

SPOTKANIA NOWOROCZNE Z PARTNERAMI W PROJEKCIE ERASMUS+

W ramach projektu Erasmus+ "Shall we play a game?" w dniu 16.12.2020 r. odbyły się dwa spotkania z partnerami z Włoch, Portugalii, Chorwacji, Turcji i Polski. Uczniowie mieli okazję nawiązać pierwsze kontakty i złożyć sobie życzenia noworoczne. Przed spotkaniem uczniowie przygotowali piękne cyfrowe życzenia na wirtualnej tablicy.

 

 

OGÓLNE INFORMACJE O PROJEKCIE - ERASMUS+

 

 

 

KOLEJNY PROJEKT ERASMUS+ W NASZEJ SZKOLE

 

Nasza szkoła jako główny koordynator uzyskała grant na projekt Erasmus+ o wartości 193800 euro (dofinansowanie dla naszej szkoły wynosi 36810 euro) o tytule: „Zagramy?” – „Shall we play a game?”.

Jesteśmy jedyną szkołą w Siedlcach, której autorski projekt został zakwalifikowany do realizacji przez Agencję Narodową w Konkursie Wniosków 2020.

Projekt zacznie się 1.12.2020 r. i będzie trwał dwa lata. Weźmie w nim udział co najmniej 20 uczniów klas szóstych, siódmych i ósmych. Odbędzie się pięć zagranicznych wyjazdów do szkół partnerskich.

Planowane działania to sześć wymian młodzieżowych z pięcioma europejskimi szkołami: z Turcji, Hiszpanii, Chorwacji, Włoch i Portugalii. Uczniowie w grupach międzynarodowych będą wykonywali różne zadania projektowe, które zapewnią realizację celów projektu. Nauczyciele będą poznawali i wdrażali innowacyjne metody nauczania oparte na gamifikacji. Projekt dotyczy wdrażania/wykorzystania gier i form pracy w terenie oraz wzmacniania kompetencji cyfrowych i językowych uczniów - językiem projektu jest angielski.  

Na wiosnę 2021 roku wszystkie szkoły partnerskie odwiedzą naszą szkołę

Priorytety horyzontalne:

- „Wspieranie szans dla wszystkich z zakresie zdobywania i rozwijania kluczowych kompetencji”

- „Innowacyjne praktyki w erze cyfrowej” 

Głównym pomysłodawcą i koordynatorem projektu jest Pani KATARZYNA DRABAREK. Pani Drabarek posiada duże doświadczenie w realizacji projektów unijnych. Jest koordynatorem trwającego obecnie projektu międzynarodowego Erasmus+ „The Non-Formal and The Digital Classrooms for Inclusion”. Doświadczonym eTwinnerem, wielokrotnie nagrodzonym prestiżową odznaką European Quality Label.

GRATULUJEMY WIELKIEGO SUKCESU!

 

Aktualności

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 6 w Siedlcach
    Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 6 w Siedlcach, ul. Sienkiewicza 49
  • 25 794 35 91

Galeria zdjęć