W Szkole Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 6 pracuje trzech reedukatorów: Elżbieta Ciekanowska, Anna Pytlak i Anna Wasilewska.
Zajęcia korekcyjno-kompensacyjne
Jednym z ważniejszych problemów współczesnej oświaty są niepowodzenia szkolne. Mogą one wynikać, między innymi, z zaburzeń rozwoju ruchowego, zaburzeń rozwoju funkcji poznawczych, zaburzeń rozwoju społeczno-emocjonalnego, zaburzeń mowy. Sprawność wymienionych funkcji jest niezbędna do opanowania umiejętności czytania, pisania i liczenia. Aby zapobiegać tym problemom w szkole prowadzi się zajęcia korekcyjno-kompensacyjne. Odpowiednia organizacja, dobór właściwych metod i zadań daje uczniom szansę na złagodzenie lub wyeliminowanie zaburzeń oraz osiągniecie sukcesu w szkole.
Zajęcia korekcyjno-kompensacyjne organizuje się dla uczniów, u których stwierdzono specyficzne trudności w uczeniu się uniemożliwiające uzyskanie osiągnięć wynikających z podstawy programowej dla danego etapu edukacyjnego. Zajęcia prowadzą nauczyciele posiadający przygotowanie w zakresie terapii pedagogicznej. Liczba uczniów wynosi od 2 do 5. Udział ucznia w zajęciach trwa do czasu zlikwidowania opóźnień w uzyskaniu osiągnięć edukacyjnych wynikających z podstawy programowej dla danego etapu edukacyjnego lub złagodzenia bądź wyeliminowania zaburzeń stanowiących powód objęcia ucznia daną forma pomocy.
Podczas zajęć korekcyjno-kompensacyjnych uwzględnia się indywidualne potrzeby i możliwości dziecka. Usprawnia się przede wszystkim funkcje najbardziej zaburzone. Pracę rozpoczyna się od ćwiczeń łatwych i stopniowo przechodzi się do coraz trudniejszych. Prawidłowy przebieg terapii pedagogicznej, w dużej mierze, uzależniony jest od połączenia wysiłku nauczycieli i rodziców. Kontynuowanie zadań w domu przyspiesza proces usprawniania funkcji percepcyjno-motorycznych, skraca czas potrzebny na opanowanie umiejętności szkolnych, chroni dziecko przed niepowodzeniami szkolnymi i związanym z tym stresem.