ZAPRASZAMY DO ALBUMU FOTOGRAFICZNEGO BIBLIOTEKI.
WYDARZENIA Z ŻYCIA BIBLIOTEKI SZKOLNEJ 20012/2013 |
|
---|---|
WRZESIEŃ |
Kulturalny wrzesień! Absolwent na medal to młody człowiek, który uczestniczy w życiu kulturalnym naszego miasta, rozumie znaczenie skrótów MOK czy CKiS. Już 10 września w czytelni odbyło sie pierwsze w nowym roku szkolnym spotkanie szóstoklasistów z Panią Agnieszką Janiszewską, redaktor naczelną miesięcznika KULTURA SIEDLECKA.
Pani Janiszewska odwiedziła nas ponownie 22 kwietnia. Tym razem o kulturze |
PAŹDZIERNIK |
MIĘDZYNARODOWY MIESIĄC BIBLIOTEK SZKOLNYCH Od kilku lat biblioteka SP 6 włącza się w obchody Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych. Tegoroczne hasło to: BIBLIOTEKI SZKOLNE KLUCZEM DO PRZESZŁOŚCI, TERAŹNIEJSZOŚCI I PRZYSZŁOŚCI. Wszelkie działania podejmowane u nas przebiegały pod hasłem: Drugie życie książki i gazety oraz innych nośników informacji. W czytelni odbyły się warsztaty plastyczne z panią Agnieszką Kaczmarską
CZYTANIE MOŻE BYĆ PYSZNE!!! Taki był temat pierwszego spotkania z cyklu "Cała Polska czyta dzieciom", przygotowanego przez panią Annę Terlikowską. Gościem specjalnym, zachęcającym pierwszoklasistów do wspaniałej uczty literackiej z Kubusiem Puchatkiem była pani dyrektor Maria Pawełkiewicz.
|
LISTOPAD |
W śnieżnym i zimowym listopadzie Miejska Biblioteka Publiczna w Siedlcach zaprosiła uczniów klasy 1b na spotkanie z Pluszowym Misiem i literaturą. Wszak w listopadzie właśnie co roku obchodzimy Święto Pluszowego Misia!!! Ogromny brązowy Miś i jego imieninowe cukierki przyciągnęły do naszej wypożyczalni tłumy czytelników. Dzieci śpiewały pluszakowi "Sto lat", recytowały wierszyki i składały życzenia w formie ustnej i pisemnej. Nasz celebryta przyjmował wszystkie czułości ze stoickim spokojem
|
GRUDZIEŃ |
JAK ZOSTAĆ CZYTELNIKIEM?
12 grudnia odbyło się uroczyste pasowanie na czytelnika wszystkich uczniów klas pierwszych. Rozpoczynającym przygodę z książką życzymy wielu niezapomnianych wrażeń!!!
Grudzień jest miesiącem szczególnym w życiu naszej szkoły. A to z powodu przypadającej
klasa 5d - I miejsce
Kończący się rok 2012 był rokiem Janusza Korczaka. Przez 12 ostatnich miesięcy w czytelni prezentowana była stała ekspozycja na temat Janusza Korczaka - lekarza, wychowawcy i pisarza. Wiosną odbył się konkurs czytelniczy dla klas IV - "Czy znasz historię króla Maciusia Pierwszego"? Natomiast jesienią uczniowie klas V sami projektowali okładki książek Korczaka w ramach konkursu "Mój pomysł na okładkę książki" Prace laureatów można było oglądać na wystawie z okazji MMBSZ. W pierwszym semestrze roku szkolnego 2012/2013 pani Anna Terlikowska prowadziła lekcje biblioteczne dla uczniów klas IV i V, poświęcone życiu i twórczości Korczaka, pod hasłem "Dziecko jest jutrem".
|
STYCZEŃ |
NASZ NAJWIĘKSZY SUKCES - KORNELIADA Impreza poświęcona KORNELOWI MAKUSZYŃSKIEMU —znanemu pisarzowi, autorowi takich książek dla dzieci i młodzieży jak: Awantura o Basię, Panna z mokrą głową, Szatan z siódmej klasy, O dwóch takich, co ukradli Księżyc, Przygody Koziołka Matołka, O wawelskim smoku. Organizatorem była Szkoła Podstawowa nr 12, której patronem jest właśnie Kornel Makuszyński. Korneliada obejmowała różne konkursy: plastyczny, literacki i turniej wiedzy o życiu i twórczości pisarza, w którym 4 dziewczyny z redakcji SONDY: Hania Pałuska i Magda Karpińska z kl.Vc oraz Weronika Vodićkova i Zuzia Łęczycka z kl. IVc zajęły drużynowo I miejsce.
Zima, zima, zima... Co robić zimą? Jeździć na sankach, lepić bałwana, rzucać śnieżkami! Ale gdy nos zmarznie, dobrze jest schować się w ciepłym domku i posłuchać bajki, najlepiej opowiadanej przez babcię.
Zima w pełni, ale uczniowie (i nauczyciele:-) tęsknią do wakacji. Właśnie dlatego dzieci z klasy 1b z zaciekawieniem słuchały opowiadania pod tytułem "Franklina przygoda z książką" oraz opowieści o jego letnich zabawach z przyjaciółmi. Udało się nawet skonstruować kilka pięknych, kolorowych latawców! Już niedługo będą mogły pochwalić się urodą na tle jasnego, błękitnego nieba...
|
LUTY |
21 LUTEGO MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ JĘZYKA OJCZYSTEGO Święto zostało ustanowione przez UNESCO w 1999 roku. W założeniu ma dopomóc różnorodności językowej jako dziedzictwa kulturowego. W naszym języku ojczystym powstało wiele "perełek" dla dzieci. Niektóre z nich cieszą się popularnością od kilku pokoleń. ( Tuwim: Lokomotywa, Rzepka, Brzechwa: Zwierzyniec itp.)
Była to prawdziwa uczta literacka!!!
|
MARZEC |
6 marca klasy: 6d, 6e, 6f wzięły udział w spotkaniu z przesympatyczną absolwentką naszej szkoły - panią Joanną Zielińską, która jest pracownikiem Czytelni Regionalnej Miejskiej Biblioteki Publicznej w Siedlcach. Pani Joasia jak mało kto zna historię naszego miasta. Jest autorką książki pod tytułem "Niedziela w Siedlcach".
O Tobie mówi bajka... Czy znasz kogoś, kto nie lubi słuchać baśni? W naszej szkole trudno znaleźć takie osoby
Natomiast uczniowie klas piątych 25 marca równie ciekawie opowiadali legendy. Cieszy nas, że biorący udział w konkursie na najładniej opowiedzianą legendę wybrali teksty dotyczące różnych regionów kraju. Opowiadać przed publicznością nie jest łatwo, wiemy o tym. Mimo to wszyscy uczestnicy konkursów - młodsi i starsi - doskonale sobie poradzili z towarzyszącą im tremą. Serdecznie gratulujemy i zapraszamy do udziału w kolejnych konkursach, organizowanych przez bibliotekę szkolną. |
KWIECIEŃ |
KRASNOLUDKI SĄ NA ŚWIECIE! Przewodnikami po krasnoludkowej krainie bajek dla przedszkolaków z oddziałów O1 i O2 oraz uczniów klasy 1a były: Zuzia Kalinowska i Ada Wiewiórka z klasy 3a. Na kartach utworów literackich szukaliśmy odpowiedzi na pytanie: "Czy krasnoludki naprawdę są na świecie?" Imprezy przygotowała i prowadziła pani Ewa Pawluczuk.
"Stoi na stacji lokomotywa..." Tym wierszem Juliana Tuwima pani Basia Grabowska powitała uczniów 2c w Oddziale dla Dzieci Miejskiej Biblioteki Publicznej w Siedlcach. 2013 jest rokiem Tuwima, klasy drugie odwiedzają bibliotekę, by przypomnieć sobie wiersze tego poety. Zagadki i łamigłówki przygotowane przez panią Basię nie sprawiły dzieciom trudności! Szóstkowicze znają twórczość Tuwima na szóstkę!
Klasy szóste natomiast odwiedzają bibliotekę miejską, by poznać jej zasoby. Uczą się korzystać z katalogów elektronicznych i Informatorium. Wiedza z tych zajęć przyda się na pewno w gimnazjum, kiedy trzeba będzie opracować temat wymagający wiedzy spoza podręcznika. ' |
MAJ |
Bibliotekarz - to brzmi dumnie! 8 maja jest Dniem Bibliotekarza i Bibliotek. Z tej okazji odwiedziliśmy Miejską Bibliotekę Publiczną w Siedlcach, by złożyć życzenia pracującym tam pasjonatom ksiażek. Często jesteśmy gośćmi biblioteki "pod Jackiem" i czujemy się tam jak
Jest taka brama w nie dość ładnym mieście... Piękna 7 - ten adres powinni znac wszyscy siedlczanie! W tej właśnie bramie śpi inspiracja. Do czego?
Niniejszym oświadcza się, że Pani Grażyna Dobrosielska jest niedościgłą MISTRZYNIĄ w prowadzeniu zajęć dla dzieci na temat twórczośći Doroty Gellner!!!
|
CZERWIEC |
Przed nami zasłużony letni odpoczynek! Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim "reporterkom" naszej szkolnej SONDY. Szczególnie tym, których od września nie będziemy widywać codziennie: Hanię i Magdę zapraszamy do współpracy w nowym roku szkolnym Jeśli chcesz do nas dołączyć, zgłoś sie we wrzesniu do pani Ewy lub pani Ani. Zapraszamy |