• KOLOROWYCH WAKACJI!

  • PROJEKT ETWINNING

    W roku szkolnym 2024/2025 część klasy 6b razem z p. Anną Mirońską brała udział w międzynarodowym projekcie eTwinning pt.: "English is fun". Celem projektu było poszerzenie umiejętności językowych oraz cyfrowych uczniów. Uczniowie współpracowali ze szkołami z Polski, Rumunii, Turcji i Ukrainy w tworzeniu różnorodnych materiałów edukacyjnych.

    Serdecznie gratulujemy uczniom!!!

  • ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2024/2025

    27.06.2025 r. - zakończenie roku szkolnego

    - 8.00 Msza Święta w Katedrze z udziałem uczniów, rodziców i nauczycieli

    - 9.30 - uroczysta akademia dla uczniów klas VIII i VII 

    - 11.30 - akademia dla uczniów klas IV - VI

    - 13.00 - akademia dla uczniów klas I - III

  • WESPRZYJMY TYMKA W WALCE Z CHOROBĄ!

  • WYRÓŻNIENIA W KONKURSIE PRZYRODNICZYM „SSAKI POLSKICH LASÓW”

    Nowa galeria WYRÓŻNIENIA W KONKURSIE PRZYRODNICZYM „SSAKI POLSKICH LASÓW” została dodana do albumu fotograficznego

    Dnia 16 czerwca 2025 roku w siedzibie Nadleśnictwa Siedlce odbyło się uroczyste podsumowanie XVII Konkursu Wiedzy Przyrodniczej – „Ssaki polskich lasów”, w którym brali udział uczniowie naszej szkoły. Z przyjemnością informujemy, że Mikołaj Czechowicz z klasy 6c oraz Michał Dutkiewicz z klasy 6b otrzymali w tym konkursie wyróżnienia. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

  • WYNIKI MIĘDZYNARODOWEGO KONKURSU MATEMATYCZNEGO „KANGUR”

    Nowa galeria WYNIKI MIĘDZYNARODOWEGO KONKURSU MATEMATYCZNEGO „KANGUR” została dodana do albumu fotograficznego

    Dnia 13 czerwca 2025 roku odbyło się uroczyste podsumowanie Międzynarodowego Konkursu Matematycznego "Kangur". Z radością informujemy, że dwóch uczniów naszej szkoły: Piotr Siwiec z klasy 3b oraz Maciej Mikiciuk z klasy 5b uzyskało wynik bardzo dobry i otrzymali nagrody. Serdecznie gratulujemy naszym uczniom i życzymy im dalszych sukcesów w rozwijaniu matematycznych pasji!

  • SUKCES LILANY KARWOWSKIEJ W FINALE KONKURSU RECYTATORSKIEGO!

    Nowa galeria SUKCES LILANY KARWOWSKIEJ W FINALE KONKURSU RECYTATORSKIEGO! została dodana do albumu fotograficznego

    Dnia 10 czerwca odbył się Finał 41 Konkursu Recytatorskiego im. Kornela Makuszyńskiego dla Dzieci i Młodzieży w Siedlcach. W finale zaprezentowało się 18 najlepszych recytatorów z klas 1-3 z całego powiatu. Uczennica klasy 2b Liliana Karwowska zajęła II miejsce. To wielki sukces zostać laureatem tak prestiżowego konkursu. Brawo! Wielkie gratulacje! Lila przygotowywała się do występu pod czujnym uchem i okiem p. Małgorzaty Andrzejczyk i p. Urszuli Lewczuk. O wynikach konkursu zadecydowało jury w składzie: Agnieszka Osmólska-Ilczuk, Katarzyna Szczepaniak i Wiktoria Sadowiak

  • MIĘDZYNARODOWA AKCJA „CZYTANIE NA POLANIE” – EDYCJA 2025

    Nowa galeria MIĘDZYNARODOWA AKCJA „CZYTANIE NA POLANIE” – EDYCJA 2025 została dodana do albumu fotograficznego

    W dniu 13 czerwca 2025 roku klasa 6a, pod czujnym okiem pań Katarzyny Głuchowskiej i Beaty Przesmyckiej, wzięła udział w wyjątkowej akcji w ramach projektu „Czytanie na Polanie”. Nasze spotkanie odbyło się w malowniczym parku miejskim Aleksandria, gdzie w otoczeniu przyrody zgłębialiśmy treści lektury W pustyni i w puszczy. Podczas tego wyjścia nie tylko czytaliśmy fragmenty książki, ale także prowadziliśmy ożywioną dyskusję na temat jej głównych wątków oraz postaci. Wspólne dzielenie się wrażeniami sprzyjało lepszemu zrozumieniu tekstu i rozwijało naszą wyobraźnię. Atmosfera była pełna radości i zaangażowania, a bliskość natury dodała naszym spotkaniom wyjątkowego charakteru. To doświadczenie na długo pozostanie w naszej pamięci jako niezwykła lekcja, która połączyła literaturę z pięknem otaczającego nas świata.

  • SPOTKANIE W BIBLIOTECE SZKOLNEJ

    Nowa galeria SPOTKANIE W BIBLIOTECE SZKOLNEJ została dodana do albumu fotograficznego

    Sprawni niepełnosprawni Jak to jest być niewidomym? Jak osoba niewidoma może samodzielnie odbyć podróż samolotem (z dwiema przesiadkami!) z Indii do Polski? Co wiemy o Indiach, ich historii i kulturze? Jak wygląda tam edukacja osób niepełnosprawnych? Czy to możliwe, aby niewidomy był znawcą literatury? Odpowiedzi na te oraz wiele innych pytań można było poznać podczas wyjątkowego spotkania, jakie odbyło się 12 czerwca w czytelni. Wzięli w nim udział uczniowie wszystkich klas ósmych. W tym roku gościliśmy Pana Dariusza Mikułowskiego, pracownika naukowego Uniwersytetu w Siedlcach, muzyka, naszego stałego bywalca oraz Pana Boopathi Palanisamy (Assistant Professor, Department of English Studies, Central University of Tamil Nadu, India). Obaj nasi goście goście są niewidomi, ale znakomicie radzą sobie we wszystkich dziedzinach życia, a także odbywają wiele podróży, również zagranicznych. Gość z Indii poznał zasady funkcjonowania polskiej szkoły z oddziałami integracyjnymi. Obaj panowie odwiedzili również naszą szkolną salę SI, korzystając przy okazji z wyjątkowej windy. Ważnym elementem spotkania był recital muzyczny, samodzielnie przygotowany przez uczniów z kl. VIIIa. No i oczywiście była to dla ósmoklasistów doskonała okazja do wykorzystania znajomości języka angielskiego w praktyce.

  • EKO - MOC - KLASA 4 D

    EKO-MOC z naszej klasy!

    W ramach zadania nr 4 Ekomaratonu Siedlce z Segregiuszem uczniowie klasy 4d stworzyli wyjątkowy mural z materiałów recyklingowych – bazę pracy stanowił karton, który uczniowie ozdobili ścinkami papieru kolorowego, a całość uzupełnili zwierzątkami wykonanymi z plastikowych nakrętek.

    Dzieci chciały w ten sposób pokazać, że nasza planeta ma dwa oblicza: zanieczyszczone i smutne oraz czyste i szczęśliwe. To od naszych codziennych wyborów zależy, którą wersję wybierzemy w przyszłości.

    Mural można zobaczyć w gablocie przy sali 307 – zachęcamy do zatrzymania się i chwili refleksji.

    Wybór należy do Ciebie

  • TAK POWSTAJE KSIĄŻKA – PROCES TWÓRCZY Z P. ZOFIĄ STANECKĄ – SPOTKANIE AUTORSKIE

    Nowa galeria TAK POWSTAJE KSIĄŻKA – PROCES TWÓRCZY Z P. ZOFIĄ STANECKĄ – SPOTKANIE AUTORSKIE została dodana do albumu fotograficznego

    Uczniowie klasy 1 B, 1 C i 2 A byli współtwórcami procesu powstawania książki od pomysłu do efektu końcowego, którą podczas spotkania wspólnie redagowali z pisarką p. ZOFIĄ STANECKĄ. Dzięki pomysłowości uczniów powstał wizerunek nowego, niezwykłego bohatera, do którego każdy może ułożyć własną opowieść. Na zaproszenie Miejskiej Biblioteki Publicznej w czwartek 12 czerwca spędziliśmy z autorką niezwykle inspirującą aktywną godzinę na świeżym powietrzu w parku Aleksandria. Cenną pamiątką ze spotkania są dedykacje i autografy w książkach jej autorstwa.

  • EGZAMINY NA KARTĘ ROWEROWĄ ZAKOŃCZONE!

    Nowa galeria EGZAMINY NA KARTĘ ROWEROWĄ ZAKOŃCZONE! została dodana do albumu fotograficznego

    Za nami emocjonujący czas egzaminów na kartę rowerową. W roku szkolnym 2024/2025 egzamin teoretyczny pomyślnie zdało prawie 50 uczniów, a praktyczny – ponad 40 młodych cyklistów. To pierwsze prawo jazdy wielu z Was – GRATULUJEMY serdecznie i życzymy bezpiecznej i radosnej jazdy. Pamiętajcie – odpowiedzialność na drodze to podstawa!

  • SZÓSTKOMANIA I DZIEŃ BEZ PLECAKA – DZIEŃ INTEGRACJI I KREATYWNOŚCI

    Nowa galeria SZÓSTKOMANIA I DZIEŃ BEZ PLECAKA – DZIEŃ INTEGRACJI I KREATYWNOŚCI została dodana do albumu fotograficznego

    W dniu 10 czerwca 2025 roku w naszej szkole odbył się turniej wiedzy o szkole pod nazwą „Szóstkomania”. W rywalizacji wzięły udział dwie drużyny – jedna złożona z uczniów, druga z nauczycieli. Zadaniem zespołów było odpowiadanie na pytania oraz odgadywanie najczęstszych odpowiedzi z ankiet przeprowadzonych wśród społeczności szkolnej. Turniej dostarczył wszystkim wiele emocji, radości i okazji do integracji.

    Drugim ważnym punktem tego dnia był „Dzień bez plecaka”. Uczniowie zostali zachęceni do pozostawienia swoich plecaków w domu i przyniesienia przyborów szkolnych w kreatywnych, nietypowych pojemnikach. Akcja miała na celu rozwijanie wyobraźni oraz otwarcie się na nowe, niestandardowe formy nauki i zabawy. Wiele dzieci przyniosło swoje rzeczy w pudełkach, torbach, a nawet w wózkach sklepowych.

    To był dzień pełen uśmiechu i niezapomnianych chwil.

  • TYDZIEŃ AKTYWNOŚCI FIZYCZNEJ OTWARTY – KIBICUJEMY I RYWALIZUJEMY!

    Nowa galeria TYDZIEŃ AKTYWNOŚCI FIZYCZNEJ OTWARTY – KIBICUJEMY I RYWALIZUJEMY! została dodana do albumu fotograficznego

    2 czerwca 2025 r. zainaugurowaliśmy Tydzień Aktywności Fizycznej, który zakończy się rajdem rowerowym. Wydarzenie ma dla nas szczególne znaczenie, ponieważ nasza szkoła bierze udział w ogólnopolskiej rywalizacji „Rowerowa Stolica Polski”.

    Rozpoczęliśmy od Dnia Olimpijczyka, wzorowanego na starożytnych igrzyskach. Uczniowie klas ósmych: Oliwia Tchórzewska, Alicja Jastrzębska i Krystian Szmitkowski zaprezentowali inscenizację przybliżającą historię greckich igrzysk. Po uroczystym otwarciu przez panią dyrektor Jolantę Pawlik, reprezentant uczestników – Kacper Łuciuk – złożył ślubowanie olimpijskie. Uczniowie klas 4–8 rywalizowali w pięciu konkurencjach: biegu, skoku w dal, rzucie dyskiem, rzucie oszczepem oraz zapasach.

    Nad sprawnym przebiegiem zawodów czuwali sędziowie z klas ósmych. Największe emocje wzbudziły widowiskowe zapasy, które przyciągnęły rzesze kibiców. W każdej konkurencji wyłoniono jednego zwycięzcę – zgodnie z duchem starożytnych igrzysk. Uroczystemu wręczeniu złotych medali towarzyszyły fanfary.

  • CZYTANIE ZBLIŻA – XXIV OGÓLNOPOLSKI TYDZIEŃ CZYTANIA DZIECIOM: 1–7 CZERWCA

    Nowa galeria CZYTANIE ZBLIŻA – XXIV OGÓLNOPOLSKI TYDZIEŃ CZYTANIA DZIECIOM: 1–7 CZERWCA została dodana do albumu fotograficznego

    Mamy nadzieję, że czytelnicze spotkania z książką, gdy starsi czytali młodszym, zaowocowały wzrostem zainteresowania uczniów literaturą. Lektorami byli pracownicy naszej szkoły: p. dyrektor, wicedyrektorzy, emeryci, nauczyciele jęz. polskiego, bibliotekarze, a słuchaczami kolejno uczniowie wszystkich klas I-III, klasy IVB, VB i klas VIII. Było na poważnie i na wesoło, i nie tylko czytanie, ale i rozmowy związane z tematyką utworów oraz ciekawostki o ich autorach.

  • ZIELONA SZKOŁA – ZIELONKA W SĄPŁATACH NAD JEZIOREM SĄPŁATY

    Nowa galeria ZIELONA SZKOŁA – ZIELONKA W SĄPŁATACH NAD JEZIOREM SĄPŁATY została dodana do albumu fotograficznego

    Jak co roku, Stowarzyszenie TRAMP-EK zorganizowało dla naszych uczniów Zieloną Szkołę – tym razem w urokliwej miejscowości Sąpłaty, na terenie Campu ZEFIR, położonego tuż nad jeziorem. Przez 5 dni dzieci spędzały czas aktywnie i twórczo w pięknych okolicznościach mazurskiej przyrody. Codziennie czekały na nie inne atrakcje:

    - zajęcia na wodzie

    - warsztaty artystyczne

    - gry z różnych stron świata

    - wycieczki rowerowe

    - survival – czyli szkoła życia w praktyce!

    To były wyjątkowe lekcje bez książek i zeszytów – pełne ruchu, śmiechu, kreatywności i przygody. Dziękujemy wszystkim opiekunom i organizatorom za niezapomniany wyjazd!

  • SUKCESY UCZNIÓW W KONKURSIE „LEKTURA NA PLAKACIE”!

    Nowa galeria SUKCESY UCZNIÓW W KONKURSIE „LEKTURA NA PLAKACIE”! została dodana do albumu fotograficznego

    Miło nam poinformować, że w międzyszkolnym konkursie plastyczno-literackim „Lektura na plakacie” uczniowie naszej szkoły osiągnęli wspaniałe wyniki:

    Daniela Abebrese (kl. VIIIa) – I miejsce w kategorii klas VII–VIII Franciszka Kubasińska (kl. Vc) – III miejsce w kategorii klas IV–VI

    Robert Holub (VIc) – wyróżnienie w kategorii klas IV–VI Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

  • I MIĘDZYSZKOLNY KONKURS PIOSENKI BAJKOWEJ

    Nowa galeria I MIĘDZYSZKOLNY KONKURS PIOSENKI BAJKOWEJ została dodana do albumu fotograficznego

    Dnia 06.06.2025 r. w Szkole Podstawowej nr 10 im. Księżnej Aleksandry Ogińskiej odbył się I Międzyszkolny Konkurs Piosenki Bajkowej. Ogromnie miło nam poinformować, że uczennica naszej szkoły Elena Kaczmarska z klasy 3 b wykonaniem utworu pt. „Meluzyna” z repertuaru Małgorzaty Ostrowskiej zdobyła serca jurorów i zajęła I miejsce. Gratulujemy Elence i życzymy kolejnych sukcesów na muzycznych scenach.

  • MALI EKOLODZY Z KLASY 4D W AKCJI!

    Uczniowie klasy 4d z wielkim zaangażowaniem przystąpili do realizacji zadania 3 w ramach Ekomaratonu – zbiórki makulatury. Połączyli ekologiczną troskę z kreatywnym podejściem – nie tylko zebrali pokaźną ilość makulatury, lecz także nagrali filmik, w którym wspólnie recytują wiersz o tematyce ekologicznej.

    Ich występ to piękne przesłanie o potrzebie dbania o naszą planetę i roli, jaką każdy – nawet najmłodszy – może odegrać w ochronie środowiska.

    Dziękujemy uczniom i ich rodzinom za zaangażowanie, pomysłowość i serce włożone w to zadanie!

  • SUKCES „ISKIEREK” NA XIII FESTIWALU KULTURY!

    Nowa galeria SUKCES „ISKIEREK” NA XIII FESTIWALU KULTURY! została dodana do albumu fotograficznego

    27 maja 2025 roku w sali widowiskowej w Chodowie odbył się Dzień Teatru w ramach XIII Festiwalu Kultury 2025. Z ogromną radością informujemy, że teatrzyk „Iskierki”, czyli uczniowie klasy II A, zdobyli II miejsce za spektakl pt. „Cukierki”! Przedstawienie przygotowały panie: Katarzyna Dziewulak oraz Agnieszka Mistewicz. Serdecznie gratulujemy młodym aktorom oraz ich opiekunkom! Wasza praca, zaangażowanie i sceniczna energia zachwyciły jury i publiczność!

strona:

Aktualności

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 6 w Siedlcach
    Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 6 w Siedlcach, ul. Sienkiewicza 49
    Adres e-doręczeń: AE:PL-60799-74776-CTEHA-20
  • 25 794 35 91

Galeria zdjęć