Nowa galeria "NIE DLA NĘKANIA" - SPOTKANIE NAUCZYCIELI została dodana do albumu fotograficznego
W ramach akredytacji Erasmus+ szkoły tureckiej Osman Faruk Verimer Primary School z Izmiru na wymianie job shadowing realizujemy kolejne dzialania projektu "NO to Bullying" - "NIE dla nękania". Nauczyciele i specjaliści naszej szkoły zorganizowali spotkanie prezentując nasze podejście do zwalczania przemocy rówieśniczej i agresji w szkole. To była doskonała okazja do międzynarodowej współpracy, wymiany doświadczeń i budowania trwałych relacji edukacyjnych.
Nowa galeria "NIE DLA NĘKANIA" została dodana do albumu fotograficznego
W ramach akredytacji Erasmus+ szkoły tureckiej Osman Faruk Verimer Primary School z Izmiru gościmy trzy nauczycielki na wymianie job shadowing - obserwacji pracy naszej szkoły - w projekcie "NO to Bullying" - "NIE dla nękania". W świetlicy szkolnej wychowawcy zorganizowali zajęcia otwarte dla Naszych gości. Temat zajęć: ,, Bądź kumplem, nie dokuczaj,, w których uczestniczyli uczniowie kl. I-III. Założeniem lekcji bylo przedstawienie i wytłumaczenie problemu dokuczania oraz sposobów radzenia sobie z dokuczaniem poprzez rozwijanie wybraźni i kształtowanie postaw empatycznych. Było bardzo ciekawie.
21 marca, oprócz pierwszego dnia wiosny, na całym świecie obchodzony jest Dzień Osób z Zespołem Downa, inaczej zwany Dniem Kolorowej Skarpetki. W tym szczególnym dniu na znak solidarności zakłada się dwie kolorowe niepasujące do siebie skarpetki. Akcja cieszy się dużym poparciem i uznaniem. Kolorowe skarpetki symbolizują odmienność i różnorodność. W naszej szkole uczniowie również chętnie wzięli udział w akcji społecznościowej, zakładając kolorowe i zabawne skarpetki. W klasach 1-3 powstały piękne, kolorowe skarpetki, które ozdabiają klasowe i szkolne gazetki. Serdecznie dziękujemy za włączenie się w naszą akcję. Super, że można na Was liczyć. Dziękujemy - Zespół Integracyjny, Zespół do Spraw Promocji Szkoły oraz Zespół Specjalistów.
Nasi goście z Turcji odwiedzili Urząd Miasta Siedlce!
W ramach wizyty job shadowing w programie Erasmus+ nauczyciele z Osman Faruk Verimer Primary School spotkali się z Prezydentem Miasta Siedlce, Tomaszem Hapunowiczem. To kolejny krok w naszej międzynarodowej współpracy w projekcie eTwinning „No to bullying”.
Zapraszamy do przeczytania relacji Urzędu Miasta! https://siedlce.pl/aktualnosci/2025/aktualnosci-03-2025/nauczyciele-z-turcji-z-wizyta-w-urzedzie-miasta-siedlce
Nowa galeria SZCZĘŚCIE została dodana do albumu fotograficznego
W dniu 05.03.2025 r. w Urzędzie Miejskim w Siedlcach odbyła się debata: pod patronatem Prezydenta m. Siedlce pana Tomasza Hapunowicza Różne perspektywy patrzenia. Co sprawia radość, daje szczęście nastolatkowi? w ramach kampanii WIDZĘ-ROZMAWIAM-REAGUJĘ. O zagrożeniach czyhających na współczesną młodzież.
Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klas ósmych: Natalia Nielipińska, Nikola Kiersztyn, Kacper Łuciuk i Olaf Michalak. W swoich wypowiedziach uwzględnili wyniki badań przeprowadzonych wśród uczniów klas siódmych i ósmych naszej szkoły. Przedmiotem badania były różne wymiary szczęścia we współczesnym świecie młodzieży. Wzięło w nim udział 124 uczniów. Pracowali różnymi metodami m.in. tworzyli chmury wyrazowe, przedstawiali szczęście za pomocą rysunków oraz brali udział w dyskusjach. Odpowiedzi pokazały, że dla jednych oznacza ono spędzanie czasu z bliskimi, dla innych osiąganie celów lub brak problemów. Definicja, którą stworzyli uczniowie, łączy te różne spojrzenia, podkreślając, że szczęście to pozytywna emocja, pojawiająca się w momencie doświadczania radości, miłości lub sympatii wobec osób i sytuacji. Może być również czynieniem dobra, ponieważ pomagając innym, sami doświadczamy szczęścia.
Stworzono również geograficzna mapę szczęścia. Według ankietowanych szczęście mogłoby osiedlić się:
• w Grenlandii, bo ceni spokój i ciszę,
• w Kanadzie, gdzie ludzie są życzliwi i przyjaźni,
• w Brazylii, ponieważ uwielbia taniec i karnawałowe zabawy,
• w Egipcie, bo fascynuje je historia faraonów,
• w Polsce, ponieważ to nasz rodzinny kraj,
• w Australii, gdzie mogłoby codziennie cieszyć się słońcem i oceanem.
Każdy ma własne wyobrażenie szczęścia – dlatego może ono zamieszkać w wielu różnych miejscach na świecie. Młodzież zastanawiała się także, czy szczęście można wyrazić za pomocą wzoru. Każdy miał własną receptę na szczęście. A oto kilka z nich: • Dla jednych kluczowe są przyjaciele, rodzina i zdrowie. • Inni dodawali do tego miłość, wolność i pasję. • Kolejny wzór łączył rodzinę, pieniądze i przyjaciół, podkreślając, że to wszystko prowadzi do szczęścia i miłości. Choć wzory były różne, jedno pozostaje wspólne – szczęście to coś, co budujemy z wielu elementów ważnych dla nas samych.
Proces gromadzenia definicji szczęścia – na podstawie pisemnych prac, rysunków oraz wypowiedzi uczniów – pozwolił wyróżnić kilka głównych kategorii, które kształtują rozumienie szczęścia. Najważniejszym elementem okazały się relacje międzyludzkie – przyjaźń, rodzina i bliskość z innymi. Następnie uczniowie wskazywali dążenie do samorealizacji, czyli rozwijanie pasji i osiąganie celów. Kolejną kategorią były codzienne przyjemności, takie jak hobby, odpoczynek czy ulubione aktywności. Rzeczy materialne znalazły się na końcu listy, co pokazuje, że dla nas szczęście nie zależy przede wszystkim od bogactwa, lecz od tego, co przeżywamy i z kim dzielimy nasze życie. Na podstawie wyników prac uczniów możemy stwierdzić, że współczesna młodzież ze Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 6 postrzega szczęście głównie przez pryzmat relacji międzyludzkich, dążenia do realizacji marzeń oraz prostych przyjemności dnia codziennego. Choć wartości materialne, zdrowie i troska o środowisko są ważne, nie stanowią one kluczowych elementów szczęścia. Współczesna młodzież stawia na spełnienie osobiste, emocjonalne oraz możliwość realizowania swoich pasji. Dziękujemy wszystkim uczniom za udział w badaniu „Szczęścia”, a referującym za chęć przekazania wyników badań na forum.
Nowa galeria X JUBILEUSZOWA KORNELIADA - SZÓSTKA NA PODIUM została dodana do albumu fotograficznego
W czwartek 13 marca w SP nr 12 im. Kornela Makuszyńskiego odbyła się uroczysta gala podsumowująca X Międzyszkolną Siedlecką Korneliadę. Oprócz prezentacji dorobku SP 12 i części artystycznej w wykonaniu uczniów tej szkoły zostały wręczone dyplomy i nagrody laureatom turnieju wiedzy o życiu i twórczości Kornela Makuszyńskiego, konkursu plastycznego i literackiego przeprowadzonych w siedleckich szkołach podstawowych. Oto nasze osiągnięcia:
1. Turniej wiedzy – I miejsce – drużyna klasy 8 B w składzie: Antonina Mielczarek, Andrzej Niesiołowski, Paweł Maliszewski
2. Konkurs plastyczny klasy 4-6 II miejsce – Franciszka Kubasińska – kl. 5 C; III miejsce – Małgorzata Bala – kl. 6 A Wyróżnienie - Anna Trojanowska – kl. 6 B
3. Konkurs plastyczny klasy 7 – 8 I miejsce – drużyna: Daniela Abebrese – kl. 8 A i Alicja Jastrzębska – kl. 7 C
W ogólnej klasyfikacji siedleckich szkół nasza SZÓSTKA uplasowała się na II miejscu. SERDECZNE GRATULACJE!
Nowa galeria "WYBIERAM SZKOŁĘ, WYBIERAM ZAWÓD" została dodana do albumu fotograficznego
11 marca 2025 roku w naszej szkole odbyło się spotkanie dla klas ósmych z przedstawicielem Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży OHP. Motywem przewodnim był temat "Niezbędnik ósmoklasisty. Wybieram szkołę, wybieram zawód".
Nowa galeria GIMNASTYKA BUZI I JĘZYKA została dodana do albumu fotograficznego
Od lutego 2025 roku na terenie naszej szkoły realizowana jest innowacja pedagogiczna pod tytułem "Gimnastyka buzi i języka z wesołymi sylabkami". Skierowana jest ona do uczniów klas pierwszych z trudnościami w czytaniu. Spotkania odbywają się dwa razy w tygodniu podczas których uczniowie usprawniają aparat artykulacyjny, a także podejmują próby samodzielnego czytania. Zajęcia realizują Aneta Łastowiecka, Urszula Lewczuk i Justyna Lipińska-Pochylska.
Nowa galeria 21 LUTEGO - DZIEŃ JĘZYKA OJCZYSTEGO została dodana do albumu fotograficznego
„W Dzień Języka Ojczystego czytamy wiersze Władysława Broniewskiego” Takie motto przyświecało tegorocznym obchodom DJO, w których uczestniczyli zaproszeni do biblioteki pierwszoklasiści. Okazja była szczególna, gdyż 10 lutego minęła 63 rocznica śmierci patrona, a w tym roku obchodzić też będziemy 50 lecie nadania jego imienia naszej szkole. Wybrane wiersze dla dzieci autorstwa W. Broniewskiego pięknie zaprezentowała pierwszakom grupa uczniów z klasy II A oraz VIII D. Prowadząca to poetyckie spotkanie p. E. Pawluczuk wzbogaciła dawką informacji o poecie objaśniając prezentowane fotografie dotyczące jego osoby. Dla pierwszoklasistów było to pierwsze zetknięcie z twórczością patrona, którego życie i dokonania literackie będą zgłębiać przez wszystkie lata nauki w SP 6.
1. 4b
2. 4a
3. 4c
4. 4d
4. 6a
6. 6b
7. 8b
8. 8a
9. 7a
10. 5a
Nowa galeria MUMINKOWE HISTORIE WEDŁUG TOVE JANSSON – BIBLIOTECZNE BAJANIA DLA PIERWSZOKLASISTÓW została dodana do albumu fotograficznego
Baśniowe opowieści niezmiennie cieszą się zainteresowaniem naszych młodszych czytelników. Podobnie było w przypadku spotkania z przesympatycznymi trollami z Doliny Muminków autorstwa fińskiej pisarki Tove Jansson. Pierwszoklasiści zostali pokrótce zapoznani z sylwetką autorki muminkowej serii. Z zaciekawieniem wysłuchali początkowej o nich opowieści oraz o przygodzie z gwiazdką spełniającą życzenia. Wiele emocji wzbudziło rozwiązywanie zagadek z rekwizytami, jak też prezentacja rozkładanego wydania książki pt. „Muminki szukają domu”w formacie pop-up.
W naszej szkole rozpoczęliśmy realizację działań dotyczących Programu "Szkoła Promująca Zdrowie". To inicjatywa edukacyjna, która ma na celu wspieranie zdrowego stylu życia wśród uczniów, nauczycieli i całej społeczności szkolnej. Program ten opiera się na idei, że szkoła jest idealnym miejscem do promowania zdrowia fizycznego, psychicznego i społecznego, ponieważ dzieci i młodzież spędzają w niej znaczną część swojego dnia.
22 stycznia uczniowie z klasy 2b zaprosili Kochane Babcie i Niezastąpionych Dziadków, aby wspólnie z nimi uczcić Ich święto. Wyrecytowali i wyśpiewali całą swoją wdzięczność i miłość do wyjątkowych Gości, wywołując uśmiech i wzruszenie.