• #SZKOŁA DO HYMNU

    Dnia 10.11.2022 r. o symbolicznej godzinie 11:11 społeczność naszej szkoły zaśpiewała "Mazurka Dąbrowskiego", tym samym włączając się po raz kolejny do akcji #SzkołaDoHymnu. Uczniowie kl. 4-8 śpiewali hymn państwowy w czasie uroczystej akademii natomiast kl. 1-3 w swoich salach lekcyjnych. Zapraszamy do obejrzenia filmu z tego wydarzenia.

    W realizacji uroczystości wykorzystano sprzęt zakupiony w ramach programu #LaboratoriaPrzyszłości.

  • CZYTANIE DLA NIEPODLEGŁEJ

    Z okazji Narodowego Święta Niepodległości w naszej szkole odbyła się akcja „Czytamy dla Niepodległej”. Uczniowie klasy VIII d odwiedzili swoich młodszych kolegów z klas pierwszych, drugich, trzecich i czytali dla nich wiersze związane z odzyskaniem przez Polskę niepodległości. Uczniowie klas młodszych wspólnie z ósmoklasistami wykonali prace plastyczne – godło Polski.

  • SIEDLECKIE BIEGI NIEPODLEGŁOŚCIOWE

    Miło nam poinformować, że Adam Mitrofaniuk, uczeń klasy 8d w Biegach Niepodległościowych organizowanych co roku przez Siedlecki Okręgowy Związek Lekkiej Atletyki zajął III miejsce w kategorii klas 7-8. Patronat honorowy nad zawodami objął prezydent Siedlec Andrzej Sitnik. Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!

  • NIEPODLEGŁOŚĆ ZNACZY WOLNOŚĆ, SŁOWA NAJPIĘKNIEJSZE

    Wyniki konkursu historyczno-plastycznego "Niepodległość znaczy wolność, słowa najpiękniejsze"

    KATEGORIA KLASY IV-VI

    I miejsce- Hubert Czuba klasa IVc

    I miejsce-Andrii Dzhumara klasa VIa

    II miejsce- Maja Zienkiewicz klasa Va

    II miejsce- Dagmara Kołdej klasa IVc

    III miejsce- Wiktoria Rotman klasa Va

    III miejsce- Amelia Malinowska klasa Vb

    WYRÓŻNIENIA:

    Łukasz Kąkol klasa VIa

    Uliana Pietrowa klasa IVc

    Kornelia Szczygielska klasa Va

    Maja Frankowska klasa Vb

    Julia Terlikowska klasa IVb

    Daniela Abebrese klasa VIa

    Mikołaj Czechowicz klasa IV c

    Kacper Łuciuk klasa VI b

    Kuba Kurmanowski klasa Vb

    KATEGORIA KLASY VII-VIII

    I miejsce- Olha Shumska klasa VIIIc

    I miejsce- Rafał Dmowski klasa VIIIb

    II miejsce- Anna- Maria Sumbaieva klasa VIIIc

    II miejsce- Maja Szczygielska klasa VIIa

    III miejsce- Anastasiia Kapushchak klasa VIIIc

    III miejsce- Lena Pawluk klasa VIIIb

    WYRÓŻNIENIE:

    Daryna Kucherenkova klasa VIIa

    Wszystkim uczniom dziękujemy za udział w konkursie, a laureatom serdecznie gratulujemy.

  • UROCZYSTOŚCI CENTRALNE NA PLACU WOLNOŚCI - 11 LISTOPADA

    Dnia 11 listopada 2022 roku w miejskich obchodach 104. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości wzięli udział: pani dyrektor Jolanta Pawlik, pani wicedyrektor Elżbieta Ziółkowska oraz poczet sztandarowy. Reprezentacja naszej szkoły uczestniczyła we Mszy Świętej w intencji Ojczyzny w Kościele pw. Św. Józefa oraz w uroczystościach centralnych na Placu Wolności. Wyrazem hołdu było zapalenie znicza pamięci pod Pomnikiem Wolności.

  • AKADEMIA - 104. ROCZNICA ODZYSKANIA PRZEZ POLSKĘ NIEPODLEGŁOŚCI

  • MISTRZOSTWA SZACHOWE

    Dnia 03.11.2022 r. w I LO im. Bolesława Prusa w Siedlcach, odbył się Międzyszkolny Finał Szachowych Mistrzostw Oświaty Szkół Podstawowych.

    Anhelina Nahaievska, uczennica klasy 6a zdobyła I miejsce w mieście.

    Uczniowie, którzy reprezentowali naszą szkołę zajęli poszczególne miejsca:

    Klasy I – III kategoria miasto – chłopcy:

    VII miejsce – Kimsa Kacper

    VIII miejsce – Mikiciuk Maciej

    Klasy IV – VIII kategoria miasto – chłopcy:

    V miejsce – Maliszewski Paweł

    XXI miejsce – Klewek Patryk

    XXVII miejsce – Perczyński Antoni

    XXVIII miejsce – Traczyk Norbert

    XXXVI miejsce – Jabłonowski Marcel

    Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

  • KIERMASZ CIAST

  • KSIĄŻKA PROSI I ZAPRASZA CZYLI PASOWANIE PIERWSZOKLASISTÓW NA CZYTELNIKÓW

    Tradycją naszej biblioteki jest przyjmowanie uczniów klas I do grona czytelników w sposób uroczysty. Grupa uczniów klasy V B pod kierunkiem p. Ewy Pawluczuk przygotowała część artystyczną w formie scenek z różnych baśni, po czym pierwszoklasiści /klasa I B i C – 28.X, a klasa I A – 02.XI / złożyli uroczyste przyrzeczenie i po raz pierwszy samodzielnie wypożyczyli książeczki do czytania i oglądania w domu.

    Na pamiątkę tego wydarzenia p. dyrektor Jolanta Pawlik wręczyła każdemu z nich „WYPRAWKI CZYTELNICZE” podarowane przez Instytut Książki.

  • #SZKOŁA PAMIĘTA

    Nasza szkoła przyłączyła się do akcji #SzkołaPamięta. Jej celem jest upamiętnienie ważnych rocznic, wydarzeń i postaci historycznych. Dnia 28 października br. uczniowie klasy 8b zapalili znicze w miejscach pamięci narodowej w Siedlcach. Światła pamięci zostały zapalone przy pomniku upamiętniającym siedleckich nauczycieli prowadzących tajne nauczanie w latach okupacji niemieckiej, tablicy upamiętniającej mieszkańców Siedlec rozstrzelanych przez Niemców w publicznej egzekucji oraz przy krzyżu upamiętniającym miejsce stracenia Pantaleona Potockiego.

  • KOSMICZNA LEKCJA GEOGRAFII

    Uczniowie wszystkich klas szóstych na lekcjach geografii zdobywali wiedzę o Wszechświecie. Dowiedzieli się, że twórcą heliocentrycznego modelu Układu Słonecznego jest wybitny polski astronom, prawnik, lekarz Mikołaj Kopernik. Ten wybitny człowiek w dziele” "O obrotach sfer niebieskich" udowodnił, że Słońce znajduje się w centrum, Ziemia jest planetą i podobnie jak pozostałe planety obiega Słońce po orbicie kolistej.

    Stąd też pojawił się pomysł, aby uczniowie przedstawili swoje wyobrażenia o Układzie Słonecznym, wykonując jako zadanie domowe modele tego układu. Wykonane przez uczniów prace były bardzo różnorodne, ciekawe i staranne wykonane. Kreatywność w podejściu do zadania budzi podziw i zachwyt.

    Wszyscy wykazali się ogromnym zaangażowaniem, a wykonane prace zostały nagrodzone świetnymi ocenami i wyeksponowane na wystawie szkolnej.

    Agnieszka Cibor - Stefańska - nauczyciel geografii.

    #SzkołaPamięta

  • UKŁAD RUCHU CZŁOWIEKA

    W ramach realizacji działu programowego „Układ ruchu człowieka” uczniowie klas VII, poprzez zespołową grę uczyli się elementów układu szkieletowego. Zadania grup były bardzo różnorodne. Drużyny, które podążały  do zwycięstwa odgadywały po drodze pokazane lub narysowane przez przeciwników hasła. W tej grze liczyła się wyobraźnia, refleks i duża dawka kreatywności. Kalambury były doskonałym sposobem  na rozbudzenie w dzieciach śmiałości do występów przed publicznością i ćwiczenie wyrażania myśli. Poprzez zabawę przyswoiły wiadomości dotyczące profilaktyki układu mięśniowo - szkieletowego oraz budowy elementów szkieletu człowieka. Zwycięskie zespoły zostały nagrodzone.

  • MODELE KOMÓRKI ZWIERZĘCEJ

    Uczniowie klasy V A, w ramach zajęć z biologii, wykonali modele komórki  zwierzęcej. Wszyscy wykazali się wielką kreatywnością. Do przygotowania prac wykorzystali różne materiały: folię spożywczą, plastelinę, styropian, farby, modelinę, filc itd. Trójwymiarowa powierzchnia przekroju komórek, wyraźnie przedstawiająca organelle, pozwoliła uczniom w sposób ciekawszy zapoznać się z ich budową i funkcjami. Prezentowane prace przyciągają wzrok kolorami i kształtami oraz zadziwiają precyzją wykonania. 

  • KONFERENCJA ERASMUS +

    W dniach 17-18.10.2022 p. Katarzyna Drabarek i p. Agnieszka Żydowicz-Chomicz miały zaszczyt i przyjemność uczestniczyć w konferencji pt. "Podziel się sukcesem programu Erasmus+" prezentując rezultaty naszego projektu "Shall we play a game?" Bardzo się cieszymy, że otrzymaliśmy zaproszenie do podzeielenia się dobrymi praktykami, promowania szkoły oraz działań projektowych na ogólnopolskiej konferencji zorganizowanej przez Fundację Rozwoju Systemu Edukacji Narodową Agencja Programu Erasmus+ i Europejskiego Korpusu Solidarnosci Erasmus Project "Shall we play a Game?"

  • BIEG ERASMUSA

  • MOBILNOŚĆ W TURCJI

  • KAŻDY INNY - WSZYSCY RÓWNI

    Uczniowie klasy 2b wraz z Paniami Marzeną Pałuską i Wioletą Repczuk w roku szkolnym 2022/2023 przystąpili do Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjno-Społecznego "Każdy inny-wszyscy równi". Głównym celem projektu jest rozwijanie empatii, kształtowanie tolerancji i akceptacji wobec osób ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi.

  • BLIŻEJ EUROPY. JESTEM EUROPEJCZYKIEM - POLSKA

    W październiku odbyły się kolejne zajęcia realizowane w ramach programu „Bliżej Europy”. W tym miesiącu wychowawcy świetlicy zapoznali uczniów klas I-III z symbolami narodowymi, położeniem Polski na mapie oraz z najdłuższą rzeką jaką jest Wisła.
    Realizacja projektu odbyła się na trzech płaszczyznach:
    •    Pierwszą z nich była prezentacja albumu o sławnych Polakach połączona z pokazem slajdów o Polsce i interaktywnymi zadaniami do rozwiązania.
    •    Druga polegała na aktywnej  pracy uczniów, podczas której odwzorowywali kontur mapy Polski oraz zaznaczali jej stolicę oraz Wisłę.
    •    Trzecia płaszczyzna obejmowała podsumowanie zajęć, podczas których wszyscy uczniowie nauczyli się piosenki pt. „Jestem Polką i Polakiem”.

  • MIĘDZYSZKOLNY KONKURS MUZYCZNO-PLASTYCZNY

    W dniu 25.10.2022 r. uczennice naszej szkoły Maja Gochnio z klasy 1a i Alicja Cybulska z klasy 1b reprezentowały naszą szkołę w:VI Międzyszkolnym Konkursie Muzyczno-Plastycznym „Posłuchaj –Poczuj - Namaluj”  organizowanym przez Szkołę Podstawową nr 11 im. Jana Pawła II w Siedlcach.     

    Alicja Cybulska zajęła III miejsce. Dziewczynki otrzymały dyplomy i nagrody specjalne.

    Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

strona:

Aktualności

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 6 w Siedlcach
    Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 6 w Siedlcach, ul. Sienkiewicza 49
  • 25 794 35 91

Galeria zdjęć