Nasza szkoła aktywnie włączyła się do ogólnopolskiej kampanii BohaterON – włącz historię! We wszystkich klasach VIII zostały przeprowadzone lekcje na temat Powstania Warszawskiego. Uczniowie nagrywali podziękowania, recytowali wiersze, odgrywali scenki historyczne a nawet tworzyli własną poezję dla powstańców. Wszystkie nagrania zostały umieszczone na portalu www.dumnizpowstańców.pl Przygotowano również mini-plakaty o powstaniu. Na kole historycznym zostały zrobione laurki. Uczniowie klas V i VI brali udział w przepięknym i wzruszającym spektaklu muzyczno-tanecznym Alternatywnego Teatru Tańca LUZ pt: "Dzieci Powstania '44".
Uczniowie klasy 8d pamiętając o Powstańcach Warszawskich przygotowali krótki film, w którym recytują wiersze i odgrywają scenkę historyczną.
Zapraszamy do wysłuchania wiersza napisanego w podziękowaniu Powstańcom Warszawskim. Jego autorem jest Piotr Suracki, uczeń klasy 8c, który recytuje utwór razem z Patrycją i Kacprem.
Uczniowie klasy 8a przyłączyli się do ogólnopolskiej kampanii BohaterON – włącz historię! i nagrali podziękowania Powstańcom Warszawskim.
Nasza szkoła przyłączyła się do ogólnopolskiej kampanii BohaterON – włącz historię! Uczniowie klasy 8b pamiętając o Powstańcach Warszawskich przygotowali w podziękowaniu krótki film.
Dnia 25 listopada obchodzimy ważne święto: MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA, ukochanej przytulanki każdego dziecka. Z tej okazji uczniowie kolejno wszystkich klas I zostali zaproszeni do biblioteki szkolnej na spotkania z tymi sympatycznymi maskotkami i bohaterami wielu książkowych opowieści. Opowiedzieli o swoich misiach, przyniesionych na spotkanie, poznali historię misiowej maskotki i wysłuchali kilku przygód Kubusia Puchatka, Misia Uszatka i Paddingtona. Czytaniu, recytacjom i rozmowom towarzyszyły zabawy ruchowe ze wspólnym śpiewem.
15 listopada uczniowie z klasy 8c spotkali się na międzyszkolnej wideokonferencji w ramach projektu eTwinning z języka niemieckiego "Unter einem Dach" z uczniami z SP 3 z Dąbrowy Górniczej. Wspólnie ćwiczyli słownictwo niezbędne do kolejnego etapu projektu grając w QuizletLive i Blooket. Było mnóstwo emocji i nauki.
Podczas szkolnych eliminacji konkursu pięknego czytania dnia 10 listopada, w których uczestniczyło 23 uczniów klas 4-8 najpiękniej zaprezentował się właśnie ANDRZEJ NIESIOŁOWSKI z kl. 6 B i został wybrany przez jury do finału VII edycji Międzyszkolnego Konkursu Pięknego Czytania, którego organizatorem jest Samorządowe Centrum Doradztwa i Doskonalenia Nauczycieli w Siedlcach. Przesłuchania finałowe odbyły się dnia 25 listopada w siedzibie SCDiN, a nasz reprezentant wykazał się wysokim kunsztem artystycznym i otrzymał wyróżnienie w tym konkursie.
Gratulujemy serdecznie w imieniu całej naszej szkolnej społeczności.
Dnia 23.11.2022 r. uczniowie klas: 8a i 8d w ramach lekcji wiedzy o społeczeństwie zwiedzili Wydział Nauk Społecznych UPH w Siedlcach w Instytucie Nauk o Zarządzaniu i Jakości. Wizyta studyjna została zorganizowana z inicjatywy Pani dr Reginy Demianiuk, która wygłosiła bardzo ciekawą prelekcję "Rynek usług logistycznych w Polsce" oraz razem z Panią dr Moniką Ojdaną-Kościuszko oprowadziła uczniów po Alma Mater. Dzieci zobaczyły sale wykładowe, miały okazję podejrzeć studentów w czasie wykładów, jak również zwiedzić uczelnianą bibliotekę. Słowo do uczniów skierował również Dyrektor Instytutu dr hab. Grzegorz Pietrek.Wycieczka zrobiła na uczestnikach duże wrażenie.
Wpłaty na Radę Rodziców:
1 dziecko 60 zł
2 dzieci 30 zł
3 i więcej dzieci 0 zł
Wpłat można dokonywać na konto Rady Rodziców: Bank Spółdzielczy w Siedlcach nr konta:
65 9194 0007 0000 1847 2000 0010
Wyniki konkursu dla klas IV-VI na najlepszą prezentację multimedialną w temacie: "Władysław Broniewski - Patron Naszej Szkoły":
I miejsce: Maja Zienkiewicz kl. 5a
II miejsce: Kacper Dera kl. 5b
III miejsce: Aleksander Pieńkowski kl. 4c
Wszystkim uczniom dziękujemy za udział w konkursie, a laureatom serdecznie gratulujemy.
Międzynarodowa Kampania 19 dni przeciwko przemocy wobec dzieci i młodzieży.
„Naszym marzeniem jest tworzenie świata, w którym nie ma przemocy wobec dzieci i młodzieży…”
W drugim tygodniu listopada na zajęciach wychowania do życia w rodzinie zostały przeprowadzone warsztaty dotyczące przemocy i agresji z jaką uczniowie mają styczność. Zajęcia odbyły się w klasach IV-VIII i polegały na przeanalizowaniu i refleksji trudnych zachowań uczniów. Wszyscy razem stworzyliśmy „Receptę na złość” oraz „Kodeks radzenia sobie w sytuacjach trudnych”.
Dnia 15.11.2022 r. w Szkole Podstawowej nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi im. Tadeusza Kościuszki w Siedlcach odbył się regionalny konkurs poezji patriotycznej "Wielkie serce Młodego Polaka". Miło nam poinformować, że uczennice naszej szkoły Patrycja Gaciąg z klasy 1 a i Urszula Terlikowska z klasy 1 b zajęły III miejsce w tym konkursie. Dziewczynki otrzymały prezenty i dyplomy. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
Dnia 10.11.2022 r. o symbolicznej godzinie 11:11 społeczność naszej szkoły zaśpiewała "Mazurka Dąbrowskiego", tym samym włączając się po raz kolejny do akcji #SzkołaDoHymnu. Uczniowie kl. 4-8 śpiewali hymn państwowy w czasie uroczystej akademii natomiast kl. 1-3 w swoich salach lekcyjnych. Zapraszamy do obejrzenia filmu z tego wydarzenia.
W realizacji uroczystości wykorzystano sprzęt zakupiony w ramach programu #LaboratoriaPrzyszłości.
Z okazji Narodowego Święta Niepodległości w naszej szkole odbyła się akcja „Czytamy dla Niepodległej”. Uczniowie klasy VIII d odwiedzili swoich młodszych kolegów z klas pierwszych, drugich, trzecich i czytali dla nich wiersze związane z odzyskaniem przez Polskę niepodległości. Uczniowie klas młodszych wspólnie z ósmoklasistami wykonali prace plastyczne – godło Polski.