• SPRZĄTANIE ŚWIATA 2022

    Dnia 29.09.2022 r. uczniowie z klasy 4a, pod opieką pani Katarzyny Głuchowskiej i Aldony Pawlak, sprzątali las na Sekule w ramach akcji Sprzątanie Świata. Pan leśniczy Piotr Szadura, z Nadleśnictwa Siedlce wyznaczył nam teren, na którym znajdowało się mnóstwo odpadów pozostawionych przez nieodpowiedzialnych ludzi. Dzieci z wielkim zaangażowaniem zbierały do worków plastikowe i szklane butelki, papiery, foliowe opakowania, a nawet opony czy felgi od samochodów. Podczas sprzątania młodzież dziwiła się, że człowiek może tak zanieczyszczać środowisko naturalne, jakim jest las.

  • TYDZIEŃ BEZPIECZEŃSTWA

    W ramach Tygodnia Bezpieczeństwa klasy 1b i 1c wybrały się 27.09.2022 r. na wycieczkę do Straży Pożarnej w naszym mieście. Dzięki życzliwości Panów Strażaków dzieci mogły z bliska obejrzeć samochody i sprzęt pożarniczy. W trakcie rozmowy ze strażakami dowiedziały się dużo o trudnej, odpowiedzialnej i niebezpiecznej pracy. Dzieci miały możliwość obserwacji zjazdu strażaków do akcji po metalowej rurze. Wielką atrakcją dla wszystkich było wejście do wozu strażackiego. Składamy serdeczne podziękowania Pracownikom Straży Pożarnej w Siedlcach za umożliwienie naszym dzieciom poznania zawodu strażaka z bliska.

  • SZKOLNE KOŁO WOLONTARIATU

    Szkolne Koło Wolontariatu zaprasza osoby, które chcą pomagać innym w ramach wolontariatu. Praca w naszym kole jest skierowana do uczniów, którzy chcą pomagać najbardziej potrzebującym, reagować czynnie na potrzeby środowiska, inicjować działania w środowisku szkolnym i lokalnym, wspomagać różnego typu inicjatywy charytatywne i kulturalne. Jest wspólnotą całkowicie bezinteresowną i otwartą na wszystkich, którzy chcą pomagać innym. 

    Czas na wolontariat zawsze się znajdzie najważniejsze są chęci.

    Wioleta Repczuk - koordynator wolontariatu

  • SZKOLNY REGULAMIN DOTYCZĄCY ZAPISU NA ŚWIADECTWIE SZCZEGÓLNYCH OSIAGNIĘĆ UCZNIÓW ZA PRACĘ W WOLONTARIACIE DLA UCZNIÓW SZKOŁY PODSTAWOWEJ Z ODDZIAŁAMI INTEGRACYJNYMI NR 6 W SIEDLCACH

    Na podstawie rozporządzenia MEN z dnia 26 kwietnia 2018r. w sprawie świadectw, dyplomów państwowych i innych druków szkolnych, uczeń może otrzymać na świadectwie ukończenia szkoły w części dotyczącej szczególnych osiągnięć wpis za pracę na rzecz osób, organizacji lub środowiska szkolnego.

    Uczeń, który chce uzyskać taki wpis, musi w ciągu pięciu lat nauki /w klasach IV – VIII/ zrealizować co najmniej 30 godzin wolontariatu w trzech różnych akcjach pozaszkolnych oraz systematycznie w ciągu każdego roku uczestniczyć w co najmniej jednej akcji szkolnej.

    Uczeń, który jest zainteresowany pracą jako wolontariusz, samodzielnie wyszukuje i wybiera rodzaj oraz miejsce pracy. W razie jakichkolwiek trudności ma możliwość zwrócenia się do wychowawcy lub koordynatora szkolnego koła wolontariatu. 

    Uczeń, który pracował jako wolontariusz poza szkołą ma obowiązek dostarczyć wychowawcy do 31 maja danego roku oryginalnego zaświadczenia o liczbie godzin przepracowanych w ramach wolontariatu. Zaświadczenie musi zawierać również nazwę placówki, pieczątkę i podpis osoby odpowiedzialnej za opiekę nad wolontariuszem oraz okres, w którym wykonywana była praca.

    Pracę  ucznia w szkolnym kole wolontariatu potwierdzają osoby odpowiedzialne za organizację akcji.

  • ZBIÓRKA POKARMU DLA ZWIERZĄT

    Dnia 4 października obchodzimy Światowy Dzień Zwierząt. Szkolny Klub Wolontariatu organizuje zbiórkę pokarmu dla zwierząt, aby wesprzeć siedleckie towarzystwo "Zwierzoluby", które opiekuje się bezdomnymi psami z naszego terenu. Od poniedziałku 3 października do czwartku 13 października będziemy zbierać pokarm dla zwierząt. W wejściu szkoły i w sali 205 będą wystawione pojemniki, w których będzie można zostawić karmę dla potrzebujących psów. Prosimy o podpisanie swoich darów imieniem i nazwiskiem, a także klasą abyśmy mogli podziękować wszystkim darczyńcom. Wiemy, że w naszej szkole jest wiele osób, którym leży na sercu los bezdomnych psów. Możecie włączyć się w naszą akcję. Bezdomne zwierzęta czekają na Was, same sobie nie poradzą.

  • EUROPEJSKI TYDZIEŃ ŚWIADOMOŚCI DYSLEKSJI

  • "TUSZ DO PAKI"

    W tym roku szkolnym po raz kolejny przystępujemy do ogólnopolskiej akcji "Tusz do paki", której celem jest edukacja ekologiczna dzieci, a dzięki nim również dorosłych, w zakresie segregacji tuszów do drukarek – tzw. kartridży. Zachęcamy uczniów do przyniesienia z domu zużytych tuszów z drukarek atramentowych i wrzucenia ich do przygotowanego kartonu przy wejściu głównym do szkoły. Zebrane w ten sposób odpady zostaną przekazane do recyklingu. Za otrzymane fundusze organizator akcji zakupi karmę dla zwierzaków ze schronisk. Im więcej tuszów zbierzemy, tym więcej karmy trafi do ich misek. WAŻNE! Tusze muszą pochodzić z drukarek atramentowych i być oryginalne, czyli nigdy wcześniej nienapełniane.

  • MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ EMPATII

  • DZIEŃ OSÓB Z AFAZJĄ ROZWOJOWĄ

  • APEL "JESTEM BEZPIECZNY W RUCHU DROGOWYM"

    Dnia 30 września 2022 r. uczniowie klasy III A pod kierownictwem wicedyrekcji: Zofii Gawrońskiej, Elżbiety Ziółkowskiej i wychowawcy Izabelli Leśniczuk przygotowali apel dotyczący bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Uczniowie przypomnieli swoim kolegom i koleżankom zasady obowiązujące na jezdni oraz dali kilka rad, jak być bezpiecznym i widocznym pieszym. Uczniowie zakończyli apel śpiewając wesołą piosenkę.

  • WYJŚCIE DO KINA KLASY III A

    Dnia 29 września 2022 r. uczniowie klasy III A wyruszyli do kina na film pt. „Tedi. Szmaragdowa tablica". Film uwrażliwił uczniów na realizację własnych marzeń i celów. Głównym bohaterem był Tedi, którego największym marzeniem było zostać zaakceptowanym przez kolegów archeologów. Kiedy niechcący niszczy egipski sarkofag, ściąga na siebie i swoich przyjaciół klątwę. Uratowanie Mumii, Jeffa i Belzoniego zapoczątkuje pełną akcji przygodę. Wraz z Sarą przemierzy pół świata, aby odwrócić klątwę Szmaragdowej Tablicy.

  • PROGRAM - "BLIŻEJ EUROPY"

    Dnia 29 września 2022 r. w świetlicy szkolnej pierwszymi zajęciami oficjalnie rozpoczęliśmy realizację programu „Bliżej Europy" - poszerzający wiedzę o wybranych krajach europejskich.
    Podczas zajęć uczniowie zostali wprowadzeni w tematykę realizowanego programu. Uczniowie poznali mapę świata. Wychowawcy świetlicy wyróżnili państwa, którym w szczególności będą poświęcone zajęcia. Wszyscy razem wykonaliśmy plakat zawierający mapy następujących krajów: Wielkiej Brytanii, Niemiec, Portugalii, Polski, Hiszpanii, Ukrainy, Grecji oraz Czech. Jako wspólny znak  uczestnictwa w programie uczniowie przypieczętowali swoimi dłońmi  flagi namalowane wcześniej farbami. Na zakończenie zajęć zaśpiewaliśmy piosenkę  pt. „Europa”- Małej Orkiestry Dni Naszych.

    Zapraszamy do śledzenia realizacji  projektu.

  • MIĘDZYSZKOLNA ŚWIETLICA MŁODZIEŻOWA

  • "NIEBO PRUSA"

    W dniu 28 września 2022 r. w ramach zajęć koła rozwijającego z biologii  uczniowie wraz z p. Natalią Myszkowską mieli okazję po raz kolejny uczestniczyć w warsztatach pokazowych przygotowanych przez p. Mirosława Miernickiego z I L.O. im. B. Prusa w Siedlcach. Prowadzący zaprosił nas w podróż podczas której przenieśliśmy się w czasie i mogliśmy obserwować zmiany Wszechświata sprzed 26 tyś. lat. Zapoznaliśmy się z ważnym zjawiskiem „Ekliptyki”- nazywanym okręgiem na sferze niebieskiej, po którym pozornie  porusza się słońce. Odwiedziliśmy również Ateny w Grecji i odnaleźliśmy „Krzyż południa” bardzo ważny symbol i gwiazdozbiór wszechświata. Czekamy z niecierpliwością na kolejne zajęcia.

  • PROGRAM "KULTURALNA SZKOŁA NA MAZOWSZU"

    Dnia 26 września 2022 r. klasy 8b i 8c uczestniczyły w zajęciach realizowanych przez Muzeum Regionalne w Siedlcach w ramach programu „Kulturalna szkoła na Mazowszu”. Uczniowie obejrzeli wystawę  „Siedleckie dzieje 1441-1939”, której celem było zaprezentowanie historii Siedlec od początku istnienia miejscowości do wybuchu II wojny światowej oraz uczestniczyli w lekcji muzealnej „Siedlce w czasie II wojny światowej”. Zajęcia prowadził pan dr Andrzej Chojnacki. Była to bardzo ciekawa lekcja historii.

  • KLASA III C Z WIZYTĄ W ODDZIALE DLA DZIECI BIBLIOTEKI MIEJSKIEJ

    POLUBIĆ CZYTANIE - to projekt aktywizacji czytelniczej uczniów klasy IIIc  realizowany przez naszą bibliotekę we współpracy z nauczycielami tego oddziału. Podczas spotkań klasowych przybliżamy uczniom zbiory naszej biblioteki, prowadzimy zajęcia czytelnicze, zachęcamy do aktywności czytelniczej. W ramach projektu dnia 22 września odwiedziliśmy Oddział dla Dzieci i Młodzieży MBP w Siedlcach. Uczniowie zapoznali się ze specyfiką pracy bibliotekarzy, z ofertą Oddziału, dowiedzieli się jak zostać jego czytelnikami.
    Następnie dzieci obejrzały wybrane publikacje pop-up. Największe wrażenie na trzecioklasistach zrobiła książka pt. „Ufologia” i zawarty w niej ściśle tajny test do wykrywania obcych.                      

    Mamy nadzieję, że wielu z nich zostanie aktywnymi czytelnikami tej książnicy.

  • SAMORZĄD UCZNIOWSKI 2022/2023

  • POKAZ W PLANETARIUM - NIEBO PRUSA

    Pokaz w planetarium „Niebo Prusa”

    W dniu 21 września 2022 r. uczniowie klasy szóstej uczęszczający na zajęcia rozwijające z biologii, mieli okazję uczestniczyć w pokazie dotyczącym Układu Słonecznego. W planetarium „Niebo Prusa” wszyscy z zapartym tchem oglądaliśmy seans edukacyjny i uczyliśmy się jak rozpoznawać gwiazdy, poznaliśmy podstawowe informacje związane z ruchem wirowym oraz obiegowym Ziemi, zjawisko dnia i nocy oraz następstwo pór roku. W ciekawy sposób poznaliśmy, jak zmienia się wygląd nieba i układ gwiazdozbiorów w ciągu roku, jaką rolę pełni Gwiazda Polarna oraz skąd biorą się fazy Księżyca. Serdecznie dziękujemy p. Sławomirowi Miernickiemu za wspaniały pokaz.

  • POZNAJ GRZYBY - UNIKNIESZ ZATRUCIA

    Wystawa edukacyjna pt.” Poznaj grzyby- unikniesz zatrucia”                                                        

    Zbieranie grzybów w naszym kraju  jest bardzo popularne. Najlepszym okresem dla grzybiarzy jest lato oraz jesień. W naszych lasach rośnie wiele gatunków grzybów jadalnych, niejadalnych, trujących o różnej toksyczności. Aby zmniejszyć prawdopodobieństwo zatruć grzybami Powiatowa Stacja Stacja Sanitarno- Epidemiologiczna w Siedlcach  zorganizowała wystawę edukacyjną pt. „POZNAJ GRZYBY - UNIKNIESZ ZATRUCIA”. Wystawę odwiedziliśmy 21 września 2022 r. wraz z uczniami klas: 5a i 5b. Celem wystawy było upowszechnienie wiedzy nt. grzybów jadalnych, niejadalnych, trujących oraz zapoznanie z zasadami bezpiecznego grzybobrania. Podczas wystawy prezentowane były atrapy grzybów odwzorowujące środowisko naturalne, tematyczne filmy edukacyjne pozwalające poznać budowę grzybów, ich zróżnicowanie i zasady bezpiecznego przebywania w lesie.

  • 83. ROCZNICA AGRESJI ZSRR NA POLSKĘ

    Dnia 17 września 2022 r. w 83. rocznicę agresji ZSRR na Polskę delegacja z naszej szkoły uczestniczyła w uroczystościach miejskich. Poczet sztandarowy i nauczyciele historii wzięli udział we Mszy Świętej w intencji Obrońców Ojczyzny Poległych i Pomordowanych na Wschodzie oraz zapalili znicz na Cmentarzu Wojennym.

strona:

Aktualności

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 6 w Siedlcach
    Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 6 w Siedlcach, ul. Sienkiewicza 49
  • 25 794 35 91

Galeria zdjęć