Grupa projektowa Erasmus rozpoczęła swoje piątkowe zajęcia z początkiem września.
Więcej informacji na blogu i fanpagu projektu:
https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=2730066073711295&id=2120445614673347
Kolejne Odznaki Jakości eTwinning, tym razem za międzynarodowy projekt: Let's travel to Venice for Carnival, w którym tradycje karnawałowe i maski weneckie były tematem przewodnim. Projekt został zrealizowany w klasach 2a,b,c, 4a, 4cd w ubiegłym roku szkolnym przez nauczycieli języka angielskiego: Katarzynę Drabarek, Katarzynę Piwowarczyk, Annę Bartoszewską oraz wychowawcę Iwonę Bareję - Zagajską. Gratulujemy nauczycielom i uczniom a po więcej informacji zapraszamy na naszego bloga:
http://etwinningsp6.blogspot.com/p/lets-travel-to-venice.html
Dnia 24.09.2019 r. klasy III b oraz III c wraz z opiekunami p. Zofią Gawrońską i p. Iwoną Bareją-Zagajską oraz p. Małgorzatą Andrzejczyk i p. Patrycją Sobkowicz odwiedziły Ziołowy Zakątek w Korycinach. Zielarze przekazali uczniom wiedzę na temat bogactwa przyrodniczego Podlasia i tradycji zielarskich. Opowieści o ziołach, ich właściwościach i zastosowaniu zachwyciły uczniów. Dzieci zwiedziły Podlaski Ogród Botaniczny. W ramach warsztatów "Młody Zielarz" uczniowie wykonali własne herbatki z udostępnionych ziół, według przepisów i receptur Zakątka oraz tradycji podlaskich. Obserwowali także poszczególne etapy powstawania produktów firmy „Dary Natury”, która specjalizuje się w produkcji mieszanek ziołowych, herbatek owocowo – ziołowych oraz przypraw i olejów.
Wolontariusze Szkolnego Koła Caritas wzięli udział w zbiórce żywności, która odbyła się w sklepach sieci "Biedronka" w dniach 20-21 września 2019 r. Zebrana żywność i artykuły pierwszej potrzeby zostaną przekazane najbardziej potrzebującym osobom przez Parafialne Zespoły Caritas w całej Polsce.
Dnia 20 września 2019 roku uczniowie klasy 8d uczestniczyli w otwarciu wystawy archiwalnej "Okupacja na hitlerowskich afiszach. W 80. rocznicę wybuchu II wojny światowej". Została ona przygotowana przez pracowników Archiwum Państwowego w Siedlcach. Zarządzenia okupacyjne doskonale obrazują politykę władz niemieckich. Uczniowie z wielkim zainteresowaniem czytali obwieszczenia urzędowe, by lepiej poznać wojenną rzeczywistość. Wernisażowi towarzyszył pokaz filmu Eugeniusza Starky'ego "Ostatni korespondent. Oblężenie Warszawy 1939".
Dnia 20 września 2019 roku klasa III b przyłączyła się do "Strajku klimatycznego". Najmłodsi obywatele również chcieli pokazać swoje niezadowolenie z niszczenia środowiska naturalnego. Uczniowie wzięli udział w akcji "Coś dla Planety" i postanowili propagować ekologiczne podejście do życia przestrzegając 25 praktycznych zasad.
Dnia 19 września 2019 r. reprezentacja klasy 4a i 4b uczestniczyła w Festiwalu Sportowo - Rekreacyjnym Szkół Siedleckich, który odbył się na sali OSIR. Drużyny 10 osobowe wzięły udział w 5 konkurencjach. Pomimo silnej rywalizacji nasi zawodnicy dzielnie walczyli. Za udział w zawodach uczestnicy otrzymali koszulki sportowe. Pozostali uczniowie klas IV wspierali swoich kolegów i koleżanki kibicując i zagrzewając do walki.
Dnia 17 września 2019 roku pani dyrektor Jolanta Pawlik, pani wicedyrektor Zofia Gawrońska i poczet sztandarowy pod opieką pana Zbigniewa Hulewskiego uczestniczyli w miejskich uroczystościach związanych z 80. rocznicą napaści ZSRR na Polskę. W Kościele Garnizonowym została odprawiona Msza Święta. Następnie udano się na Cmentarz Wojenny, gdzie złożono wieńce i zapalono znicze w hołdzie tym, którzy stanęli w obronie Ojczyzny.
W dniu 17.09.2019 r. odbył się apel dla klas 4-8 na którym przedstawiono organizacje, kluby oraz sekcje działające w naszej szkole. Była to też okazja do poznania uczniów tworzących nowo wybraną Radę Samorządu Uczniowskiego. Apel prowadziła przewodnicząca SU – Aleksandra Rudzińska z klasy 8a.
Na wstępie przypomniała wszystkim zebranym zasady obowiązujące na spotkaniach apelowych - rozpoczynać się będą hymnem szkolnym a kończyć hasłem roku.
Aktualne hasło roku to:
„By bezpiecznym być w domu, szkole i na ulicy
- włącz rozwagę, zdrowie i życie się liczy”
Po przedstawieniu składu nowego samorządu głos zabrała pani Katarzyna Tarkowska – Rzecznik Praw Ucznia w naszej szkole, która poinformowała zebranych o przysługujących im prawach i możliwości zgłaszania problemów dotyczących nieposzanowania praw ucznia.
O swoich planach, zamierzeniach, miejscach spotkań przekazali informacje przedstawiciele i opiekunowie sekcji oraz organizacji szkolnych:
• RSU,
• komisji nauki, opiekunowie,
• komisji ochrony środowiska,
• komisji zdrowia i higieny,
• sekcji kronikarskiej,
• sekcji radiofonicznej,
• PCK,
• LOP,
• CARITAS,
• Międzyszkolna Świetlica Młodzieżowa „Szóstka”.
Pani wicedyrektor Elżbieta Ziółkowska przypomniała zasady, które obowiązują w szkole – strój galowy na uroczystościach szkolnych, zmiana obuwia (jasna podeszwa), możliwość wyjścia na boisko na przerwie 4 i 5 tylko w ciepłe, bezdeszczowe dni oraz zakaz korzystania z telefonów komórkowych, a także zakaz robienia makijażu, farbowania włosów.
1. Rudzińska Aleksandra kl. 8a – przewodnicząca SU
2. Kornacki Dominik kl. 8b – z-ca przew. SU (klasy IV - VIII)
3. Kalicka Karolina kl. 7d – z-ca przew. SU (klasy I - III)
4. Cieloch Aleksandra kl. 8c – sekretarz
5. Kurmanowska Klaudia kl. 7c – skarbnik
6. Szczepaniak Zuzanna kl. 5c – członek prezydium
I stopnia:
Bryzek Julia, Chojecka Urszula, Deniszewski Michał, Kornacka Aleksandra, Lisowska Zofia, Lisowski Filip, Ostaszewski Aleksander, Szczepanik Adam, Szczepanik Szymon.
II stopnia:
Anusiewicz Natalia, Barycka Emilia, Bonat Małgorzata, Cylwik Hanna, Czapska Małgorzata, Goć Nikola, Goławski Szymon, Hołubiec Igor, Jastrzębska Maja, Kalicka Karolina, Krawczak Patryk, Kusiński Sebastian, Maliszewska Marta, Marczak Dominik, Moreń Jagoda, Mroczkowska Zuzanna, Myśkiewicz Oliwia, Ostrowski Stanisław, Pośrednik Maria, Radomyski Łukasz, Rudziński Kacper, Szymanek Aleksandra, Szymanek Rafał, Świderska Karolina, Tur Milena, Tymoszuk Maksymilian, Wiewiórka Tomasz, Zadrożny Marcel, Żurawski Przemysław.
Międzynarodowy Dzień Kropki przypada na 15 września. W naszej szkole to święto obchodzimy 13 września. To dzień kreatywności, rozwijania talentów, wytrwałości w pokonywaniu trudności i wiary we własne możliwości.
Zapraszamy do obejrzenia fragmentu filmu na podstawie książki "Kropka" Petera Reynoldsa.
Zapraszamy wszystkich do zaangażowania się w akcję „Misyjny Tornister”, której celem jest zgromadzenie przyborów szkolnych dla dzieci w krajach misyjnych: Kenii, Tanzanii, Papui i Nowej Gwinei. Do końca października zbieramy przybory szkolne: ołówki, gumki, długopisy, linijki, ekierki, flamastry, kredki. Przybory przynosimy do sali 311.
16.09.2019 r. (poniedziałek)
GODZ. 16.30 KLASY I – SPOTKANIE RODZICÓW Z PSYCHOLOGIEM W STOŁÓWCE SZKOLNEJ, POTEM SPOTKANIA Z WYCHOWAWCAMI W KLASACH.
NA SPOTKANIU Z PSYCHOLOGIEM OBECNI SĄ WYCHOWAWCY.
GODZ. 16.30 KLASY II-III – SPOTKANIA Z WYCHOWAWCAMI W KLASACH.
17.09.2019 r. (wtorek)
GODZ. 16.30 KLASY IV – SPOTKANIE RODZICÓW Z PSYCHOLOGIEM W SALI 108, POTEM SPOTKANIA Z WYCHOWAWCAMI W KLASACH.
NA SPOTKANIU Z PSYCHOLOGIEM OBECNI SĄ WYCHOWAWCY.
GODZ. 16.30 KLASY V-VI – SPOTKANIA Z WYCHOWAWCAMI W KLASACH.
GODZ. 16.30 KLASY VII-VIII – SPOTKANIA Z DORADCĄ ZAWODOWYM W STOŁÓWCE SZKOLNEJ, POTEM Z WYCHOWAWCAMI W KLASACH.
Wychowawcy zapoznają rodziców ze Statutem Szkoły, Wewnątrzszkolnymi Zasadami Oceniania, Przedmiotowymi Zasadami Oceniania z poszczególnych przedmiotów/ edukacji i kryteriami ocen z zachowania.
(rodzice poświadczają podpisem)
Wybór rad klasowych rodziców.
Spotkanie trójek klasowych 23.09.2019 r. godz. 16.30