Na wystawę zapraszamy do biblioteki od dnia 17 października w ramach obchodów Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych pod hasłem "Wyobraź sobie..."
Dnia 15 października z inicjatywy nauczycieli-bibliotekarzy klasa 3c wybrała się na wycieczkę do Biblioteki Głównej Uniwersytetu Przyrodniczo-Humanistycznego w Siedlcach. Głównym celem wycieczki było zwiedzanie wystawy dawnych elementarzy (ze zbiorów biblioteki uniwersyteckiej). Uczniowie mieli okazję zobaczyć nie tylko polskie, ale również elementarze obcojęzyczne, przeznaczone dla dzieci z innych krajów świata. Niektóre książki są bardzo stare (najstarszy pochodzi z XVIII wieku). Wystawa jest doskonałą lekcją historii edukacji, nie tylko dla dzieci, ale również dla dorosłych. Serdecznie polecamy!
Obchodzony w dniach 04-10 października Międzynarodowy Tydzień Zwierząt stał się inspiracją i motywem przewodnim zajęć czytelniczych, które p. Ewa Pawluczuk przeprowadziła we wszystkich klasach III. Bazując na tekstach literackich współczesnych polskich pisarzy Barbary Gawryluk i Marcina Pałasza, którzy uczynili głównymi bohaterami swoich książek realnie istniejące zwierzęta, prowadząca zwróciła uwagę na ich prawa, potrzebę lepszego traktowania przez nas, ich właścicieli i opiekunów oraz rolę jaką spełniają w przyrodzie i życiu ludzi. Jak mawiał św. Franciszek, uważany za patrona zwierząt, są to „nasi bracia mniejsi”.
Dnia 9.10.2019 r. uczniowie klasy 2a wraz ze swoimi Paniami zorganizowali "Przyjęcie kanapkowe". Odbyło się ono w ramach realizacji programu profilaktycznego "Nie jedź śmieci". Wcześniej uczestnicy rozmawiali o zasadach zdrowego odżywiania oraz produktach jakie należy jeść, aby czuć się dobrze. Można śmiało powiedzieć, że teoria została doskonale wykorzystana w praktyce. Dzieci samodzielnie robiły kanapki pamiętając o higienie ich przygotowywania i kulturalnym zachowaniu przy stole. Były one nie tylko smaczne i zdrowe, ale także pięknie ozdobione. Nawet największy niejadek w klasie zjadł swoją porcję z apetytem.
Dnia 11 października 2019 roku odbyła się uroczysta akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Była ona prowadzona przez przewodniczące Rady Samorządu Uczniowskiego. Na początku został wprowadzony poczet sztandarowy i wszyscy odśpiewali hymn państwowy. Następnie Ola i Karolina złożyły życzenia i wręczyły kwiaty na ręce pani dyrektor Jolanty Pawlik. Podziękowania za trud włożony w wychowanie i edukację dzieci przekazała w imieniu Rady Rodziców pani Marzena Becher. Kolejnym elementem uroczystości było wręczenie nauczycielom, pracownikom administracji i obsługi Nagród Dyrektora oraz dyplomów uczniom, którzy otrzymali Stypendium Prezydenta. Punktem kulminacyjnym był montaż słowno-muzyczny przygotowany przez uczniów klasy 6c pod kierunkiem pań Anny Głębickiej i Urszuli Jońskiej oraz chór szkolny pod opieką pani Katarzyny Tarkowskiej.
W całej Polsce ruszyła akcja Fundacji Mam Marzenie Międzynarodowy Dzień Pluszowego Misia. Nasza szkoła już po raz czwarty włącza się do tego przedsięwzięcia. Do 30 października w pokoju nauczycieli wf oraz w świetlicy szkolnej zbieramy NOWE pluszaki, gry, zabawki, przybory szkolne, które następnie przekazane zostaną do szpitali dla chorych dzieci. Serdecznie zapraszamy do dołączenia się do zbiórki - Edyta Karwowska i Anna Pytlak
#ErasmusDays jest inicjatywą mającą na celu upowszechnienie rezultatów projektów realizowanych w ramach programu Erasmus+.
W szkole, w głównym korytarzu przy sekretariacie można obejrzeć galerię zdjęć i Odznak Jakości zarówno Krajowych jak i Europejskich za zrealizowane projekty eTwinning, które są częścią programu Erasmus+.
Dnia 10 października 2019 roku miały miejsce:
1) wystawa produktów w holu głównym z działania "Moja Wartość Jest Twoją wartością" wykonanych w ramach projektu "The Non-Formal and The Digital Classrooms for Inclusion" przez nas i kraje partnerskie;
2) przerwy muzyczne po 4, 5, 6 lekcji;
3) selfie z uczestnikami projektu Erasmus+ KA 229 oraz projektów eTwinning, którzy chętnie podzielili się swoim doświadczeniem w projektach.
Dnia 10 października 2019 r. w Centrum Kultury i Sztuki w Siedlcach odbył się Koncert Integracyjny "Ten sam świat" organizowany przez Caritas Diecezji Siedleckiej. W tegorocznym koncercie, który przebiegał pod hasłem "Bajkowy świat", nie mogło zabraknąć uczniów naszej szkoły. Szkolny zespół wokalny "Szóstki" w składzie: Maria Pośrednik, Karolina Świderska, Katarzyna Goździk, Maja Kalicka, Marta Ługowska , Aleksandra Osipiak - z klasy VI a, Urszula Chojecka, Julia Sroka - z klasy VI e oraz Zuzanna Mroczkowska z klasy VIII a przedstawili montaż słowno-muzyczny zatytułowany "Witajcie w naszej bajce". Uczniów przygotowały panie Anna Terlikowska i Katarzyna Tarkowska.
Dnia 9 października 2019 r. w naszej szkole odbyła się "żywa lekcja historii" poświęcona czasom II wojny światowej. Została ona przeprowadzona przez grupę historyczną "Patriotic". Uczniowie wysłuchali autentycznych, ciekawych historii naszego kraju. Każde dziecko mogło podejść, dotknąć i obejrzeć przywiezione rekwizyty. Uczniowie przymierzali stroje i zapoznawali się z rodzajami broni z czasów wojny. Była to niezwykła lekcja historii.
w kategorii klas V:
I miejsce - Sofya Puzynia z klasy Va
II miejsce - Emilia Zasowska z klasy Vd
III miejsce - Łucja Wilińska z klasy Vd
w kategorii klas VI:
I miejsce - Małgorzata Czapska z klasy Vc oraz Maja Jastrzębska z klasy VIc
II miejsce - Maria Pośrednik z klasy VIa oraz Karolina Świderska z klasy VIa
III miejsce - Gabriela Kalacińska z klasy VIb oraz Wiktoria Redes z klasy VIb
w kategorii klas VII:
I miejsce - Oliwia Myśkiewicz z klasy VIIb oraz Bartosz Cielemęcki z klasy VIIa
BohaterON – włącz historię! to ogólnopolska kampania o tematyce historycznej mająca na celu upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego oraz historii Polski XX wieku. Projekt ma edukować Polaków, bazując na historiach Powstańców, wzmacniać poczucie tożsamości narodowej, krzewić postawy patriotyczne oraz budować wrażliwość społeczną. Nasi uczniowie przygotowali laurki, napisali listy i kartki.
„Zdrowo i sportowo” to projekt edukacji i aktywizacji ruchowej dzieci uczęszczających do świetlicy szkolnej w roku szkolnym 2019/20. Podstawowym założeniem naszych działań jest pokazanie jak przyjemne jest uprawianie sportu oraz wszelkiej aktywności ruchowej. Projekt jest skierowany nie tylko do dzieci, ale też do rodziców. Zachęcamy do korzystania z przygotowanych materiałów i filmów: http://zdrowoisportowo.edu.pl/ Zajęcia prowadzą Magdalena Adamczyk-Nunn, Kornelia Borzymowska, Anna Pytlak, Barbara Borek i Dorota Jaraszek.
W świetlicy szkolnej odbywają się zajęcia z języka angielskiego. Są one prowadzone dwa razy w tygodniu. Treść zajęć jest zgodna z programem profilaktyczno-wychowawczym świetlicy. Uczymy się przez zabawę, gramy, śpiewamy, wykonujemy prace plastyczne i świetnie się bawimy.
Dnia 28 września 2019 roku odbyła się coroczna konferencje z okazji Europejskiego Dnia Języków organizowana przez MSCDN w Siedlcach. Tematem przewodnim była interkulturowość a nasza nauczycielka Katarzyna Drabarek miała zaszczyt i przyjemność wystąpić z przykładem dobrych praktyk realizowania międzynarodowego projektu Erasmus+ w naszej szkole.
Wraz z początkiem roku szkolnego w naszej bibliotece (w wypożyczalni) zaczęła działać "półka okazjonalna". Znajdziecie na niej książkowe propozycje na różne święta oznaczone w kalendarzu dni niezwykłych - bardziej lub mniej poważne, ale z pewnością zawsze na swój sposób ciekawe. Najbliższa "okazja" to 30 września - DZIEŃ CHŁOPAKA. Zapraszamy po książki!!!
Dnia 27 września 2019 roku Szkolne Koło PCK - klasy 6 B i 6 E wraz z wychowawczyniami – p. A. Ciozdą i p. K. Frankowską w ramach akcji „Dzień Sprzątania Świata” porządkowały las w okolicy miejscowości Bale k/Mokobód. Można sobie zadać pytanie: - Dlaczego dzieci zbierają śmieci? Bo las to zdrowe powietrze, dom dla zwierząt, to zieleń w wydaniu starych drzew i małych krzaków. My dorośli wiemy to wszystko. Ale nic z tego nie wynika, bo worki pełne szkła, plastiku i innych śmieci po porządkach uczniów trzeba wywieźć dużym samochodem. Po ciężkiej pracy zorganizowano ognisko na strzelnicy w Balach.
Dziękujemy oddziałowi Polskiego Związku Łowieckiego za udostępnienie miejsca na relaks po ciężkiej pracy oraz przedsiębiorstwu ZUO w Siedlcach za podarowanie worków i rękawiczek.