Ogólnie Piosenki „Nie tylko ..." Wydarzenia 2012/2013 Święto Niepodległości Święta Bożego Narodzenia 2012r. Spotkanie.. Wydarzenia 2013/2014 Wydarzenia 2014/2015 Spotkanie z przedstawicielami Wojska Polskiego Szkolenie z zakresu resuscytacji Boże Narodzenie 2014r. Spotkanie z wychowankami Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Siedlcach Dzień Świetliczaka Zajęcia w szkolnej świetlicy 2014/2015 Plan pracy świetlicy na r. szk. 2015/2016 Nasze świetliczaki Z życia świetlicy 2015/2016 Dzień Świetliczaka Świetlica 2016/2017 Jasełka 2016 Konkursy w r.szk. 2016/2017 Dzień Świetliczaka 2017 Świetlica 2017/2018 MegaMisja w świetlicy Konkursy w świetlicy 2017/2018 Świetlica 2018/2019 MegaMisja 2018/2019 Erazmus + Świetlica 2019/2020 Świetlica 2021/2022 Program "Bliżej Europy" 2022/2023 Świetlica 2022/2023 Świetlica 2023/2024

Świetlica 2016/2017

Dzieje się u nas całkiem sporo ;-)

1. Organizujemy spotkania z ciekawymi osobami

• ze szkolną pielęgniarką - p. Danutą Belniak rozmawialiśmy o higienie osobistej uczniów jesienią

• Odwiedziła nas p. Dominika Misterska - Zasowska - wicemistrzyni świata i Europy w podnoszeniu ciężarów. Pani Dominika pokazała nam kilka technik podnoszenia ciężarów, a potem świetliczaki próbowały swoich sił. To wcale nie było tak proste, jak wydawało się na pierwszy rzut oka ;-) Wszystkim bardzo podobały się medale naszego gościa a było ich tyle, że wystarczyłoby ich dla wszystkich obecnych.

• Strażnicy miejscy opowiedzieli nam o swojej pracy wielki nacisk kładąc na zapewnianie bezpieczeństwa wszystkim obywatelom. Podkreślali, jak ważne są bezpieczne zabawy w czasie zimy, uwrażliwiali nas na możliwe niebezpieczne sytuacje i sposoby, by ich uniknąć. Mogliśmy obejrzeć i wypróbować przyrządy, których uzywają strażnicy a także przymierzyć ich mundury.

• Ogromną aktrakcją i ciekawym przeżyciem był dla wszystkich dzieci świetlicowych trening karate z panią Iloną Mroczkowską. To była świetna zabawa. Przy wykonywaniu ćwiczeń dzieci uczyły się liczyć po japońsku i poznały podstawowe ciosy karate.

• W bibliotece szkolnej spotkaliśmy się z p. Dariuszem Mikułowskim - niewidomym wykładowcą UPH, który przekonał dzieci, że niepełnosprawność nie stanowi ograniczenia do osiągnięcia sukcesu. Pan Dariusz pokazał im wiele ciekawych gadżetów, które ułatwiają niewidomym samodzielne wykonywanie codziennych czynności. Nauczył je też, jak zachowywać się w towarzystwie niewidomego, kiedy pomoc mu w określonych sytuacjach okazuje się niezbędna.

2. Prowadzimy ciekawe zajęcia

• robiliśmy pożywne sałatki z jesiennych warzyw

• wykonaliśmy mnóstwo jesiennych prac plastycznych

• upiekliśmy i degustowaliśmy pierniczki na jasełka świetlicowe. Na szczęście zostało ich jeszcze sporo do ozdabiania ;-)