DZIEŃ BEZPIECZNEGO INTERNETU WYDARZENIA MATERIAŁY DLA UCZNIÓW I RODZICÓW

eBezpieczeństwo

WYDARZENIA

Spotkanie dla rodziców "Jak reagować n azagrożenia w świecie realnym i wirtualnym

W ramach kampanii Urzędu Miasta Siedlce Widzę-rozmawiam-reaguję realizowanej prze IPA, SP11, CKU i Komendę Miejską Policji w Siedlcach w naszej szkole odbyło 31 stycznia w godzinach 16:30-17:00  na dużej sali gimnastycznej się spotkanie dla rodziców  z nadkomisarz Agnieszką Świerczewską na temat: Jak reagować na zagrożenia w świecie realnym i wirtualnym.

ODZNAKA BEZPIECZEŃSTWA

"eSafety Label" - Odznaka Bezpieczeństwa Online to inicjatywa European Schoolnet zapoczątkowana w 2012 roku. Jej celem jest zapewnienie europejskim szkołom:

- ogólnoeuropejskiej usługi akredytacji i wsparcia

- środowiska i społeczności online dla nauczycieli, dyrektorów szkół, koordynatorów ICT i personelu szkolnego.

Społeczność eSafety oferuje zatem tym uczestnikom idealną przestrzeń do interakcji, wymiany najlepszych praktyk, zwracania się o poradę i dzielenia się trudnymi przypadkami oraz sposobami ich rozwiązania.

System akredytacji eSafety umożliwia użytkownikom ocenę poziomu bezpieczeństwa online w szkole na podstawie zestawu kryteriów w celu określenia mocnych i słabych stron w trzech głównych obszarach: infrastruktura, polityka i praktyka.

Nasza Szkoła otrzymała Brązową Odznakę Bezpieczeństwa Online i pracujemy nad kolejnymi zmianami.

eTWINNING DAY

Co roku 9 maja świętujemy Dzień eTwinning – międzynarodowych projektów realizowanych za pomocą mediów elektronicznych. Nasi uczniowie realizują zadania projektowe mimo zamkniętej szkoły a my z dumą przypominamy, że nasza szkoła nosi zaszczytny tytuł SZKOŁY eTWINNING – pioniera i lidera w praktyce cyfrowej, e-bezpieczeństwa, twórczym i innowacyjnym podejściem do nauczania, promowaniu ustawicznego rozwoju zawodowego kadry oraz praktyce uczenia się opartej na współpracy wśród nauczycieli i uczniów. Dziękujemy uczennicom klasy 6c i 5a za przygotowanie poniższego filmiku.

eTWINNING DAY>>>

"DZIEŃ BEZPIECZNEGO INTERNETU" - SPOTKANIE Z RODZICAMI

Nasza szkoła już po raz kolejny uczestniczy w akcji „DZIEŃ BEZPIECZNEGO INTERNETU”. Z tej okazji przygotowaliśmy kilka przedsięwzięć: spotkania z rodzicami, lekcje, apele i happening. 4 lutego odbyło się spotkanie z rodzicami przygotowane przez p. Daniela Szostka na temat bezpieczeństwa dzieci i młodzieży w sieci.

BLASKI I CIENIE TECHNOLOGII - SEANSE FILMOWE W BIBLIOTECE SZKOLNEJ - X, XI, XII 2019

SPEKTAKLE PROFILAKTYCZNO-EDUKACYJNE - BEZPIECZEŃSTWO W INTERNECIE

SPEKTAKLE PROFILAKTYCZNO-EDUKACYJNE - Obrazek 1

Dnia 29.03.2019r. odbyły się w naszej szkole spektakle profilaktyczno-edukacyjne realizowane przez Impresariat Artystyczny Inspiracja z Krakowa.
Dla klas 1-3 spektakl "W krainie bajtów"
Dla klas 4-8 spektakl "Wyjść poza schemat"

WSPÓLNE KROKI W CYBERŚWIECIE

Od 11 marca 2019 r. wśród uczniów  klasach trzecich naszej szkole był realizowany  10 - godzinny program profilaktyczny ,,Wspólne kroki w Cyberświecie’’. Głównym jego celem było kształtowanie wiedzy i umiejętności, które sprzyjają bezpiecznemu korzystaniu z Internetu i mediów elektronicznych, ochronią przed uzależnieniem od nich. Rozwijał także  tak ważne umiejętności jak komunikacja, radzenie sobie z emocjami czy trudnymi sytuacjami. Podsumowanie jego odbyło się dn. 12.06.2019 r. grą terenową do której zostali zaproszeni również rodzice. Podczas wspólnej zabawy na terenie całej szkoły sprawdzili oni swoją wiedzę, którą nabyli uczestnicząc w cyklu zajęć. Na zakończenie ich rozdano dyplomy i zrobiono wspólne zdjęcia.Dziękujemy wszystkim uczniom kl.III, ich rodzicom, p. Marcie Senenko-Lichograj, p. Izie Nurzyńskiej i naszym asystentom-uczniom kl. VIa i VIe. Program realizowały: p. Ewa Cała, p. Magdalena Krycka, p. Aleksandra Milczarczyk.