Biblioteka szkolna Aktualne podręczniki 2023/2024 Aktualne lektury Przeczytane-polecane 2012/2013 2013/2014 2014/2015 2015/2016 2016/2017 2017/2018 2018/2019 2019/2020 2020/2021 2021/2022 2022/2023 2023/2024

2013/2014

ZAPRASZAMY DO ALBUMU FOTOGRAFICZNEGO BIBLIOTEKI.

      WRZESIEŃ  

2013 - ROK JULIANA TUWIMA   

    "Mimozami jesień się zaczyna..."

                                                   ... a  my zaczęłyśmy  od wykonania w czytelni stałej ekspozycji, poświęconej poecie, która stała się tłem wszystkich naszych działań. Rzepka w naszej czytelni w wykonaniu uczniów klasy 2b









 

TUWIMIADA

 czyli  POCIĄG DO CZYTANIA

 

W tym roku szkolnym  Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych

obchodzimy w sposób szczególny, ponieważ chcemy uczcić

ROK JULIANA TUWIMA.

Wkład  poety w historię literatury dla dzieci  jest naprawdę wyjątkowy.

A działo się….

- Stała ekspozycja na temat życia i twórczości  Juliana Tuwima
(w czytelni)

- Konkurs czytelniczy dla klas III

- Imprezy czytelnicze z cyklu Cała Polska Czyta Dzieciom dla
klas 0 i I (m.in. z udziałem zaproszonych gości)

- Melodie i rytmy – Tuwim muzycznie – spotkania z Iwoną i Justyną Kobylińskimi  -  wokalistkami zespołu Orkiestra  Dni Naszych

 Rzepka i inne warzywa - imprezy czytelnicze dla klas młodszych z udziałem p. Dobrosielskiej

- Zajęcia z edukacji czytelniczej dla klas II i III

- Dzień z „Lokomotywą” w ramach TYGODNIA JĘZYKÓW OBCYCH – czytanie wierszy w języku rosyjskim, niemieckim,  angielskim i nie tylko...

- Udział w imprezach czytelniczych w Miejskiej Bibliotece Publicznej oraz Bibliotece Pedagogicznej


 LOKOMOTYWA z wierszami Tuwima

JUŻ WIOSNĄ RUSZYŁA

  w  Oddziale dla Dzieci i Młodzieży MBP!

...I TOCZY SIĘ DALEJ...

                                      Do pociągu z wierszami Tuwima wsiedli uczniowie z klas: 2a, 2d i "0".

        Spotkania z twórczością Tuwima prowadziły panie: Ewa Kostyra i Barbara Grabowska-Hryciuk. Serdecznie dziękujemy za wspólne czytanie, recytacje, zagadki i zabawy słowne.


 TUWIMIADA W BIBLIOTECE PEDAGOGICZNEJ

         Dnia 3 października kl. IIIe w Bibliotece Pedagogicznej obejrzała prezentację multimedialną o twórczości poety, zabawne inscenizacje wierszy : "Rzepka" i "O Grzesiu kłamczuchu i jego cioci" w wykonaniu uczniów z Publicznego Gimnazjum nr 3 w Siedlcach.

        Dzieci brały też udział w tematycznych grach i zabawach opartych na twórczości Tuwima.

               

CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM

         22 października w ramach bibliotecznych spotkań z cyklu Cała Polska czyta dzieciom, maluszkom z oddziału "0" swoje umiejętności czytelnicze zaprezentowali uczniowie klasy 4e. Było chóralne czytanie "Lokomotywy", recytacja wybranych wierszy Tuwima wzbogacona rekwizytami, które wykonali czwartoklasiści oraz wspólna inscenizacja "Rzepki".

       Nad przygotowaniem uczniów 4e czuwali - p. Ewa Biarda - wychowawca        i p. Oleg Pawluczuk - polonista. Spotkanie zorganizowała p. Ewa Pawluczuk.

 

 

              KONKURS                   KONKURS                     KONKURS

    30 października 21 uczniów klas trzecich zmierzyło się z pytaniami konkursowymi dotyczącymi życia i twórczości Juliana Tuwima. Prawidłowe odpiwiedzi wymagały rzetelnej znajomości biografii i utworów poety. Oto laureaci:

I miejsce - Julia Bryzek, kl. 3a i Wojciech Górczyński - kl. 3d

II miejsce Izabela Florczykiewicz, kl. 3b i Michał Lipka, kl. 3a

III miejsce Krzysztof Michalczuk - kl. 3b

        GRATULUJEMY!!!


PROSZĘ PAŃSTWA, OTO MIŚ...

        Bardzo lubimy ŚWIATOWY DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA!                         W tym roku uczniowie klasy 1e wraz ze swoimi ukochanymi misiami zawitali do Oddziału dla Dzieci MBP. Było bajkowo i bardzo radośnie w książkowej krainie misiów.


RANY JULEK!!!

            O tym, jak Julian Tuwim został poetą dowiedzieliśmy się na spotkniu z panią AGNIESZKĄ FRĄCZEK, autorką najnowszej książki o Tuwimie. Twórczość Pani Agnieszki znamy doskonale! Cenimy jej humor i nietuzinkowe pomysły. 

      W spotkaniu zorganizowanym 4 grudnia przez Miejską Bibliotekę Publiczną wzięła udział chętnie czytająca klasa 2e, 3c,3d oraz 4a, 4e .

                    

 









 

O BRONIEWSKIM PRAWIE WSZYSTKO

     17 grudnia, dokładnie w 116 rocznicę urodzin patrona, piątoklasiści wykazali się znajomością tematu. Turniej był podsumowaniem projektu opracowanego przez p. Ewę Pawluczuk, a realizowanego przez wszystkie klasy piąte.

                

Najwięcej o patronie naszej szkoły wiedzą uczniowie klas:

I miejsce - klasa V F

II miejsce - klasa V E

III miejsce - klasa V A

 









 

SPOTKANIE INTEGRACYJNE W NASZEJ BIBLIOTECE

       W ramach TYGODNIA INTEGRACJI w bibliotece szkolnej zorganizowano spotkanie z panem Dariuszem Mikułowskim, pracownikiem Uniwersytetu Przyrodniczo-Humanistycznego w Siedlcach.

      Pan Dariusz jest osobą niewidomą, a jednak dobrze radzi sobie w naszym skomplikowanym świecie. Zawsze chętnie przychodzi do naszej szkoły, dzieli się doświadczeniami i nowinkami technicznymi, ułatwiającymi życie osób niewidomych.  Dzięki niemu możemy dowiedzieć się czegoś ciekawego! Za każdym razem mamy również okazję do wspólnego śpiewu.

             

 W spotkaniu zorganizowanym 5 grudnia przez p. Cymerman uczestniczyli uczniowie klas Va  i VId. 

I MIKOŁAJKOWA GRA TERENOWA

6 grudnia drużyny z klas czwartych brały udział w
     I MIKOŁAJKOWEJ GRZE TERENOWEJ. 

  Oj, nie było łatwo, ale za to zabawnie!!! Z zadań realizowanych w różnych miejscach szkoły najlepiej wywiązałoa się klasa 4e. Święty Mikołaj w grudniu jest bardzo zapracowany, ale jego pomocnicy słodko wynagrodzili wysiłki całej klasy. 

 

    Pomysłodawcą i organizatorem gry była p. Anna Terlikowska.     Nad  poprawnym wykonaniem zadań czuwali członkowie          STOWARZYSZENIA EDUKACYJNO-KRAJOZNAWCZEGO TRAMP-EK.

 


BAŚŃ ŁĄCZY POKOLENIA

Państwo Danuta i Kazimierz Kurowscy - nasi goście z okazji
DNIA BABCI I DZIADKA 
       czytając baśnie dzieciom z "Zeróweczki" włączyli się w akcję                        
Cała Polska czyta dzieciom

 

Imprezę zorganizowała dnia 17 stycznia pani Iwona Cymerman.

 


KONKURS                   KONKURS                  KONKURS

27 marca jedenastu uczniów klas V brało udział w konkursie na najpiękniej opowiedzianą polską legendę.  Jury wysłuchało opowieści znad morza i z gór, bo przyznać trzeba, że wybór jest ogromny! Najbardziej zaciekawili nas:

Filip Swinarski - kl Vf - I miejsce - legenda o Bazyliszku

Andżelika Bartosiak - kl. Vc - II miejsce - legenda o Kunegundzie z zamku Chojnik

Miłosz Abramczuk - kl. Va - III miejsce - legenda o Lajkoniku

GRATULUJEMY!!!
 


Miejska Biblioteka Publiczna w Siedlcach obchodzi w tym roku

ROK MŁODEGO CZYTELNIKA.

W związku z tym mamy nadzieję, że wieloletnia współpraca naszej szkoły z Biblioteką Miejską nabierze nowych rumieńców.

    Spotkania z pisarzami, autorami książek dla dzieci i młodzieży to wydarzenia, które zapamiętamy na całe życie. Są  dla nas okazją do podziękowania za frajdę czytania oraz do zadania nurtujących  pytań. Miło jest uświadomić sobie, że pisarze też kiedyś byli dziećmi, takimi jak my. No, może nie całkiem…

   Dnia 2 kwietnia uczniowie naszej szkoły skorzystali z zaproszenia Miejskiej Biblioteki Publicznej w Siedlcach na spotkanie z pisarzem
             TOMASZEM TROJANOWSKIM,
autorem powieści i opowiadań dla dzieci i młodzieży, laureatem m.in. .Nagrody Literackiej im. Kornela Makuszyńskiego, współpracującym z Teatrem Polskiego Radia, dziennikarzem telewizyjnym i nauczycielem.

         Spotkanie odbyło się z okazji Międzynarodowego Dnia Książki dla Dzieci
w ramach Roku Młodego Czytelnika.

     Pan Tomasz opowiedział nam o swoim dzieciństwie pełnym książek i wyobraźni, wolnym od nachalnych mediów – z wyjątkiem  audycji radiowej Codziennie powieść w wydaniu dźwiękowym.

Pokazał nam fotografie bohaterów swoich powieści – najprawdziwszych kotów, a także rękopisy i próbne wydruki komputerowe jednej ze swoich książek. Śmiało możemy stwierdzić, że dowiedzieliśmy się, skąd biorą się książki pana Trojanowskiego - Z DZIECIĘCEJ WYOBRAŹNI PISARZA, która „zaklina” rzeczywistość w słowa opowieści.

      Zachęcamy więc do czytania „Kocich historii” i innych książek Tomasza Trojanowskiego.

 

KWIECIEŃ - PLECIEŃ, BO PRZEPLATA...
... a nam bardzo podoba się to wiosenne zamieszanie! 

    Biblioteka Pedagogiczna im. Heleny Radlińskiej w Siedlcach zorganizowała dla nas spotkanie z pisarzem dla dzieci –

 panem RAFAŁEM WITKIEM.

    Spotkanie odbyło się w naszej szkolnej czytelni dnia 4 kwietnia.

    Pan Rafał jest jak czarodziej – wyczarowuje znakomitą zabawę ze swojej starej walizki, wystarczy dziecięcą ręką głębiej do niej sięgnąć.



Sam twierdzi, że stara się, by jego spotkania z młodymi czytelnikami były świętem wyobraźni, fantazji i dobrej literackiej zabawy.
A my przyznajemy rację!  BYŁO FAJNIE!!!!!!!!

 

KTO CZYTA, NIE BŁĄDZI!!!

KSIĄŻKA - PRZEŻYTEK CZY ATRAKCJA?

Odpowiedzi na to pytanie szukają wszyscy piątoklasiści na lekcjach organizowanych w maju przez panią Annę Terlikowską.                          Czy sztuka czytania dla przyjemności rzeczywiście zanika?               Jakie tytuły powinne znaleźć się w kanonie lektur szkolnych, by uczniowie chętnie po nie sięgali? Czy modne jest czytanie, czy posiadanie                 e-booków?

 Pewne jest tylko jedno . Ten temat wywołuje duże emocje - nie tylko wśród uczniówdevil
 

 

 

POZNAJEMY BIBLIOTEKĘ MIEJSKĄ

        Od kilkunastu lat p. Ewa Pawluczuk organizuje dla uczniów wszystkich klas szóstych cykliczne wycieczki do Biblioteki Miejskiej. Korzystając z uprzejmości i wskazówek pracowników MBP, możemy  "pomyszkować" po działach biblioteki, poćwiczyć w Informatorium samodzielne wyszukiwanie książek w katalogu oraz poznać w Czytelni Regionalnej dzieje Siedlcec i naszego regionu.

   

 

8 MAJA - Z ŻYCZENIAMI U PRZYJACIÓŁ W MBP

Nasze życzenia i symboliczne kwiatki były formą podziękowania pracownikom Biblioteki Miejskiej za wieloletnią współpracę, która przybiera coraz nowe kształty.

SERDECZNIE DZIĘKUJEMY:

  • za możliwość bliższego poznania dziłów biblioteki
  • za lekcje warsztatowe dla klas szóstych
  • za zaproszenia na imprezy czytelnicze dla młodszych uczniów
  • za spotkania z pisarzami i poetami
  • za udostępnianie zbiorów specjalnych


WYCIECZKA NA NIE-BAJKI 2

       25 maja klasa 3e a 30 maja klasa 3d obejrzały wystawę NIE-BAJKI 2, która została zorganizowana w Bibliotece Głównej Uniwersytetu Przyrodniczo-Humanistycznego w Siedlcach. Dzieci zwiedziły również poszczególne działy biblioteki i mogły sprawdzić, w jaki sposób Uniwersytet ułatwia zdobywanie wiedzy swoim niepełnosprawnym studentom.

          


CZYTAJMY RAZEM!!!

      Dnia 4 czerwca klasy 1a, b i c świetnie sie bawiły na imprezie zorganizowanej przez naszą MBP! Gościem honorowym był pisarz, dziennikarz, autor dziecięcych programów telewizyjnych, takich jak: Tik-Tak, Ciuchcia, Budzik -                        

ANDRZEJ MAREK GRABOWSKI

Impreza była inauguracją projektu CZYTAJMY RAZEM, w którym chętnie weźmiemy udział. A skoro razem... Z panem Grabowskim czytała nam niesamowita, zaprzyjaźniona Babcia Lenki - pani Grażyna Dobrosielska:)

 

 


  KULTURA (NIE TYLKO) SIEDLECKA

Dnia 12 czerwca uczniowie klasy 5d rozmawiali z panią 

AGNIESZKĄ JANISZEWSKĄ, 

redaktor naczelną Kultury Siedleckiej. Dzięki rzetelnej pracy dziennikarskiej wiadomo, co ciekawego można zobaczyć, usłyszeć lub robić w naszym mieście i w okolicy. Może ta rozmowa będzie inspiracją dla działań uczniów 5d?

   


 

RADOSNYCH, SŁONECZNYCH WAKACJI!!!


















 


















 


















 

                                                    

Aktualności

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 6 w Siedlcach
    Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 6 w Siedlcach, ul. Sienkiewicza 49
  • 25 794 35 91

Galeria zdjęć