• ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO

    ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO

    Zakończenie roku szkolnego 2025/20226

    8.00 - Msza Św. w Katedrze z udziałem dzieci, nauczycieli i rodziców;

    9.30 - uroczysta akademia - klasy VIII i VII;

    11.30 - akademia - klasy IV - VI;

    13.00 - akademia - klasy I - III.

  • TYDZIEŃ SAMORZĄDNOŚCI

    Nowa galeria TYDZIEŃ SAMORZĄDNOŚCI została dodana do albumu fotograficznego

  • TRZY LATA KLASY PATRONACKIEJ ETWINNING W SP 6 W SIEDLCACH

    Trzy lata Klasy Patronackiej eTwinning w SP 6 w Siedlcach – odważnie przecieramy szlaki!

     

    Trzy lata temu zapisaliśmy się na kartach historii programu eTwinning. 

     

    Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 6 im. Władysława Broniewskiego w Siedlcach została pierwszą i jedyną wówczas szkołą z Klasą Patronacką eTwinning w województwie mazowieckim, a jednocześnie znalazła się w elitarnym gronie zaledwie 18 szkół w całej Polsce, które rozpoczęły realizację tego innowacyjnego przedsięwzięcia.

     

    Dziś, po trzech latach, z dumą patrzymy na drogę, którą przeszliśmy – pełną międzynarodowych projektów, współpracy, kreatywności, nowych technologii i budowania kompetencji przyszłości.

     

    Ten rok przyniósł nam wyjątkowe wyróżnienie.

     

    Dyrektor szkoły Jolanta Pawlik oraz koordynatorka Klasy Patronackiej eTwinning Katarzyna Drabarek otrzymały list gratulacyjny od Minister Edukacji Barbary Nowackiej.

     

    W liście pani Minister podkreśliła:

     

    -  znaczenie programu eTwinning i Klas Patronackich w rozwijaniu kompetencji przyszłości;

     

    - rolę szkoły w kształtowaniu innowacyjności, krytycznego myślenia oraz odpowiedzialnego korzystania z technologii cyfrowych;

     

    - profesjonalizm nauczycieli oraz otwartość uczniów na współpracę z rówieśnikami z całej Europy;

     

    - tworzenie inspirującej przestrzeni edukacyjnej, w której wiedzę zdobywa się poprzez doświadczenie;

     

    - odważną realizację misji nowoczesnej edukacji opartej na współpracy międzynarodowej, dialogu międzykulturowym i kreatywnym wykorzystaniu nowych technologii.

     

    Szczególnie wzruszające są słowa, że nasi uczniowie „potrafią budować mosty współpracy ponad granicami”. 

     

    To wyróżnienie należy do całej społeczności naszej szkoły – dyrekcji, nauczycieli, uczniów, rodziców oraz wszystkich partnerów projektowych, którzy przez te trzy lata wspólnie tworzyli wyjątkową historię.

     

    Dziękujemy za zaufanie i idziemy dalej, bo pionierzy nie zatrzymują się po pierwszym sukcesie. 

  • SUKCES UCZNIA I UCZENNICY NASZEJ SZKOŁY W KONKURSIE PLASTYCZNYM

    Nowa galeria SUKCES UCZNIA I UCZENNICY NASZEJ SZKOŁY W KONKURSIE PLASTYCZNYM została dodana do albumu fotograficznego

    W kwietniu 2026 roku Szkoła Podstawowa nr 7 w Siedlcach zorganizowała XII Międzyszkolny Konkurs Plastyczny dla szkół podstawowych i przedszkoli „Żyjmy zdrowo i wesoło”. Temat edycji w tym roku szkolnym to „Mój przepis na zdrowie i radość”. Uczniowie naszej szkoły przystąpili do udziału w tym konkursie i wykonali bardzo pomysłowe i ciekawe prace plastyczne. Z radością informujemy, że pierwsze miejsce zajął Roman Dzhumara z klasy Vd, a Fatima Khadisova z klasy Vb otrzymała wyróżnienie. Serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.

  • SZKOŁA PROMUJĄCA ZDROWIE

  • DZIEŃ BEZ PLECAKA

    Nowa galeria DZIEŃ BEZ PLECAKA została dodana do albumu fotograficznego

    12 czerwca w klasie IIIb odbył się dzień bez plecaka. W tym dniu zostaliśmy piratami. Podzieliliśmy się na załogi steru, kotwicy i flagi. Kapitanem każdej drużyny został uczeń o najdłuższych stopach. Sami wykonaliśmy wszystkie rekwizyty, poznaliśmy przygody kapitana Hucka i szukaliśmy skarbu. Śpiewaliśmy morskie piosenki, a na koniec odbyły się zawody sportowe pomiędzy załogami. W trakcie zabawy towarzyszył nam dobry humor.

  • WIZYTA W NADLEŚNICTWIE

    Nowa galeria WIZYTA W NADLEŚNICTWIE została dodana do albumu fotograficznego

    15 czerwca klasa 2a odwiedziła salę edukacyjną w Nadleśnictwie Siedlce. Dzieci wzięły udział w zajęciach prowadzonych przez panią leśnik, których głównym tematem były zwierzęta żyjące w lesie. Uczniowie dowiedzieli się czym różni się poroże od rogów, oglądali filmiki z fotopułapek leśnych, podglądając życie zwierząt, rozwiązywały quizy wiedzy przyrodniczej, rozpoznawały odgłosy zwierząt, słuchały ciekawostek o sarnach, bobrach, bocianach i sójkach. Wizyta była wyjątkową okazją do pogłębienia wiedzy o ekosystemie leśnym oraz pracy leśników poprzez naukę i zabawę oraz uświadomiła, że las to skomplikowany organizm, który wymaga naszej troski i odpowiedzialnego zachowania.

  • DIECEZJALNY ZJAZD SZKOLNYCH KÓŁ CARITAS

    Nowa galeria DIECEZJALNY ZJAZD SZKOLNYCH KÓŁ CARITAS została dodana do albumu fotograficznego

    16 czerwca w Pratulinie odbył się Diecezjalny Zjazd Szkolnych Kół Caritas, w którym uczestniczyła 25 osobowa grupa wolontariuszy z naszej szkoły. Siedlecka Caritas świętowała 35 lecie istnienia dlatego centralnym punktem uroczystości była uroczysta Eucharystia sprawowana pod przewodnictwem bpa Kazimierza Gurdy. Uczestnicy zjazdu mieli też okazję aby pomodlić się przy relikwiach błogosławionych Wincentego Lewoniuka i jego 12 towarzyszy, którzy oddali życie w obronie wiary i kościoła. Po Eucharystii odbył się poczęstunek oraz gra terenowa, w której nasi wolontariusze zajęli I miejsce. Laureatom gratulujemy!

  • DZIEŃ PUSTEJ KLASY

    Nowa galeria DZIEŃ PUSTEJ KLASY została dodana do albumu fotograficznego

    Dnia 12 czerwca z okazji ogólnoświatowej akcji - edukacji w naturze "Dzień pustej klasy" uczniowie klas drugich wraz ze swoimi nauczycielami wzięli udział w wyjątkowych zajęciach terenowych zorganizowanych w Leśniczówce Lipniak. Celem wyjazdu była edukacja przyrodnicza oraz integracja zespołów klasowych na świeżym powietrzu. Pani leśnik Stanisława Gomułka opowiedziała dzieciom o swojej codziennej pracy oraz o tym, jak dbać o las i jego mieszkańców. Podczas wędrówki po lesie uczniowie rozpoznawali gatunki drzew, słuchali śpiewu ptaków oraz szukali tropów dzikich zwierząt. Dowiedzieli się również, jak ważną rolę w ekosystemie odgrywają warstwy lasu. Na zakończenie pobytu zorganizowano wspólne ognisko, pieczenie kiełbasek oraz gry i zabawy na polanie. Pobyt w leśniczówce był dla drugoklasistów wspaniałą lekcją przyrody w praktyce. Dzieci wróciły do szkoły pełne wrażeń i bogatsze o nową wiedzę.

  • PODSUMOWANIE MIĘDZYNARODOWEGO KONKURSU MATEMATYCZNEGO „KANGUR” 2026

    Nowa galeria PODSUMOWANIE MIĘDZYNARODOWEGO KONKURSU MATEMATYCZNEGO „KANGUR” 2026 została dodana do albumu fotograficznego

    29 maja 2026 roku odbyło się oficjalne podsumowanie Międzynarodowego Konkursu Matematycznego „Kangur”. Z przyjemnością informujemy o sukcesach naszych uczniów. Bardzo dobry wynik uzyskał: Maciej Mikiciuk (kl. 6b) Wyróżnienia otrzymali: Marcelina Mędza (kl. 3a) Piotr Siwiec (kl. 4b) Alicja Cybulska (kl. 4b) Aleksander Chromiński (kl. 5b) Dominik Ostrowski (kl. 5a) Eliza Szczygielska (kl. 5a) Filip Lasota (kl. 6a) Julia Janik (kl. 8a) Serdecznie gratulujemy wszystkim laureatom i wyróżnionym uczniom. Życzymy dalszych sukcesów oraz nieustającej pasji do odkrywania fascynującego świata matematyki!

  • SUKCES MAI DOMAGAŁY W FINALE 42. KONKURSU RECYTATORSKIEGO DLA DZIECI I MŁODZIEŻY IM. KORNELA MAKUSZYŃSKIEGO

    Nowa galeria SUKCES MAI DOMAGAŁY W FINALE 42. KONKURSU RECYTATORSKIEGO DLA DZIECI I MŁODZIEŻY IM. KORNELA MAKUSZYŃSKIEGO została dodana do albumu fotograficznego

    Miło nam poinformować, że Maja Domagała z klasy IIa zdobyła III miejsce w Finale 42. Konkursu Recytatorskiego dla Dzieci i Młodzieży im. Kornela Makuszyńskiego w kategorii klas I–III. Konkurs odbył się 10 czerwca w Miejskim Ośrodku Kultury. Gratulujemy Mai wspaniałego wyniku i życzymy kolejnych sukcesów!

  • KONKURS RECYTATORSKI

    Nowa galeria KONKURS RECYTATORSKI została dodana do albumu fotograficznego

    42 Konkurs Recytatorski dla Dzieci i Młodzieży im. Kornela Makuszyńskiego Dnia 22 maja 2026r. w Miejskim Ośrodku Kultury odbyły się Eliminacje Miejskie 42 Konkursu Recytatorskiego dla Dzieci i Młodzieży im. Kornela Makuszyńskiego. Miło nam poinformować, że Laureatkami tego konkursu zostały: II miejsce - Maja Domagała kl. IIa II miejsce - Małgorzata Bala kl. VIIa Uczennice awansowały do finału konkursu i będą reprezentowały nasze miasto na szczeblu powiatowym Wyróżnienia w tym konkursie otrzymali: Adam Aniołek kl. IIIa Urszula Terlikowska kl. IVb Elena Kaczmarska kl. IVb Michał Dudkiewicz kl. VIIb Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom, a za finalistki trzymamy mocno kciuki na kolejnym etapie konkursowych zmagań.

  • MIĘDZYSZKOLNE DYKTANDO Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO

    Nowa galeria MIĘDZYSZKOLNE DYKTANDO Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO została dodana do albumu fotograficznego

    Sukces naszych uczniów w IV Międzyszkolnym Dyktandzie z Języka Angielskiego.

    27 maja 2026 r. w Szkole Podstawowej nr 3 w Siedlcach odbyło się IV Międzyszkolne Dyktando z Języka Angielskiego dla uczniów I etapu edukacyjnego. Naszą szkołę reprezentowali Patryk Bieniek oraz Artem Valeev. Z ogromną radością informujemy, że Patryk Bieniek zdobył I miejsce, natomiast Artem Valeev zajął III miejsce. Serdecznie gratulujemy naszym uczniom wspaniałych wyników oraz życzymy dalszych sukcesów w rozwijaniu umiejętności językowych!

  • OBIADY - CZERWIEC

    OBIADY - CZERWIEC

    Obiady czerwiec 2026 :

     uczeń - 17 dni x 6 zł = 102

     

    Proszę o odliczenie zgłoszonych dni nieobecności oraz wycieczki.

    Osoby, które nie odliczyły Zielonej Szkoły w maju -  proszę odliczyć w czerwcu.

     przelew do dnia 31.05.2026

    w tytule przelewu – imię i nazwisko dziecka, klasa,  obiady – czerwiec 2026 (patrz: informacja dla rodziców)

     

     nr konta 52 1050 1953 1000 0023 5336 1146

     

    obiady dla pracowników - 153 zł

    Nieobecność dziecka należy zgłosić z dziennym wyprzedzeniem, najpóźniej w dniu absencji do godz. 9.00 telefonicznie  25 794 3595 lub 25 794 3591

    Rodzice dzieci korzystających z refundacji MOPR zobowiązani są do zgłoszenia nieobecności dziecka na obiedzie.

  • SUKCES UCZNIA NASZEJ SZKOŁY W KONKURSIE PLASTYCZNYM

    Nowa galeria SUKCES UCZNIA NASZEJ SZKOŁY W KONKURSIE PLASTYCZNYM została dodana do albumu fotograficznego

    21 maja 2026 roku w Bibliotece Głównej Uniwersytetu w Siedlcach odbyło się uroczyste podsumowanie konkursu plastycznego „Droga, Prawda, Życie – Źródła Sztuki Naiwnej”. Konkurs odbył się pod honorowym patronatem Biskupa Siedleckiego, Prezydenta Miasta Siedlce, Dyrektora Caritas Diecezji Siedleckiej oraz Rektora Uniwersytetu w Siedlcach. Podczas wydarzenia odbył się wernisaż wystawy pokonkursowej, na którym zaprezentowano piękne prace plastyczne uczestników oraz wręczono nagrody i pamiątkowe dyplomy. Laureatem tego konkursu jest uczeń naszej szkoły Adrian Maciejewski z klasy V c. Serdecznie gratulujemy!

  • WIOSENNE DRZEWKO CZYTELNICZE - projekt NPRCz 2.0 dla klas IV

    Nowa galeria WIOSENNE DRZEWKO CZYTELNICZE - projekt NPRCz 2.0 dla klas IV została dodana do albumu fotograficznego

    Między 27 kwietnia a 22 maja b.r. wszyscy czwartoklasiści pochylali się nad zadaniami projektowymi z Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0. Po wypożyczeniu książek z naszej biblioteki i samodzielnej lekturze sporządzali zwięzłe notatki reklamujące ich treść, które umieszczali na listkach wykonanych według własnych pomysłów. Każda praca zawierała też identyfikator, czyli metryczkę /autor i tytuł pozycji/. Podsumowaniem projektu jest ekspozycja prac na drzewku w holu, aby zainteresować jak najszersze grono kolegów.

  • MIĘDZYSZKOLNA LIGA PRZEDMIOTOWA - SUKCESY NASZYCH UCZENNIC

    Nowa galeria MIĘDZYSZKOLNA LIGA PRZEDMIOTOWA - SUKCESY NASZYCH UCZENNIC została dodana do albumu fotograficznego

    Dnia 15 maja 2026 roku w Sali Białej Miejskiego Ośrodka Kultury w Siedlcach odbyło się uroczyste podsumowanie XXII Międzyszkolnej Ligi Przedmiotowej – konkursu, w którym uczniowie z siedleckich szkół podstawowych mierzyli się z zadaniami sprawdzającymi wiedzę i umiejętności z różnych przedmiotów.

    Jest nam niezmiernie miło poinformować o sukcesach naszych uczennic.

    Emilia Tokarczyk z klasy 3a wywalczyła I miejsce w zakresie edukacji wczesnoszkolnej. Uczennicę do konkursu przygotowały panie Elżbieta Ziółkowska i Katarzyna Dziewulak.

    Alicja Zagalska z klasy 6c zdobyła II miejsce w konkursie z muzyki. Do udziału w lidze przygotowywał ją pan Mariusz Orzełowski.

    Serdecznie gratulujemy naszym uczennicom oraz ich nauczycielom. To piękne osiągnięcia, które potwierdzają, że pasja, systematyczna praca i zaangażowanie prowadzą do sukcesu.

    Jesteśmy bardzo dumni z naszych laureatek!

  • KOLEJNY SUKCES SZKOLNEGO TEATRZYKU „ISKIERKI”!!!

    Nowa galeria KOLEJNY SUKCES SZKOLNEGO TEATRZYKU „ISKIERKI”!!! została dodana do albumu fotograficznego

    Dnia 14 maja 2026 roku uczniowie klasy IIIa zajęli I MIEJSCE w XIV Festiwalu Kultury Ostrówek 2026 prezentując spektakl „Jak Smutek ze Zgryzotą po świecie wędrował”.

    Komisja konkursowa oceniała: kreatywność i pomysłowość prezentowanych spektakli, kulturę słowa, interpretację sceniczną, zaangażowanie uczestników.

    Aktorzy: Adaś Aniołek, Witek Białach, Julia Błaszczuk, Polina Chepurna, Yevhen Chopko, Oliver Chylik, Nikola Dziewulska, Matylda Figurska, Miłosz Gałecki, Szymon Gregorczyk, Hania Kania, Zosia Kryńska, Marcelina Mędza, Alan Myszka, Sofia Saviuk, Emilia Tokarczyk, Artem Valeev, Ola Zdanowska wspaniale zagrali swoje role zdobywając najwyższe oceny jury.

    BRAWO! GRATULACJE! BYLIŚCIE WSPANIALI!

    Uczniowie pracowali pod opieką p. Katarzyny Dziewulak i p. Agnieszki Mistewicz

  • REKRUTACJA DO SZKÓŁ PONADPODSTAWOWYCH

    REKRUTACJA DO SZKÓŁ PONADPODSTAWOWYCH

    Rekrutacja do szkół ponadpodstawowych na rok szkolny 2026/2027

    14 maja 2026 r. rozpocznie się postępowanie rekrutacyjne do klas pierwszych szkół ponadpodstawowych na rok szkolny 2026/2027.

    Rekrutacja prowadzona będzie w formie elektronicznej na stronie https://liblink.pl/ZjEXtS19UW

    Informacje dotyczące postępowania rekrutacyjnego na rok szkolny 2026/2027 znajdują się na stronie: https://liblink.pl/7ad6WRXw6g

    Wniosek o przyjęcie do szkoły może być złożony do nie więcej niż trzech wybranych publicznych szkół w terminie do 27 maja 2026 roku.

  • BAŚNIOWY ŚWIAT ANDERSENA - PROJEKT CZYTELNICZY

    Baśniowe klimaty w literaturze są pierwszoklasistom szczególnie bliskie, stąd wybór tematu projektu czytelniczego zrealizowanego w obu klasach I w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0. Zaproponowane różnorodne formy aktywności, tj.: teatrzyk Kamishibai, tydzień głośnego czytania baśni Andersena, wypożyczenie i samodzielna lektura dowolnej baśni autora, zaprezentowane następnie w formie plastycznej, zaktywizowały uczniów. Formą nagrody była wystaw ich prac. W projekcie uczestniczyli wszyscy pierwszoklasiści.

strona:

Aktualności

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 6 w Siedlcach
    Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 6 w Siedlcach, ul. Sienkiewicza 49
    Adres e-doręczeń: AE:PL-60799-74776-CTEHA-20
  • 25 794 35 91

Galeria zdjęć