" MAŁY PRZEBOJOWY MUZYK - POLSKIE PIEŚNI PATRIOTYCZNE I WOJSKOWE " (kategoria klasy II - III):
I miejsce - Dominik Kur z kl. II d
II miejsce - Joanna Stelingowska z kl. II c
III miejsce - Alicja Wilińska z kl. II b
" POLSKIE PIEŚNI PATRIOTYCZNE " (kategoria klasy IV - VIII):
I miejsce - Filip Lisowski z kl. VIII d
I miejsce - Zuzanna Mroczkowska z kl. VII a
I miejsce - Marta Maliszewska z kl. VII a
II miejsce - Urszula Chojecka z kl. V e
II miejsce - Szymon Łukasiak z kl.IV a
GRATULACJE ! ! ! 🎶 🎵 🎤
Do konkursu " Mistrz Czytania" zgłosiło się 33 uczniów z klas IV-VIII.
KLASY IV – VI
I miejsce – Karolina Jastrzębska – kl. V F
– Mateusz Czapla – kl. V E
II miejsce – Zofia Lisowska – kl. V C
III miejsce – Zuzanna Szkutowicz – kl. VI A
KLASY VII – VIII
I miejsce – Zuzanna Mroczkowska – kl. VII A
II miejsce – Milena Tur – kl. VII A
III miejsce – Klaudia Radzikowska – kl. VII B
– Kacper Jastrzębski – kl. VIII A
W finale konkursu dnia 22 listopada /czwartek/ w SCDiDN naszą szkołę reprezentować będą uczniowie, którzy zajęli I miejsca.
Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z uroczystej akademii z okazji 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości: GALERIA ZDJĘĆ - NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI
Dnia 9 listopada 2018 roku o godznie 11:00 na sali gimnastycznej rozpoczęła się akademia z okazji setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.
Naszą uroczystość uświetnili swoją obecnością wspaniali goście: pan Wojciech Kudelski – Prezydent Miasta Siedlce, pan Sylwester Różycki – zastępca dyrektora Delegatury w Siedlcach Mazowieckiego Kuratorium Oświaty w Warszawie, pan Mariusz Bułas – starszy wizytator Delegatury w Siedlcach Mazowieckiego Kuratorium Oświaty w Warszawie, pan Robert Chojecki – wiceprzewodniczący Rady Miasta Siedlce, pan Sławomir Kurpiewski – Naczelnik Wydziału Edukacji Urzędu Miasta Siedlce, pan Jerzy Myszkowski – radny Miasta Siedlce, pułkownik Jarosław Ostrowski z 18 – tej Dywizji Zmechanizowanej, pani komisarz Agnieszka Świerczewska z Miejskiej Policji w Siedlcach, brygadier Waldemar Rostek – zastępca komendanta Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Siedlcach, pan Jan Łopuch – Prezes 27 Oddziału Związku Polskich Spadochroniarzy w Siedlcach, pani Iwona Orzełowska – dyrektor Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej w Siedlcach, pan Witold Bobryk – Przewodniczący Rady Rodziców.
Uroczystość prowadzili pani wicedyrektor Elżbieta Ziółkowska i pan Leszek Kierklewicz. W akademii uczestniczyli uczniowie klas 7 i 8 oraz delegacje klas 6 i 5. Wszyscy ubrani byli na galowo i mieli przypięte biało-czerwone kotyliony. Wszyscy goście i uczniowie występujący w montażu słowno - muzycznym otrzymali przygotowane na tę okazję okolicznościowe kotyliony. Święto rozpoczęło się od wprowadzenia sztandaru szkoły. Zgodnie z wytycznymi Minister Edukacji pani Anny Zalewskiej o godzinie 11:11 cała społeczność szkolna odśpiewała hymn państwowy. W naszej szkole hymn śpiwano na sali gimnastycznej oraz na korytarzach szkolnych. Sygnałem do rozpoczęcia wspólnego śpiewania był dzwonek szkolny.
W części artystycznej akademii szanowni goście, nauczyciele i uczniowie obejrzeli montaż poetycko – muzyczny poświęcony ojczyźnie i walce o jej wolność. Została przygotowana przez uczniów klas 8a, 8c, 8d, 7a, 4a i zespołu wokalnego. Pracowali oni pod kierunkiem pana Norberta Bogdańskiego, pani Doroty Kalinowskiej, pani Katarzyny Tarkowskiej i pani Karoliny Niezgody. Była to wspaniała lekcja historii.
Po akademii wszyscy udali się na boisko szkolne, aby wspólnie wypuścić w niebo biało-czerwone balony z życzeniami dla Polski. Uczniowie naszej szkoły pod kierunkiem nauczycieli napisali życzenia od serca dla ojczyzny. Wystawę tych życzeń można obejrzeć i przeczytać w holu szkoły na parterze. Kopie życzeń uczniowie umieścili w balonach wypełnionych helem. W imieniu całej społeczności szkolnej balony wypuścili przedstawieciele samorządu uczniowskiego.
Następnie goście, nauczyciele i uczniowie występujący w akademii udali się na słodki poczęstunek.
Dnia 11.11.2018 roku w tak ważnym dla Polski dniu ponad 60 uczniów z klas I-VIII reprezentowało nasza szkołę w Biegach Niepodległościowych w 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości. Zwarta ekipa dzielnie stawiła się na starcie. Przy ogromnym wsparciu i dopingu rodziców wszyscy zameldowali się na mecie i otrzymali pamiątkowe medale i koszulki. Zespołowo chłopcy zajęli miejsce III, a dziewczynki miejsce IV.
Późnym popołudniem w szkole spotkali się rodzice, nauczyciele i uczniowie by wspólnie uczestniczyć w wyjątkowej uroczystości z okazji "urodzin" wolnej Polski. Było bardzo uroczyście i podniośle. W przemiłej atmosferze mogliśmy spędzić ten wieczór, a przy okazji zgłebić wiedzę na temat losów naszej ojczyzny.
Pasowani niedawno na czytelników pierwszoklasiści ponownie przybyli na spotkanie z bohaterami literackimi do szkolnej biblioteki, gdzie wysłuchali baśniowych opowieści Smoka ze Smoczej Jamy w wykonaniu zaproszonego gościa / klasa IA i IC dnia 06 listopada, klasa IB – 08 listopada/.
Smoczyca, czyli p. Agnieszka Żydowicz-Chomicz, uatrakcyjniła literackie spotkanie zabawami ruchowymi, śpiewem i tańcem.
Była to impreza z cyklu „Cała Polska czyta dzieciom”
Projekt "Włączenie poprzez nieformalne i cyfrowe klasy" w ramach programu Erasums+ oficjalnie otwarty.
Dnia 5 listopada 2018 roku projekt "Włączenie poprzez nieformalne i cyfrowe klasy"- „The Non-Formal and the Digital Classrooms for Inclusion” realizowany w ramach programu Erasmus+ Edukacja Szkolna dofinansowany z Unii Europejskiej został oficjalnie otwarty. Projekt będzie realizowany przez najbliższe dwa lata przez cztery szkoły partnerskie: Szkołę Podstawową z Oddziałami Integracyjnymi Nr 6 w Siedlcach, Polska; Școala Gimnazială ,,Vasile Lucaciu”, Apa, Satu Mare, Rumunia - koordynator projektu; 16 I.C. "S. Chindemi, Siracuza, Włochyly; Aksemseddin Bilim ve Sanat Merkezi, Nigde/MERKEZ, Turcja. Podczas spotkania zostały przedstawione cele i założenia projektu. Cała Szkoła będzie podejmowała różnorodne działania formalne i cyfrowe dla włączenia społecznego naszych uczniów. Wszystkim przybyłym gościom bardzo dziękujemy za przybycie.
Kolejny rok szkolny to dla naszej biblioteki powitanie i przyjęcie klas pierwszych do grona czytelników.
W środę 31 października wszyscy pierwszoklasiści wraz z nauczycielami odwiedzili naszą szkolną czytelnię. Złożyli uroczystą przysięgę i obejrzeli program artystyczny popularyzujący literaturę oraz uwrażliwiający na poszanowanie książki, którą zaprezentował Klub Miłośników Książki, czyli grupa uczniów z klasy VIc: Hania Cylwik, Gosia Bonat, Klaudia Kurmanowska, Oskar Błoński i Marcel Szafrański.
Następnie każdy pierwszak poznał zasady wypożyczeń i po raz pierwszy
samodzielnie wybrał książkę, którą zabrał ze sobą do domu.
Całość przygotowała i poprowadziła p. Ewa Pawluczuk.
Wszystkim nowym czytelnikom życzymy samych pasjonujących lektur!
Serdecznie zapraszamy rodziców i uczniów do wzięcia udziału w uroczystej wieczornicy zorganizowanej z okazji 100 - lecia odzyskania niepodległości. Zgłoszenia u wychowawców.
Dnia 31 października 2018 r. odbył się w naszej szkole koncert patriotyczny w wykonaniu zespołu Limbos.
Filip Lisowski, uczeń klasy 8d na etapie wojewódzkim Konkursu Krasomówczego zajął III miejsce. Gratulujemy sukcesu!!!
Spotkanie dla kreatywnych rodziców. Tym razem dla: tatusiów, ojców, „starych”.
Temat wiodący spotkania: Role ojca jakie odgrywamy wobec naszych dzieci.
Czemu warto przyjść?
- spotkania dadzą Ci praktyczną wiedzę nt. wychowania dzieci przez mężczyzn.
- pozwolą wymienić najlepsze praktyki i doświadczenia w gronie zaangażowanych ojców.
- pomogą każdemu w codziennym zmaganiu się z rolą taty.
- pozwolą Ci nawiązać kontakty z innymi aktywnymi ojcami.
Kiedy? 6.11.2018r. godzina - 16.30-18.00
Gdzie? Sala 105
moderator
Maria Jakimiuk - psycholog
W zwykłym szkolnym dniu Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 6 w Siedlcach WIELKIE WYDARZENIE. Dnia 30 października 2018 r. to czas spotkania gwiazdy juniorskiego tenisa - Igi Świątek oraz jej taty Tomasza (olimpijczyka wioślarstwa) z naszą młodzieżą. Imprezę prowadziła p. Beata Schwartz-Oleszczuk - nauczyciel wychowania fizycznego. Wydarzenie przebiegało w bardzo sympatycznej atmosferze. Współprowadzący uczniowie przedstawili sukcesy Igi w prestiżowych turniejach ITF oraz WTA. Zwycięstwo olimpijskie, a także zwycięstwo Wimbledonu 2018. Następnie Iga i jej tata odpowiadali na pytania zadawane przez uczestników spotkania. OLIMPIJKA to bardzo mądra, skromna i życzliwa osoba, która przekazała nam wiele życiowych wskazówek. Mimo młodego wieku ma bardzo dojrzałe podejście do życia, co wywarło na nas duże wrażenie. Potem ustawiła się ogromna kolejka po autografy, które Iga zapisywała na pamiątkowych zakładkach do książek. Na koniec były pamiątkowe fotografie z zaproszonymi gośćmi, których pożegnano gromkimi owacjami na stojąco. Współprowadzący podziękowali wręczając bukiecik kwiatów. Wydarzenie spotkało się z dużym zainteresowaniem mediów nie tylko lokalnych - TVP 3, Tygodnik Siedlecki, Radio Eska, portal Podlasie24.pl
Dnia 30 października 2018 r. Szkolne Koło PCK pod przewodnictwem p. K. Frankowskiej zorganizowało cykliczną akcję – „Sprzątanie zapomnianych grobów” na cmentarzu Centralnym w Siedlcach. W pracach wzięli udział uczniowie kl. V f – sportowej wraz z nauczycielkami – p. Eweliną Wiszniewską i p. Iloną Mroczkowską. Uczniowie z wielkim zaangażowaniem porządkowali zabytkowe, lecz zapomniane i zaniedbane groby. Niektóre z nich pochodzą nawet z dziewiętnastego i początku dwudziestego wieku. Dla wszystkich uczestników przedsięwzięcia, a przede wszystkim dla uczniów była to wspaniała lekcja historii, wychowania w poczuciu najwyższych wartości i nauka wspólnego działania.
Organizatorka – p. Karolina Frankowska bardzo dziękuje uczniom i nauczycielkom za udział i pomoc w akcji.
Sprzedaż abonamentów na m-c listopad 2018:
30.10. (wtorek), 31.10. (środa), 5.11. (poniedziałek)
w godz. 7.30 – 15.30
cena - 62,70
Dnia 25 października 2018r. w Samorządowym Centrum Doradztwa i Doskonalenia Nauczycieli w Siedlcach odbyło się uroczyste wręczenie dyplomów i nagród laureatom konkursu plastycznego "Letnia przygoda''.
Uczniowie naszej szkoły zajęli dwa pierwsze miejsca w kategorii klas VI-VIII.
I miejsce - Wiktoria Woźnica klasa VIb
Igor Hołubiec klasa Va
II miejsce - Eryk Bargieł klasa Va
Laureatom serdecznie gratulujemy.
Z prawdziwą przyjemnością informujemy, że 277 projektów polskich eTwinnerów zostało nagrodzonych Europejską Odznaką Jakości.
W tym dziewięć odznak przyznano nauczycielom naszej Szkoły! Osiem Katarzynie Drabarek i jedną Marcie Niesiołowskiej.
Oznacza to, że praca nauczycieli, praca uczniów i szkoły została oceniona jako reprezentująca najwyższy europejski poziom.
Serdecznie gratulujemy laureatom tego wyjątkowego wyróżnienia, szkołom oraz uczniom, którzy wzięli udział w nagrodzonych projektach!