WYNIKI KONKURSU PLASTYCZNEGO "Czysty świat w oczach dziecka".
I miejsce
Eryk Szulc kl. I a
II miejsce
Maja Szczygielska II c
III miejsce
Marta Tobijańska II c
wyróżnienie:
Adrianna Kołkowicz II c
Wyniki etapu szkolnego ogólnopolskiego konkursu plastycznego "Władysław Broniewski patronem mojej szkoły"
I miejsce
Nikola Kiersztyn Ic
Adrianna Kołkowicz IIc
II miejsce
Aleksandra Suracka Ib
Ewelina Borkowska IIIg
III miejsce
Hanna Wawrzyszczuk IIa
Joanna Stelingowska Ic
wyróżnienia:
Aleksandra Kalicka IIIf
Sara Adamowicz Ib
laureatka klas starszych
Julia Bryzek VIIa
Kategoria 1
I miejsce
Adrianna Kołkowicz kl. II c
II miejsce
Maja Szczygielska II c
Aleksandra Kalicka III f
III miejsce
Krzysztof Goławski III a
Grzegorz Stefaniuk
wyróżnienie:
Aleksandra Szymanek III f
Aleksandra Soszyńska III e
Kategoria 2
I miejsce
Patryk Kopański VII b
II miejsce
Kinga Możdżonek VI b
III miejsce
Patrycja Ułanowska VI b
W dn.16.03.2018r. odbył się konkurs w ramach IV Międzyszkolnej Olimpiady Małych Ekologów - pt."Muzyka w przyrodzie". Oceniany był dobór repertuaru - treści ekologiczne, nowatorskie opracowanie układu choreograficznego, interpretacja oraz ogólny wyraz artystyczny. W konkursie udział wzięli: Alicja Wilińska kl. Ib z piosenką "Nie warto mieszkać na Marsie", Aleksandra Suracka kl. Ib z piosenką "Ekoskrzat", która zakwalifikowała się do następnego etapu i 3 uczestników z klasy IIIa jako zespół wokalny w składnie: Szymon Łukasiak, Gabriela Kopryjaniuk, Wiktoria Kania z piosenką "Zadbajmy o przyrodę". Oni również zdobyli serca jury i zakwalifikowali się do dalszego etapu konkursu. Wszystkim uczestnikom konkursu gratulujemy talentu, pomysłowości oraz trzymamy za nich kciuki w następnym etapie zmagań wokalnych.
Maciej Kaczor, uczeń klasy 7d zakwalifikował się to etapu powiatowego konkursu historycznego. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
Dnia 14 marca 2018 r. odbyła się w naszej szkole kolejna „żywa lekcja przyrody”, którą prowadził pan Sławomir Rubaj, przedstawiciel agencji KLAPS ART z Krakowa. Tegoroczne spotkanie, w którym uczestniczyli uczniowie klas IV- VI dotyczyło pajęczaków. Wszyscy obecni z wielkim zainteresowaniem słuchali informacji na temat budowy, czynności życiowych oraz zwyczajów tych zwierząt. Ogromnych emocji dostarczyło oglądanie żywych okazów przedstawicieli ptaszników: kędzierzawego, królewskiego i największego z nich - herkulesa oraz skorpionów: tajskiego i karpackiego. Największym przeżyciem był bezpośredni kontakt z ptasznikiem kędzierzawym, na który zdecydowali się najodważniejsi z obecnych na sali. „Żywa lekcja przyrody” nie tylko znacznie wzbogaciła wiedzę o pajęczakach, ale pozwoliła także niektórym uczniom przełamać niechęć oraz opanować strach przed tymi zwierzętami.
GALERIA ZDJĘĆ: http://sp6siedlce.edupage.org/photos/?photo=album&gallery=249
Ogłaszamy zbiórkę elektrośmieci !
Czas na wiosenne porządki !
Nasza szkoła przyłączyła się do programu: MOJE MIASTO BEZ ELEKTROŚMIECI. Dzięki zbiórce możemy zadbać o nasze środowisko, a także otrzymać ciekawe pomoce dydaktyczne. Jeżeli chcesz i możesz pomóc, to przynieś lub przywieź do szkoły stary, zużyty sprzęt elektryczny lub elektroniczny. Zbiórka sprzętu odbędzie się w dniach 26 - 28.03. 2018 r. Zużyty sprzęt gromadzimy w budynku szkoły na parterze za windą. Za przyniesione elektrośmieci można otrzymać dodatkowe punkty z zachowania, takie same jak za zbiórkę surowców wtórnych.
Konkurs „Siedlecka woda kranowa - zdrowa i wyjątkowa”
Dnia 14 marca 2018r. na kole naukowym przyrodników, wykonaliśmy prace plastyczne o tematyce siedleckiej wody kranowej. Prace zostały wykonane za pomocą kredek ołówkowych i pastelowych. Wszystkie prace zostały wykonane przez dzieci z ogromną chęcią i radością, następnie zostały przekazane organizatorowi konkursu, którym było Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. w Siedlcach.
Do zbioru prac dołączyły projekty zrealizowane pod okiem pani Agnieszki Kaczmarskiej utworzone na zajęciach plastycznych.
W środę 14 marca 2018r. w świetlicy szkolnej odbył się konkurs wiersza czytanego „Wiosna w poezji dla dzieci”. Konkurs zorganizowała i przeprowadziła p. Anna Pytlak. Uczestnicy konkursu zobowiązani byli nauczyć się pięknie czytać wybrany wiersz o wiośnie. Ponadto mogli przynieść rekwizyt lub przebrać się zgodnie z tematyką wiersza. Dziewczynki i chłopcy byli oceniani przez trzyosobową komisję w składzie: p. Anna Terlikowska, p. Joanna Kryńska i p. Małgorzata Tchórzewska.
Laureaci konkursu:
I miejsce
Alicja Jastrzębska, kl. Id
Miłosz Kowalczyk, kl. IIIf
II miejsce
Łucja Wilińska, kl. IIId
Emilia Zasowska, kl. IIId
III miejsce
Kacper Brodzik, kl. IIa
Adrian Paniak, kl. IIb
Wyróżnienia
Sara Adamowicz, kl. Ib
Dawid Kimsa, kl. Id
Krystian Szmitkowski, kl. Id
Oliwia Tchórzewska, kl. Id
Serdecznie gratulujemy zwycięzcom konkursu!
GALERIA ZDJĘĆ: http://sp6siedlce.edupage.org/photos/?photo=album&gallery=247
KONKURS !!! „Wiosna modna Pani - projekt sukni Pani Wiosny”
W dniu 12 marca 2018r. odbyły się specjalne zajęcia dla uczniów uczęszczających na świetlicę szkolną. Dzieci tworzyły projekt wiosennych sukni dla Pani Wiosny. Z pośród wszystkich prac wybraliśmy pięć propozycjii i wysłaliśmy do Szkoły Podstawowej nr 26 w Krakowie, która jest organizatorem konkursu. Wszystkim dzieciom bardzo dziękujemy za zaangażowanie i włożony trud w projekt. Zapraszamy do podejrzenia Naszych zajęć, oglądając galerię zdjęć… Z niecierpliwością oczekujemy na wyniki konkursu!!!
GALERIA ZDJĘĆ: http://sp6siedlce.edupage.org/photos/?photo=album&gallery=248
Dnia 3 marca 2018r. Międzyszkolna Świetlica Młodzieżowa "SZÓSTKA" zorganizowała Zawody modeli halowych F1N dla uczniów szkół podstawowych. Prezentowane modele zostały samodzielnie wykonane przez zawodników.
Jury w składzie:
Kierownik MŚM i organizator zawodów: Marek Próchniak
Sędzia główny: Mirosław Woźniak
przyznało:
I miejsce: Tomasz Kurowski SP z OI nr 6
II miejsce: Maksymilian Tymoszuk SP z OI nr 6
III miejsce: Wojciech Kadej ZO Wiśniew
GALERIA ZDJĘĆ: http://sp6siedlce.edupage.org/photos/?photo=album&gallery=250
Dnia 7 III 2018r. w Parku Wodnym odbyły się Międzyszkolne Zawody Pływackie. Naszą szkołę pod opieką p.Edyty Karwowskiej reprezentowali: Ostrowski Ignacy 1b, Rudziński Kacper 3c, Ostrowski Aleksander 3d, Szczepanik Adam 4c, Kaczmarska Emilia 4d, Szczepańska Amelia 4d, Wiewiórka Tomasz 6b, Truskalski Szymon 7a, Kopański Patryk 7b, Tarasiuk Kacper 7c, Szczepanik Szymon (II) 7d, Szczepanik Szymon (VI) 7d. Wszystkie starty naszych zawodników były bardzo udane. Uczniowie poprawili swoje rekordy życiowe, a debiutanci pokazali piękną technikę pływacką stylami: dowolnym, grzbietowym i klasycznym. Największy sukces odniósł Aleksander Ostrowski, który zajmując III miejsce na 25 m. st. klasycznym awansował do zawodów rejonowych. Kolejny etap 26.03. w Mińsku Maz. Wszystkim zawodnikom gratulujemy i trzymamy kciuki za kolejny start Olka.
We wtorek 13 marca naszą szkołę odwiedził Tom Justyniarski - autor książki "Psie troski". Ku radości dzieci przez całe spotkanie pisarzowi towarzyszyła suczka Luci. Justyniarski zaczął od swoistego dekalogu zwierzoluba, którym powinien się kierować każdy człowiek wobec zwierząt. Najważniejsze to:
1. Gdy bierzemy zwierzę do domu, staje się ono członkiem naszej rodziny.
2. Zwierzę czuje się szczęśliwe i kochane, gdy jest: nakarmione, najedzone, wyprzytulane i wygłaskane.
3. Zwierzęta czują tak samo jak my.
4. Zwierzęta dają nam bezwarunkową miłość.
5. Zwierzę to nie zabawka. Nie oddajemy, ani nie wyrzucamy go, gdy jest stare, chore lub gdy się nam znudzi.
Nie zabrakło też opowieści o porzuconym w autobusie wężu boa czy o bocianie, którego pisarz nauczył latać po tym jak z Mazur przywiózł go do Warszawy na założenie gipsu na złamane skrzydło.
Na zakończenie dzieci mogły zakupić książkę i otrzymać dedykację od autora. Zamiast kwiatów pisarz otrzymał worek karmy dla psów.
fotogaleria "Tygodnika Siedleckiego"
Uczniowie zakwalifikowani do etapu miejskiego:
I - Szymon Goławski 5d
II - Marcel Szafrański 5c
III - Patryk Krawczak 5b
III - Emilia Hulewska 6a
Drodzy rodzice!
,,Bieg po zdrowie” to nowy program antytytoniowej edukacji zdrowotnej opracowany w Głównym Inspektoracie Sanitarnym we współpracy z ekspertami. Głównym celem programu jest zwiększenie wiedzy i umiejętności uczniów na temat zdrowia w kontekście szkodliwości palenia papierosów i e-papierosów. Podejmowanie prób palenia i częstość palenia wzrasta z wiekiem. Dlatego grupa, do której skierowany jest nowy program, to dzieci w IV klasie szkoły podstawowej. Podstawą zajęć jest stymulowanie kreatywności i aktywności. Zdobytą wiedzę i umiejętności uczniowie będą mogli stosować w codziennym życiu. Podczas cyklu zajęć dzieci będą dyskutować, wymieniać doświadczenia, spostrzeżenia, refleksje i pomysły.