Dnia 24 maja 2017 r. w Muzeum Wojska Polskiego w Warszawie odbyło się uroczyste zakończenie etapu wojewódzkiego XXII Ogólnopolskiego Konkursu Historycznego im. majora Marka Gajewskiego „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 1768 – 1864. Od Konfederacji Barskiej do Powstania Styczniowego – za wolność Waszą i Naszą". Wojciech Górczyński otrzymał tytuł laureata.
Wydarzenie "My holiday" "Moje wakacje" na międzynarodowym portalu eTwinning
Wakacje zbliżają się wielkimi krokami. Nasza szkoła bierze udział w międzynarodowym wydarzeniu na portalu eTwinning "My holiday" - "Moje wakacje". Uczniowie przygotowują projekty o wakacjach (ulubione miejsca, czynności, plany itp.) techniką dowolną. Prace będą systematycznie umieszczane na wirtualnej tablicy a może najlepsze doczekają się wystawy w szkole. Szczegóły wydarzenia można śledzić na szkolnym blogu eTwinningu.
Przyszedł czas na podsumowanie naszego projektu Wielkanocnego. Zapraszam do naszego interaktywnego gloga (plakatu z wieloma odnośnikami do stron, filmami, prezentacjami i zdjęciami) podsumowującego udział naszej szkoły w projekcie.
Zielony kącik klasy Ic.
Klasa IVe zaprezentowała swój "Zielony kącik". Uczniowie "postawili" na zioła.
W dniach 17-19 maja 2017r. klasy: IVa, IVb, IVc, IVd były na wycieczce w Ciechocinku - Toruniu - Biskupinie.
Pierwszego dnia po przyjeździe zwiedzaliśmy Ciechocinek- spacerowaliśmy po Parku Zdrojowym, spacerowaliśmy przy tężniach. Następnie zakwaterowaliśmy się w Ośrodku Wczasowym „Teodorka”, zjedliśmy obiad i udaliśmy się autokarem do Torunia- do Planetarium. Drugiego dnia po śniadaniu ponownie pojechaliśmy do Torunia: spacerowaliśmy po rynku staromiejskim, zwiedzaliśmy katedrę , ruiny zamku krzyżackiego oraz uczestniczyliśmy w warsztatach wypieku piernika, które odbyły się w Żywym Muzeum Piernika. Po obiedzie pojechaliśmy do Golubia Dobrzynia zwiedzać Zamek Golubski. Trzeciego dnia zwiedzaliśmy Rezerwat i Muzeum Archeologiczne w Biskupinie. Widzieliśmy: wioskę neolityczną z epoki kamienia, osiedle obronne ludności kultury łużyckiej/ zwane polskimi Pompejami/, wioskę wczesnopiastowską oraz wystawy muzealne poświęcone badaniom wykopaliskowym w Biskupinie i okolicy. Po obiedzie ok. godz. 14:30 ruszyliśmy do domu. Wycieczka bardzo nam się podobała.
Co to znaczy „kotlet na szóstej, surówka na dwunastej”?
Jak palcami odróżnić złotówkę od pięciozłotówki?
W jaki sposób można skutecznie pomóc osobie niewidomej wsiąść do autobusu?
Na czym polega pismo Braille’a?
Czy nowoczesna technologia służy osobom niepełnosprawnym?
Te oraz wiele innych kwestii wyjaśniał naszym uczniom
pan Dariusz Mikułowski podczas spotkania integracyjnego w bibliotece szkolnej w dniu 18 maja.
Jak zachowywać się wobec osoby niewidomej i niedowidzącej,
można również dowiedzieć się ze stron internetowych, np.:
http://bon.uek.krakow.pl/savoir-vivre-wobec-niewidomych-i-niedowidzacych,m,mg,28,107.html
" Król Szybkości " - I miejsce Gabriela Guzek i Oliwier Jurczak w klasach VI, Milena Tur i Miłosz Tur w klasach V.
" Król Skocznosci " I miejsce Aleksandra Kownacka, Karolina Chromińska, Kornel Gadamer i Paweł Strzałkowski.
" Siłacz szkoły" - Maciej Kaczor, Adam Czarkowski, Julita Dados i Dagmara Zalewska.
Konkurs na " Najlepszy Plakat Sportowy" w kategorii klas IV- VI, I miejsce zajął Michał Lipka, II miejsce Emilia Posiadała, III miejsce Emilia Hulewska, wyróżnienie dla Julii Wysokińskiej. W kategorii klas I- III, I miejsce Maja Kalicka z kl.III e, II miejsce Dominika Górecka z kl. III e, III miejsce Natalia Pawlak z kl.II, wyróżnienie dla klasy I a.
W ramach Tygodnia Aktywności Ruchowej klasy młodsze uczestniczyły w Olimpiadzie Sportowej. Współzawodniczyły w zawodach sportowych w swoich kategoriach wiekowych.
Klasy II i III wzięły udział w następujących konkurencjach:
1. Skok w dal z miejsca obunóż.
2. Rzut do kosza.
3. Bieg z przekazaniem pałeczki.
4. Odbijanie paletką piłeczki do ping-ponga.
5. Skoki przez płotki.
6. Skoki na skakance.
7. Rzut piłką lekarską - 2 kg z za głowy.
8. Unihokej - strzał na bramkę.
Klasy 0-I wzięły udział w wyścigu rzędów:
1. Bieg z 3 piłkami (różnego rozmiaru) do pachołka (okrążenie go) i z powrotem.
2. Bieg slalomem wokół pachołków.
3. Przekładanie materaca.
4. Bieg 3 przeskoki przez ławeczkę, okrążenie pachołka.
5. Turlanie piłki do pachołka, złapanie piłki w ręce, powrót biegiem z piłką w rękach.
6. Bieg i przejście przez szarfę, bieg wokół pachołka.
7. Bieg z piłką trzymaną w pachołku.
8. Bieg z trzema woreczkami przy każdym pachołku zostawienie 1, okrążenie i powrót z zebraniem ich.
9. Raczek z woreczkiem na brzuchu do pachołka i biegiem z powrotem.
10. Wykonanie jak najwięcej celnych rzutów woreczkiem do koła hula-hop.
Przez cały tydzień zawody organizowały i sędziowały panie Kamila Strawa i Karolina Niezgoda z pomocą uczniów z klas VId i VIa. Po dobrej zabawie wszystkie klasy dostały pamiątkowe dyplomy.
Dnia 18 maja odbyła się wycieczka rowerowa (w ramach Tygodnia Aktywności Ruchowej). Pogoda i humory bardzo dopisały. Trasa wycieczki wiodła nad Zalew Siedlecki. Na miejscu odbył sie wyścig-tor-górka. Wśród dziewczyn wygrała Jagoda Moreń, zaś wśród chłopców najlepszy okazał się Bartosz Bażejak. Po emocjonującej walce był czas na zasłużony relax-grill. Nie zabrakło też gier i zabaw na świeżym powietrzu.
Miło nam poinformować, że grupa teatralna "Figielki" z naszej szkoły została doceniona !
Aktorami są uczniowie klasy III c. Dzieci pracują pod kierunkiem Pani Małgorzaty Andrzejczyk i Urszuli Jońskiej. Przedstawienie pt. "Bajka o sześciu myszkach i kocie" spodobała się wszystkim. Jako debiutanci nie spodziewaliśmy się tak wielu sukcesów. Ku wielkiej radości małych artystów zdobyliśmy:
I miejsce w Eliminacjach Miasta i Powiatu Siedleckiego do Srebrnej Maski w kategorii klas I-III MOK Siedlce
I miejsce w VII Festiwalu Kultury Chodów 2017
Zdobyliśmy główną nagrodę na XXII Festiwalu Teatrów Dziecięcych i Młodzieżowych SREBRNA MASKA 2017,
kwalifikując się jednocześnie do reprezentowania naszego miasta i naszej szkoły w konkursie wojewódzkim w Radomiu.
Dnia 18 maja 2017 roku w ramach Tygodnia Aktywności Ruchowej odbył się konkurs na sprintera szkoły. Uczniowie musieli pokonać tor w jak najkrótszym czasie.
18 maja 2017r. odbyło się spotkanie klas piątych z absolwentem naszej szkoły panią Urszulą Chruściel - piosenkarką, byłą nauczycielką w Szkole Podstawowej nr 5, wychowawczynią wielu młodych talentów muzycznych, laureatką między innymi piątej edycji Wawrzynów Siedleckich, które przyznawane są za wybitne osiągnięcia w twórczości artystycznej i upowszechnianie kultury. Impreza odbyła się na sali gimnastycznej. Absolwentka mówiła o latach swojej młodości, czasie spędzonym w szkole, wspomniała nauczycieli, którzy ją uczyli i dzięki którym miała możliwość realizacji swojego zamiłowania do śpiewania. Opowiedziała o swojej pracy jako nauczyciel, karierze zawodowej i osiągnięciach w dziedzinie wokalistyki. Wspomniała również o realizowaniu obecnie swojej pasji związanej ze śpiewem - pod jej kierownictwem działa Zespół Wokalny Siedleckiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku, założony w 2015roku. Zachęcała uczniów do realizacji marzeń, rozwijania swoich pasji, które można na jej przykładzie połączyć z wykonywana pracą. Uświetniła swoje spotkanie śpiewając z nimi przyśpiewki ludowe, pokazując swój warsztat wokalny. Wszystkim bardzo podobało się spotkanie z panią Urszulą, które młodzież nagrodziła brawami. Pani Urszula dokonała również wpisu do kroniki szkolnej.
W ramach obchodów stulecia szkoły, 18 maja odbyło się spotkanie z absolwentem naszej szkoły panem Grzegorzem Orzełowskim. Uczestniczyli w nim uczniowie klas 0-I. Pan Grzegorz wspominał lata nauki, opowiadał o nauczycielach, których szczególnie zapamiętał. Dzieci zadawały bardzo dużo pytań, przez co dowiedziały się o obecnej pracy pana Grzegorza, o powstaniu formacji CaroDance i uzyskały wiele rad i zachętę do realizacji swoich planów. Pan Grzegorz wpisał się do kroniki szkolnej.
Dnia 17 maja 2017 roku odbył się kolejny etap regionalny z czworboju lekkoatletycznego, do którego awansowali chłopcy. Każdy z zawodników Oliwier Jurczak, Patryk Rojek, Norbert Andrzejewski, Michał Lech, Tomasz Wiewiórka oraz Tomasz Grygoriew pobili swoje wyniki z eliminacji w konkurencjach skok w dal, rzut piłeczką palantową, biegu na 60 i 1000 metrów. Opiekun Ewelina Wiszniewska, gratulacje dla wszystkich.
Z przyjemnością informuję, że w piątek 12 maja udało się nam zrealizować kolejne zadanie w naszym projekcie "Kultura brytyjska i amerykańska" (Br&Am Culture) z klasą piątą 5de. W trakcie videokonferencji (możliwość platformy eTwinning) z jednym z partnerów w naszym projekcie Valentiną Barb z Rumunii zagraliśmy w dwa interaktywne quizy Kahoot! z pytaniami stworzonymi przez nas oraz przez zespół z Rumunii. Gratuluję Kornelowi oraz Natalce zajęcia pierwszych miejsc. Wszystkim dziękuję za udział i wyrównaną rywalizację. Wiedza naszych uczniów o krajach anglojęzycznych jest na coraz wyższym poziomie dzięki udziałowi w projekcie i ich zaangażowaniu. Tym razem wizualizacja wydarzenia w nowej odsłonie - książeczka elektroniczna w FlipSnack. Zapraszamy do obejrzenia.
https://www.flipsnack.com/drabarekkatarzyna/bram-culture-etwinning-project.html
https://cdn.flipsnack.com/widget/flipsnackwidget.html?hash=fdk5rsyfh&bgcolor=EEEEEE&t=1494838782
Drugi dzień Tygodnia Aktywności Ruchowej rozpoczął się II Kiermaszem " Na sportowo " oraz rozgrywkami klas V w ringo oraz klas VI w piłkę siatkową. Po ciężkiej walce w finale ringo wygrała klasa Va, a piłkę siatkową wygrała klasa VI e.