Andrzej Niesiołowski zajął II miejsce w Międzyszkolnym Konkursie "Mistrz Sudoku" w kategorii klas 5-6, natomiast Amelia Pieńkowska - III miejsce w kategorii klas 3-4. Serdecznie gratulujemy!
10 maja 2022 r. w Sali Białej MOK odbyło się uroczyste podsumowanie XXVIII edycji Samorządowego Konkursu Nastolatków "Ośmiu Wspaniałych" Miasta Siedlce.
Uczeń naszej szkoły Krzysztof Witczuk z klasy VIId otrzymał to wyjątkowe wyróżnienie. Jesteśmy dumni, że w naszej szkole są wspaniali nastolatkowie, którzy potrafią bezinteresownie, z ogromną życzliwością pomagać innym ludziom i są wzorem do naśladowania dla koleżanek i kolegów.
"Mieć dobre serce, zawsze służyć innemu. Być ludziom pomocnym, nie pytać się czemu - to daje zawsze prawdziwą radość życia, a w duszy zostają radosne przeżycia" - cytat z Hymnu Młodych Wspaniałych Marka Grechuty
Z okazji Światowego Dnia Ziemi w dniu 22 kwietnia w świetlicy szkolnej odbyły się zajęcia pt.”Akcja segregacja”, na których poruszono tematykę związaną z ekologią i ochroną naszej planety Ziemi. Uczniowie klas I-III mieli okazję wysłuchać wiersza I. Sikiryckiego pt. „Sznurek Jurka” i tym samym rozwinąć świadomość ekologiczną i wrażliwość związaną z poczuciem odpowiedzialności za stan środowiska przyrodniczego segregując do odpowiednich pojemników śmieci. Podczas zajęć wychowankowie ułożyli Kodeks Młodego Ekologa oraz stworzyli plakat nawołujący do konieczności dbania o środowisko naturalne. Na podsumowanie wzięli udział w zabawie „Mały detektyw”, rozszyfrowując jakie śmieci zostały ulokowane w kolorowych mini śmietnikach. Wszyscy możemy dbać o naszą planetę poprzez segregowanie śmieci, dbanie o zwierzęta i rośliny, do czego serdecznie zachęcamy.
W miesiącu kwietniu 2022 r. w ramach realizowanego w naszej szkole programu „Między nami Kobietkami” odbyło się spotkanie dziewcząt klas szóstych oraz siódmych, które poprowadziły p. Natalia Myszkowska wraz z pielęgniarką naszej szkoły p. Danutą Belniak. Tematyką zajęć edukacyjnych było „dojrzewanie”. Dziewczęta miały możliwość zdobycia określonej wiedzy i lepiej zrozumieć przemiany fizyczne i emocjonalne zachodzące w okresie dojrzewania, przyswojenie prawidłowej terminologii dotyczącej części ciała, dorastania i rozwoju, zaakceptowanie siebie i złagodzenie stresów związanych z dorastaniem oraz uświadomienie sobie, że wraz z dojrzewaniem wzrasta odpowiedzialność za dbałość o swoje ciało i postępowanie. Na zakończenie prelekcji uczennice klas szóstych i siódmych otrzymały broszury informujące o zmianach zachodzących w ich organizmie w okresie dojrzewania opracowane przez Centrum Informacji „Always”. Dodatkowo firma obdarowała nasze młode kobiety pakietami próbek produktów sanitarnych, dzięki przedstawicielowi p. Bożenie Powadze, której serdecznie dziękujemy.
Zdobyta wiedza z pewnością pomoże dziewczętom pokonać wielorakość zmian zachodzących w okresie rozwoju kobiety.
STYPENDIA PREZYDENTA I i II STOPNIA
Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w konkursie zorganizowanym przez Urząd Miasta Siedlce i Fundację Odzyskaj Środowisko. Zdanie konkursowe polegało na przygotowaniu plakatu o tematyce ochrony środowiska wraz z hasłem wzywającym do proekologicznych działań. Finał konkursu odbył się 6 maja w auli Uniwersytetu Przyrodniczo- Humanistycznego w Siedlcach. Miło nam poinformować, że grupa uczniów w składzie Rafał Dmowski klasa 7B, Nikola Owsianko klasa 6B, Maja Szczygielska klasa 6A, Adrianna Kolkowicz klasa 6B, Malwina Borysiuk klasa 6B i Marika Mateusiak klasa 6B, której koordynatorem była pani Agnieszka Kaczmarska zajęła zaszczytne II miejsce. Zwycięzcy otrzymali nagrody indywidualne i prezenty dla szkoły min. ekologiczny karmnik oraz zestaw książek o wartości 700 zł. Gratulujemy wszystkim nagrodzonym i życzymy powodzenia w innych konkursach.
Z ogromną przyjemnością informujemy, że uczennica naszej szkoły Maja Zienkiewicz z klasy IV a została tegoroczną laureatką III stopnia w kraju w Ogólnopolskim Konkursie Ekologicznym Eko-Planeta. Wynik bardzo dobry w tym samym konkursie uzyskali: Michał Ta i Gabriel Tołsty z kl. VIII b, Maja Szczygielska z kl. VI a, Kacper Dera z kl. IV b oraz Julia Janik, Kornelia Szczygielska, Adam Cybulski i Antoni Perczyński z kl. IV a. Wszystkim uczniom gratulujemy.
Dnia 29 kwietnia 2022 r. odbyła się w naszej szkole uroczysta akademia z okazji 231. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja. Rozpoczęła się ona wprowadzeniem sztandaru szkoły i odśpiewaniem hymnu państwowego. W części artystycznej uczniowie klasy 7d przenieśli społeczność szkolną na Zamek Królewski w Warszawie, gdzie uchwalono pierwszą w Europie konstytucję. W scenkach, wierszach i pieśniach młodzi artyści starali się oddać klimat tamtych wydarzeń. Uczniowie zgromadzeni na sali gimnastycznej wzbogacili swoją wiedzę historyczną dotyczącą okoliczności uchwalenia Ustawy Rządowej. Młodzi artyści pracowali pod kierunkiem p. A. Mistewicz i p. D. Kalinowskiej. Za oprawę muzyczną odpowiedzialna była p. K.Tarkowska.
Na zakończenie akademii p. dyrektor J.Pawlik podziękowała recytatorom i chórowi za wzruszającą lekcję historii i patriotyzmu. Zostali oni nagrodzeni gromkimi brawami. Następnie wręczyła listy gratulacyjne uczniom, którzy otrzymali Stypendium Prezydenta Miasta Siedlce.
W dniu 6.05.2022 r. odbył się w naszej szkole kiermasz ciast, dzięki któremu udało się uzbierać 2 tysiące złotych na leczenie i rehabilitację Ali, dziewczynki z Siedlec, która choruje na białaczkę. Koło Wolontariatu i Caritas bardzo dziękuję za zaangażowanie i pomoc wszystkim uczniom, rodzinom i nauczycielom!!
Dnia 29.04.2022 r. w Kamionie odbyły się Mazowieckie Igrzyska Młodzieży Szkolnej w Indywidualnych Biegach Przełajowych. Naszą szkołę reprezentował uczeń klasy VIII f Jakub Kocemba zajmując 25 miejsce w województwie!
Ogromne brawa !!!
,,Niechaj Broniewski swoją poezją, uczy nas kochać, myśleć i trwać..."
Dnia 26 kwietnia 2022 roku klasa 8b przedstawiła apel poświęcony patronowi naszej szkoły - Władysławowi Broniewskiemu.
Uczniowie pokazali montaż słowno-muzyczny z wykorzystaniem dorobku artystycznego poety.
W czasie apelu wystąpili również laureaci konkurów poetyckich i muzycznych.
Zwieńczeniem uroczystości było rozstrzygnięcie konkursu na karykaturę naszego patrona.
Zwycięski projekt został nadrukowany na koszulkach uczniów prowadzących apel.
Uczniowie, którzy przygotowali swoje projekty, otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody rzeczowe.
Nad przygotowaniem imprezy pracowali: klasa 8b z wychowawcą Panią Agnieszką Ciozdą oraz Pani Katarzyna Tarkowska, nauczyciel muzyki.
26 kwietnia 2022 r. uczniowie klasy Ia pod kierunkiem Anny Nowak i Magdaleny Kryckiej zaprezentowali montaż słowno-muzyczny poświęcony patronowi naszej szkoły Władysławowi Broniewskiemu. Przybliżyli obecnym życie poety i jego twórczość.Na uroczystości tej wystąpili laureaci Konkursu Recytatorskiego wierszy Władysława Broniewskiego- uczniowie klas I oraz innych konkursów recytatorskich i muzycznych, które odbyły się w bieżącym roku szkolnym. Wszystkim laureatom Pani Dyrektor Elżbieta Ziółkowska wręczyła dyplomy.
Dnia 26.04.2022 r. odbyło się spotkanie klas 7a,b i 8a,c ze studentkami Grupy Naukowej Dietetyki UPH na temat "Zaburzenia odżywiania - współczesny problem", który może dotknąć każdego. Uczniowie zapoznali się z podstawowymi zaburzeniami odżywiania, poznali pojęcie zdrowa dieta, a także jakie funkcje pełni jedzenie w naszym życiu.Zajęcia zakończyły się krótkim quizem.
Spotkanie zorganizowała Komisja Zdrowia i Higienyw składzie: Renata Szczepanik, Marlena Gołoś i Kamila Strawa.
Czy pamiętacie Wiktorię Domańską z 8b?
Właśnie spełnia się marzenie Wiki o sprawnych rękach.
13 kwietnia odbyła się pierwsza operacja Wiktorii w Instytucie Paley na Florydzie.
W tygodniu poprzedzającym święta, urządziliśmy w klasie pożegnanie naszej koleżanki.
Przy okazji nagrania dla telewizji Polsat, postaraliśmy się, aby dać jej moc pozytywnego wsparcia.
Wiktoria to super dziewczyna, była z nami w klasie od ośmiu lat.
Cieszymy się, że operacja pozwoli jej z powodzeniem funkcjonować w dalszym, dorosłym życiu.
W dniu 06.04.2022 r. uczennice naszej szkoły Varvara Kryvonos z klasy 1d i Zuzanna Olszewska z klasy 1b pod opieką Pani Wiolety Repczuk reprezentowały naszą szkołę w III Międzyszkolnym Konkursie Recytatorskim "Poezja na wesoło" organizowanym przez Szkołę Podstawową nr 8 im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Siedlcach.
Varvara i Zuzanna otrzymały nagrody specjalne. Dziewczynkom życzymy dalszych sukcesów.
We wtorek 5 kwietnia niewątpliwą atrakcją i ciekawostką dla drugoklasistów było zaproszenie do biblioteki szkolnej na wywodzący się ze sztuki japońskiej specyficzny teatrzyk, który zaprezentowały pp. Małgorzata Percińska i Jolanta Osińska-Kurek z Biblioteki Pedagogicznej w Siedlcach.
Kamishibai to forma książki wykorzystująca kartonowe plansze z obrazkami i tekstem oraz drewnianą skrzynkę. Po obejrzeniu i wysłuchaniu przyrodniczej opowieści o życiu motyli, uczniowie wykonywali prace plastyczne. Wysłuchali również bajki „O malarzu, który chciał namalować szczęśliwego motyla”.
W naszej szkole 1 kwietnia 2022 w świetlicy szkolnej rozpoczęliśmy obchody „Światowego Dnia Świadomości Autyzmu„. Głównym przesłaniem tego dnia podczas zajęć było podniesienie świadomości społecznej na temat spektrum autyzmu.
Podczas zajęć zaprezentowany został film edukacyjny fundacji Synapsis pt. „Poznaj Marię- dziewczynkę, która lubi mieć plan”. Na jego podstawie odbyła się pogadanka na temat zachowania dziewczynki, tego co, lubi i nie lubi, w jaki sposób się bawi, komunikuje się z innymi, jak wygląda jej dzień.
Uczniowie zostali zaproszeni do zabawy sensorycznej „Zaburzone zmysły”.
Wychowawcy świetlicy przeprowadzili szereg zabaw m. in. „czarodziejski worek”, „Kto pierwszy, ten lepszy „, „Spacer po ścieżce sensorycznej”, dzięki którym uczniowie mogli wczuć się w sytuacje życia codziennego dzieci autystycznych.
W dalszej części zajęć zaprezentowane zostały pozycje ciekawych książek należących do naszej biblioteki szkolnej, jedną z nich przeczytaliśmy i omówiliśmy. Najciekawsze pozycje to m.in.
„Kosmita” Roksana Jędrzejewska- Wróbel
„Krzyś jest wyjątkowy” Charles A. Amenta III
„Czarodziejka – Bajki bez barier część II” Joanna M. Chmielewska
Podsumowaniem zajęć było wspólne wykonanie serca z odbitych dłoni na przewodni kolor tego wydarzenia - NIEBIESKO. Praca została zawieszona w naszej szkole.
"Kocha ABBĘ, gra na ukulele. I piekielnie mocno uderza piłkę".
Do klubu sportowego rodzice zapisali ją jak miała sześć lat.
Iga Świątek na dobre zagrzała miejsce w świecie sportowym, wysoko stawiając poprzeczkę konkurentom. Nasza duma narodowa w maju tego roku skończy 21 lat. Tenisistka urodziła się dokładnie 31 maja 2001 roku w Warszawie.
Kariera zawodowa nie przeszkodziła jej w zdobywaniu bardzo dobrych wyników w nauce.
Już jako nastolatka zdobywała sukcesy na światowych kortach. W 2018 - zwyciężyła Wimbledon, triumfowała na kortach Roland Garros oraz Austrian Open. Została też młodzieżową mistrzynią olimpijską.
Dziś jako 20 - latka, czyli w sporcie seniorka, pnie się po stopniach kariery, triumfując w turniejach wielkoszlemowych.
W ostatnim czasie wygrała 3 turnieje z rzędu oraz rozegrała 17 meczy.
W tym roku, dokładnie 4.04.2022, Iga została "pierwszą rakietą świata" tzn. uplasowała się na I miejscu w rankingu światowym tenisistek - WTA.
To ogromny sukces tak młodej, ale bardzo ambitnej i pracowitej zawodniczki oraz niezwykłe osiągnięcie i marzenie wielu zawodników świata tenisowego.
My jako Szkoła Szóstka, jesteśmy tym bardziej poruszeni osiągnięciami Igi, ponieważ, w roku 2018 - utytułowana juniorka wraz ze swoim tatą olimpijczykiem wioślarzem , przekroczyła progi naszej szkoły, aby spotkać się z naszą młodzieżą.
Dziś z wielką radością oraz dumą wspominamy to Wyjątkowe Wydarzenie, które w wielu sercach pozostawiło ciepłe uczucie oraz pamięć niezwykle skromnej, ale bardzo dojrzałej jak na swój wiek zawodniczki Igi Świątek, którą mieliśmy przyjemność gościć w Szkole Nr 6 w Siedlcach.
Oto kilka pamiątkowych zdjęć z tego spotkania:
Wyjście do Muzeum Regionalnego w Siedlcach!
W dniu 25.03.2022 r. uczniowie klasy 2A uczestniczyli w zwiedzaniu i lekcji muzealnej w Muzeum Regionalnym w Siedlcach mieszczącym się przy ulicy Piłsudskiego. Tematem lekcji dotyczył „Portretu rokokowej damy”. W czasie prelekcji Uczniowie analizowali wygląd stroju w stylu rokoko, poznali obyczaje polskiej szlachty oraz niezbędne do tego tematu pojęcia: rokoko, barok, portret oraz różne elementy stroju. Po zakończonym pokazie mieli za zadanie pokolorować gotowe rysunki.
Uczniowie dowiedzieli się również jakich przedmiotów używano w wiejskich domach, z okolic Siedlec, pochodzących w całości ze zbiorów działu etnografii. Dodatkowo zapoznali się z prezentacją kultury materialnej wsi, pogranicza podlasko-mazowieckiego, uzupełnioną ilustracjami wykonanymi na podstawie archiwalnych wydawnictw (XIX-XX w.) i współczesnych fotografii.
Ogromną atrakcją dla Uczniów była możliwość oglądania archeologiczej część ekspozycji stałej przybliżającej zwiedzającym śladów osadnictwa pradziejowego odkrytego w okolicach Siedlec, datowanej na schyłek starszej epoki kamienia, tj. na ok. 10-8 tys. lat p.n.e.Spotkanie przebiegało w bardzo miłej i przyjaznej atmosferze, za co jeszcze raz serdecznie dziękujemy!