• KARTKI ŚWIĄTECZNE DLA PODOPIECZNYCH "DOMU NAD STAWAMI"

    Dnia 16 grudnia 2019 roku podczas zajęć w świetlicy szkolnej tworzyliśmy kartki świąteczne dla osób przebywających w Domu Nad Stawami. Świetna, twórcza zabawa i świąteczne piosenki wprawiły Nas we wspaniały nastrój świąteczny.

  • ŚWIĘTO DZIADKA DO ORZECHÓW w bibliotece szkolnej

    18-19 grudnia (środa i czwartek)

    Orzechy są pożywne, tak jak i książki.

    Zapraszamy!

  • WYNIKI VI KONKURSU KOLĘD, PASTORAŁEK I PIOSENEK ŚWIĄTECZNYCH W JĘZYKU ANGIELSKIM 2019

    Kategoria I-IV
    I miejsce Andrzej Niesiołowski 3B
    II miejsce Joanna Stelingowska 3C
    III miejsce Stanisław Lewandowski3B
    III miejsce Alicja Wilińska 3B

    Wyróżnienie:
    Zienkiewicz Maja 2A
    Dominik Kur & Hanna Czechowicz 3D
    Oliwia Tchórzewska 3D

    Kategoria V- VIII
    I miejsce Sofya Puzynia 5a
    II miejsce Urszula Chojecka 6e
    II miejsce Oliwia Myśkiewicz 7b
    III miejsce Małgorzata Czapska 6c
    III miejsce Chromińska Maja 8b

    Wyróżnienie
    Lena Mruk 5a
    Wiktoria Kania 5a
    Emilia Posiadała 8a


    Wszystkim uczestnikom konkursu bardzo dziękujemy za zaangażowanie, przygotowanie i piękne występy. Zwycięzcom życzymy dalszych sukcesów.

    Do eliminacji międzyszkolnych zostało zgłoszonych 2 uczniów zgodnie z regulaminem po jednym wykonawcy w każdej kategorii wiekowej:
    I-IV Andrzej Niesiołowski 3B
    V- VIII Sofya Puzynia 5A

    Konkurs międzyszkolny dnia 17 grudnia o godzinie 10:00 (wtorek) w Szkole Podstawowej nr 11 im. Jana Pawła II w Siedlcach

  • "DZIEŃ GOŚCINNOŚCI" W ŚWIETLICY

    W dniu 12.12.2019 roku w ramach programu „Erasmus +” został zorganizowany „Dzień gościnności” w świetlicy szkolnej. Uczniowie już wcześniej przygotowywali się do tego dnia, wykonując zaproszenia i przygotowując Christmas crackers dla zaproszonych gości. Ponadto świetliczaki  wykonały plakat z hasłami dotyczącymi gościnności. Poznały również zasady savoir-vivre obowiązujące przy stole, oraz nauczyły się składać serwetki. Wreszcie nadszedł długo oczekiwany dzień. Uczniowie samodzielnie przygotowali stół dla gości oraz udekorawali  świetlicę. Na spotkanie przybył pan Stephan Nunn i pan Oktawian Lewandowski. W czasie rozmowy  z gośćmi uczniowie zadawali pytania w języku angielskim, jednocześnie doskonaląc umiejętności komunikacji w języku obcym. Ponadto poznały różne sporty walki i miały okazję je poćwiczyć. Wszyscy świetnie się bawili. 

  • RZECZ O HENRYKU SIENKIEWICZU - CZYLI SPOTKANIE Z ANNĄ CYBULSKĄ W BP

    Anna Cybulska, emerytowana polonistka, a prywatnie żona Antoniego Cybulskiego, organizatora i kustosza Muzeum Henryka Sienkiewicza w Woli Okrzejskiej, była gościem na spotkaniu autorskim w Bibliotece Pedagogicznej dnia 12.12.2019 w którym uczestniczyli uczniowie klasy VB i VD naszej szkoły.

    Autorka reprezentowała fragmenty swojej książki „Pamiętnik mojego życia. Rzecz o Henryku Sienkiewiczu” i opowiedziała o życiu pisarza, o jego licznych podróżach, miłościach i twórczości oraz wprowadziła piątoklasistów w tajniki powstania lektury „W pustyni i w puszczy”.

    Jak zawsze koordynatorem imprezy była nasza szkolna biblioteka.

  • SUKCES W KONKURSIE PLASTYCZNYM

    W dniu 10 grudnia uczennica klasy III c Nikola Kiersztyn została wyróżniona w międzyszkolnym konkursie plastycznym "Bezpieczna droga do szkoły i ze szkoły" organizowanym przez Szkołę Podstawową nr 1 im. Komisji Edukacji Narodowej w Siedlcach. Praca wyróżniała się oryginalną techniką oraz pomysłowością. Serdecznie gratulujemy sukcesów!

  • LAUREACI SZKOLNEGO KONKURSU DLA INSTRUMENTALISTÓW "MŁODE TALENTY MUZYCZNE"

     LAUREACI  SZKOLNEGO  KONKURSU  DLA  INSTRUMENTALISTÓW  "MŁODE  TALENTY  MUZYCZNE"

    w kategorii fortepianu:
    I miejsce - Daniel Mech z klasy VII c
    II miejsce - Dawid Szmurło z klasy VI e
    III miejsce Gabriela Kalacińska z klasy VI b

    w kategorii skrzypiec:
    I miejsce - Urszula Chojecka z klasy VI e
    II miejsce - Emilia Barycka z klasy VI f

    w kategorii syntezatora:
    I miejsce - Gabriel Tołsty z klasy VI b

  • INTEGRACJA SENSORYCZNA - PROJEKT

    Dzięki zaangażowaniu Pani Agnieszki Żydowicz-Chomiczterapeuty integracji sensorycznej, Nasza Szkoła uczestniczy w projekcie standaryzacji polskich testów badających zaburzenia integracji sensorycznej.

  • MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH

    Dnia 3 grudnia 2019 r. w naszej szkole obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych prowadzony przez p. Izę Nurzyńską, Anetę Łastowiecką, Annę Wasilewską i Martę Kowal pod hasłem „Każdy inny wszyscy równi", których celem było budowanie prawidłowych relacji między uczniami podczas zabawy oraz integracja społeczności szkolnej w atmosferze wzajemnego zaufania i poczucia bezpieczeństwa. 

    Tego dnia obowiązywał w szkole kolor żółty. Zajęcia odbywały się w małej sali gimnastycznej podczas długich przerw lekcyjnych. Na 5 godzinie lekcyjnej przeprowadzona została lekcja otwarta dla klasy 4a i 4b. W trakcie zajęć zostały omówione rodzaje niepełnosprawności, jak pomóc osobom niepełnosprawnym oraz jak zachować się w kontaktach z nimi. Uczniowie mieli także okazję doświadczyć, jakie trudności towarzyszą na co dzień osobom niepełnosprawnym. Wspólnie ustalili, że wszyscy pełnosprawni i niepełnosprawni mają takie same prawa i obowiązki. Na koniec wszyscy uczniowie i nauczyciele wykonali pracę plastyczną „Każdy inny wszyscy równi - nasze dłonie”, polegającą na odciśnięciu dłoni pomalowanej farbą na brystolu.

    Zapraszamy do obejrzenia wszystkich zdjęć z tego wydarzenia: GALERIA ZDJĘĆ>>>

  • CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM

    Szkolny Klub Wolontariatu pod kierunkiem p. Katarzyny Grudy i p. Wiolety Repczuk w miesiącu listopadzie włączył się w całoroczną akcję „Cała Polska czyta dzieciom”. Celem naszego przedsięwzięcia jest wzbudzenie zainteresowania literaturą, jak również ukazania korzyści płynących z głośnego czytania książek przez osoby starsze – młodszym. W trakcie takich spotkań wyrabiamy od najmłodszych lat potrzebę obcowania z kulturą żywego słowa oraz popularyzowanie jakże pięknej formy spędzania czasu wolnego. 

    Naszą akcją objęte są wszystkie klasy I-III. Czytanie odbywa się o różnych porach dnia. Akcja będzie trwała do końca roku szkolnego 2019/2020. Do akcji włączyły się uczennice: Lena Pawluk i Aleksandra Szymanek z klasy 5b, Natalia Adamiak klasa  7b. Karolina Kalicka klasa 7d, Milena Tur i Aleksandra Rudzińska z klasy 8a.

    Osoby, które maja wolę włączyć się w naszą akcje, zapraszamy do kontraktu  z koordynatorami Szkolnego Klubu Wolontariatu.    

  • MIKOŁAJKOWY ZAWRÓT GŁOWY

  • MOJA WARTOŚĆ - „POKÓJ”

    Kolejny projekt w ramach programu ERASMUS + za nami. Dnia 3 grudnia uczniowie naszej szkoły obejrzeli przedstawienie pt. "Taki jest świat" podejmujące temat POKOJU. Spektakl przygotowali uczniowie grupy projektowej ERASMUS+ pod kierunkiem pani Agnieszki Żychowicz – Chomicz, Samorządu Uczniowskiego pod kierunkiem pani Doroty Sugier i Szkolnego Zespołu Wokalnego pod kierunkiem pani Katarzyny Tarkowskiej.

    Motywem przewodnim montażu słowno-muzycznego były słowa piosenki Czesława Niemena „Dziwny jest ten świat”. Uczniowie prezentowali scenki poświęcone bezpieczeństwu i ochronie praw człowieka. Ważne przesłanie apelu stanowił cytat „lecz ludzi dobrej woli jest więcej”. Ciekawym akcentem był Drums Alive. Dzieci w takt muzyki uderzały pałeczkami w piłki body ball  niczym w bębny tworząc wspaniały układ. Finałowa piosenka „To jest nasz świat” zachwyciła wszystkich zebranych. Miłym akcentem było rozdanie uczestnikom apelu symbolicznych gołębi pokoju.

    GALERIA ZDJĘĆ

    Fot. Karolina Frankowska

  • NOWE LEKTURY W BIBLIOTECE SZKOLNEJ

  • MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH

    Dnia 3 grudnia 2019 r. w naszej szkole obchodzimy Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych pod hasłem "Każdy inny wszyscy równi", których celem jest budowanie prawidłowych relacji między uczniami podczas zabawy oraz integracja społeczności szkolnej w atmosferze wzajemnego zaufania i poczucia bezpieczeństwa. Tego dnia obowiązuje w szkole kolor żółty. Zabawy odbędą się w małej sali gimnastycznej podczas długich przerw lekcyjnych. Zapraszają: Iza Nurzyńska, Aneta Łastowiecka, Marta Kowal i Anna Wasilewska.

  • SUKCES NASZEJ DRUŻYNY HARCERSKIEJ

    6 Artystyczna Wielopoziomowa Drużyna Harcerska "Riff" Siedlce zdobyła II miejsce na XVI Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki Harcerskiej i Turystycznej HIT 2019 w Nowej Sarzynie (Hufiec Leżajsk). Gratulujemy!

  • UROCZYSTOŚĆ PASOWANIA UCZNIÓW KLAS PIERWSZYCH NA CZYTELNIKÓW

    Ta doniosła dla pierwszaków uroczystość odbyła się dnia 29 listopada w czytelni szkolnej. Przygotowali ją pod kierunkiem p. Ewy Pawluczuk członkowie Klubu Miłośników Książki,  czyli grupa uczniów z klasy IVb: Malwina Borysiuk, Ada Kołkowicz, Nikola Owsianko, Nikola Zagozdon,  Borys Błoński i Dawid Skoczylas.    Pierwszoklasiści obejrzeli część artystyczną  rozpoczętą kłótnią wróżek na temat baśni, odgadywali ich tytuły, z których pochodziły prezentowane scenki. Książka – Królowa Biblioteki – zachęcała dzieci do wypożyczania, czytania i oglądania książek, bo to jest przyjemne i pożyteczne. Występy aktorów z KMK spotkały się z ogromnym zainteresowaniem i żywiołowym odbiorem pierwszaków. Złożyli też UROCZYSTE PRZYRZECZENIE, że będą książki kochać, szanować i chętnie wypożyczać i otrzymali pamiątkowe dyplomy. Uroczystość zakończyła się pierwszym samodzielnym wypożyczeniem dowolnie wybranych książek.

  • ANDRZEJKI W KLASIE VA

    Po południu 29 listopada klasa Va wraz z wychowawcą spotkała się na wspólnej zabawie andrzejkowej. Uczniowie postanowili przypomnieć sobie polską tradycję związaną z wróżeniem. Zaczęli od najpopularniejszej andrzejkowej wróżby jaką jest lanie wosku! 

    Z zapalonej świeczki lejemy wosk przez dziurkę od klucza prosto do naczynia z zimną wodą. Podświetlamy wystudzony kawałek wosku, tak aby rzucił cień na ścianę. Formę możemy dowolnie przekręcać.

    Kolejną zabawą była wróżba z kubeczków. Zasady jej są bardzo proste. Pięć przedmiotów przykrywamy i zmieniamy ich miejsce. Wylosowana rzecz symbolizowała przyszłość. Dzieci zagrały również w magiczny krąg i andrzejkowe patyczki.

    Biorąc udział w zabawach andrzejkowych  uczniowie przepowiednie traktowali z przymrużeniem oka. Śmiechu było co niemiara. Za rok zamierzamy powtórzyć to wydarzenie.

  • ANDRZEJKI W KLASIE 3B

    Dnia 29 listopada, w wigilię świętego Andrzeja, klasa 3 B postanowiła przypomnieć sobie tradycje związane z wróżeniem sięgające XII wieku. Dzień ten, potocznie zwany – Andrzejkami, rozpoczęliśmy od odśpiewania hucznego sto lat klasowemu solenizantowi – Andrzejowi Niesiołowskiemu, który uraczył nas przepysznymi słodkościami w postaci pączków oraz wafelków. Następnie wspólnie próbowaliśmy odpowiedzieć sobie na kluczowe tego dnia pytania: Skąd wzięła się tradycja obchodzenia Andrzejek? Dlaczego przypada ona akurat na dzień 30 listopada? Czy wybór Świętego Andrzeja na patrona był przypadkowy czy też dobrze przemyślany? I dlaczego tak właściwie święto to, tak trwale zakorzeniło się w naszej kulturze? Na te oraz wiele innych pytań odpowiedzi poszukiwaliśmy w użyczonych nam przez p. Annę Mielczarek – mamę Tosi, książkach. Nie obyło się również bez czasu na sprawdzenie co komu pisane czyli wspólne wróżenie. Zabawy oraz śmiechu było co niemiara. Za rok zamierzamy napisać swoje marzenia sympatycznym atramentem z cytryny. Polska tradycja jest wspaniała!

  • NASZE MISTRZYNIE PIĘKNEGO CZYTANIA

    W tegorocznej edycji konkursu pięknego czytania dla uczniów szkół podstawowych, która miała miejsce dnia 28 listopada b.r. naszą szkołę reprezentowały laureatki etapu szkolnego, a mianowicie:

    DOMINIKA KOŁDEJ z kl. V A /poziom klas 4 - 6/  i

    ZUZIA MROCZKOWSKA z kl. VIII A /poziom klas 7- 8/.

    Jak zawsze organizatorem było Samorządowe Centrum Doradztwa i Doskonalenia Nauczycieli w Siedlcach.

    Obie nasze uczennice zajęły III miejsca w swoich kategoriach wiekowych.                    

    Wielkie gratulacje! Życzymy dalszych sukcesów!

  • DZIEŃ JABŁKA

    Dnia 28 listopada jak co roku odbył się w naszej szkole Dzień jabłka. Na długich przerwach uczniowie klasy VI e zachęcali do zabawy. Wspólnie z innymi uczniami kolorowali jabłuszkowe kolorowanki, pisali swoje imiona na papierowych jabłkach, robili stemple. Zachęcali do degustacji - częstując smacznymi owocami. Czas umilały piosenki o jabłkach. Akcję zorganizowała p. Karolina Frankowska. Za oprawę muzyczną odpowiedzialny był p. Konrad Szupłak.

strona:

Aktualności

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 6 w Siedlcach
    Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 6 w Siedlcach, ul. Sienkiewicza 49
  • 25 794 35 91

Galeria zdjęć