• ERASMUS+ NA ŚWIETLICY SZKOLNEJ

    Świetlica kontynuuje projekt edukacyjny Erasmus + !
    Listopad jest miesiącem POKOJU. Stworzyliśmy plakat, wymyśliliśmy slogan: Gdy nie ma wojny, każdy człowiek czuje się bezpieczny i wolny. Rozmawialiśmy o tym z czym kojarzy nam się pokój.  Na zajęciach dzieci ułożyły wiersze i hasła z rozsypanki. Świetnie bawiliśmy się rozwiązując zagadki o symbolach narodowych. Przygotowaliśmy również znaczki w ramach kampanii oraz wykonaliśmy pracę plastyczną: Gołąbki pokoju. Koordynatorami projektu są: p. Anna Pytlak i p. Kornelia Borzymowska

  • "DOBRZE JEMY ZE SZKOŁĄ NA WIDELCU"

    Świetlica szkolna bierze udział w ogólnopolskim projekcie "Dobrze jemy ze szkołą na widelcu". Na zajęciach wspólnie stworzyliśmy piramidę żywienia, uczymy się jak rozsądnie robić zakupy - wybierać zdrowe produkty w sklepach. Za nami również pierwsze zajęcia kulinarne. Wspólnymi siłami wykonaliśmy sałatkę jesienną. Było naprawdę pysznie!

    http://dobrzejemy.szkolanawidelcu.pl/

  • MODEL UKSZTAŁTOWANIA POWIERZCHNI (MODEL WZNIESIENIA)

    W listopadzie uczniowie klas V na lekcjach geografii zdobywali wiedzę na temat ukształtowania powierzchni Ziemi, poznawali barwy hipsometryczne, czyli barwy, dzięki którym możemy odczytać wysokości bezwzględne i względne oraz ukształtowanie powierzchni. Zadaniem dodatkowym, dla chętnych uczniów było wykonanie modelu formy terenu z naniesionymi barwami hipsometrycznymi. Uczniowie wykazali się ogromnym talentem plastycznym i wykonali wiele ciekawych prac. Wykonanie tego zadania pozwala uczniom łatwiej pojąć na jakiej zasadzie sporządza się mapy hipsometryczne.

  • MISTRZOSTWA SIEDLEC W PŁYWANIU

    Dnia 15.11.2019 roku w Parku Wodnym Siedlce odbyły się Otwarte Mistrzostwa Siedlec w Pływaniu. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie z klas II-VIII. Wszyscy dzielnie walczyli o jak najlepsze miejsca i czasy. Padło kilka rekordów życiowych. Największy sukces odniósł Ignacy Ostrowski z klasy III b zwyciężając na dystansie 50m. stylem klasycznym. Wielkie gratulacje dla całej drużyny !!!

    Edyta Karwowska i Agata Stańczuk

  • "NIE ZGADZAM SIĘ NA PRZEMOC WOBEC MNIE I WOBEC INNYCH"

    Dnia 13 listopada 2019 roku w świetlicy szkolnej  odbyły się zajęcia otwarte w ramach „Kampanii 19 dni przeciwko przemocy i krzywdzeniu dzieci i młodzieży”. Zajęcia przeprowadzone były pod hasłem „Nie zgadzam się na przemoc  wobec mnie i wobec innych”, których celem było zapoznanie uczniów z różnymi przejawami przemocy. Podczas zajęć uczniowie mieli możliwość rozwiązania testu pt. ”Czy stosujesz przemoc wobec innych”. Wychowawcy świetlicy przygotowali utwór pt. „Bajka o dokuczniaku”, który został szeroko omówiony i przeanalizowany. Wszyscy uczestnicy na zakończenie zajęć mieli możliwość wyboru ilustracji przedstawiającej zachowania agresywne, opowiedzenia o niej oraz pokolorowania w optymistyczne barwy. Ilustracje posłużyły do wykonania wspólnego plakatu.

    Zajęcia przeprowadziły Anna Pytlak oraz Magdalena Adamczyk-Nunn.

  • KONKURS RECYTATORSKI POEZJI PATRIOTYCZNEJ

    Dnia 13 listopada 2019 roku  dwójka uczniów klasy 3B – Alicja Wilińska oraz Andrzej Niesiołowski wspaniale i z zaangażowaniem reprezentowała naszą szkołę w Międzyszkolnym Konkursie Recytatorskim Poezji Patriotycznej odbywającym się w Szkole Podstawowej Nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi im. Tadeusza Kościuszki w Siedlcach. Alicja Wilińska recytowała wiersz Antoniego Słonimskiego pt. „Polska”,  natomiast Andrzej Niesiołowski recytował wiersz pt. „Polska” - Elżbiety H. Krystek-Jones. Uczniowie  zdobyli szczególne pochwały od jurorów za interpretacje, stroje oraz postawę. Trzymamy kciuki za kolejne występy!

  • "POCZTÓWKA DLA NIEPODLEGŁEJ" - KONKURS PLASTYCZNY

     

    Dnia 12.11.2019 roku w Muzeum Regionalnym w Siedlcach odbyło się oficjalne rozdanie nagród za udział w konkursie plastycznym "POCZTÓWKA DLA NIEPODLEGŁEJ". W konkursie wzięło udział 279 uczestników z 22 placówek oświatowych. Wśród nich byli również uczniowie naszej szkoły. Największy sukces odniosła Róża Koprianiuk z klasy IIa, która otrzymała wyróżnienie za pracę "Podziękowanie".

    Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!             

  • NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI - UROCZYSTOŚCI CENTRALNE

    Dnia 11 listopada 2019 roku w miejskich obchodach 101. rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości wzięli udział: pani dyrektor Jolanta Pawlik, pani wicedyrektor Elżbieta Ziółkowska oraz poczet sztandarowy. Reprezentacja naszej szkoły uczestniczyła we Mszy Świętej w intencji Ojczyzny w Kościele pw. Św. Józefa oraz w uroczystościach centralnych na Placu Wolności. Wyrazem hołdu było zapalenie znicza pamięci pod Pomnikiem Wolności.

  • WIECZORNE CZYTANIE DLA NIEPODLEGŁEJ

    Dnia 8.11.2019 roku późnym popołudniem na sali gimnastycznej odbyło się spotkanie rodziców, uczniów i nauczycieli, by słowem, wierszem i pieśnią uczcić tych, dzięki którym możemy żyć w wolnym kraju. Serdecznie dziękujemy wszystkim za przybycie. Były to pełne wzruszeń chwile, dzięki którym młode pokolenie może zdobyć wiedzę w troszkę inny sposób.

  • AKADEMIA - NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

    Dnia 8 listopada 2019 roku odbyła się w naszej szkole uroczysta akademia z okazji 101. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Zaproszenie na nią przyjęła Pani Beata Troć, kierownik Działu Informacji Archiwum Państwowego w Siedlcach.
    Akademia rozpoczęła się od wprowadzenia pocztu sztandarowego i krótkiego wstępu Pani wicedyrektor Elżbiety Ziółkowskiej, która poinformowała o włączeniu się naszej szkoły w akcję MEN "Szkoła do hymnu". O symbolicznej godzinie 11:11 wspólnie zaśpiewaliśmy 4-zwrotkowy hymn narodowy dając wyraz dumy z bycia Polakami. Sygnałem do rozpoczęcia był szkolny dzwonek. Hymn śpiewaliśmy na sali gimnastycznej oraz na korytarzach szkolnych. Wspólne wykonanie tej najważniejszej pieśni w naszym kraju umocniło więzi łączące społeczność szkolną.
    Uroczyste obchody prowadziły uczennice klasy 8a – Aleksandra Rudzińska i Milena Tur, które przedstawiły historię daty Narodowego Święta Niepodległości  oraz informacje o wykonywanych utworach muzycznych. W czasie akademii usłyszeliśmy piękne pieśni patriotyczne śpiewane przez chór szkolny pod kierunkiem Pani Katarzyny Tarkowskiej oraz laureatki konkursu piosenki. Ciekawym akcentem było wykonanie niepodległościowego Drums Alive przez uczniów klasy 5a do piosenki „Szara piechota”.  Uderzali oni pałeczkami w piłki body ball niczym w bębny tworząc wspaniały układ. Pomysłodawczynią choreografii była Pani Agnieszka Żydowicz-Chomicz. Wysłuchaliśmy również wierszy w wykonaniu laureatów konkursu recytatorskiego z klas III i VI oraz pięknych wierszy o Ojczyźnie w interpretacji klasy 5b. Dzieci pracowały pod kierunkiem Pań: wicedyrektor Elżbiety Ziółkowskiej, Anny Kozak i Anny Terlikowskiej. 

    W czasie akademii zaprezentowano przedsięwzięcia, które podjęli nauczyciele historii w ramach szkolnego projektu „Niepodległa”. Pani dyrektor Jolanta Pawlik i Pani Beata Troć wręczyły dyplomy i nagrody (przygotowane przez Archiwum Państwowe w Siedlcach) laureatom konkursów w ramach projektu oraz dyplomy za inne konkursy patriotyczne organizowane w naszej szkole. 
    Nad całością imprezy czuwały Panie: Anna Szczapa i Dorota Kalinowska

  • SZKOŁA DO HYMNU

    Nasza szkoła włączyła się w akcję MEN "Szkoła do hymnu". W związku z tym, 8 listopada o symbolicznej godzinie 11:11 wspólnie zaśpiewaliśmy 4-zwrotkowy hymn narodowy dając wyraz dumy z bycia Polakami. Sygnałem do rozpoczęcia był szkolny dzwonek. Hymn śpiewaliśmy na sali gimnastycznej oraz na korytarzach szkolnych. Wspólne wykonanie tej najważniejszej pieśni w naszym kraju umocniło więzi łączące społeczność szkolną.

  • SZKOLNY PROJEKT "NIEPODLEGŁA"

    Z okazji 101. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę uczniowie naszej szkoły wzięli udział w szkolnym projekcie Niepodległa. W ramach przedsięwzięcia uczestniczyli w quizie historycznym Dla Niepodległej, muzycznym Czy znasz polskie pieśni patriotyczne?, recytatorskim, plastycznym oraz w konkursie na najlepszą prezentację multimedialną pod hasłem Drogi do niepodległości. 

    6 XI reprezentacje uczniów klas VIII i VII uczestniczyły w quizie historycznym Dla Niepodległej.  W zmaganiach wyróżniły się drużyny z klas 7 c, 8 a i 8 d.

    I miejsce 7c - Hanna Cylwik, Klaudia Kurmanowska, Amadeusz Tymoszuk

    II miejsce 8a - Cezary Narojek, Gabriela Olędzka, Aleksandra Rudzińska

    III miejsce 8d - Daniel Szeksztełło, Mateusz Witczuk, Paweł Komar

    Komisja oceniająca efekty pracy uczniów w konkursie na prezentację multimedialną ukazującą polskie drogi do niepodległości po wnikliwym przeanalizowaniu treści merytorycznych, jak i strony technicznej postanowiła wyróżnić autorów najlepszych prac:

    I miejsce – Marta Chmielińska – 8c, Aleksandra Cieloch – 8c,  Dobromir Dragun – 8c

    II miejsce – Marta Ługowska – 6a, Paweł Komar – 8d, Maciej Brzyski – 8d

    III miejsce – Wiktoria Wróbel – 8d, Roksana Piwowarczyk –7a


    Natomiast najciekawszą pracę plastyczną „Polska na przestrzeni wieków” wykonała Wiktoria Woźnica, uczennica klasy VII b.

  • NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI - WYDARZENIA W NASZYM MIEŚCIE

  • WIECZORNE CZYTANIE DLA NIEPODLEGŁEJ

  • "DZIEŃ EDUKACJI FINANSOWEJ"

    Nasza szkoła przystąpiła do projektu „Dzień Edukacji Finansowej”, którego organizatorem był Bank Pekao SA oraz Fundacja Warszawski Instytut Bankowości.
    W ramach przygotowań, w klasach VII i VIII dnia 22 października został przeprowadzony „Konkurs na Dzień Edukacji Finansowej”. 
    Finaliści klasowi będą uczestniczyć w półfinale Europejskiego Quizu Finansowego. 
    Oto oni:
    7a - Tchórzewska Julia, Dyoniziak Klaudia
    7b - Paprocka Ola, Dmowska Dominika,
    7c - Cylwik Hanna, Bonat Małgorzata
    7d- Goławski Szymon, Kalicka Karolina
    8a - Mroczkowska Zuzanna, Hulewska Emilia
    8b - Grodzki Bartosz , Szelech Bartłomiej
    8c - Pająk Maciej, Suchodolski Kacper
    8d - Witczuk Mateusz, Brzyski Maciej

    Dnia 5 listopada 2019 roku na sali gimnastycznej odbył się quiz dla wszystkich klas VII i VIII z wykorzystaniem aplikacji Kahoot! Uczniowie  walczyli o nagrodę główną – czek na kwotę 600 zł, do wykorzystania na potrzeby klasy. Zmagania wygrała klasa 7b. Gratulujemy!

  • ZBIÓRKA KARMY - PODSUMOWANIE

    Szkolna akcja zbiórki karmy zakończyła się. Dary zostały przekazane zwierzakom. Dziękujemy wszystkim darczyńcom. Po raz kolejny okazaliście swoje wielkie serca potrzebującym. Jesteśmy z Was dumni!

    Ogłaszamy, że najwięcej przysmaków dla zwierzaków zebrała klasa 5b, której wychowawcą jest p. Danuta Orzeł. Nagrodą są zajęcia karate organizowane w naszej szkole. Gratulujemy zwycięzcom i życzymy wspaniałej zabawy!

  • "DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA"

    31 października zakończyliśmy akcję Fundacji Mam Marzenie "Dzień Pluszowego Misia". Maskotki, gry, książki i artykuły plastyczne, które przynieśliście zostały przekazane dzieciom w szpitalach w całej Polsce. Dziękujemy wszystkim uczniom, rodzicom i pracownikom szkoły za ogromne zaangażowanie i wielkie serca

    Edyta Karwowska i Anna Pytlak

  • SUKCES KOŁA TEATRALNEGO "FIGIELKI"

    Dnia 29 października 2019 roku w Szkole Podstawowej nr 12 odbyło się uroczyste podsumowanie projektu „Szkoła Promująca Zdrowie” w ramach, którego  przeprowadzono konkurs „Scenka dramowa o tematyce prozdrowotnej”. I miejsce w tym konkursie zdobyli uczniowie klasy III c należący do koła teatralnego „Figielki” prezentując scenkę pt. „Co masz w brzuszku łakomczuszku” przygotowaną pod kierunkiem Małgorzaty Andrzejczyk. Gratulacje i nagrody odebrali następujący uczniowie: Joanna Stelingowska, Nina Pawluk, Nikola Kiersztyn, Maja Jurczak, Michał Prekurat, Mikołaj Wereda.

  • WARSZTATY LITERACKIE W BIBLIOTECE SZKOLNEJ

    6 listopada odbyły się kolejne warsztaty literackie pod hasłem "Młodzi poeci na starcie". Tematem spotkania było twórcze poszukiwanie inspiracji na wierszyki. Ponadto uczniowie podjęli pierwsze poetyckie kroki w kierunku tworzenia własnych wierszy.  Układali je na temat zdrowego stylu życia i odżywiania się.

  • SPOTKANIE W MIEJSKIEJ BIBLIOTECE PUBLICZNEJ W SIEDLCACH

    6 listopada grupa świetliczaków pod opieką wychowawców p. Anny Pytlak i p. Natalii Myszkowskiej uczestniczyła w zajęciach edukacyjno-czytelniczych pt. „Święto Niepodległości Polski-symbole narodowe”. Pani bibliotekarka zapoznała dzieci z historią legend polskich i zagranicznych. Czas umiliły ciekawe zagadki dotyczące polskich miast, quiz sprawdzający znajomość historii Polski oraz prezentacja ciekawych pozycji książkowych. Na zakończenie spotkania dzieci miały możliwość zadawania pytań dotyczących Święta Niepodległości.

strona:

Aktualności

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 6 w Siedlcach
    Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 6 w Siedlcach, ul. Sienkiewicza 49
  • 25 794 35 91

Galeria zdjęć