Opiekunowie organizacji szkolnych

Komisja nauki

W ramach Samorządu Uczniowskiego działa Sekcja Nauki. Opiekunem sekcji jest p. Iwona Gadomska. Sekcja ta prowadzi konkurs dla klas 4-6 na najlepszą klasę oraz najlepszego ucznia, czyli współzawodnictwo międzyklasowe i indywidualne. Klasy i uczniowie zbierają punkty, które przyznawane są zgodnie z regulaminem. Podsumowania punktów dokonuje się dwa razy w roku, po I semestrze oraz po II semestrze, a także sumuje się punkty z obydwu semestrów, czyli na koniec roku szkolnego. 3 najlepsze klasy otrzymują dyplomy, a 3 najlepszych uczniów nagrody książkowe. Zachęcamy klasy i uczniów do udziału we współzawodnictwie i życzymy zdobycia jak najlepszych lokat.

WSPÓŁZAWODNICTWO

We współzawodnictwie międzyklasowym biorą klasy 4-6. Ocenie podlegają: postępy w nauce, oceny z zachowania, pochwały i nagany klasy, godziny nieusprawiedliwione, konkursy międzyklasowe.

Klasa otrzymuje punkty za:
średnią ocen powyżej 3,0 ( im wyższa średnia tym więcej punktów), pochwały dyrektora szkoły, za zajecie 1,2,3 miejsca oraz wyróżnienia w konkursach międzyklasowych.
Punkty odejmujemy za: oceny nieodpowiednie i naganne z zachowania, godziny nieusprawiedliwione, nagany dyrektora szkoły. Uzyskane punkty dzielone są przez ilość uczniów w danej klasie w celu uprawdopodobnienia wyników w klasach ogólnodostępnych i integracyjnych. Zespoły klasowe, które zajmą jedno z pierwszych miejsc otrzymują dyplomy.

We współzawodnictwie indywidualnym mogą brać udział uczniowie klas 4-6.
Punkty przyznaje się za: średnią ocen powyżej 4,0, wzorową, bardzo dobrą i dobrą ocenę z zachowania, prace  na terenie klasy, prace w organizacjach uczniowskich i na terenie szkoły oraz udział w przygotowywaniu akademii i imprez. Punkty można też zdobyć za zajęcie czołowych miejsc w różnych konkursach na terenie szkoły, miasta, rejonu, województwa lub kraju.Laureaci konkursu otrzymują nagrody książkowe ufundowane przez Radę Rodziców.

Uczeń, który kończy szkołę może zdobyć medal szkoły. Musi on spełnić następujące warunki: w klasie czwartej zająć jedno z pierwszych miejsc, w klasach 5-6 pierwsze miejsce. Rodzice ucznia otrzymują list z gratulacjami. Nazwisko zwycięzcy zostaje wpisane do kroniki szkoły.