Opiekunowie organizacji szkolnych

MIĘDZYSZKOLNA LIGA PRZEDMIOTOWA

I miejsce – Wojciech Górczyński – VI d – historia – p. Dorota Kalinowska

UROCZYSTE PODSUMOWANIE ETAPU WOJEWÓDZKIEGO KONKURSU HISTORYCZNEGO

Dnia 24 maja 2017 r.  w Muzeum Wojska Polskiego w Warszawie odbyło się uroczyste zakończenie etapu wojewódzkiego XXII Ogólnopolskiego Konkursu Historycznego im. majora Marka Gajewskiego „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 1768 – 1864. Od Konfederacji Barskiej do Powstania Styczniowego – za wolność Waszą i Naszą". Wojciech Górczyński otrzymał tytuł laureata.

WYNIKI  II SIEDLECKIEGO KONKURSU PATRIOTYCZNEGO „Wielcy Polacy Dumą Narodu” – 2017 – rokiem Tadeusza Kościuszki”.

Uczniowie naszej szkoły zostali laureatami konkursu historycznego organizowanego przez Publiczne Gimnazjum nr 3 w Siedlcach.

I miejsce – Cezary Narojek – 5A
II miejsce – Wojciech Górczyński – 6D

Wyróżnienie:
•    Patryk Krawczak – 4B

II Siedlecki Konkurs Patriotyczny „Wielcy Polacy Dumą Narodu” – 2017 – rokiem Tadeusza Kościuszki” – etap szkolny

Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w etapie szkolnym  II Siedleckiego Konkursu Patriotycznego „Wielcy Polacy Dumą Narodu” – 2017 – rokiem Tadeusza Kościuszki”.  Organizatorem konkursu było Publiczne Gimnazjum nr 3 w Siedlcach.

Do etapu powiatowego  zakwalifikowało się 21 uczniów:
Wojciech Górczyński – 6d
Kacper Wysocki – 6d
Patryk Krawczak – 4b
Mateusz Skiba – 5c

Etap powiatowy odbędzie się 10 kwietnia 2017r. w PG 3 w Siedlcach.

KONKURS HISTORYCZNY

Jonatan Niedźwiedź, uczeń klasy VIc uzyskał bardzo dobry wynik w Ogólnopolskim Konkursie Historycznym "Krąg".

KONKURS HISTORYCZNY

Wojciech Górczyński - 6d zakwalifikował się do etapu wojewódzkiego Konkursu Historycznego im. majora Marka Gajewskiego  "Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 1768-1864. Od Konfederacji Barskiej do Powstania Styczniowego - za wolność Waszą i Naszą". Gratulujemy!

ŻYWA LEKCJA HISTORII

Dnia 23 listopada 2016 roku  uczniowie naszej szkoły  brali udział w żywej lekcji historii  pt. „Od utraty niepodległości do powstań śląskich”. Uczniowie poznali okoliczności utraty niepodległości przez Polskę, czasy wojen napoleońskich, Księstwa Warszawskiego, powstań narodowych, okres I wojny światowej oraz walk powstańczych Ślązaków o powrót do ojczyzny.

Galeriia zdjęć: Żywa lekcja historii.

KONKURS HISTORYCZNY

Dnia 7 listopada  2016  roku odbył się etap szkolny  XXII Ogólnopolskiego Konkursu Historycznego  im. majora Marka Gajewskiego „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach  1768–1864. Od konfederacji barskiej do powstania styczniowego”. W konkursie  uczestniczyło  9 uczniów z klas V-VI.  Zestaw zawierał  18  zadań sprawdzających  wiadomości i umiejętności z zakresu historii Polski w latach od 1768 – 1795 określone w podstawie programowej oraz wiedzę podstawową dotyczącą oręża polskiego.

Do etapu rejonowego zakwalifikowało się 3 uczniów:

Wojciech Górczyński – 6d
Narojek Cezary – 5a
Filip Lisowski – 6d

KONKURS KRASOMÓWCZY

W dniu 11 października 2016 r. w Sali Konferencyjnej Urzędu Miasta Siedlce odbyły się Eliminacje Rejonowe Ogólnopolskiego Konkursu Krasomówczego  organizowane  przez Mazowieckie  Forum  Oddziałów  PTTK. Komisja Konkursowa w składzie: Krystyna Anusiewicz, Wanda Księżopolska i Karolina Ługowska oceniała występy najlepszych krasomówców ze szkół podstawowych.
Filip Lisowski – 6d – zajął III miejsce
Szymon Truskalski i Julia Bryzek – 6a – IV miejsce
Łukasz Karasiński – 5b i Maciej Pająk – 5c – V miejsce
Wszyscy uczestniczący w eliminacjach uczniowie otrzymali upominki i wzięli udział w wycieczce krajoznawczej po Siedlcach.

KONKURS KRASOMÓWCZY

W dniu 30 września 2016r. odbył się etap szkolny Ogólnopolskiego Konkursu Krasomówczego  organizowany  przez Mazowieckie  Forum  Oddziałów  PTTK. Uczestnicy konkursu mieli za zadanie przygotować 5 minutowe wystąpienie prezentujące  własny region,  zabytki, historię, sylwetki ciekawych ludzi. Celem konkursu  było  zwrócenie uwagi dzieci na potrzebę pielęgnacji języka ojczystego oraz kształtowanie umiejętności poprawnego, jasnego i logicznego formułowania myśli. Zadaniem konkursu było również rozbudzenie zainteresowań krajoznawczych wśród uczniów, zachęcanie do poznawania własnego regionu,  jego historii i dorobku.
Komisja Konkursowa wysłuchała wystąpień 5 uczniów z klas V-VI.
Filip Lisowski – 6d – zajął I miejsce  - „Aleksandra Ogińska-władczyni Siedlec”,
Łukasz Karasiński – 5b – II miejsce  -  „Historia mojego miasta”,
Szymon Truskalski – 6a – III miejsce - „Strzeliste wieże Katedry”,

Julia Bryzek – 6a -  „Bogactwo duchowe mojego miasta”  i Maciej Pająk – 5c  - „Jestem siedlczaninem”– wyróżnienie .

Wszyscy uczniowie zostali zakwalifikowani do etapu rejonowego,  który odbędzie się 11 października 2016r.

PRACA WRE

DNI SIEDLEC

Dnia 3 września 2016r. grupa uczniów naszej szkoły pod opieką p.D.Kalinowskiej uczestniczyła w wycieczce krajoznawczej po mieście pt.„Postacie historyczne związane z Siedlcami. Patroni naszych ulic.” Grupę oprowadzała p. G.Wolińska z PTTK.