Opiekunowie organizacji szkolnych

Szkolne Koło PCK

Pomoc drugiemu człowiekowi jest hasłem przewodnim, które przyświeca Polskiemu Czerwonemu Krzyżowi, dlatego proponujemy podjąć konkretne działania mające na celu propagowanie zasad działania PCK w środowisku szkolnym. Koło PCK stwarza możliwość działania tym, którzy chcą nieść pomoc drugiemu człowiekowi, środowisku i sobie.

W naszej szkole działa Szkolne Koło PCK. W tym roku szkolnym będziemy zajmowali się między innymi:

1.    Poznaniem podstawowych zasad udzielania pierwszej pomocy przed medycznej,
2.    Promowaniem zdrowego stylu życia,
3.    Organizowaniem akcji promocyjnych, kwest na rzecz ludzi potrzebujących pomocy oraz akcji ekologicznych.
4.    Pozyskiwaniem funduszy na pomoc potrzebującym.

Jeżeli chcesz się dowiedzieć jak pomóc drugiemu człowiekowi, jak ratować ludzkie życie, jak dbać o środowisko, zapraszamy na spotkanie organizacyjne Szkolnego Koła PCK, które odbędzie się 29 września (poniedziałek) o godz.13.40 w sali 306.